Alena Schillerová | Celebwiki.cz

Alena Schillerová

Datum narození: 18. 3. 1964
Místo narození: Brno
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Právnička Alena Schillerová byla po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, jmenována ministryní financí, stejně jako roku 2018. V resortu dříve působil na postu náměstkyně.

Na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde promovala roku 1986, dva roky nato Alena Schillerová získala titul JUDr. a posléze tam dálkově absolvovala obor správní a zemědělsko-družstevní právo.

ALENA SCHILLEROVÁ O PÁDU WEBU ÚČTENKOVKY

Kariéru Alena Schillerová zahájila na Finančním úřadu Brno-venkov. Zde se vypracovala až na post ředitelky. Začala externě spolupracovat s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity a přednášet mj. pro Komoru daňových poradců ČR. Roku 2009 se stala členkou vědecké rady Fakulty podnikatelské VUT v Brně.

V lednu 2016 byla Alena Schillerová jmenována náměstkyní ministra financí, tedy tehdy Andreje Babiše, a to pro daně a cla. Do povědomí široké veřejnosti se dostala zejména kvůli kritizované elektronické evidenci tržeb (EET), jejíž přípravu měla na starosti.

Jako náměstkyně se Alena Schillerová dostala na pranýř také za propagaci údajně podvodné statistiky, která měla prokazovat růst vykázaných tržeb díky EET v kempech, hospodách, penzionech či hotelích až o sto procent. Dle Českého statistického úřadu byl ale pouze necelých osm procent.

Po odchodu Andreje Babiše z postu ministra financi ve vládě Bohuslava Sobotky se dle názoru šéfa hnutí ANO 2011 měla právě Alena Schillerová ujmout vedení resortu. To ale tehdejší premiér odmítl.

Znovu se Alena Schillerová kandidátkou na funkci ministryně financí stala po volbách 2017. Prezident Miloš Zeman ji 13. prosince 2017 jmenoval šéfkou tohoto resortu v menšinové vládě Andreje Babiše a 27. června 2018 i do jeho dalšího kabinetu.

O ALENĚ SCHILLEROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Dcera Aleny Schillerové Petra, které se provdala za podnikatele Davida Rusňáka, se stala radní za hnutí ANO v Brně.

 

Články o celebritě

Babiš a Zaorálek vyjeli na Reynkův statek. Stát ho koupí za 18 milionů, co tu plánuje? Babiš a Zaorálek vyjeli na Reynkův statek. Stát ho koupí za 18 milionů, co tu plánuje? Stát koupí statek básníka a grafika Bohuslava Reynka v Petrkově, vytvoří tam kulturní centrum. Rodin... číst článek
Ministryně se raduje z Kryštofa. Dostálová byla v porodnici, zatímco se Babiš potil v Bruselu Ministryně se raduje z Kryštofa. Dostálová byla v porodnici, zatímco se Babiš potil v Bruselu Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) je štěstím bez sebe. Od soboty je z ní v 49 le... číst článek
Berňák si došlápl na „hříšné“ živnostníky: Chce zpět 91 milionů, podal 28 trestních oznámení Berňák si došlápl na „hříšné“ živnostníky: Chce zpět 91 milionů, podal 28 trestních oznámení Finanční správa požaduje vrácení zhruba 91 milionů korun, které vyplatila na kompenzačních bonusech ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Matěj Stropnický
Matěj Stropnický
zobrazit profil Tomáš Goláň
Tomáš Goláň
zobrazit profil Marek Výborný
Marek Výborný
zobrazit profil Milan Kolář
Milan Kolář
zobrazit profil Pavel Kováčik
Pavel Kováčik
zobrazit profil Jiří Rozbořil
Jiří Rozbořil