Miroslav Toman | Celebwiki.cz

Miroslav Toman

Datum narození: 6. 2. 1960
Místo narození: Žatec
Profese: politik za ČSSD
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Miroslav Toman, někdejší prezident Potravinářské komory ČR, byl v červnu 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenován ministrem zemědělství.

Otcem podnikatele a politika Miroslava Tomana byl ministr zemědělství komunistické vlády Lubomíra Štrougala. Po absolvování střední zemědělské školy v Brandýse nad Labem Miroslav Toman vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze.

MIROSLAV TOMAN SI NA ZEĎ VYVĚSIL PAPALÁŠE

Po Sametové revoluci Miroslav Toman působil v manažerských postech ve společnostech Agrotec Hustopeče a Agrotrade, v letech 1996 až 2001 pak jako obchodní rada na velvyslanectví ve Washingtonu a v Bratislavě.

V září 2007 byl Miroslav Toman zvolen prezidentem Potravinářské komory ČR. Od března 2014 stál tři roky v čele Agrární komory ČR.

Do politiky Miroslav Toman vstoupil jako nestraník v srpnu 2002, když se stal náměstkem ministra zemědělství. Funkci zastával pod sociálnědemokratickými ministry Jaroslavem PalasemPetrem Zgarbou a Janem Mládkem. V červnu 2013 přijal nabídku předsedy úřednické vlády Jiřího Rusnoka stát se ministrem zemědělství.

Ve volbách 2013 Miroslav Toman neúspěšně kandidoval do Sněmovny. V květnu 2018 si jej za šéfa resortu zemědělství vybral šéf ČSSD Jan Hamáček. V červnu téhož roku byl prezidentem Milošem Zemanem do této funkce jmenován.

O MIROSLAVU TOMANOVI ČTĚTE ZDE>>

Miroslav Toman je ženatý a má tři děti.

 

Články o celebritě

Účet za koronavirus v Česku? Dary od majitelů Blesku a přes 7 miliard výdajů. Vláda dál nakupuje Účet za koronavirus v Česku? Dary od majitelů Blesku a přes 7 miliard výdajů. Vláda dál nakupuje Účtenka, která se jen tak nevidí! Za koronavirovou pandemii se musela plácnout přes kapsu hlavně min... číst článek
Čeká nás průvan v regálech a zdražování? Ostré hádky o kvóty na české potraviny Čeká nás průvan v regálech a zdražování? Ostré hádky o kvóty na české potraviny Tenhle návrh vzbudil pořádnou vlnu nevole. Pevný podíl českých potravin v regálech odsoudili mnozí -... číst článek
„Sběr jahod není důstojná práce pro Čecha.“ Šéfa průmyslníků Hanáka podpořila i Maláčová „Sběr jahod není důstojná práce pro Čecha.“ Šéfa průmyslníků Hanáka podpořila i Maláčová Obnovení přeshraničního pohybu je jednou z hlavních výzev uvolnění protipandemických opatření. Jedná... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Telička
Pavel Telička
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Renata Chmelová
Renata Chmelová
zobrazit profil Věra Jourová
Věra Jourová
zobrazit profil Josef Babka
Josef Babka
zobrazit profil Oľga Haláková
Oľga Haláková
zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek