Miroslav Toman | Celebwiki.cz

Miroslav Toman

Datum narození: 6. 2. 1960
Místo narození: Žatec
Profese: politik za ČSSD
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Miroslav Toman, někdejší prezident Potravinářské komory ČR, byl v červnu 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenován ministrem zemědělství.

Otcem podnikatele a politika Miroslava Tomana byl ministr zemědělství komunistické vlády Lubomíra Štrougala. Po absolvování střední zemědělské školy v Brandýse nad Labem Miroslav Toman vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze.

MIROSLAV TOMAN SI NA ZEĎ VYVĚSIL PAPALÁŠE

Po Sametové revoluci Miroslav Toman působil v manažerských postech ve společnostech Agrotec Hustopeče a Agrotrade, v letech 1996 až 2001 pak jako obchodní rada na velvyslanectví ve Washingtonu a v Bratislavě.

V září 2007 byl Miroslav Toman zvolen prezidentem Potravinářské komory ČR. Od března 2014 stál tři roky v čele Agrární komory ČR.

Do politiky Miroslav Toman vstoupil jako nestraník v srpnu 2002, když se stal náměstkem ministra zemědělství. Funkci zastával pod sociálnědemokratickými ministry Jaroslavem PalasemPetrem Zgarbou a Janem Mládkem. V červnu 2013 přijal nabídku předsedy úřednické vlády Jiřího Rusnoka stát se ministrem zemědělství.

Ve volbách 2013 Miroslav Toman neúspěšně kandidoval do Sněmovny. V květnu 2018 si jej za šéfa resortu zemědělství vybral šéf ČSSD Jan Hamáček. V červnu téhož roku byl prezidentem Milošem Zemanem do této funkce jmenován.

O MIROSLAVU TOMANOVI ČTĚTE ZDE>>

Miroslav Toman je ženatý a má tři děti.

 

Články o celebritě

Zeman bez přípitků na Zemi živitelce: Odložili ji a hrozí nižší prodej zvířat. A propouštění? Zeman bez přípitků na Zemi živitelce: Odložili ji a hrozí nižší prodej zvířat. A propouštění? Jde o velkou akci, kterou si nenechávají ujít ani politici. Ani loni nechyběli Miloš Zeman a členové... číst článek
Koronavir zasáhl kampaň k podzimním volbám. Strany mění strategie a povolávají zkušené Koronavir zasáhl kampaň k podzimním volbám. Strany mění strategie a povolávají zkušené Za normálních okolností by touto dobou startovala předvolební kampaň ke krajským a senátním volbám. ... číst článek
Návrat Michala Haška: ČSSD z něj udělala volebního manažera, Hamáček je rád Návrat Michala Haška: ČSSD z něj udělala volebního manažera, Hamáček je rád Vedení ČSSD dnes zvolilo volebním manažerem strany Michala Haška. Bývalého jihomoravského hejtmana n... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Martin Hlaváček
Martin Hlaváček
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík
zobrazit profil Jan Zahradil
Jan Zahradil
zobrazit profil Jaroslav Palas
Jaroslav Palas
zobrazit profil Zdeněk Papoušek
Zdeněk Papoušek
zobrazit profil Stanislav Polčák
Stanislav Polčák
zobrazit profil Ladislav Sekanina
Ladislav Sekanina
zobrazit profil Antonín Prachař
Antonín Prachař