Miroslav Toman | Celebwiki.cz

Miroslav Toman

Datum narození: 6.2.1960
Místo narození: Žatec
Profese: politik za ČSSD
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Miroslav Toman, někdejší prezident Potravinářské komory ČR, byl v červnu 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenován ministrem zemědělství.

Otcem podnikatele a politika Miroslava Tomana byl ministr zemědělství komunistické vlády Lubomíra Štrougala. Po absolvování střední zemědělské školy v Brandýse nad Labem Miroslav Toman vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze.

MIROSLAV TOMAN SI NA ZEĎ VYVĚSIL PAPALÁŠE

Po Sametové revoluci Miroslav Toman působil v manažerských postech ve společnostech Agrotec Hustopeče a Agrotrade, v letech 1996 až 2001 pak jako obchodní rada na velvyslanectví ve Washingtonu a v Bratislavě.

V září 2007 byl Miroslav Toman zvolen prezidentem Potravinářské komory ČR. Od března 2014 stál tři roky v čele Agrární komory ČR.

Do politiky Miroslav Toman vstoupil jako nestraník v srpnu 2002, když se stal náměstkem ministra zemědělství. Funkci zastával pod sociálnědemokratickými ministry Jaroslavem PalasemPetrem Zgarbou a Janem Mládkem. V červnu 2013 přijal nabídku předsedy úřednické vlády Jiřího Rusnoka stát se ministrem zemědělství.

Ve volbách 2013 Miroslav Toman neúspěšně kandidoval do Sněmovny. V květnu 2018 si jej za šéfa resortu zemědělství vybral šéf ČSSD Jan Hamáček. V červnu téhož roku byl prezidentem Milošem Zemanem do této funkce jmenován.

O MIROSLAVU TOMANOVI ČTĚTE ZDE>>

Miroslav Toman je ženatý a má tři děti.

 

Články o celebritě

Tomanovi nepovolili přelet z Moskvy. „Chyba české strany,“ vzkazují Rusové Tomanovi nepovolili přelet z Moskvy. „Chyba české strany,“ vzkazují Rusové Podle oficiálního prohlášení ruského ministerstva zahraničí může za předčasné ukončení zahraniční… číst článek
„Zeman Rusům podkuřuje,“ čílí se Vondra. A Novotný to schytal za „válku na trakaři“ „Zeman Rusům podkuřuje,“ čílí se Vondra. A Novotný to schytal za „válku na trakaři“ Akce starosty Řeporyjí Pavla Novotného (ODS), který vyjel v multikáře předat na ruskou ambasádu dopis… číst článek
Zeman vzkázal Novotnému: „Vlasovci zradili a Rusko není nepřítel.“ Jakeše (97) by nevěznil Zeman vzkázal Novotnému: „Vlasovci zradili a Rusko není nepřítel.“ Jakeše (97) by nevěznil O napětí ve vztahu Česka a Ruska mluvil prezident Miloš Zeman ve čtvrtek v rozhovoru s Jaromírem… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miloš Zeman
Miloš Zeman
zobrazit profil Lukáš Bartoň
Lukáš Bartoň
zobrazit profil Helena Válková
Helena Válková
zobrazit profil Hillary Clintonová
Hillary Clintonová
zobrazit profil Zuzana Brzobohatá
Zuzana Brzobohatá
zobrazit profil Stanislav Polčák
Stanislav Polčák
zobrazit profil Saddám  Husajn
Saddám Husajn
zobrazit profil Renata Chmelová
Renata Chmelová