Jiří Milek | Celebwiki.cz

Jiří Milek

Datum narození: 3. 7. 1963
Profese: politik za hnutí ANO, bývalý manažer
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Manažer Jiří Milek byl po parlamentních volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, prezidentem jmenován ministrem zemědělství v Babišově menšinové vládě.

Jako manažer prošel Jiří Milek řadou vysokých pozic: generální ředitel a člen statutárních orgánů zemědělského a potravinářského koncernu Úsovsko se sídlem v Klopině na Šumpersku a dalších firem, zejména jeho dceřinek. Koncern vyrábí mj. tyčinky Fit a křupky Bersi.

JIŘÍ MILEK - JAK JEJ HODNOTÍ ODBORNÍCI

Opakovaně Jiří Milek usedl do představenstva Agrární komory ČR. Stal se také místopředsedou předsednictva spolku Iniciativa zemědělských a potravinářských podniků, který hájí domácí výrobce, snaží se prosazovat větší ochranu domácího trhu a propaguje tuzemské potraviny.

V roce 2011 byl Jiří Milek v anketě Manažer roku 2010 vyhlášen manažerem odvětví výroba potravin. V letech 2013 a 2014 získala společnost Úsovsko EKO z koncernu Úsovsko ocenění Zemědělec roku.

Do politiky se Jiří Milek pokusil vstoupit ve volbách 2012, kdy jako nestraník kandidoval za Nezávislou dobu do Zastupitelstva Olomouckého kraje. Neuspěl, a to stejně jako v předčasných parlamentních volbách 2013, po pádu vlády Petra Nečase, v nichž se o poslanecký mandát ucházel opět jako nestraník, ale za hnutí ANO 2011.

Po parlamentních volbách 2017 byl Jiří Milek prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince téhož roku jmenován ministrem zemědělství v menšinové vládě Andreje Babiše.

O JIŘÍM MILKOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Kmet Babiš stíhaný za podvod v čele nejženštější vlády. Kdo teď řídí Česko? Kmet Babiš stíhaný za podvod v čele nejženštější vlády. Kdo teď řídí Česko? Nejstarší premiér s největším množstvím žen ve vládě. Andrej Babiš (63, ANO) bude mít ve vládě minim... číst článek
Babiš představil svůj tým nových »dříčů«. A ostatní? Nejslabší dostali padáka! Babiš představil svůj tým nových »dříčů«. A ostatní? Nejslabší dostali padáka! Špatné zprávy zastihly včera ministryni obrany Karlu Šlechtovou (41, za ANO). Její dosavadní šéf And... číst článek
Koho dá Babiš do vlády s ČSSD? Stávajícím ministrům neřekl nic: „Nestihl jsem to“ Koho dá Babiš do vlády s ČSSD? Stávajícím ministrům neřekl nic: „Nestihl jsem to“ Dnes končí vnitrostranické referendum ČSSD o případném vstupu do vlády. Podle průběžných výsledků by... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Eva Tylová
Eva Tylová
zobrazit profil Andrej Kiska
Andrej Kiska
zobrazit profil Milan Štěch
Milan Štěch
zobrazit profil Karel Tureček
Karel Tureček
zobrazit profil Martin Kukla
Martin Kukla
zobrazit profil Vratislav Mynář
Vratislav Mynář
zobrazit profil Pavel Bělobrádek
Pavel Bělobrádek
zobrazit profil Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer