Karel Havlíček | Celebwiki.cz

Karel Havlíček

Datum narození: 16.8.1969
Profese: ministr obchodu a průmyslu v Babišově vládě, manažer
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Manažer Karel Havlíček se coby místopředseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace stal pravou rukou Andreje Babiše. Prezident Miloš Zeman jej v dubnu 2019 jmenoval ministrem obchodu a průmyslu.

Vystudoval stavební fakultu ČVUT, doktorské studium dokončil na Fakultě podnikohospodářské Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se na Fakultě financí a účetnictví habilitoval na docenta. Manažerská studia Karel Havlíček absolvoval na PIBS při Manchester Metropolitan University.

KAREL HAVLÍČEK - PRAVÁ RUKA ANDREJE BABIŠE?!

V 90. letech 20. století Karel Havlíček začal na institucionální úrovni hájit zájmy podnikatelů a stal se předsedou představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Na Vysoké škole finanční a správní Karel Havlíček usedl do křesla děkana Fakulty ekonomických studií a získal post člena vědecké rady.

Jako autor nebo spoluautor se Karel Havlíček podílel na několika odborných knihách se zaměřením na řízení malých a středních podniků. Publikoval desítky článků v odborných časopisech, přednášel na řadě zahraničních univerzit.

Koncem roku 1990 Karel Havlíček spoluzakládal společnost SINDAT, mateřskou firmu skupiny, řídící účasti v oblastech středního průmyslu a nových technologií. Předsedá výzkumnému nanotechnologickému klastru a inicioval první privátní inkubátor pro české firmy v USA.

Začátkem roku 2019 se objevily spekulace, že premiér Andrej Babiš o Karlu Havlíčkovi coby jednom z místopředsedů Rady pro výzkum, vývoj a inovace (jehož vzal na návštěvu u Donalda Trumpa) uvažuje jako o náhradě za ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou (za hnutí ANO 2011), která byla do funkce jmenovaná v červnu 2018. Prezident Miloš Zeman Karla Havlíčka ministrem jmenoval 30. dubna 2019.

O KARLU HAVLÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mimo češtiny Karel Havlíček hovoří šesti jazyky.

 

Články o celebritě

Babiš vyvezl Moniku i dceru Vivien do USA: „Letenky a hotel jsem platil sám.“ Babiš vyvezl Moniku i dceru Vivien do USA: „Letenky a hotel jsem platil sám.“ Naposledy prý s partnerkou Monikou a dcerou Vivien byl Andrej Babiš (ANO) v USA, když bylo Vivien… číst článek
Babiš, Monika i Vivien se smějí. Štastná rodina premiéra si vyrazila do New Yorku Babiš, Monika i Vivien se smějí. Štastná rodina premiéra si vyrazila do New Yorku Selfie od sochy Svobody, spousta amerických úsměvů. Premiér Andrej Babiš (ANO) přiletěl do USA, kde… číst článek
Dopravě a školství má pomoci nový fond. Banky do něj „nasypou“ sedm miliard Dopravě a školství má pomoci nový fond. Banky do něj „nasypou“ sedm miliard Zástupci vlády a čtyř největších komerčních bank, ČSOB, Komerční banky, České spořitelny a UniCredit… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Jindra Vobořil
Jindra Vobořil
zobrazit profil Jef Kratochvil
Jef Kratochvil
zobrazit profil Ronnie Wood
Ronnie Wood
zobrazit profil Miloslav Balatka
Miloslav Balatka
zobrazit profil Jindřiška Kikinčuková
Jindřiška Kikinčuková
zobrazit profil Lukáš Wagenknecht
Lukáš Wagenknecht
zobrazit profil Jiří Pospíšil
Jiří Pospíšil
zobrazit profil Miroslav Frajbiš
Miroslav Frajbiš