Petr Krčál

Datum narození: 20.8.1964
Místo narození: Velké Meziříčí
Profese: politik ČSSD, strojař
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politik a strojař Petr Krčál, někdejší náměstek ministryně práce a sociálních věcí, se v květnu 2018 stal kandidátem na post ministra tohoto resortu.

Po absolvování strojírenského učiliště a práci v oboru si Petr Krčál krátce před Sametovou revolucí udělal maturitu a poté ještě zvládl kurz psychologie, sociologie, politologie a řízení podniku. V 21. století získal i vysokoškolské vzdělání.

PETR KRČÁL - JEHO BRATR SE OBĚSIL NA STROMĚ 

Někdejší člen KSČ a od roku 1996 člen ČSSD Petr Krčál mj. předsedal Koordinačnímu centru Mládí Vysočiny Žďár nad Sázavou, podnikal a byl tajemníkem náměstka ministra obrany a poradcem ministra obrany.

Svou politickou kariéru Petr Krčál zahájil jako stranický funkcionář. Do komunální politiky vstoupil po volbách 2002 jako zastupitel Žďáru nad Sázavou, post ale neobhájil. Do té vyšší se mu podařilo dostat v krajských volbách v roce 2008, kdy byl za ČSSD zvolen do Zastupitelstva Kraje Vysočina.

V září 2016 Petr Krčál rezignoval na mandát krajského radního a krajského zastupitele v souvislosti se svým jmenováním náměstkem ministryně práce a sociálních věcí. V květnu 2018 se stal kandidátem ČSSD na post ministra práce.

O PETRU KRČÁLOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Krčál je ženatý a má tři dcery.

 

Další Politici

zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Martin Netolický
Martin Netolický
zobrazit profil Barbora Antonová
Barbora Antonová
zobrazit profil Jiří Čejka
Jiří Čejka
zobrazit profil Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
zobrazit profil Evžen  Tošenovský
Evžen Tošenovský
zobrazit profil Jaroslav  Doubrava
Jaroslav Doubrava
zobrazit profil Jaromír Kohlíček
Jaromír Kohlíček