Miroslav Toman

Datum narození: 6. 2. 1960
Místo narození: Žatec
Profese: politik za ČSSD, 11. a 14. ministr zemědělství
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Miroslav Toman, někdejší prezident Potravinářské komory ČR, byl od června 2018 do prosince 2021 ministrem zemědělství v Babišově vládě. Tentýž post krátce zastával v kabinetu Jiřího Rusnoka.

Otcem podnikatele a politika Miroslava Tomana byl ministr zemědělství komunistické vlády Lubomíra Štrougala. Po absolvování střední zemědělské školy v Brandýse nad Labem Miroslav Toman vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze.

MIROSLAV TOMAN SI NA ZEĎ VYVĚSIL PAPALÁŠE

Toman byl náměstkem Palase

Po Sametové revoluci Miroslav Toman působil v manažerských postech ve společnostech Agrotec Hustopeče a Agrotrade, v letech 1996 až 2001 pak jako obchodní rada na velvyslanectví ve Washingtonu a v Bratislavě.

V září 2007 byl Miroslav Toman zvolen prezidentem Potravinářské komory ČR. Od března 2014 stál tři roky v čele Agrární komory ČR.

Do politiky Miroslav Toman vstoupil jako nestraník v srpnu 2002, když se stal náměstkem ministra zemědělství. Funkci zastával pod sociálnědemokratickými ministry Jaroslavem PalasemPetrem Zgarbou a Janem Mládkem. V červnu 2013 přijal nabídku předsedy úřednické vlády Jiřího Rusnoka stát se ministrem zemědělství.

Do Sněmovny se Toman nedostal

Ve volbách 2013 Miroslav Toman neúspěšně kandidoval do Sněmovny. V květnu 2018 si jej za šéfa resortu zemědělství vybral šéf ČSSD Jan Hamáček. V červnu téhož roku byl prezidentem Milošem Zemanem do této funkce jmenován. V ní skončil v prosinci 2021.

O MIROSLAVU TOMANOVI ČTĚTE ZDE>>

Miroslav Toman je ženatý a má tři děti.

 

Články o celebritě

Policie si vyžádala dokumentaci ministerstva financí z dob, kdy ho vedl Babiš Policie si vyžádala dokumentaci ministerstva financí z dob, kdy ho vedl Babiš Policie si vyžádala dokumenty ministerstva financí z dob ministrů za hnutí ANO. Uvedl to dnes server... číst článek
V kauze údajné korupce kolem exministra Tomana a IT zakázek zatím nepadla žádná obvinění V kauze údajné korupce kolem exministra Tomana a IT zakázek zatím nepadla žádná obvinění V kauze údajné korupce při IT zakázkách na ministerstvu zemědělství, kvůli které minulý týden na min... číst článek
Babiš či poslanec v kroji složili slib: Pocty umučenému pradědovi i tátovi, který podlehl covidu Babiš či poslanec v kroji složili slib: Pocty umučenému pradědovi i tátovi, který podlehl covidu Nově zvolení poslanci se v pondělí odpoledne poprvé po volbách sešli na ustavující schůzi, která trv... číst článek

Další Politici

zobrazit profil František Petrtýl
František Petrtýl
zobrazit profil Magdalena Davis
Magdalena Davis
zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
zobrazit profil Karla Maříková
Karla Maříková
zobrazit profil Helena Pešatová
Helena Pešatová
zobrazit profil Lukáš Kolářík
Lukáš Kolářík
zobrazit profil Jiří Šír
Jiří Šír