Adam Vojtěch | Celebwiki.cz

Adam Vojtěch

Datum narození: 2.10.1986
Přezdívka: Ken
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik za hnutí ANO, právník, zpěvák, hudební skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik Adam Vojtěch, právník, zpěvák a skladatel, byl po volbách 2017, jež vyhrálo hnutí ANO, opakovaně jmenován ministrem zdravotnictví.

Na Univerzitě Karlově Adam Vojtěch vystudoval práva a ještě mediální studia na Fakultě sociálních věd. Proslavil se jako zpěvák a hudební skladatel. Vystupoval v dětských muzikálech, vydal vlastní album a v roce 2005 se zúčastnil soutěže SuperStar, v níž dostal přezdívku Ken.

ADAM VOJTĚCH V DEBATĚ BLESKU O ÚPLÁCENÍ LÉKAŘŮ

Po studiích Adam Vojtěch pracoval pro Andreje Babiše. Nejprve působil jako právník společnosti MAFRA a v červnu 2014 se stal tajemníkem na ministerstvu financí, které tehdy řídil právě Andrej Babiš.

V kariéře Adama Vojtěcha stojí za zmínku společnosti, do jejichž vrcholných orgánů usedl. Jsou to mj. THERMAL-F, provozovatel Hotelu Thermal ve Varech, Státní tiskárna cenin, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna či správní rada VZP. Působil též ve Spolku českých právníků Všehrd, jemuž v letech 2010 až 2012 předsedal.

O ADAMU VOJTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách 2017 byl Adam Vojtěch jako nestraník za Babišovce zvolen poslancem v rodném Jihočeském kraji. V rámci sestavování menšinové vlády hnutí ANO 2011 se stal kandidátem na post ministra zdravotnictví, a to nejmladším z navržených šéfů resortů. Prezident Miloš Zeman jej ministrem jmenoval 13. prosince 2017 a posléze též 27. června 2018.

 

Články o celebritě

Adámek, kterého v nemocnici přehlíželi: Obvinili lékařku a dvě sestry! Adámek, kterého v nemocnici přehlíželi: Obvinili lékařku a dvě sestry! Adámek (tehdy 8) po operaci mandlí v pardubické nemocnici začal krvácet. Kamery zachytily, jak sestra… číst článek
Maláčová: „Umím šetřit, nejsem prominentní fracek“. U Schillerové získala 5,9 miliardy Maláčová: „Umím šetřit, nejsem prominentní fracek“. U Schillerové získala 5,9 miliardy Jana Maláčová (ČSSD) a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) dnes pokračovaly druhou schůzkou… číst článek
Maláčová se Schillerovou bojovaly 5 hodin o 11 miliard navíc. Rozešly se bez výsledku Maláčová se Schillerovou bojovaly 5 hodin o 11 miliard navíc. Rozešly se bez výsledku Jednání ministryň práce Jany Maláčové (ČSSD) a financí Aleny Schillerové (za ANO) o podobě rozpočtu… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Hraba
Zdeněk Hraba
zobrazit profil Miloš Zeman
Miloš Zeman
zobrazit profil Dalibor Horák
Dalibor Horák
zobrazit profil Ivan Pilný
Ivan Pilný
zobrazit profil Jiří Šír
Jiří Šír
zobrazit profil Zdeněk Nytra
Zdeněk Nytra
zobrazit profil Alžběta Pomořanská
Alžběta Pomořanská
zobrazit profil Jiří Cieńciała
Jiří Cieńciała