Petr Krčál | Celebwiki.cz

Petr Krčál

Datum narození: 20.8.1964
Místo narození: Velké Meziříčí
Profese: politik ČSSD, strojař
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politik ČSSD, strojař Petr Krčál, někdejší náměstek ministryně práce a sociálních věcí, byl v červnu 2018 Milošem Zemanem ministrem tohoto resortu, avšak měsíc poté na tento post rezignoval.

Po absolvování strojírenského učiliště a práci v oboru si Petr Krčál krátce před Sametovou revolucí udělal maturitu a poté ještě zvládl kurz psychologie, sociologie, politologie a řízení podniku. V 21. století získal i vysokoškolské vzdělání.

PETR KRČÁL - JEHO BRATR SE OBĚSIL NA STROMĚ 

Někdejší člen KSČ a od roku 1996 člen ČSSD Petr Krčál mj. předsedal Koordinačnímu centru Mládí Vysočiny Žďár nad Sázavou, podnikal a byl tajemníkem náměstka ministra obrany a poradcem ministra obrany.

Svou politickou kariéru Petr Krčál zahájil jako stranický funkcionář. Do komunální politiky vstoupil po volbách 2002 jako zastupitel Žďáru nad Sázavou, post ale neobhájil. Do té vyšší se mu podařilo dostat v krajských volbách v roce 2008, kdy byl za ČSSD zvolen do Zastupitelstva kraje Vysočina.

V září 2016 Petr Krčál rezignoval na mandát krajského radního a zastupitele v souvislosti se svým jmenováním náměstkem ministryně práce a sociálních věcí. V květnu 2018 se stal kandidátem ČSSD na post ministra práce a sociálních věcí. V červnu téhož roku byl prezidentem Milošem Zemanem do této funkce jmenován.

Petr Krčál na post ministra rezignoval v červenci 2018, stejně jako Taťána Malá, ta kvůli plagiátorství části své diplomové práce, on bakalářské.

O PETRU KRČÁLOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Krčál je ženatý a má tři dcery.

 

Články o celebritě

Zeman odvolal Staňka a poděkoval mu. Zmínil i ministrova trestní oznámení Zeman odvolal Staňka a poděkoval mu. Zmínil i ministrova trestní oznámení Prezident Miloš Zeman odvolal ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) k 31. červenci, hradní mluvčí… číst článek
ČSSD trvá na Šmardovi Zemanovi navzdory. K demisím ministrů zazněl termín ČSSD trvá na Šmardovi Zemanovi navzdory. K demisím ministrů zazněl termín Sociální demokracie dál trvá na tom, že se ministrem kultury má stát její místopředseda Michal… číst článek
Politické oslavy: Klausova zrzka otevřela svatební album a hejtman má s manželkou titul Politické oslavy: Klausova zrzka otevřela svatební album a hejtman má s manželkou titul Jedna svatba a studijní úspěchy. Politici se v minulých dnech pochlubili svými životními kroky. Poslankyně… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Dort
Jiří Dort
zobrazit profil Jiří Čunek
Jiří Čunek
zobrazit profil Veronika Vrecionová
Veronika Vrecionová
zobrazit profil Markéta Wernerová
Markéta Wernerová
zobrazit profil František Matějka
František Matějka
zobrazit profil Radek John
Radek John
zobrazit profil František Gábor
František Gábor
zobrazit profil Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý