Alena Schillerová

Datum narození: 18. 3. 1964
Místo narození: Brno
Profese: politička za hnutí ANO 2011, ekonomka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Právnička Alena Schillerová byla po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, jmenována ministryní financí, stejně jako roku 2018. V resortu dříve působila na postu náměstkyně.

Na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde promovala roku 1986, dva roky nato Alena Schillerová získala titul JUDr. a posléze tam dálkově absolvovala obor správní a zemědělsko-družstevní právo.

ALENA SCHILLEROVÁ O PÁDU WEBU ÚČTENKOVKY

Kariéru Alena Schillerová zahájila na Finančním úřadu Brno-venkov. Zde se vypracovala až na post ředitelky. Začala externě spolupracovat s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity a přednášet mj. pro Komoru daňových poradců ČR. Roku 2009 se stala členkou vědecké rady Fakulty podnikatelské VUT v Brně.

V lednu 2016 byla Alena Schillerová jmenována náměstkyní ministra financí, tedy tehdy Andreje Babiše, a to pro daně a cla. Do povědomí široké veřejnosti se dostala zejména kvůli kritizované elektronické evidenci tržeb (EET), jejíž přípravu měla na starosti.

Jako náměstkyně se Alena Schillerová dostala na pranýř také za propagaci údajně podvodné statistiky, která měla prokazovat růst vykázaných tržeb díky EET v kempech, hospodách, penzionech či hotelích až o sto procent. Dle Českého statistického úřadu byl ale pouze necelých osm procent.

Po odchodu Andreje Babiše z postu ministra financi ve vládě Bohuslava Sobotky se dle názoru šéfa hnutí ANO 2011 měla právě Alena Schillerová ujmout vedení resortu. To ale tehdejší premiér odmítl.

Znovu se Alena Schillerová kandidátkou na funkci ministryně financí stala po volbách 2017. Prezident Miloš Zeman ji 13. prosince 2017 jmenoval šéfkou tohoto resortu v menšinové vládě Andreje Babiše a 27. června 2018 i do jeho dalšího kabinetu.

Do parlamentních voleb 2021 hnutí ANO Alenu Schillerovou vyslalo jako jedničku své jihomoravské kandidátky. 

O ALENĚ SCHILLEROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Dcera Aleny Schillerové Petra, které se provdala za podnikatele Davida Rusňáka, se stala radní za hnutí ANO v Brně.

O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2021 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

BABIŠOVO KASÁNÍ: Češi naspořili o 360 miliard víc! BABIŠOVO KASÁNÍ: Češi naspořili o 360 miliard víc! Ať už pod polštářem, nebo na bankovním účtu, lidé za poslední rok uškudlili pořádný balík. Úspory vz... číst článek
Střípky z boje vlády o přežití: Bartoš zvracel, Babiš popřel sám sebe a rozcvička Schillerové Střípky z boje vlády o přežití: Bartoš zvracel, Babiš popřel sám sebe a rozcvička Schillerové Útoky, urážky i křik provázelo jednání poslanců o vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše (ANO). Do ... číst článek
Pomocnou ruku Babišově vládě podali »neoblomní« komunisté Pomocnou ruku Babišově vládě podali »neoblomní« komunisté Dávno před odpolední obědovou pauzou bylo jasné, že kabinet Andreje Babiše (66, ANO) hlasování o ned... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Robin Povšík
Robin Povšík
zobrazit profil Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý
zobrazit profil Jan Holásek
Jan Holásek
zobrazit profil Josef Bělica
Josef Bělica
zobrazit profil Miroslav Nenutil
Miroslav Nenutil
zobrazit profil František Konečný
František Konečný
zobrazit profil Josef Nétek
Josef Nétek
zobrazit profil Pavel Růžička
Pavel Růžička