Alena Schillerová

Datum narození: 18. 3. 1964
Místo narození: Brno
Profese: politička za hnutí ANO 2011, právnička
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Alena Schillerová byla po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, jmenována ministryní financí, stejně jako roku 2018. Ve volbách 2021 získala křeslo ve Sněmovně. V prosinci ve vládě skončila.

Na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde promovala roku 1986, dva roky nato Alena Schillerová získala titul JUDr. a posléze tam dálkově absolvovala obor správní a zemědělsko-družstevní právo.

ALENA SCHILLEROVÁ O PÁDU WEBU ÚČTENKOVKY

Schillerová byla náměskyní Babiše

Kariéru Alena Schillerová zahájila na Finančním úřadu Brno-venkov. Zde se vypracovala až na post ředitelky. Začala externě spolupracovat s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity a přednášet mj. pro Komoru daňových poradců ČR. Roku 2009 se stala členkou vědecké rady Fakulty podnikatelské VUT v Brně.

V lednu 2016 byla Alena Schillerová jmenována náměstkyní ministra financí, tedy tehdy Andreje Babiše, a to pro daně a cla. Do povědomí široké veřejnosti se dostala zejména kvůli kritizované elektronické evidenci tržeb (EET), jejíž přípravu měla na starosti.

Jako náměstkyně se Alena Schillerová dostala na pranýř také za propagaci údajně podvodné statistiky, která měla prokazovat růst vykázaných tržeb díky EET v kempech, hospodách, penzionech či hotelích až o sto procent. Dle Českého statistického úřadu byl ale pouze necelých osm procent.

Sobotka Schillerovou na finance nechtěl

Po odchodu Andreje Babiše z postu ministra financi ve vládě Bohuslava Sobotky se dle názoru šéfa hnutí ANO 2011 měla právě Alena Schillerová ujmout vedení resortu. To ale tehdejší premiér odmítl.

Znovu se Alena Schillerová kandidátkou na funkci ministryně financí stala po volbách 2017. Prezident Miloš Zeman ji 13. prosince 2017 jmenoval šéfkou tohoto resortu v menšinové vládě Andreje Babiše a 27. června 2018 i do jeho dalšího kabinetu.

Do parlamentních voleb 2021 hnutí ANO Alenu Schillerovou vyslalo jako jedničku své jihomoravské kandidátky. Získala poslanecký mandát. Stala se šéfkou poslaneckého klubu ANO. V prosinci ve vládě skončila - nastoupil kabinet Petra Fialy (ODS).

Schillerové hrozí trestní stíhání

V dubnu 2022 média přišla se zprávou, že Národní centrála pro boj s organizovaným zločinem se zabývá propagací Aleny Schillerové na sociální síti Instagram za miliony korun. Obvodní státní zástupce Jan Lelek řekl, že by mohlo jít o podezření z porušení povinností při správě cizího majetku.

O ALENĚ SCHILLEROVÉ ČTĚTE ZDE>>

Dcera Aleny Schillerové Petra, které se provdala za podnikatele Davida Rusňáka, se stala radní za hnutí ANO v Brně.

 

 

 

Články o celebritě

ANO vede do eurovoleb „naše Klára“. Potěší, či zklame Dostálová šéfa Babiše? ANO vede do eurovoleb „naše Klára“. Potěší, či zklame Dostálová šéfa Babiše? Jedničkou ANO v eurovolbách 2024 se stala exministryně pro místní rozvoj a místopředsedkyně Poslanec... číst článek
Šéf armády Řehka v Hráčích: Musíme se připravovat na velkou válku! Jedině tak k ní nedojde Šéf armády Řehka v Hráčích: Musíme se připravovat na velkou válku! Jedině tak k ní nedojde Někteří politici ho obviňují, že straší válkou. Co na to náčelník Generálního štábu Armády ČR Karel ... číst článek
Jana Nagyová: Po soudní výhře s Babišem u Čapího hnízda boj o Brusel! Na volitelném místě Jana Nagyová: Po soudní výhře s Babišem u Čapího hnízda boj o Brusel! Na volitelném místě Pro Janu Nagyovou stejně jako pro Andreje Babiše (ANO) požadoval státní zástupce Jaroslav Šaroch pod... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Viktorie Švédská
Viktorie Švédská
zobrazit profil Jan Pijáček
Jan Pijáček
zobrazit profil Jaroslav Havelka
Jaroslav Havelka
zobrazit profil Michaela Šebelová
Michaela Šebelová
zobrazit profil Jaroslav  Větrovský
Jaroslav Větrovský
zobrazit profil Robin Povšík
Robin Povšík
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Radek Holomčík
Radek Holomčík