Adam Vojtěch | Celebwiki.cz

Adam Vojtěch

Datum narození: 2.10.1986
Přezdívka: Ken
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik za hnutí ANO, právník, zpěvák, hudební skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik Adam Vojtěch, právník, zpěvák a skladatel, byl po volbách 2017, jež vyhrálo hnutí ANO, opakovaně jmenován ministrem zdravotnictví.

Na Univerzitě Karlově Adam Vojtěch vystudoval práva a ještě mediální studia na Fakultě sociálních věd. Proslavil se jako zpěvák a hudební skladatel. Vystupoval v dětských muzikálech, vydal vlastní album a v roce 2005 se zúčastnil soutěže SuperStar, v níž dostal přezdívku Ken.

ADAM VOJTĚCH V DEBATĚ BLESKU O ÚPLÁCENÍ LÉKAŘŮ

Po studiích Adam Vojtěch pracoval pro Andreje Babiše. Nejprve působil jako právník společnosti MAFRA a v červnu 2014 se stal tajemníkem na ministerstvu financí, které tehdy řídil právě Andrej Babiš.

V kariéře Adama Vojtěcha stojí za zmínku společnosti, do jejichž vrcholných orgánů usedl. Jsou to mj. THERMAL-F, provozovatel Hotelu Thermal ve Varech, Státní tiskárna cenin, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna či správní rada VZP. Působil též ve Spolku českých právníků Všehrd, jemuž v letech 2010 až 2012 předsedal.

Ve volbách 2017 byl Adam Vojtěch jako nestraník za Babišovce zvolen poslancem v rodném Jihočeském kraji. V rámci sestavování menšinové vlády hnutí ANO 2011 se stal kandidátem na post ministra zdravotnictví, a to nejmladším z navržených šéfů resortů. Prezident Miloš Zeman jej ministrem jmenoval 13. prosince 2017 a posléze též 27. června 2018.

O ADAMU VOJTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Adam Vojtěch se po sedmi letech vztahu v říjnu 2019 oženil s učitelkou a bývalou studentskou Missku Olgou.

 

 

Články o celebritě

Vojtěch a Maláčová to tvrdě schytali kvůli seniorům. Domovy důchodců čeká změna Vojtěch a Maláčová to tvrdě schytali kvůli seniorům. Domovy důchodců čeká změna Koronavirus úřaduje v domovech pro seniory a dalších sociálních zařízeních. A personál se bouří.… číst článek
Hamáček s Vojtěchem mají nervy na pochodu. Veřejně se dohadují o dodávky respirátorů Hamáček s Vojtěchem mají nervy na pochodu. Veřejně se dohadují o dodávky respirátorů Čím déle se řeší boj s koronavirem, tím více se projevuje napětí ve vládě. Ministři spory dokonce… číst článek
Hejtmanův náměstek se obul do Vojtěcha: Nařízení je mimo realitu, hazarduje se životy Hejtmanův náměstek se obul do Vojtěcha: Nařízení je mimo realitu, hazarduje se životy Náměstek jihomoravského hejtmana pro sociální oblast Marek Šlapal (ČSSD) zkritizoval ministerstvo… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Zahradil
Jan Zahradil
zobrazit profil Lumír Kantor
Lumír Kantor
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
zobrazit profil Naděžda Šišková
Naděžda Šišková
zobrazit profil Jiří  Zemánek
Jiří Zemánek
zobrazit profil Vojtěch Pikal
Vojtěch Pikal
zobrazit profil Dana Balcarová
Dana Balcarová
zobrazit profil Jaroslava Pokorná Jermanová
Jaroslava Pokorná Jermanová