Karel Havlíček

Datum narození: 16. 8. 1969
Profese: politik za hnutí ANO, dvouministr v druhé vládě Andreje Babiše
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Bezpartijní Karel Havlíček se stal pravou rukou Andreje Babiše. Prezident Miloš Zeman jej v dubnu 2019 jmenoval ministrem obchodu a průmyslu a v lednu 2020 pověřil řízením resortu dopravy. Na těchto postech setrval do prosince 2021.

Vystudoval stavební fakultu ČVUT, doktorské studium dokončil na Fakultě podnikohospodářské Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se na Fakultě financí a účetnictví habilitoval na docenta. Manažerská studia Karel Havlíček absolvoval na PIBS při Manchester Metropolitan University.

KAREL HAVLÍČEK - PRAVÁ RUKA ANDREJE BABIŠE?!

Havlíček spoluzakládal firmu SINDAT

V 90. letech 20. století Karel Havlíček začal na institucionální úrovni hájit zájmy podnikatelů a stal se předsedou představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Na Vysoké škole finanční a správní Karel Havlíček usedl do křesla děkana Fakulty ekonomických studií a získal post člena vědecké rady.

Jako autor nebo spoluautor se Karel Havlíček podílel na několika odborných knihách se zaměřením na řízení malých a středních podniků. Publikoval desítky článků v odborných časopisech, přednášel na řadě zahraničních univerzit.

Koncem roku 1990 Karel Havlíček spoluzakládal společnost SINDAT, mateřskou firmu skupiny, řídící účasti v oblastech středního průmyslu a nových technologií. Předsedá výzkumnému nanotechnologickému klastru a inicioval první privátní inkubátor pro české firmy v USA.

Karel Havlíček hovoří šesti jazyky

Začátkem roku 2019 se objevily spekulace, že premiér Andrej Babiš o Karlu Havlíčkovi coby jednom z místopředsedů Rady pro výzkum, vývoj a inovace (jehož vzal na návštěvu u Donalda Trumpa) uvažuje jako o náhradě za ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou (za hnutí ANO 2011), která byla do funkce jmenovaná v červnu 2018. Prezident Miloš Zeman Karla Havlíčka ministrem jmenoval 30. dubna 2019.

V lednu 2020 Karlu Havlíčkovi Andrej Babiš přihrál další funkci - podal návrh na odvolání ministra dopravy Vladimíra Kremlíka a na to, že vedením resortu bude dlouhodobě pověřen právě vicepremiér Karel Havlíček. Prezident Miloš Zeman oběma návrhům vyhověl.

Do parlamentních voleb 2021 Karla Havlíčka hnutí ANO vyslalo jako svou jedničku středočeské kandidátky. Získal poslanecký mandát. V prosinci skončil ve vládě - nastoupil kabinet Petra Fialy (ODS).

O KARLU HAVLÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mimo češtiny Karel Havlíček hovoří šesti jazyky.

Karel Havlíček je ženatý a má dvě děti.

 

 

 

Články o celebritě

Pavel podepsal nižší růst penzí. A politiky vyzval: Zmrazte platy ústavních činitelů Pavel podepsal nižší růst penzí. A politiky vyzval: Zmrazte platy ústavních činitelů Prezident Petr Pavel podepsal novelu snižující mimořádnou valorizaci důchodů. Není ale přesvědčen o ... číst článek
Pavel je doma ze Slovenska: Oznámí postoj k valorizaci Pavel je doma ze Slovenska: Oznámí postoj k valorizaci Návštěvu Slovenska má prezident Petr Pavel (61) úspěšně za sebou. Cesta do Bratislavy byla jeho vůbe... číst článek
Pavel na Slovensku: Pomatené poděkování v knize i sraz s Kollárem. Co čeká prezidenta dál? Pavel na Slovensku: Pomatené poděkování v knize i sraz s Kollárem. Co čeká prezidenta dál? Nový český prezident Petr Pavel úspěšně zvládl svou zahraniční cestu na Slovensko. S manželkou Evou ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Kulhánek
Jiří Kulhánek
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Hubert Lang
Hubert Lang
zobrazit profil Lukáš Blažej
Lukáš Blažej
zobrazit profil Eliška Olšáková
Eliška Olšáková
zobrazit profil Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
zobrazit profil Ladislav Jakl
Ladislav Jakl
zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý