Adam Vojtěch | Celebwiki.cz

Adam Vojtěch

Datum narození: 2.10.1986
Přezdívka: Ken
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik za hnutí ANO, právník, zpěvák, hudební skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik Adam Vojtěch, právník, zpěvák a skladatel, byl po volbách 2017, jež vyhrálo hnutí ANO, opakovaně jmenován ministrem zdravotnictví.

Na Univerzitě Karlově Adam Vojtěch vystudoval práva a ještě mediální studia na Fakultě sociálních věd. Proslavil se jako zpěvák a hudební skladatel. Vystupoval v dětských muzikálech, vydal vlastní album a v roce 2005 se zúčastnil soutěže SuperStar, v níž dostal přezdívku Ken.

ADAM VOJTĚCH V DEBATĚ BLESKU O ÚPLÁCENÍ LÉKAŘŮ

Po studiích Adam Vojtěch pracoval pro Andreje Babiše. Nejprve působil jako právník společnosti MAFRA a v červnu 2014 se stal tajemníkem na ministerstvu financí, které tehdy řídil právě Andrej Babiš.

V kariéře Adama Vojtěcha stojí za zmínku společnosti, do jejichž vrcholných orgánů usedl. Jsou to mj. THERMAL-F, provozovatel Hotelu Thermal ve Varech, Státní tiskárna cenin, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna či správní rada VZP. Působil též ve Spolku českých právníků Všehrd, jemuž v letech 2010 až 2012 předsedal.

Ve volbách 2017 byl Adam Vojtěch jako nestraník za Babišovce zvolen poslancem v rodném Jihočeském kraji. V rámci sestavování menšinové vlády hnutí ANO 2011 se stal kandidátem na post ministra zdravotnictví, a to nejmladším z navržených šéfů resortů. Prezident Miloš Zeman jej ministrem jmenoval 13. prosince 2017 a posléze též 27. června 2018.

O ADAMU VOJTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Adam Vojtěch se po sedmi letech vztahu v říjnu 2019 oženil s učitelkou a bývalou studentskou Missku Olgou.

 

 

Články o celebritě

Krize s nedostatkem léků má zahnat novinka. Vojtěch čelil kritice, že se problém prohloubí Krize s nedostatkem léků má zahnat novinka. Vojtěch čelil kritice, že se problém prohloubí Kritice čelila dnes ve Sněmovně vládní novela, jež by měla zajistit dostupnost léků v lékárnách.… číst článek
Babiš: „Nemůže za to, že syn byl její pacient.“ Autorku posudku Andreje ml. povýšili Babiš: „Nemůže za to, že syn byl její pacient.“ Autorku posudku Andreje ml. povýšili Premiér Andrej Babiš (ANO) jmenoval tajemnicí vládní rady pro duševní zdraví Ditu Protopopovou. Psychiatrička… číst článek
Fiala našel ženu, Babiš byl v Maroku. Kdo z politiků dostal 17. listopadu obuškem? Fiala našel ženu, Babiš byl v Maroku. Kdo z politiků dostal 17. listopadu obuškem? Když před 30 lety bílé helmy na Národní třídě servírovali »držkovou«, mnozí současní vrcholní politici… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Evžen Tošenovský
Evžen Tošenovský
zobrazit profil Letizia Ortiz Rocasolano
Letizia Ortiz Rocasolano
zobrazit profil Jiří Skalický
Jiří Skalický
zobrazit profil Jakub Unucka
Jakub Unucka
zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák
zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher
zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová
zobrazit profil Antonín Prachař
Antonín Prachař