Karel Havlíček | Celebwiki.cz

Karel Havlíček

Datum narození: 16.8.1969
Profese: ministr obchodu a průmyslu v Babišově vládě, manažer
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Manažer Karel Havlíček se coby místopředseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace stal pravou rukou Andreje Babiše. Prezident Miloš Zeman jej v dubnu 2019 jmenoval ministrem obchodu a průmyslu.

Vystudoval stavební fakultu ČVUT, doktorské studium dokončil na Fakultě podnikohospodářské Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se na Fakultě financí a účetnictví habilitoval na docenta. Manažerská studia Karel Havlíček absolvoval na PIBS při Manchester Metropolitan University.

KAREL HAVLÍČEK - PRAVÁ RUKA ANDREJE BABIŠE?!

V 90. letech 20. století Karel Havlíček začal na institucionální úrovni hájit zájmy podnikatelů a stal se předsedou představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Na Vysoké škole finanční a správní Karel Havlíček usedl do křesla děkana Fakulty ekonomických studií a získal post člena vědecké rady.

Jako autor nebo spoluautor se Karel Havlíček podílel na několika odborných knihách se zaměřením na řízení malých a středních podniků. Publikoval desítky článků v odborných časopisech, přednášel na řadě zahraničních univerzit.

Koncem roku 1990 Karel Havlíček spoluzakládal společnost SINDAT, mateřskou firmu skupiny, řídící účasti v oblastech středního průmyslu a nových technologií. Předsedá výzkumnému nanotechnologickému klastru a inicioval první privátní inkubátor pro české firmy v USA.

Začátkem roku 2019 se objevily spekulace, že premiér Andrej Babiš o Karlu Havlíčkovi coby jednom z místopředsedů Rady pro výzkum, vývoj a inovace (jehož vzal na návštěvu u Donalda Trumpa) uvažuje jako o náhradě za ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou (za hnutí ANO 2011), která byla do funkce jmenovaná v červnu 2018. Prezident Miloš Zeman Karla Havlíčka ministrem jmenoval 30. dubna 2019.

V lednu 2020 Karlu Havlíčkovi Andrej Babiš přihrál další funkci - podal návrh na odvolání ministra dopravy Vladimíra Kremlíka a na to, že vedením resortu bude dlouhodobě pověřen právě vicepremiér Karel Havlíček. Prezident Miloš Zeman oběma návrhům vyhověl.

O KARLU HAVLÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mimo češtiny Karel Havlíček hovoří šesti jazyky.

 

Články o celebritě

Ministr Havlíček  rozdá padáky? Ministr Havlíček rozdá padáky? Jako první krok v nové funkci ministra dopravy zruší Karel Havlíček (50, za ANO) kritizovanou zakázku… číst článek
Rozzuřený Babiš uvedl „superministra“ do úřadu: Samé nepravdy, Havlíček to zvládne Rozzuřený Babiš uvedl „superministra“ do úřadu: Samé nepravdy, Havlíček to zvládne Andrej Babiš (ANO) čelí kritice, že Karlovi Havlíčkovi (za ANO) „naložil“ příliš. Havlíčka, který… číst článek
Zeman odvolal Kremlíka, dodavatel e-shopu couvl. Babiš se kvůli zakázce obrátí na policii Zeman odvolal Kremlíka, dodavatel e-shopu couvl. Babiš se kvůli zakázce obrátí na policii Prezident Miloš Zeman odvolal ke čtvrtku z funkce ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO). Zároveň… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miroslav Matyáš
Miroslav Matyáš
zobrazit profil Petr Krčál
Petr Krčál
zobrazit profil Markéta Gregorová
Markéta Gregorová
zobrazit profil Stanislav Körner
Stanislav Körner
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas
zobrazit profil Petr  Gawlas
Petr Gawlas
zobrazit profil Lucie Talmanová
Lucie Talmanová
zobrazit profil Jiří Cieńciała
Jiří Cieńciała