Miroslav Toman | Celebwiki.cz

Miroslav Toman

Datum narození: 6.2.1960
Místo narození: Žatec
Profese: politik za ČSSD
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Miroslav Toman, někdejší prezident Potravinářské komory ČR, byl v červnu 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenován ministrem zemědělství.

Otcem podnikatele a politika Miroslava Tomana byl ministr zemědělství komunistické vlády Lubomíra Štrougala. Po absolvování střední zemědělské školy v Brandýse nad Labem Miroslav Toman vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze.

MIROSLAV TOMAN SI NA ZEĎ VYVĚSIL PAPALÁŠE

Po Sametové revoluci Miroslav Toman působil v manažerských postech ve společnostech Agrotec Hustopeče a Agrotrade, v letech 1996 až 2001 pak jako obchodní rada na velvyslanectví ve Washingtonu a v Bratislavě.

V září 2007 byl Miroslav Toman zvolen prezidentem Potravinářské komory ČR. Od března 2014 stál tři roky v čele Agrární komory ČR.

Do politiky Miroslav Toman vstoupil jako nestraník v srpnu 2002, když se stal náměstkem ministra zemědělství. Funkci zastával pod sociálnědemokratickými ministry Jaroslavem PalasemPetrem Zgarbou a Janem Mládkem. V červnu 2013 přijal nabídku předsedy úřednické vlády Jiřího Rusnoka stát se ministrem zemědělství.

Ve volbách 2013 Miroslav Toman neúspěšně kandidoval do Sněmovny. V květnu 2018 si jej za šéfa resortu zemědělství vybral šéf ČSSD Jan Hamáček. V červnu téhož roku byl prezidentem Milošem Zemanem do této funkce jmenován.

O MIROSLAVU TOMANOVI ČTĚTE ZDE>>

Miroslav Toman je ženatý a má tři děti.

 

Články o celebritě

Babiš vyvezl ministry do Polska. Maláčová přidala rozverné selfie z paluby speciálu Babiš vyvezl ministry do Polska. Maláčová přidala rozverné selfie z paluby speciálu Premiér Andrej Babiš (ANO) vyvezl část svého kabinetu na jednání do Polska. Ministři z ČSSD Jana… číst článek
Zeman na vozíku i Schillerová na traktůrku. Zemi živitelku navštívilo přes 123 tisíc lidí Zeman na vozíku i Schillerová na traktůrku. Zemi živitelku navštívilo přes 123 tisíc lidí Mezinárodní agrosalon Země živitelka v Českých Budějovicích, který v úterý skončil, přilákal… číst článek
Prezident Zeman na Země živitelka: Z vrtulníku přesedlal do golfového vozíku! Prezident Zeman na Země živitelka: Z vrtulníku přesedlal do golfového vozíku! Neřešil hraboše ani sucho, zdravil čápy a mraky a navrch přidal varování před blbci. Prezident Miloš… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marta Semelová
Marta Semelová
zobrazit profil Milan Richter
Milan Richter
zobrazit profil Klement Gottwald
Klement Gottwald
zobrazit profil Eduard Hulicius
Eduard Hulicius
zobrazit profil Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
zobrazit profil Ladislav Chlupáč
Ladislav Chlupáč
zobrazit profil Jaroslava Pokorná Jermanová
Jaroslava Pokorná Jermanová
zobrazit profil Jana Maláčová
Jana Maláčová