Karel Havlíček | Celebwiki.cz

Karel Havlíček

Datum narození: 16.8.1969
Profese: ministr obchodu a průmyslu v Babišově vládě, manažer
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Manažer Karel Havlíček se coby místopředseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace stal pravou rukou Andreje Babiše. Prezident Miloš Zeman jej v dubnu 2019 jmenoval ministrem obchodu a průmyslu.

Vystudoval stavební fakultu ČVUT, doktorské studium dokončil na Fakultě podnikohospodářské Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se na Fakultě financí a účetnictví habilitoval na docenta. Manažerská studia Karel Havlíček absolvoval na PIBS při Manchester Metropolitan University.

KAREL HAVLÍČEK - PRAVÁ RUKA ANDREJE BABIŠE?!

V 90. letech 20. století Karel Havlíček začal na institucionální úrovni hájit zájmy podnikatelů a stal se předsedou představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Na Vysoké škole finanční a správní Karel Havlíček usedl do křesla děkana Fakulty ekonomických studií a získal post člena vědecké rady.

Jako autor nebo spoluautor se Karel Havlíček podílel na několika odborných knihách se zaměřením na řízení malých a středních podniků. Publikoval desítky článků v odborných časopisech, přednášel na řadě zahraničních univerzit.

Koncem roku 1990 Karel Havlíček spoluzakládal společnost SINDAT, mateřskou firmu skupiny, řídící účasti v oblastech středního průmyslu a nových technologií. Předsedá výzkumnému nanotechnologickému klastru a inicioval první privátní inkubátor pro české firmy v USA.

Začátkem roku 2019 se objevily spekulace, že premiér Andrej Babiš o Karlu Havlíčkovi coby jednom z místopředsedů Rady pro výzkum, vývoj a inovace (jehož vzal na návštěvu u Donalda Trumpa) uvažuje jako o náhradě za ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou (za hnutí ANO 2011), která byla do funkce jmenovaná v červnu 2018. Prezident Miloš Zeman Karla Havlíčka ministrem jmenoval 30. dubna 2019.

V lednu 2020 Karlu Havlíčkovi Andrej Babiš přihrál další funkci - podal návrh na odvolání ministra dopravy Vladimíra Kremlíka a na to, že vedením resortu bude dlouhodobě pověřen právě vicepremiér Karel Havlíček. Prezident Miloš Zeman oběma návrhům vyhověl.

O KARLU HAVLÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mimo češtiny Karel Havlíček hovoří šesti jazyky.

 

Články o celebritě

Stopka pro pendlery, zákazy až do 11. dubna a další změna u nákupu seniorů Stopka pro pendlery, zákazy až do 11. dubna a další změna u nákupu seniorů Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) v pondělí znovu projednávala dopad pandemie koronaviru na Česko.… číst článek
Babiš v rukavicích přišel za rodinou. Monika dělala překvapení, Vivien skončila karanténa Babiš v rukavicích přišel za rodinou. Monika dělala překvapení, Vivien skončila karanténa Dvoutýdenní preventivní karanténa skončila o víkendu dceři premiéra Andreje Babiše (ANO) Vivien.… číst článek
Rodiče budou mít děti „na krku“ i přes léto? Tábory nebudou, připustil Havlíček Rodiče budou mít děti „na krku“ i přes léto? Tábory nebudou, připustil Havlíček Letošní letní prázdniny nebudou bezesporu jako dřív. Zatímco vláda teprve řeší, kdy a jestli vůbec… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Bělobrádek
Pavel Bělobrádek
zobrazit profil Jan Hašek
Jan Hašek
zobrazit profil Raúl Castro
Raúl Castro
zobrazit profil Martin Netolický
Martin Netolický
zobrazit profil Jan Hamáček
Jan Hamáček
zobrazit profil Josef Pavlík
Josef Pavlík
zobrazit profil Ivana Bartošová
Ivana Bartošová
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl