Adam Vojtěch

Datum narození: 2. 10. 1986
Přezdívka: Ken
Místo narození: České Budějovice
Profese: 20. a 24. ministr zdravotnictví, právník, zpěvák, skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik Adam Vojtěch, právník, zpěvák a skladatel, byl po volbách 2017, jež vyhrálo hnutí ANO, opakovaně jmenován ministrem zdravotnictví. Na post sice v září 2020 rezignoval, ale v květnu 2021 jej dostal zpět.

Na Univerzitě Karlově Adam Vojtěch vystudoval práva a ještě mediální studia na Fakultě sociálních věd. Proslavil se jako zpěvák a hudební skladatel. Vystupoval v dětských muzikálech, vydal vlastní album a v roce 2005 se zúčastnil soutěže SuperStar, v níž dostal přezdívku Ken.

ADAM VOJTĚCH V DEBATĚ BLESKU O ÚPLÁCENÍ LÉKAŘŮ

Po studiích Adam Vojtěch pracoval pro Andreje Babiše. Nejprve působil jako právník společnosti MAFRA a v červnu 2014 se stal tajemníkem na ministerstvu financí, které tehdy řídil právě Andrej Babiš.

V kariéře Adama Vojtěcha stojí za zmínku společnosti, do jejichž vrcholných orgánů usedl. Jsou to mj. THERMAL-F, provozovatel Hotelu Thermal ve Varech, Státní tiskárna cenin, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna či správní rada VZP. Působil též ve Spolku českých právníků Všehrd, jemuž v letech 2010 až 2012 předsedal.

Ve volbách 2017 byl Adam Vojtěch jako nestraník za Babišovce zvolen poslancem v rodném Jihočeském kraji. V rámci sestavování menšinové vlády hnutí ANO 2011 se stal kandidátem na post ministra zdravotnictví, a to nejmladším z navržených šéfů resortů. Prezident Miloš Zeman jej ministrem jmenoval 13. prosince 2017 a posléze též 27. června 2018.

Na post šéfa resortu zdravotnictví Adam Vojtěch v září 2020 rezignoval. Posléze získal výnosný kšeft ve vedení Krajské zdravotní, která v Ústeckém kraji spravuje pět největších nemocnic.

Po neúspěších lékařů Jana Blatného a Petra Arenbergera se Adam Vojtěch do ministerského křesla vrátil. Prezident Miloš Zeman jej znovu šéfem resortu jmenoval 26. května 2021.

O ADAMU VOJTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Adam Vojtěch se po sedmi letech vztahu v říjnu 2019 oženil s učitelkou a bývalou studentskou Missku Olgou.

 

 

Články o celebritě

Novinka pro dovolenkáře při návratu do Česka: Vyplňte formulář, připomíná SMS od operátorů Novinka pro dovolenkáře při návratu do Česka: Vyplňte formulář, připomíná SMS od operátorů Tuzemští mobilní operátoři opět začali Čechům po příjezdu ze zahraničí posílat informační SMS. Minis... číst článek
Velký přehled rozvolnění: Vláda povolila tanec v klubech, plné bazény a víc lidí na stadionech Velký přehled rozvolnění: Vláda povolila tanec v klubech, plné bazény a víc lidí na stadionech Vláda v pondělí projednala další rozvolnění, které začne platit od 1. srpna. Podle ministra zdravotn... číst článek
Neusser kritizuje ČOV: Neochránili sportovce. Komise bude z odborníků Neusser kritizuje ČOV: Neochránili sportovce. Komise bude z odborníků Okolnosti letu speciálu do Tokia s částí české olympijské výpravy, po kterém následovala série covid... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pcheng Li-jüan
Pcheng Li-jüan
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Petr Gajdáček
Petr Gajdáček
zobrazit profil Radek Sušil
Radek Sušil
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Ivo Slavotínek
Ivo Slavotínek
zobrazit profil Ivan Bartoš
Ivan Bartoš
zobrazit profil Ondřej Benešík
Ondřej Benešík