Petr Krčál | Celebwiki.cz

Petr Krčál

Datum narození: 20. 8. 1964
Místo narození: Velké Meziříčí
Profese: politik ČSSD, strojař
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politik ČSSD, strojař Petr Krčál, někdejší náměstek ministryně práce a sociálních věcí, byl v červnu 2018 Milošem Zemanem ministrem tohoto resortu, avšak měsíc poté na tento post rezignoval.

Po absolvování strojírenského učiliště a práci v oboru si Petr Krčál krátce před Sametovou revolucí udělal maturitu a poté ještě zvládl kurz psychologie, sociologie, politologie a řízení podniku. V 21. století získal i vysokoškolské vzdělání.

PETR KRČÁL - JEHO BRATR SE OBĚSIL NA STROMĚ 

Někdejší člen KSČ a od roku 1996 člen ČSSD Petr Krčál mj. předsedal Koordinačnímu centru Mládí Vysočiny Žďár nad Sázavou, podnikal a byl tajemníkem náměstka ministra obrany a poradcem ministra obrany.

Svou politickou kariéru Petr Krčál zahájil jako stranický funkcionář. Do komunální politiky vstoupil po volbách 2002 jako zastupitel Žďáru nad Sázavou, post ale neobhájil. Do té vyšší se mu podařilo dostat v krajských volbách v roce 2008, kdy byl za ČSSD zvolen do Zastupitelstva kraje Vysočina.

V září 2016 Petr Krčál rezignoval na mandát krajského radního a zastupitele v souvislosti se svým jmenováním náměstkem ministryně práce a sociálních věcí. V květnu 2018 se stal kandidátem ČSSD na post ministra práce a sociálních věcí. V červnu téhož roku byl prezidentem Milošem Zemanem do této funkce jmenován.

Petr Krčál na post ministra rezignoval v červenci 2018, stejně jako Taťána Malá, ta kvůli plagiátorství části své diplomové práce, on bakalářské.

O PETRU KRČÁLOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Krčál je ženatý a má tři dcery.

 

Články o celebritě

Protidrogová koordinátorka opsala třetinu bakalářky a diplomky? Piráti do ní pálí Protidrogová koordinátorka opsala třetinu bakalářky a diplomky? Piráti do ní pálí Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a ... číst článek
Zeman odvolal Staňka a poděkoval mu. Zmínil i ministrova trestní oznámení Zeman odvolal Staňka a poděkoval mu. Zmínil i ministrova trestní oznámení Prezident Miloš Zeman odvolal ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) k 31. červenci, hradní mluvčí ... číst článek
ČSSD trvá na Šmardovi Zemanovi navzdory. K demisím ministrů zazněl termín ČSSD trvá na Šmardovi Zemanovi navzdory. K demisím ministrů zazněl termín Sociální demokracie dál trvá na tom, že se ministrem kultury má stát její místopředseda Michal Šmard... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karel Březina
Karel Březina
zobrazit profil Helena Válková
Helena Válková
zobrazit profil Josef Bazala
Josef Bazala
zobrazit profil Tomáš Petříček
Tomáš Petříček
zobrazit profil Jiří Cieńciała
Jiří Cieńciała
zobrazit profil Oldřich Bubeníček
Oldřich Bubeníček
zobrazit profil Zdeněk Ondráček
Zdeněk Ondráček
zobrazit profil Ivo Slavotínek
Ivo Slavotínek