Karel Havlíček | Celebwiki.cz

Karel Havlíček

Datum narození: 16. 8. 1969
Profese: ministr obchodu a průmyslu v Babišově vládě, manažer
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Manažer Karel Havlíček se coby místopředseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace stal pravou rukou Andreje Babiše. Prezident Miloš Zeman jej v dubnu 2019 jmenoval ministrem obchodu a průmyslu.

Vystudoval stavební fakultu ČVUT, doktorské studium dokončil na Fakultě podnikohospodářské Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se na Fakultě financí a účetnictví habilitoval na docenta. Manažerská studia Karel Havlíček absolvoval na PIBS při Manchester Metropolitan University.

KAREL HAVLÍČEK - PRAVÁ RUKA ANDREJE BABIŠE?!

V 90. letech 20. století Karel Havlíček začal na institucionální úrovni hájit zájmy podnikatelů a stal se předsedou představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Na Vysoké škole finanční a správní Karel Havlíček usedl do křesla děkana Fakulty ekonomických studií a získal post člena vědecké rady.

Jako autor nebo spoluautor se Karel Havlíček podílel na několika odborných knihách se zaměřením na řízení malých a středních podniků. Publikoval desítky článků v odborných časopisech, přednášel na řadě zahraničních univerzit.

Koncem roku 1990 Karel Havlíček spoluzakládal společnost SINDAT, mateřskou firmu skupiny, řídící účasti v oblastech středního průmyslu a nových technologií. Předsedá výzkumnému nanotechnologickému klastru a inicioval první privátní inkubátor pro české firmy v USA.

Začátkem roku 2019 se objevily spekulace, že premiér Andrej Babiš o Karlu Havlíčkovi coby jednom z místopředsedů Rady pro výzkum, vývoj a inovace (jehož vzal na návštěvu u Donalda Trumpa) uvažuje jako o náhradě za ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou (za hnutí ANO 2011), která byla do funkce jmenovaná v červnu 2018. Prezident Miloš Zeman Karla Havlíčka ministrem jmenoval 30. dubna 2019.

V lednu 2020 Karlu Havlíčkovi Andrej Babiš přihrál další funkci - podal návrh na odvolání ministra dopravy Vladimíra Kremlíka a na to, že vedením resortu bude dlouhodobě pověřen právě vicepremiér Karel Havlíček. Prezident Miloš Zeman oběma návrhům vyhověl.

O KARLU HAVLÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mimo češtiny Karel Havlíček hovoří šesti jazyky.

 

Články o celebritě

Koronavirus v okolí Schwarzenberga (82): Nejstarší poslanec musel na test kvůli asistentovi Koronavirus v okolí Schwarzenberga (82): Nejstarší poslanec musel na test kvůli asistentovi Mezi poslanci jsou dva pozitivně testovaní. Čtvrteční mimořádná schůze Sněmovny se koná i proto v po... číst článek
Maláčová a Petříček měli negativní testy a končí izolaci. Do úřadu se vrátil Havlíček Maláčová a Petříček měli negativní testy a končí izolaci. Do úřadu se vrátil Havlíček Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) měl negativní test na koronavirus a po domácí izolaci se vrá... číst článek
Superministr Havlíček už má po karanténě a vrací se do úřadu. Jednat bude ale raději online Superministr Havlíček už má po karanténě a vrací se do úřadu. Jednat bude ale raději online Vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) se po zhruba týdenní karan... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Petr Cibulka
Petr Cibulka
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Lubomír Volný
Lubomír Volný
zobrazit profil Jiří Valenta
Jiří Valenta