Karel Havlíček | Celebwiki.cz

Karel Havlíček

Datum narození: 16. 8. 1969
Profese: ministr obchodu a průmyslu v Babišově vládě, manažer
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Manažer Karel Havlíček se coby místopředseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace stal pravou rukou Andreje Babiše. Prezident Miloš Zeman jej v dubnu 2019 jmenoval ministrem obchodu a průmyslu.

Vystudoval stavební fakultu ČVUT, doktorské studium dokončil na Fakultě podnikohospodářské Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se na Fakultě financí a účetnictví habilitoval na docenta. Manažerská studia Karel Havlíček absolvoval na PIBS při Manchester Metropolitan University.

KAREL HAVLÍČEK - PRAVÁ RUKA ANDREJE BABIŠE?!

V 90. letech 20. století Karel Havlíček začal na institucionální úrovni hájit zájmy podnikatelů a stal se předsedou představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Na Vysoké škole finanční a správní Karel Havlíček usedl do křesla děkana Fakulty ekonomických studií a získal post člena vědecké rady.

Jako autor nebo spoluautor se Karel Havlíček podílel na několika odborných knihách se zaměřením na řízení malých a středních podniků. Publikoval desítky článků v odborných časopisech, přednášel na řadě zahraničních univerzit.

Koncem roku 1990 Karel Havlíček spoluzakládal společnost SINDAT, mateřskou firmu skupiny, řídící účasti v oblastech středního průmyslu a nových technologií. Předsedá výzkumnému nanotechnologickému klastru a inicioval první privátní inkubátor pro české firmy v USA.

Začátkem roku 2019 se objevily spekulace, že premiér Andrej Babiš o Karlu Havlíčkovi coby jednom z místopředsedů Rady pro výzkum, vývoj a inovace (jehož vzal na návštěvu u Donalda Trumpa) uvažuje jako o náhradě za ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou (za hnutí ANO 2011), která byla do funkce jmenovaná v červnu 2018. Prezident Miloš Zeman Karla Havlíčka ministrem jmenoval 30. dubna 2019.

V lednu 2020 Karlu Havlíčkovi Andrej Babiš přihrál další funkci - podal návrh na odvolání ministra dopravy Vladimíra Kremlíka a na to, že vedením resortu bude dlouhodobě pověřen právě vicepremiér Karel Havlíček. Prezident Miloš Zeman oběma návrhům vyhověl.

O KARLU HAVLÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mimo češtiny Karel Havlíček hovoří šesti jazyky.

 

Články o celebritě

Babiš skončil v nemocnici. Premiérovi odčerpali vodu z kolene a dostal hůlku Babiš skončil v nemocnici. Premiérovi odčerpali vodu z kolene a dostal hůlku Premiéra Andreje Babiše (ANO) opět potrápilo zdraví. Tentokrát musel do nemocnice v Karlových Varech... číst článek
Přilétnou stamiliony pro Smartwings? Havlíček má podpořit i další dopravce, radí výbor Přilétnou stamiliony pro Smartwings? Havlíček má podpořit i další dopravce, radí výbor Ministerstvo dopravy by mělo podle sněmovního hospodářského výboru připravit podporu společností pod... číst článek
Záchrana Smartwings přijde na miliardy. Do kapes musí sáhnout i akcionáři, vzkazuje Havlíček Záchrana Smartwings přijde na miliardy. Do kapes musí sáhnout i akcionáři, vzkazuje Havlíček Akcionáři letecké skupiny Smartwings by měli poskytnout zhruba dvě třetiny potřebné částky na záchra... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Dagmar Terelmešová
Dagmar Terelmešová
zobrazit profil Zdeněk Ondráček
Zdeněk Ondráček
zobrazit profil Donald Trump
Donald Trump
zobrazit profil Zdeněk Faltus
Zdeněk Faltus
zobrazit profil Soňa Kodetová
Soňa Kodetová
zobrazit profil Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý
zobrazit profil Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer