Karel Havlíček | Celebwiki.cz

Karel Havlíček

Datum narození: 16.8.1969
Profese: místopředseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Manažer Karel Havlíček se coby místopředseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace stal pravou rukou Andreje Babiše. Počátkem roku 2019 se objevily spekulace, že by měl být ministrem.

Vystudoval stavební fakultu ČVUT, doktorské studium dokončil na Fakultě podnikohospodářské Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se na Fakultě financí a účetnictví habilitoval na docenta. Manažerská studia Karel Havlíček absolvoval na PIBS při Manchester Metropolitan University.

KAREL HAVLÍČEK - PRAVÁ RUKA ANDREJE BABIŠE?!

V 90. letech 20. století Karel Havlíček začal na institucionální úrovni hájit zájmy podnikatelů a stal se předsedou představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Na Vysoké škole finanční a správní Karel Havlíček usedl do křesla děkana Fakulty ekonomických studií a získal post člena vědecké rady.

Jako autor nebo spoluautor se Karel Havlíček podílel na několika odborných knihách se zaměřením na řízení malých a středních podniků. Publikoval desítky článků v odborných časopisech, přednášel na řadě zahraničních univerzit.

Koncem roku 1990 Karel Havlíček spoluzakládal společnost SINDAT, mateřskou firmu skupiny, řídící účasti v oblastech středního průmyslu a nových technologií. Předsedá výzkumnému nanotechnologickému klastru a inicioval první privátní inkubátor pro české firmy v USA.

Začátkem roku 2019 se objevily spekulace, že premiér Andrej Babiš o Karlu Havlíčkovi coby jednom z místopředsedů Rady pro výzkum, vývoj a inovace (jehož vzal na návštěvu u Donalda Trumpa) uvažuje jako o náhradě za ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou (za hnutí ANO 2011), která byla do funkce jmenovaná v červnu 2018.

O KARLU HAVLÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mimo češtiny Karel Havlíček hovoří šesti jazyky.

 

Další Ostatní

zobrazit profil Ondřej Mirovský
Ondřej Mirovský
zobrazit profil Fidel  Castro
Fidel Castro
zobrazit profil Samuel Juan Torres
Samuel Juan Torres
zobrazit profil Kim Čong Un
Kim Čong Un
zobrazit profil Pavel Šedlbauer
Pavel Šedlbauer
zobrazit profil Michaela Šmídová
Michaela Šmídová
zobrazit profil Fero Fenič
Fero Fenič
zobrazit profil Tomáš Vorel st.
Tomáš Vorel st.