Karel Havlíček

Datum narození: 16. 8. 1969
Profese: politik za hnutí ANO, dvouministr v druhé vládě Andreje Babiše
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Bezpartijní Karel Havlíček se stal pravou rukou Andreje Babiše. Prezident Miloš Zeman jej v dubnu 2019 jmenoval ministrem obchodu a průmyslu a v lednu 2020 pověřil řízením resortu dopravy. Na těchto postech setrval do prosince 2021.

Vystudoval stavební fakultu ČVUT, doktorské studium dokončil na Fakultě podnikohospodářské Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se na Fakultě financí a účetnictví habilitoval na docenta. Manažerská studia Karel Havlíček absolvoval na PIBS při Manchester Metropolitan University.

KAREL HAVLÍČEK - PRAVÁ RUKA ANDREJE BABIŠE?!

Havlíček spoluzakládal firmu SINDAT

V 90. letech 20. století Karel Havlíček začal na institucionální úrovni hájit zájmy podnikatelů a stal se předsedou představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Na Vysoké škole finanční a správní Karel Havlíček usedl do křesla děkana Fakulty ekonomických studií a získal post člena vědecké rady.

Jako autor nebo spoluautor se Karel Havlíček podílel na několika odborných knihách se zaměřením na řízení malých a středních podniků. Publikoval desítky článků v odborných časopisech, přednášel na řadě zahraničních univerzit.

Koncem roku 1990 Karel Havlíček spoluzakládal společnost SINDAT, mateřskou firmu skupiny, řídící účasti v oblastech středního průmyslu a nových technologií. Předsedá výzkumnému nanotechnologickému klastru a inicioval první privátní inkubátor pro české firmy v USA.

Karel Havlíček hovoří šesti jazyky

Začátkem roku 2019 se objevily spekulace, že premiér Andrej Babiš o Karlu Havlíčkovi coby jednom z místopředsedů Rady pro výzkum, vývoj a inovace (jehož vzal na návštěvu u Donalda Trumpa) uvažuje jako o náhradě za ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou (za hnutí ANO 2011), která byla do funkce jmenovaná v červnu 2018. Prezident Miloš Zeman Karla Havlíčka ministrem jmenoval 30. dubna 2019.

V lednu 2020 Karlu Havlíčkovi Andrej Babiš přihrál další funkci - podal návrh na odvolání ministra dopravy Vladimíra Kremlíka a na to, že vedením resortu bude dlouhodobě pověřen právě vicepremiér Karel Havlíček. Prezident Miloš Zeman oběma návrhům vyhověl.

Do parlamentních voleb 2021 Karla Havlíčka hnutí ANO vyslalo jako svou jedničku středočeské kandidátky. Získal poslanecký mandát. V prosinci skončil ve vládě - nastoupil kabinet Petra Fialy (ODS).

O KARLU HAVLÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mimo češtiny Karel Havlíček hovoří šesti jazyky.

Karel Havlíček je ženatý a má dvě děti.

 

 

 

Články o celebritě

Mirka Němcová oslaví sedmdesátiny: Oslavu jí hatí zdraví. A prozradila, proč nechce na Hrad Mirka Němcová oslaví sedmdesátiny: Oslavu jí hatí zdraví. A prozradila, proč nechce na Hrad Současná senátorka a dlouholetá politička Miroslava Němcová oslaví 17. listopadu sedmdesátiny. Kulat... číst článek
Babiš řekl, kdo by mu na Hradě dělal Mynáře a Ovčáčka. Ke kandidatuře už podal přihlášku Babiš řekl, kdo by mu na Hradě dělal Mynáře a Ovčáčka. Ke kandidatuře už podal přihlášku Má podporu 56 poslanců a vyrazil mezi voliče na Teplicko. Andrej Babiš (ANO) na startu své prezident... číst článek
Babiš jede podle Fialy hybridní kampaň. Výborný: O imunitu mu jde. A má nulovou sebereflexi Babiš jede podle Fialy hybridní kampaň. Výborný: O imunitu mu jde. A má nulovou sebereflexi Prezidentská kandidatura expremiéra Andreje Babiše (ANO) od jejího oznámení v neděli 30. října hýbe ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ladislav Velebný
Ladislav Velebný
zobrazit profil Stanislav Štech
Stanislav Štech
zobrazit profil Ján Lahvička
Ján Lahvička
zobrazit profil Josef Táborský
Josef Táborský
zobrazit profil Lenka Dražilová
Lenka Dražilová
zobrazit profil Antonín Baudyš
Antonín Baudyš
zobrazit profil Si  Ťin-pching
Si Ťin-pching
zobrazit profil Martin Kolovratník
Martin Kolovratník