Vladimír Kremlík | Celebwiki.cz

Vladimír Kremlík

Datum narození: 9.12.1972
Místo narození: Čáslav
Profese: ministr dopravy v Babišově vládě, právník, pedagog
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Právník a pedagog Vladimír Kremlík byl v dubnu 2019 prezidentem Milošem Zemanem jmenován ministra dopravy ve vládě Andreje Babiše.

Vystudoval bakalářský obor Sociální práce na Vysoké škole pedagogické v Hradci Králové (nyní Univerzita Hradec Králové) a později Vladimír Kremlík absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy.

VLADIMÍR KREMLÍK NA REFLEX.CZ

Šestnáct let nato, tedy roku 2015, se Vladimír Kremlík stal náměstkem pro právní služby a hospodaření s majetkem Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Než zaujal tento post, Vladimír Kremlík pracoval mj. jako právník ve Fondu národního majetku (FNM), působil na Úřadu vlády ČR, byl šéfem vzdělávací a konzultační sekce Institutu sociálního rozvoje, správním ředitelem na ministerstvu dopravy či manažerem Letiště Praha.

S advokacií Vladimír Kremlík začínal coby koncipient Rowan Legal. Po složení advokátních zkoušek působil v letech 2012 až 2015 jako samostatný advokát. Zasedal v orgánech řady firem, např. v dozorčí radě Východočeské energetiky nebo byl v představenstvu Českých aerolinií.

Několik let Vladimír Kremlík přednášel na České zemědělské univerzitě finanční právo a rok také působil jako konzultant Komory pro hospodářské styky se SNS.

Byl též asistentem někdejšího místopředsedy vlády Pavla Rychetského či poradcem místopředsedy FNM Jiřího Havla. V době, kdy byl Vladimír Kremlík členem ČSSD, patřil mezi poradce tehdejšího premiéra Vladimíra Špidly.

V dubnu 2019 se Vladimír Kremlík stal kandidátem na post ministra dopravy v kabinetu Andreje Babiše, a to poté, co svůj odchod z vlády oznámil dosavadní šéf tohoto resortu Dan Ťok (za hnutí ANO 2011). Prezident Miloš Zeman Vladimíra Kremlíka ministrem jmenoval 30. dubna 2019.

Podle slov Andreje Babiše má Vladimír Kremlík prověrku Národního bezpečnostního úřadu na stupeň tajné, je „profesionál a pracovitý člověk“.

O VLADIMÍRU KREMLÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Kolapsy na D1: Kremlík prosí řidiče o trpělivost. Přinese první sníh kalamitu? Kolapsy na D1: Kremlík prosí řidiče o trpělivost. Přinese první sníh kalamitu? D1 se stává pravidelně peklem pro řidiče. A to nejen kvůli rekonstrukci a zúžením v řadě úseků. Loni… číst článek
Zeman do Bělehradu vzal ministry i Foldynu. První dámu zastavilo mateřství Zeman do Bělehradu vzal ministry i Foldynu. První dámu zastavilo mateřství Osobnímu přivítání na letišti se dostalo prezidentu Miloši Zemanovi (74). Po přistání na něho na… číst článek
Mladí řidiči zabíjejí nejvíc. Ministerstvo chce řidičáky na zkoušku a psychotesty Mladí řidiči zabíjejí nejvíc. Ministerstvo chce řidičáky na zkoušku a psychotesty Mladí řidiči vloni zavinili přes 10 tisíc dopravních nehod. Usmrtili téměř sto lidí. Alarmující statistiky… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Dušan Uhrin
Dušan Uhrin
zobrazit profil Radka Maxová
Radka Maxová
zobrazit profil Milan Plodík
Milan Plodík
zobrazit profil Matthew  Vaughn
Matthew Vaughn
zobrazit profil Jean-Paul Belmondo
Jean-Paul Belmondo
zobrazit profil Aleš Razým
Aleš Razým
zobrazit profil Princezna Maria-Olympia
Princezna Maria-Olympia
zobrazit profil František Soukup
František Soukup