Adam Vojtěch | Celebwiki.cz

Adam Vojtěch

Datum narození: 2. 10. 1986
Přezdívka: Ken
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik za hnutí ANO, právník, zpěvák, hudební skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik Adam Vojtěch, právník, zpěvák a skladatel, byl po volbách 2017, jež vyhrálo hnutí ANO, opakovaně jmenován ministrem zdravotnictví.

Na Univerzitě Karlově Adam Vojtěch vystudoval práva a ještě mediální studia na Fakultě sociálních věd. Proslavil se jako zpěvák a hudební skladatel. Vystupoval v dětských muzikálech, vydal vlastní album a v roce 2005 se zúčastnil soutěže SuperStar, v níž dostal přezdívku Ken.

ADAM VOJTĚCH V DEBATĚ BLESKU O ÚPLÁCENÍ LÉKAŘŮ

Po studiích Adam Vojtěch pracoval pro Andreje Babiše. Nejprve působil jako právník společnosti MAFRA a v červnu 2014 se stal tajemníkem na ministerstvu financí, které tehdy řídil právě Andrej Babiš.

V kariéře Adama Vojtěcha stojí za zmínku společnosti, do jejichž vrcholných orgánů usedl. Jsou to mj. THERMAL-F, provozovatel Hotelu Thermal ve Varech, Státní tiskárna cenin, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna či správní rada VZP. Působil též ve Spolku českých právníků Všehrd, jemuž v letech 2010 až 2012 předsedal.

Ve volbách 2017 byl Adam Vojtěch jako nestraník za Babišovce zvolen poslancem v rodném Jihočeském kraji. V rámci sestavování menšinové vlády hnutí ANO 2011 se stal kandidátem na post ministra zdravotnictví, a to nejmladším z navržených šéfů resortů. Prezident Miloš Zeman jej ministrem jmenoval 13. prosince 2017 a posléze též 27. června 2018.

O ADAMU VOJTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Adam Vojtěch se po sedmi letech vztahu v říjnu 2019 oženil s učitelkou a bývalou studentskou Missku Olgou.

 

 

Články o celebritě

Řecko zavedlo pro Čechy testy. Cestovky viní Vojtěcha, ten chce ještě zkusit zvrat Řecko zavedlo pro Čechy testy. Cestovky viní Vojtěcha, ten chce ještě zkusit zvrat Turisté z několika evropských zemí, včetně České republiky, budou smět do Řecka od 17. srpna jen s n... číst článek
Někteří Češi se koronavirem nakazili už opakovaně. Maďar a Rážová Blesku řekli víc Někteří Češi se koronavirem nakazili už opakovaně. Maďar a Rážová Blesku řekli víc I v České republice jsou první případy, kdy se koronavirem nakazili někteří jedinci opakovaně. Prvot... číst článek
Vojtěch o novinkách v testování Čechů. Zmínil podzimní hrozbu a 15 tisíc testů denně Vojtěch o novinkách v testování Čechů. Zmínil podzimní hrozbu a 15 tisíc testů denně Laboratoře v Česku jsou dnes schopny provést asi 17 000 testů na koronavirus denně. Cílem je počet j... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Štěrba
Jaroslav Štěrba
zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek
zobrazit profil Jaroslav  Dvořák
Jaroslav Dvořák
zobrazit profil Josef Táborský
Josef Táborský
zobrazit profil Petr Zahradníček
Petr Zahradníček
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Filip IV. Španělský
Filip IV. Španělský
zobrazit profil Jiří Míšenský
Jiří Míšenský