Alena Schillerová | Celebwiki.cz

Alena Schillerová

Datum narození: 18.3.1964
Místo narození: Brno
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Právnička Alena Schillerová byla po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, jmenována ministryní financí, stejně jako roku 2018. V resortu dříve působil na postu náměstkyně.

Na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde promovala roku 1986, dva roky nato Alena Schillerová získala titul JUDr. a posléze tam dálkově absolvovala obor správní a zemědělsko-družstevní právo.

ALENA SCHILLEROVÁ O PÁDU WEBU ÚČTENKOVKY

Kariéru Alena Schillerová zahájila na Finančním úřadu Brno-venkov. Zde se vypracovala až na post ředitelky. Začala externě spolupracovat s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity a přednášet mj. pro Komoru daňových poradců ČR. Roku 2009 se stala členkou vědecké rady Fakulty podnikatelské VUT v Brně.

V lednu 2016 byla Alena Schillerová jmenována náměstkyní ministra financí, tedy tehdy Andreje Babiše, a to pro daně a cla. Do povědomí široké veřejnosti se dostala zejména kvůli kritizované elektronické evidenci tržeb (EET), jejíž přípravu měla na starosti.

Jako náměstkyně se Alena Schillerová dostala na pranýř také za propagaci údajně podvodné statistiky, která měla prokazovat růst vykázaných tržeb díky EET v kempech, hospodách, penzionech či hotelích až o sto procent. Dle Českého statistického úřadu byl ale pouze necelých osm procent.

Po odchodu Andreje Babiše z postu ministra financi ve vládě Bohuslava Sobotky se dle názoru šéfa hnutí ANO 2011 měla právě Alena Schillerová ujmout vedení resortu. To ale tehdejší premiér odmítl.

Znovu se Alena Schillerová kandidátkou na funkci ministryně financí stala po volbách 2017. Prezident Miloš Zeman ji 13. prosince 2017 jmenoval šéfkou tohoto resortu v menšinové vládě Andreje Babiše a 27. června 2018 i do jeho dalšího kabinetu.

O ALENĚ SCHILLEROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Dcera Aleny Schillerové Petra, které se provdala za podnikatele Davida Rusňáka, se stala radní za hnutí ANO v Brně.

 

Články o celebritě

Budou Češi pracovat jen čtyři dny? Hamáček je pro, Kalousek má výhradu, Schillerová varuje Budou Češi pracovat jen čtyři dny? Hamáček je pro, Kalousek má výhradu, Schillerová varuje Nastane doba zkracování? Vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček by si dokázal představit kratší pracovní… číst článek
Těžké profese půjdou dříve do důchodu, potvrdil Hamáček. A zmínil sirotky Těžké profese půjdou dříve do důchodu, potvrdil Hamáček. A zmínil sirotky Koaliční strany se dohodly na tom, že by za každých deset let práce v náročném povolání měli lidé… číst článek
Komunisté budou mluvit do „spravedlivých“ důchodů. Babiš je přibere do nové skupiny Komunisté budou mluvit do „spravedlivých“ důchodů. Babiš je přibere do nové skupiny Komunisté se zapojí do diskuse o plánovaných změnách systému důchodů. Předseda KSČM Vojtěch Filip… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Mihola
Jiří Mihola
zobrazit profil Jana Bobošíková
Jana Bobošíková
zobrazit profil François Hollande
François Hollande
zobrazit profil Pavel Blažek
Pavel Blažek
zobrazit profil Miroslav Matyáš
Miroslav Matyáš
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká
zobrazit profil Lumír Kantor
Lumír Kantor
zobrazit profil Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý