Adam Vojtěch | Celebwiki.cz

Adam Vojtěch

Datum narození: 2.10.1986
Přezdívka: Ken
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik za hnutí ANO, právník, zpěvák, hudební skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik Adam Vojtěch, právník, zpěvák a skladatel, byl po volbách 2017, jež vyhrálo hnutí ANO, opakovaně jmenován ministrem zdravotnictví.

Na Univerzitě Karlově Adam Vojtěch vystudoval práva a ještě mediální studia na Fakultě sociálních věd. Proslavil se jako zpěvák a hudební skladatel. Vystupoval v dětských muzikálech, vydal vlastní album a v roce 2005 se zúčastnil soutěže SuperStar, v níž dostal přezdívku Ken.

ADAM VOJTĚCH V DEBATĚ BLESKU O ÚPLÁCENÍ LÉKAŘŮ

Po studiích Adam Vojtěch pracoval pro Andreje Babiše. Nejprve působil jako právník společnosti MAFRA a v červnu 2014 se stal tajemníkem na ministerstvu financí, které tehdy řídil právě Andrej Babiš.

V kariéře Adama Vojtěcha stojí za zmínku společnosti, do jejichž vrcholných orgánů usedl. Jsou to mj. THERMAL-F, provozovatel Hotelu Thermal ve Varech, Státní tiskárna cenin, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna či správní rada VZP. Působil též ve Spolku českých právníků Všehrd, jemuž v letech 2010 až 2012 předsedal.

Ve volbách 2017 byl Adam Vojtěch jako nestraník za Babišovce zvolen poslancem v rodném Jihočeském kraji. V rámci sestavování menšinové vlády hnutí ANO 2011 se stal kandidátem na post ministra zdravotnictví, a to nejmladším z navržených šéfů resortů. Prezident Miloš Zeman jej ministrem jmenoval 13. prosince 2017 a posléze též 27. června 2018.

O ADAMU VOJTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Adam Vojtěch se po sedmi letech vztahu v říjnu 2019 oženil s učitelkou a bývalou studentskou Missku Olgou.

 

 

Články o celebritě

Nejkrásnější svatby roku 2019: Dyková, Klaus a další Nejkrásnější svatby roku 2019: Dyková, Klaus a další Letos do toho praštilo mnoho celebrit a osobností. Hned na jaře se oženili hlavní představitelé filmových… číst článek
Zeman popsal strach o syna: Minuty hrůzy při ostravském masakru, před policií smeká Zeman popsal strach o syna: Minuty hrůzy při ostravském masakru, před policií smeká Minuty hrůzy prožíval prezident Miloš Zeman v úterý po řádění masového vraha Ctirada Vitáska v ostravské… číst článek
Masakr v čekárně: Rámy u nemocnic? Nereálné, odmítá ministr. Lékař je pro neprůstřelné sklo Masakr v čekárně: Rámy u nemocnic? Nereálné, odmítá ministr. Lékař je pro neprůstřelné sklo Není zřejmě možné zabránit tomu, aby někdo vnesl do nemocnice zbraň, prohlídky při vstupu do zdravotnických… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marta Nováková
Marta Nováková
zobrazit profil Dan Ramzer
Dan Ramzer
zobrazit profil Jiří Dienstbier starší
Jiří Dienstbier starší
zobrazit profil Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach
zobrazit profil Jiří Holubář
Jiří Holubář
zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec
zobrazit profil Ivo Polák
Ivo Polák
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross