Miroslav Toman | Celebwiki.cz

Miroslav Toman

Datum narození: 6.2.1960
Místo narození: Žatec
Profese: politik za ČSSD
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Miroslav Toman, někdejší prezident Potravinářské komory ČR, byl v červnu 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenován ministrem zemědělství.

Otcem podnikatele a politika Miroslava Tomana byl ministr zemědělství komunistické vlády Lubomíra Štrougala. Po absolvování střední zemědělské školy v Brandýse nad Labem Miroslav Toman vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze.

MIROSLAV TOMAN SI NA ZEĎ VYVĚSIL PAPALÁŠE

Po Sametové revoluci Miroslav Toman působil v manažerských postech ve společnostech Agrotec Hustopeče a Agrotrade, v letech 1996 až 2001 pak jako obchodní rada na velvyslanectví ve Washingtonu a v Bratislavě.

V září 2007 byl Miroslav Toman zvolen prezidentem Potravinářské komory ČR. Od března 2014 stál tři roky v čele Agrární komory ČR.

Do politiky Miroslav Toman vstoupil jako nestraník v srpnu 2002, když se stal náměstkem ministra zemědělství. Funkci zastával pod sociálnědemokratickými ministry Jaroslavem PalasemPetrem Zgarbou a Janem Mládkem. V červnu 2013 přijal nabídku předsedy úřednické vlády Jiřího Rusnoka stát se ministrem zemědělství.

Ve volbách 2013 Miroslav Toman neúspěšně kandidoval do Sněmovny. V květnu 2018 si jej za šéfa resortu zemědělství vybral šéf ČSSD Jan Hamáček. V červnu téhož roku byl prezidentem Milošem Zemanem do této funkce jmenován.

O MIROSLAVU TOMANOVI ČTĚTE ZDE>>

Miroslav Toman je ženatý a má tři děti.

 

Články o celebritě

Za množírny a týrání natvrdo do basy, navrhuje Zeman. A chválí pomoc Blesk Tlapek Za množírny a týrání natvrdo do basy, navrhuje Zeman. A chválí pomoc Blesk Tlapek Drastické záběry zvířat z množíren nenechaly v klidu ani prezidenta Miloše Zemana. Hlava státu si… číst článek
Za „potravinové hnusy“ pokuty až 50 milionů. Kvůli dvojí kvalitě chce Toman přitvrdit Za „potravinové hnusy“ pokuty až 50 milionů. Kvůli dvojí kvalitě chce Toman přitvrdit Ministerstvo zemědělství chce v novele zákona o potravinách zakázat tzv. dvojí kvalitu pod pokutou… číst článek
Čínský prezident ukázal Zemanovi fotku jabloně. U stolu byl i Jágr a miliardáři Čínský prezident ukázal Zemanovi fotku jabloně. U stolu byl i Jágr a miliardáři Prezident Miloš Zeman se v neděli v Pekingu setkal s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Na zhruba… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Anna Hubáčková
Anna Hubáčková
zobrazit profil Hana Marvanová
Hana Marvanová
zobrazit profil Libor Michálek
Libor Michálek
zobrazit profil Petr Třešňák
Petr Třešňák
zobrazit profil Oldřich Vlasák
Oldřich Vlasák
zobrazit profil Petr Vícha
Petr Vícha
zobrazit profil Marek Ženíšek
Marek Ženíšek
zobrazit profil Ivan Pilný
Ivan Pilný