Vladimír Kremlík | Celebwiki.cz

Vladimír Kremlík

Datum narození: 9. 12. 1972
Místo narození: Čáslav
Profese: bývalý ministr dopravy v Babišově vládě, právník, pedagog
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Právník a pedagog Vladimír Kremlík byl v dubnu 2019 prezidentem Milošem Zemanem jmenován ministrem dopravy ve vládě Andreje Babiše. V lednu 2020 ve funkci skončil.

Vystudoval bakalářský obor Sociální práce na Vysoké škole pedagogické v Hradci Králové (nyní Univerzita Hradec Králové) a později Vladimír Kremlík absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy.

VLADIMÍR KREMLÍK NA REFLEX.CZ

Šestnáct let nato, tedy roku 2015, se Vladimír Kremlík stal náměstkem pro právní služby a hospodaření s majetkem Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Než zaujal tento post, Vladimír Kremlík pracoval mj. jako právník ve Fondu národního majetku (FNM), působil na Úřadu vlády ČR, byl šéfem vzdělávací a konzultační sekce Institutu sociálního rozvoje, správním ředitelem na ministerstvu dopravy či manažerem Letiště Praha.

S advokacií Vladimír Kremlík začínal coby koncipient Rowan Legal. Po složení advokátních zkoušek působil v letech 2012 až 2015 jako samostatný advokát. Zasedal v orgánech řady firem, např. v dozorčí radě Východočeské energetiky nebo byl v představenstvu Českých aerolinií.

Několik let Vladimír Kremlík přednášel na České zemědělské univerzitě finanční právo a rok také působil jako konzultant Komory pro hospodářské styky se SNS.

Byl též asistentem někdejšího místopředsedy vlády Pavla Rychetského či poradcem místopředsedy FNM Jiřího Havla. V době, kdy byl Vladimír Kremlík členem ČSSD, patřil mezi poradce tehdejšího premiéra Vladimíra Špidly.

V dubnu 2019 se Vladimír Kremlík stal kandidátem na post ministra dopravy v kabinetu Andreje Babiše, a to poté, co svůj odchod z vlády oznámil dosavadní šéf tohoto resortu Dan Ťok (za hnutí ANO 2011). Prezident Miloš Zeman Vladimíra Kremlíka ministrem jmenoval 30. dubna 2019.

Podle slov Andreje Babiše má Vladimír Kremlík prověrku Národního bezpečnostního úřadu na stupeň tajné, je „profesionál a pracovitý člověk“.

V lednu 2020 podal Andrej Babiš návrh na odvolání Vladimíra Kremlíka z postu ministra a vedením resortu dlouhodobě pověřit vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO 2011).

Miloš Zeman oběma návrhům vyhověl. Vladimír Kremlík stál za zakázkou na elektronický prodej dálničních známek za 400 milionů. Podle premiéra to manažersky nezvládl, vláda totiž o zakázce nebyla informována.

O VLADIMÍRU KREMLÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

„Vstává dřív než já.“ Babiš věří Havlíčkovi a promluvil o vyhazovu Kremlíka „Vstává dřív než já.“ Babiš věří Havlíčkovi a promluvil o vyhazovu Kremlíka Premiér Andrej Babiš (ANO) okomentoval v pořadu Blesk.cz Ptám se, pane premiére problémy na minister... číst článek
„Kremlíkových“ 400 milionů padlo. Systém na dálniční známky bude stát třetinu „Kremlíkových“ 400 milionů padlo. Systém na dálniční známky bude stát třetinu Nový systém pro elektronické dálniční známky bude stát 128 milionů korun. Bude propojen s Portálem o... číst článek
Exotika Babiše a jeho ministrů: Cesty za 16 milionů! Do Karibiku, Afriky i USA Exotika Babiše a jeho ministrů: Cesty za 16 milionů! Do Karibiku, Afriky i USA Exotika v Karibiku, cesta za sluncem do Mexika nebo Kolumbie, popřípadě se projít po bulvárech New Y... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Antonín Seďa
Antonín Seďa
zobrazit profil Jiří Šesták
Jiří Šesták
zobrazit profil František Konečný
František Konečný
zobrazit profil Jana Maláčová
Jana Maláčová
zobrazit profil Bill Clinton
Bill Clinton
zobrazit profil Viktorie Švédská
Viktorie Švédská
zobrazit profil Věra Beranová
Věra Beranová