Miroslav Toman | Celebwiki.cz

Miroslav Toman

Datum narození: 6.2.1960
Místo narození: Žatec
Profese: politik za ČSSD
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Miroslav Toman, někdejší prezident Potravinářské komory ČR, byl v červnu 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenován ministrem zemědělství.

Otcem podnikatele a politika Miroslava Tomana byl ministr zemědělství komunistické vlády Lubomíra Štrougala. Po absolvování střední zemědělské školy v Brandýse nad Labem Miroslav Toman vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze.

MIROSLAV TOMAN SI NA ZEĎ VYVĚSIL PAPALÁŠE

Po Sametové revoluci Miroslav Toman působil v manažerských postech ve společnostech Agrotec Hustopeče a Agrotrade, v letech 1996 až 2001 pak jako obchodní rada na velvyslanectví ve Washingtonu a v Bratislavě.

V září 2007 byl Miroslav Toman zvolen prezidentem Potravinářské komory ČR. Od března 2014 stál tři roky v čele Agrární komory ČR.

Do politiky Miroslav Toman vstoupil jako nestraník v srpnu 2002, když se stal náměstkem ministra zemědělství. Funkci zastával pod sociálnědemokratickými ministry Jaroslavem PalasemPetrem Zgarbou a Janem Mládkem. V červnu 2013 přijal nabídku předsedy úřednické vlády Jiřího Rusnoka stát se ministrem zemědělství.

Ve volbách 2013 Miroslav Toman neúspěšně kandidoval do Sněmovny. V květnu 2018 si jej za šéfa resortu zemědělství vybral šéf ČSSD Jan Hamáček. V červnu téhož roku byl prezidentem Milošem Zemanem do této funkce jmenován.

O MIROSLAVU TOMANOVI ČTĚTE ZDE>>

Miroslav Toman je ženatý a má tři děti.

 

Články o celebritě

Rodičák vrátil zpět Senát, Maláčová dál věří: „1. ledna prostě bude vyšší.“ Pro koho? Rodičák vrátil zpět Senát, Maláčová dál věří: „1. ledna prostě bude vyšší.“ Pro koho? Navýšení rodičovského příspěvku by mohli získat i rodiče s dětmi do čtyř let věku, kteří příspěvek… číst článek
Čechům zavřít hubu a ať vaří párky a pivo, šokoval Rus. Fiala, Hamáček a další zuří  Čechům zavřít hubu a ať vaří párky a pivo, šokoval Rus. Fiala, Hamáček a další zuří Poslanec Vladimír Žirinovskij v reakci na vystoupení Pavla Novotného v ruské státní televizi počastoval… číst článek
Tomanovi nepovolili přelet z Moskvy. „Chyba české strany,“ vzkazují Rusové Tomanovi nepovolili přelet z Moskvy. „Chyba české strany,“ vzkazují Rusové Podle oficiálního prohlášení ruského ministerstva zahraničí může za předčasné ukončení zahraniční… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miroslav Matyáš
Miroslav Matyáš
zobrazit profil Petr Krčál
Petr Krčál
zobrazit profil Markéta Gregorová
Markéta Gregorová
zobrazit profil Stanislav Körner
Stanislav Körner
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas
zobrazit profil Petr  Gawlas
Petr Gawlas
zobrazit profil Lucie Talmanová
Lucie Talmanová
zobrazit profil Jiří Cieńciała
Jiří Cieńciała