Alena Schillerová | Celebwiki.cz

Alena Schillerová

Datum narození: 18.3.1964
Místo narození: Brno
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Právnička Alena Schillerová byla po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, jmenována ministryní financí, stejně jako roku 2018. V resortu dříve působil na postu náměstkyně.

Na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde promovala roku 1986, dva roky nato Alena Schillerová získala titul JUDr. a posléze tam dálkově absolvovala obor správní a zemědělsko-družstevní právo.

ALENA SCHILLEROVÁ O PÁDU WEBU ÚČTENKOVKY

Kariéru Alena Schillerová zahájila na Finančním úřadu Brno-venkov. Zde se vypracovala až na post ředitelky. Začala externě spolupracovat s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity a přednášet mj. pro Komoru daňových poradců ČR. Roku 2009 se stala členkou vědecké rady Fakulty podnikatelské VUT v Brně.

V lednu 2016 byla Alena Schillerová jmenována náměstkyní ministra financí, tedy tehdy Andreje Babiše, a to pro daně a cla. Do povědomí široké veřejnosti se dostala zejména kvůli kritizované elektronické evidenci tržeb (EET), jejíž přípravu měla na starosti.

Jako náměstkyně se Alena Schillerová dostala na pranýř také za propagaci údajně podvodné statistiky, která měla prokazovat růst vykázaných tržeb díky EET v kempech, hospodách, penzionech či hotelích až o sto procent. Dle Českého statistického úřadu byl ale pouze necelých osm procent.

Po odchodu Andreje Babiše z postu ministra financi ve vládě Bohuslava Sobotky se dle názoru šéfa hnutí ANO 2011 měla právě Alena Schillerová ujmout vedení resortu. To ale tehdejší premiér odmítl.

Znovu se Alena Schillerová kandidátkou na funkci ministryně financí stala po volbách 2017. Prezident Miloš Zeman ji 13. prosince 2017 jmenoval šéfkou tohoto resortu v menšinové vládě Andreje Babiše a 27. června 2018 i do jeho dalšího kabinetu.

O ALENĚ SCHILLEROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Dcera Aleny Schillerové Petra, které se provdala za podnikatele Davida Rusňáka, se stala radní za hnutí ANO v Brně.

 

Články o celebritě

Vláda škrtá 3000 úřednických míst, nejvíc u Schillerové. Masivně propouští i pošta Vláda škrtá 3000 úřednických míst, nejvíc u Schillerové. Masivně propouští i pošta Vláda Andreje Babiše (ANO) se chystá proškrtat státní aparát. Blesk Zprávy mají k dispozici seznam… číst článek
Babiš promluvil o příteli dcery Vivien i Gottově tajné oslavě na Čapím hnízdě Babiš promluvil o příteli dcery Vivien i Gottově tajné oslavě na Čapím hnízdě O úmrtí Karla Gotta a chystaném posledním rozloučení, ale i o svém zdraví či své rodině promluvil… číst článek
Babiš u rozpočtu zmínil „velkou smůlu“, chválu komunistů i šanci ODS Babiš u rozpočtu zmínil „velkou smůlu“, chválu komunistů i šanci ODS Premiér a šéf ANO Andrej Babiš odmítl kritiku opozice, že v době růstu bude mít Česko státní hospodaření… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Zahradník
Jan Zahradník
zobrazit profil David Cameron
David Cameron
zobrazit profil Lenka Kozlová
Lenka Kozlová
zobrazit profil Milan Štěch
Milan Štěch
zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová
zobrazit profil Petr Braný
Petr Braný
zobrazit profil Naděžda Šišková
Naděžda Šišková
zobrazit profil Stanislav Antoš
Stanislav Antoš