Karel Havlíček

Datum narození: 16. 8. 1969
Profese: politik za hnutí ANO, dvouministr v druhé vládě Andreje Babiše
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Bezpartijní Karel Havlíček se stal pravou rukou Andreje Babiše. Prezident Miloš Zeman jej v dubnu 2019 jmenoval ministrem obchodu a průmyslu a v lednu 2020 pověřil řízením resortu dopravy. Na těchto postech setrval do prosince 2021.

Vystudoval stavební fakultu ČVUT, doktorské studium dokončil na Fakultě podnikohospodářské Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se na Fakultě financí a účetnictví habilitoval na docenta. Manažerská studia Karel Havlíček absolvoval na PIBS při Manchester Metropolitan University.

KAREL HAVLÍČEK - PRAVÁ RUKA ANDREJE BABIŠE?!

Havlíček spoluzakládal firmu SINDAT

V 90. letech 20. století Karel Havlíček začal na institucionální úrovni hájit zájmy podnikatelů a stal se předsedou představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Na Vysoké škole finanční a správní Karel Havlíček usedl do křesla děkana Fakulty ekonomických studií a získal post člena vědecké rady.

Jako autor nebo spoluautor se Karel Havlíček podílel na několika odborných knihách se zaměřením na řízení malých a středních podniků. Publikoval desítky článků v odborných časopisech, přednášel na řadě zahraničních univerzit.

Koncem roku 1990 Karel Havlíček spoluzakládal společnost SINDAT, mateřskou firmu skupiny, řídící účasti v oblastech středního průmyslu a nových technologií. Předsedá výzkumnému nanotechnologickému klastru a inicioval první privátní inkubátor pro české firmy v USA.

Karel Havlíček hovoří šesti jazyky

Začátkem roku 2019 se objevily spekulace, že premiér Andrej Babiš o Karlu Havlíčkovi coby jednom z místopředsedů Rady pro výzkum, vývoj a inovace (jehož vzal na návštěvu u Donalda Trumpa) uvažuje jako o náhradě za ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou (za hnutí ANO 2011), která byla do funkce jmenovaná v červnu 2018. Prezident Miloš Zeman Karla Havlíčka ministrem jmenoval 30. dubna 2019.

V lednu 2020 Karlu Havlíčkovi Andrej Babiš přihrál další funkci - podal návrh na odvolání ministra dopravy Vladimíra Kremlíka a na to, že vedením resortu bude dlouhodobě pověřen právě vicepremiér Karel Havlíček. Prezident Miloš Zeman oběma návrhům vyhověl.

Do parlamentních voleb 2021 Karla Havlíčka hnutí ANO vyslalo jako svou jedničku středočeské kandidátky. Získal poslanecký mandát. V prosinci skončil ve vládě - nastoupil kabinet Petra Fialy (ODS).

O KARLU HAVLÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mimo češtiny Karel Havlíček hovoří šesti jazyky.

Karel Havlíček je ženatý a má dvě děti.

 

 

 

Články o celebritě

Po koalici ANO s SPD prahne Okamura. Schillerová: Z EU ani NATO nechceme. A budeme bohatá nevěsta Po koalici ANO s SPD prahne Okamura. Schillerová: Z EU ani NATO nechceme. A budeme bohatá nevěsta Alena Schillerová (ANO) je přesvědčená, že bez ANO nepůjde po příštích volbách sestavit vládu. „Já j... číst článek
Top výroky Fialy v Blesku: O návštěvě USA, ochraně před Ruskem i penězích v kampeličce Top výroky Fialy v Blesku: O návštěvě USA, ochraně před Ruskem i penězích v kampeličce To, že vláda nechce říct, kolik přesně vyčlenila na nákup munice pro Ukrajinu, má důvod. Stejně jako... číst článek
Spor opozice a vlády po schůzce na Hradě: Shoda rozhodně není! Spor opozice a vlády po schůzce na Hradě: Shoda rozhodně není! Opozice je ohledně důchodové reformy naprosto nezodpovědná, dopálil se premiér Petr Fiala (59, ODS).... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Vymazal
Jaroslav Vymazal
zobrazit profil Jaroslav Dvořák
Jaroslav Dvořák
zobrazit profil Jevhen Perebyjnis
Jevhen Perebyjnis
zobrazit profil David Šimek
David Šimek
zobrazit profil Robin Povšík
Robin Povšík
zobrazit profil Jaroslav Hejl
Jaroslav Hejl
zobrazit profil Hana Žáková
Hana Žáková
zobrazit profil Romana Fischerová
Romana Fischerová