Karel Havlíček

Datum narození: 16. 8. 1969
Profese: politik za hnutí ANO, dvouministr v druhé vládě Andreje Babiše
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Bezpartijní Karel Havlíček se stal pravou rukou Andreje Babiše. Prezident Miloš Zeman jej v dubnu 2019 jmenoval ministrem obchodu a průmyslu a v lednu 2020 pověřil řízením resortu dopravy. Na těchto postech setrval do prosince 2021.

Vystudoval stavební fakultu ČVUT, doktorské studium dokončil na Fakultě podnikohospodářské Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se na Fakultě financí a účetnictví habilitoval na docenta. Manažerská studia Karel Havlíček absolvoval na PIBS při Manchester Metropolitan University.

KAREL HAVLÍČEK - PRAVÁ RUKA ANDREJE BABIŠE?!

Havlíček spoluzakládal firmu SINDAT

V 90. letech 20. století Karel Havlíček začal na institucionální úrovni hájit zájmy podnikatelů a stal se předsedou představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Na Vysoké škole finanční a správní Karel Havlíček usedl do křesla děkana Fakulty ekonomických studií a získal post člena vědecké rady.

Jako autor nebo spoluautor se Karel Havlíček podílel na několika odborných knihách se zaměřením na řízení malých a středních podniků. Publikoval desítky článků v odborných časopisech, přednášel na řadě zahraničních univerzit.

Koncem roku 1990 Karel Havlíček spoluzakládal společnost SINDAT, mateřskou firmu skupiny, řídící účasti v oblastech středního průmyslu a nových technologií. Předsedá výzkumnému nanotechnologickému klastru a inicioval první privátní inkubátor pro české firmy v USA.

Karel Havlíček hovoří šesti jazyky

Začátkem roku 2019 se objevily spekulace, že premiér Andrej Babiš o Karlu Havlíčkovi coby jednom z místopředsedů Rady pro výzkum, vývoj a inovace (jehož vzal na návštěvu u Donalda Trumpa) uvažuje jako o náhradě za ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou (za hnutí ANO 2011), která byla do funkce jmenovaná v červnu 2018. Prezident Miloš Zeman Karla Havlíčka ministrem jmenoval 30. dubna 2019.

V lednu 2020 Karlu Havlíčkovi Andrej Babiš přihrál další funkci - podal návrh na odvolání ministra dopravy Vladimíra Kremlíka a na to, že vedením resortu bude dlouhodobě pověřen právě vicepremiér Karel Havlíček. Prezident Miloš Zeman oběma návrhům vyhověl.

Do parlamentních voleb 2021 Karla Havlíčka hnutí ANO vyslalo jako svou jedničku středočeské kandidátky. Získal poslanecký mandát. V prosinci skončil ve vládě - nastoupil kabinet Petra Fialy (ODS).

O KARLU HAVLÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mimo češtiny Karel Havlíček hovoří šesti jazyky.

Karel Havlíček je ženatý a má dvě děti.

 

 

 

Články o celebritě

Spor politiků o „pinďoury“: Novotný si vyzdobil úřad v Řeporyjích. Havlíček řeší publikace v Moskvě Spor politiků o „pinďoury“: Novotný si vyzdobil úřad v Řeporyjích. Havlíček řeší publikace v Moskvě Karel Havlíček (ANO) přenesl spor se starostou Řeporyjí Pavlem Novotným (ODS) na půdu Sněmovny a ape... číst článek
Spor Havlíčka a Novotného o „pinďoury“ dorazil i do Sněmovny. Fiala: Korespondenční volbu prosadíme! Spor Havlíčka a Novotného o „pinďoury“ dorazil i do Sněmovny. Fiala: Korespondenční volbu prosadíme! Poslanci se ve čtvrtek vydali řešit opět korespondeční volbu a teprve po dlouhých 6,5 hodinách se do... číst článek
Májové volno politiků: Babiš na svatbě, Bartoš v obytňáku, hospodyňka Pekarová i běžec Rakušan Májové volno politiků: Babiš na svatbě, Bartoš v obytňáku, hospodyňka Pekarová i běžec Rakušan První květnový víkend si politici užívají trochu volna s rodinami či blízkými. Markéta Pekarová Adam... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zuzana Ožanová
Zuzana Ožanová
zobrazit profil Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
zobrazit profil Volodymyr Zelenskyj
Volodymyr Zelenskyj
zobrazit profil Ondřej Benešík
Ondřej Benešík
zobrazit profil Tomáš Kohoutek
Tomáš Kohoutek
zobrazit profil Zdeněk Hraba
Zdeněk Hraba
zobrazit profil Stanislav Mišák
Stanislav Mišák