Karel Havlíček

Datum narození: 16. 8. 1969
Profese: politik za hnutí ANO, dvouministr v druhé vládě Andreje Babiše
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Bezpartijní Karel Havlíček se stal pravou rukou Andreje Babiše. Prezident Miloš Zeman jej v dubnu 2019 jmenoval ministrem obchodu a průmyslu a v lednu 2020 pověřil řízením resortu dopravy.

Vystudoval stavební fakultu ČVUT, doktorské studium dokončil na Fakultě podnikohospodářské Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se na Fakultě financí a účetnictví habilitoval na docenta. Manažerská studia Karel Havlíček absolvoval na PIBS při Manchester Metropolitan University.

KAREL HAVLÍČEK - PRAVÁ RUKA ANDREJE BABIŠE?!

Havlíček spoluzakládal firmu SINDAT

V 90. letech 20. století Karel Havlíček začal na institucionální úrovni hájit zájmy podnikatelů a stal se předsedou představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Na Vysoké škole finanční a správní Karel Havlíček usedl do křesla děkana Fakulty ekonomických studií a získal post člena vědecké rady.

Jako autor nebo spoluautor se Karel Havlíček podílel na několika odborných knihách se zaměřením na řízení malých a středních podniků. Publikoval desítky článků v odborných časopisech, přednášel na řadě zahraničních univerzit.

Koncem roku 1990 Karel Havlíček spoluzakládal společnost SINDAT, mateřskou firmu skupiny, řídící účasti v oblastech středního průmyslu a nových technologií. Předsedá výzkumnému nanotechnologickému klastru a inicioval první privátní inkubátor pro české firmy v USA.

Karel Havlíček hovoří šesti jazyky

Začátkem roku 2019 se objevily spekulace, že premiér Andrej Babiš o Karlu Havlíčkovi coby jednom z místopředsedů Rady pro výzkum, vývoj a inovace (jehož vzal na návštěvu u Donalda Trumpa) uvažuje jako o náhradě za ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou (za hnutí ANO 2011), která byla do funkce jmenovaná v červnu 2018. Prezident Miloš Zeman Karla Havlíčka ministrem jmenoval 30. dubna 2019.

V lednu 2020 Karlu Havlíčkovi Andrej Babiš přihrál další funkci - podal návrh na odvolání ministra dopravy Vladimíra Kremlíka a na to, že vedením resortu bude dlouhodobě pověřen právě vicepremiér Karel Havlíček. Prezident Miloš Zeman oběma návrhům vyhověl.

Do parlamentních voleb 2021 Karla Havlíčka hnutí ANO vyslalo jako svou jedničku středočeské kandidátky.

O KARLU HAVLÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Mimo češtiny Karel Havlíček hovoří šesti jazyky.

Karel Havlíček je ženatý a má dvě děti.

O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2021 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Dukovany budou bez Rusů a Číňanů: Sněmovna schválila upravený zákon, Havlíček souhlasil Dukovany budou bez Rusů a Číňanů: Sněmovna schválila upravený zákon, Havlíček souhlasil Ruské a čínské firmy se zřejmě nebudou moci jakkoliv účastnit stavby nového bloku elektrárny v Dukov... číst článek
Babiše štve zbabělé spolčení a vršil sliby: Důchodce láká na 20 tisíc, rodiče na 400 tisíc Babiše štve zbabělé spolčení a vršil sliby: Důchodce láká na 20 tisíc, rodiče na 400 tisíc V Ústí nad Labem na vyhlídce Větruše zahájilo hnutí ANO v čele s premiérem Andrejem Babišem ostrou f... číst článek
Německý prezident uctil hrdiny heydrichiády a dojal Zemana. Řešili i Afghánistán Německý prezident uctil hrdiny heydrichiády a dojal Zemana. Řešili i Afghánistán Německý prezident Frank-Walter Steinmeier se dnes na Pražském hradě setkal s českým protějškem Miloš... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Tomio Okamura
Tomio Okamura
zobrazit profil Petr Urbánek
Petr Urbánek
zobrazit profil Petr Třešňák
Petr Třešňák
zobrazit profil Zuzana Majerová Zahradníková
Zuzana Majerová Zahradníková
zobrazit profil Jaroslav Chalupský
Jaroslav Chalupský
zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Ludvík Šulda
Ludvík Šulda
zobrazit profil Richard Nixon
Richard Nixon