Adam Vojtěch | Celebwiki.cz

Adam Vojtěch

Datum narození: 2.10.1986
Přezdívka: Ken
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik za hnutí ANO, právník, zpěvák, hudební skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik Adam Vojtěch, právník, zpěvák a skladatel, byl po volbách 2017, jež vyhrálo hnutí ANO, opakovaně jmenován ministrem zdravotnictví.

Na Univerzitě Karlově Adam Vojtěch vystudoval práva a ještě mediální studia na Fakultě sociálních věd. Proslavil se jako zpěvák a hudební skladatel. Vystupoval v dětských muzikálech, vydal vlastní album a v roce 2005 se zúčastnil soutěže SuperStar, v níž dostal přezdívku Ken.

ADAM VOJTĚCH V DEBATĚ BLESKU O ÚPLÁCENÍ LÉKAŘŮ

Po studiích Adam Vojtěch pracoval pro Andreje Babiše. Nejprve působil jako právník společnosti MAFRA a v červnu 2014 se stal tajemníkem na ministerstvu financí, které tehdy řídil právě Andrej Babiš.

V kariéře Adama Vojtěcha stojí za zmínku společnosti, do jejichž vrcholných orgánů usedl. Jsou to mj. THERMAL-F, provozovatel Hotelu Thermal ve Varech, Státní tiskárna cenin, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna či správní rada VZP. Působil též ve Spolku českých právníků Všehrd, jemuž v letech 2010 až 2012 předsedal.

O ADAMU VOJTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách 2017 byl Adam Vojtěch jako nestraník za Babišovce zvolen poslancem v rodném Jihočeském kraji. V rámci sestavování menšinové vlády hnutí ANO 2011 se stal kandidátem na post ministra zdravotnictví, a to nejmladším z navržených šéfů resortů. Prezident Miloš Zeman jej ministrem jmenoval 13. prosince 2017 a posléze též 27. června 2018.

 

Články o celebritě

Potřebuju naoko naočkovat dceru, platím zlatem! Rodiče shánějí falešná razítka pro neočkované děti Potřebuju naoko naočkovat dceru, platím zlatem! Rodiče shánějí falešná razítka pro neočkované děti Neočkované děti nemají podle zákona ve školce co dělat. Řada rodičů, odmítající očkování, tak sahá… číst článek
Adámek, kterého v nemocnici přehlíželi: Obvinili lékařku a dvě sestry! Adámek, kterého v nemocnici přehlíželi: Obvinili lékařku a dvě sestry! Adámek (tehdy 8) po operaci mandlí v pardubické nemocnici začal krvácet. Kamery zachytily, jak sestra… číst článek
Maláčová: „Umím šetřit, nejsem prominentní fracek“. U Schillerové získala 5,9 miliardy Maláčová: „Umím šetřit, nejsem prominentní fracek“. U Schillerové získala 5,9 miliardy Jana Maláčová (ČSSD) a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) dnes pokračovaly druhou schůzkou… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jindřich Florián
Jindřich Florián
zobrazit profil Václav IV.
Václav IV.
zobrazit profil Jan Kněžínek
Jan Kněžínek
zobrazit profil Petr Braný
Petr Braný
zobrazit profil Libor Michálek
Libor Michálek
zobrazit profil Ján Slota
Ján Slota
zobrazit profil Alexander Černý
Alexander Černý
zobrazit profil Barbora Kořanová
Barbora Kořanová