Miroslav Toman | Celebwiki.cz

Miroslav Toman

Datum narození: 6.2.1960
Místo narození: Žatec
Profese: politik za ČSSD
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Miroslav Toman, někdejší prezident Potravinářské komory ČR, byl v červnu 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenován ministrem zemědělství.

Otcem podnikatele a politika Miroslava Tomana byl ministr zemědělství komunistické vlády Lubomíra Štrougala. Po absolvování střední zemědělské školy v Brandýse nad Labem Miroslav Toman vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze.

MIROSLAV TOMAN SI NA ZEĎ VYVĚSIL PAPALÁŠE

Po Sametové revoluci Miroslav Toman působil v manažerských postech ve společnostech Agrotec Hustopeče a Agrotrade, v letech 1996 až 2001 pak jako obchodní rada na velvyslanectví ve Washingtonu a v Bratislavě.

V září 2007 byl Miroslav Toman zvolen prezidentem Potravinářské komory ČR. Od března 2014 stál tři roky v čele Agrární komory ČR.

Do politiky Miroslav Toman vstoupil jako nestraník v srpnu 2002, když se stal náměstkem ministra zemědělství. Funkci zastával pod sociálnědemokratickými ministry Jaroslavem PalasemPetrem Zgarbou a Janem Mládkem. V červnu 2013 přijal nabídku předsedy úřednické vlády Jiřího Rusnoka stát se ministrem zemědělství.

Ve volbách 2013 Miroslav Toman neúspěšně kandidoval do Sněmovny. V květnu 2018 si jej za šéfa resortu zemědělství vybral šéf ČSSD Jan Hamáček. V červnu téhož roku byl prezidentem Milošem Zemanem do této funkce jmenován.

O MIROSLAVU TOMANOVI ČTĚTE ZDE>>

Miroslav Toman je ženatý a má tři děti.

 

Články o celebritě

Vyprahlé Česko „svlaží“ miliardy. Ministři o boji se suchem: „Čekají nás náročné roky“ Vyprahlé Česko „svlaží“ miliardy. Ministři o boji se suchem: „Čekají nás náročné roky“ Loňský rok byl podle údajů z pražského Klementina nejteplejší od roku 1775. Průměrná teplota dosáhla… číst článek
Oblíbený postřik proti plevelu způsobuje rakovinu, tvrdí v USA. V Česku se prodává dál Oblíbený postřik proti plevelu způsobuje rakovinu, tvrdí v USA. V Česku se prodává dál Oblíbený herbicid českých zahrádkářů Roundup způsobuje rakovinu. V úterý o tom rozhodl Federální… číst článek
„Lépe zjistíme, kdo chová psy.“ V boji proti tyranům z množíren vláda kývla na novelu „Lépe zjistíme, kdo chová psy.“ V boji proti tyranům z množíren vláda kývla na novelu Pravidla pro chov psů se zpřísní, lidé budou muset hlásit veterinářům chovy od tří fen. Novinku obsahuje… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaromír Strnad
Jaromír Strnad
zobrazit profil Josef Pavlík
Josef Pavlík
zobrazit profil Marian Jurečka
Marian Jurečka
zobrazit profil Jaroslav Hejl
Jaroslav Hejl
zobrazit profil Jan Bartošek
Jan Bartošek
zobrazit profil Miroslav Petřík
Miroslav Petřík
zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola
zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek