Petr Krčál | Celebwiki.cz

Petr Krčál

Datum narození: 20.8.1964
Místo narození: Velké Meziříčí
Profese: politik ČSSD, strojař
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politik ČSSD, strojař Petr Krčál, někdejší náměstek ministryně práce a sociálních věcí, byl v červnu 2018 Milošem Zemanem ministrem tohoto resortu, avšak měsíc poté na tento post rezignoval.

Po absolvování strojírenského učiliště a práci v oboru si Petr Krčál krátce před Sametovou revolucí udělal maturitu a poté ještě zvládl kurz psychologie, sociologie, politologie a řízení podniku. V 21. století získal i vysokoškolské vzdělání.

PETR KRČÁL - JEHO BRATR SE OBĚSIL NA STROMĚ 

Někdejší člen KSČ a od roku 1996 člen ČSSD Petr Krčál mj. předsedal Koordinačnímu centru Mládí Vysočiny Žďár nad Sázavou, podnikal a byl tajemníkem náměstka ministra obrany a poradcem ministra obrany.

Svou politickou kariéru Petr Krčál zahájil jako stranický funkcionář. Do komunální politiky vstoupil po volbách 2002 jako zastupitel Žďáru nad Sázavou, post ale neobhájil. Do té vyšší se mu podařilo dostat v krajských volbách v roce 2008, kdy byl za ČSSD zvolen do Zastupitelstva kraje Vysočina.

V září 2016 Petr Krčál rezignoval na mandát krajského radního a zastupitele v souvislosti se svým jmenováním náměstkem ministryně práce a sociálních věcí. V květnu 2018 se stal kandidátem ČSSD na post ministra práce a sociálních věcí. V červnu téhož roku byl prezidentem Milošem Zemanem do této funkce jmenován.

Petr Krčál na post ministra rezignoval v červenci 2018, stejně jako Taťána Malá, ta kvůli plagiátorství části své diplomové práce, on bakalářské.

O PETRU KRČÁLOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Krčál je ženatý a má tři dcery.

 

Články o celebritě

Politické oslavy: Klausova zrzka otevřela svatební album a hejtman má s manželkou titul Politické oslavy: Klausova zrzka otevřela svatební album a hejtman má s manželkou titul Jedna svatba a studijní úspěchy. Politici se v minulých dnech pochlubili svými životními kroky. Poslankyně… číst článek
Maláčová o politickém manželství: Žárlivost jde stranou, manžel vyšší ambice (zatím) nemá Maláčová o politickém manželství: Žárlivost jde stranou, manžel vyšší ambice (zatím) nemá Jsou v podstatě chráněným druhem. V české kotlině snad neexistuje politické manželství, kde by on… číst článek
Prorektor plagiátor? Studenti viní poradce ministra Petříčka z opisování prací Prorektor plagiátor? Studenti viní poradce ministra Petříčka z opisování prací Plagiátorství stálo ve vládě Andreje Babiše (ANO) křeslo už dva ministry. Nově čelí obvinění i poradce… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Stanislav Huml
Stanislav Huml
zobrazit profil Richard Brabec
Richard Brabec
zobrazit profil Jiří Milek
Jiří Milek
zobrazit profil Maroš Šefčovič
Maroš Šefčovič
zobrazit profil Antonín Seďa
Antonín Seďa
zobrazit profil Vlastislav Navrátil
Vlastislav Navrátil
zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka
zobrazit profil Ivan Bartoš
Ivan Bartoš