Vladimír Kremlík | Celebwiki.cz

Vladimír Kremlík

Datum narození: 9.12.1972
Místo narození: Čáslav
Profese: ministr dopravy v Babišově vládě, právník, pedagog
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Právník a pedagog Vladimír Kremlík byl v dubnu 2019 prezidentem Milošem Zemanem jmenován ministra dopravy ve vládě Andreje Babiše.

Vystudoval bakalářský obor Sociální práce na Vysoké škole pedagogické v Hradci Králové (nyní Univerzita Hradec Králové) a později Vladimír Kremlík absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy.

VLADIMÍR KREMLÍK NA REFLEX.CZ

Šestnáct let nato, tedy roku 2015, se Vladimír Kremlík stal náměstkem pro právní služby a hospodaření s majetkem Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Než zaujal tento post, Vladimír Kremlík pracoval mj. jako právník ve Fondu národního majetku (FNM), působil na Úřadu vlády ČR, byl šéfem vzdělávací a konzultační sekce Institutu sociálního rozvoje, správním ředitelem na ministerstvu dopravy či manažerem Letiště Praha.

S advokacií Vladimír Kremlík začínal coby koncipient Rowan Legal. Po složení advokátních zkoušek působil v letech 2012 až 2015 jako samostatný advokát. Zasedal v orgánech řady firem, např. v dozorčí radě Východočeské energetiky nebo byl v představenstvu Českých aerolinií.

Několik let Vladimír Kremlík přednášel na České zemědělské univerzitě finanční právo a rok také působil jako konzultant Komory pro hospodářské styky se SNS.

Byl též asistentem někdejšího místopředsedy vlády Pavla Rychetského či poradcem místopředsedy FNM Jiřího Havla. V době, kdy byl Vladimír Kremlík členem ČSSD, patřil mezi poradce tehdejšího premiéra Vladimíra Špidly.

V dubnu 2019 se Vladimír Kremlík stal kandidátem na post ministra dopravy v kabinetu Andreje Babiše, a to poté, co svůj odchod z vlády oznámil dosavadní šéf tohoto resortu Dan Ťok (za hnutí ANO 2011). Prezident Miloš Zeman Vladimíra Kremlíka ministrem jmenoval 30. dubna 2019.

Podle slov Andreje Babiše má Vladimír Kremlík prověrku Národního bezpečnostního úřadu na stupeň tajné, je „profesionál a pracovitý člověk“.

O VLADIMÍRU KREMLÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Sníh loni zaskočil Ťoka. Silničáři jsou letos připraveni lépe, věří ministr Kremlík Sníh loni zaskočil Ťoka. Silničáři jsou letos připraveni lépe, věří ministr Kremlík „Doufali jsme, že kalamitní sníh nepřijde, bohužel přišel.“ Těmito slovy „proslul“ exministr dopravy… číst článek
Babiš objímal Slováka. Ve Valticích vynikly růžová Schillerová i rudá kolegyně Hamáčka Babiš objímal Slováka. Ve Valticích vynikly růžová Schillerová i rudá kolegyně Hamáčka Premiér Andrej Babiš (ANO) se s úsměvem na tváři objímal se svým protějškem Peterem Pellegrinim na… číst článek
Ministři na předvánoční „pařbě“: Hamáček je pro nový výjezd, co na to Babiš? Ministři na předvánoční „pařbě“: Hamáček je pro nový výjezd, co na to Babiš? Ministři menšinové vlády Andreje Babiše (ANO) by se rádi opět družili. Ještě dnes vzpomínají na loňskou… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jan Vitula
Jan Vitula
zobrazit profil Kateřina Winterová
Kateřina Winterová
zobrazit profil Stanislav Mackovík
Stanislav Mackovík
zobrazit profil Petr Pavlíček
Petr Pavlíček
zobrazit profil Luciano  Pavarotti
Luciano Pavarotti
zobrazit profil Pavel Callta
Pavel Callta
zobrazit profil Jiří Hrzán
Jiří Hrzán
zobrazit profil Filip Pyrochta
Filip Pyrochta