Miroslav Toman

Datum narození: 6. 2. 1960
Místo narození: Žatec
Profese: politik za ČSSD
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Miroslav Toman, někdejší prezident Potravinářské komory ČR, byl v červnu 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenován ministrem zemědělství.

Otcem podnikatele a politika Miroslava Tomana byl ministr zemědělství komunistické vlády Lubomíra Štrougala. Po absolvování střední zemědělské školy v Brandýse nad Labem Miroslav Toman vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze.

MIROSLAV TOMAN SI NA ZEĎ VYVĚSIL PAPALÁŠE

Po Sametové revoluci Miroslav Toman působil v manažerských postech ve společnostech Agrotec Hustopeče a Agrotrade, v letech 1996 až 2001 pak jako obchodní rada na velvyslanectví ve Washingtonu a v Bratislavě.

V září 2007 byl Miroslav Toman zvolen prezidentem Potravinářské komory ČR. Od března 2014 stál tři roky v čele Agrární komory ČR.

Do politiky Miroslav Toman vstoupil jako nestraník v srpnu 2002, když se stal náměstkem ministra zemědělství. Funkci zastával pod sociálnědemokratickými ministry Jaroslavem PalasemPetrem Zgarbou a Janem Mládkem. V červnu 2013 přijal nabídku předsedy úřednické vlády Jiřího Rusnoka stát se ministrem zemědělství.

Ve volbách 2013 Miroslav Toman neúspěšně kandidoval do Sněmovny. V květnu 2018 si jej za šéfa resortu zemědělství vybral šéf ČSSD Jan Hamáček. V červnu téhož roku byl prezidentem Milošem Zemanem do této funkce jmenován.

O MIROSLAVU TOMANOVI ČTĚTE ZDE>>

Miroslav Toman je ženatý a má tři děti.

 

Články o celebritě

Ministři bez respirátorů na vládě? „Měli jsme čas něco sníst,“ hájí „holé brady“ Brabec Ministři bez respirátorů na vládě? „Měli jsme čas něco sníst,“ hájí „holé brady“ Brabec Noste respirátory, noste respirátory, noste respirátory! Tuto mantru nám opakuje vláda poslední měsí... číst článek
Kvóty na podíl českých potravin v obchodech poslanci smetli. Prouza: Zvítězil zdravý rozum Kvóty na podíl českých potravin v obchodech poslanci smetli. Prouza: Zvítězil zdravý rozum Povinný podíl českých potravin na pultech obchodů nakonec platit nebude. Sněmovna ho v úterý na návr... číst článek
Ohnisek ptačí chřipky je už 25. Veterináři utratí 200 tisíc slepic a kachen Ohnisek ptačí chřipky je už 25. Veterináři utratí 200 tisíc slepic a kachen Ptačí chřipka zasáhla velkochov 175 000 slepic v Kosičkách na Královéhradecku a chov 7500 kachen v Z... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Holásek
Jan Holásek
zobrazit profil Jan Zahradník
Jan Zahradník
zobrazit profil Marie Kaufmann
Marie Kaufmann
zobrazit profil Libor Honzárek
Libor Honzárek
zobrazit profil Michal Kučera
Michal Kučera
zobrazit profil Petr Vícha
Petr Vícha
zobrazit profil Miroslav Grebeníček
Miroslav Grebeníček
zobrazit profil Lenka Kozlová
Lenka Kozlová