Adam Vojtěch | Celebwiki.cz

Adam Vojtěch

Datum narození: 2. 10. 1986
Přezdívka: Ken
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik za hnutí ANO, právník, zpěvák, hudební skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik Adam Vojtěch, právník, zpěvák a skladatel, byl po volbách 2017, jež vyhrálo hnutí ANO, opakovaně jmenován ministrem zdravotnictví.

Na Univerzitě Karlově Adam Vojtěch vystudoval práva a ještě mediální studia na Fakultě sociálních věd. Proslavil se jako zpěvák a hudební skladatel. Vystupoval v dětských muzikálech, vydal vlastní album a v roce 2005 se zúčastnil soutěže SuperStar, v níž dostal přezdívku Ken.

ADAM VOJTĚCH V DEBATĚ BLESKU O ÚPLÁCENÍ LÉKAŘŮ

Po studiích Adam Vojtěch pracoval pro Andreje Babiše. Nejprve působil jako právník společnosti MAFRA a v červnu 2014 se stal tajemníkem na ministerstvu financí, které tehdy řídil právě Andrej Babiš.

V kariéře Adama Vojtěcha stojí za zmínku společnosti, do jejichž vrcholných orgánů usedl. Jsou to mj. THERMAL-F, provozovatel Hotelu Thermal ve Varech, Státní tiskárna cenin, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna či správní rada VZP. Působil též ve Spolku českých právníků Všehrd, jemuž v letech 2010 až 2012 předsedal.

Ve volbách 2017 byl Adam Vojtěch jako nestraník za Babišovce zvolen poslancem v rodném Jihočeském kraji. V rámci sestavování menšinové vlády hnutí ANO 2011 se stal kandidátem na post ministra zdravotnictví, a to nejmladším z navržených šéfů resortů. Prezident Miloš Zeman jej ministrem jmenoval 13. prosince 2017 a posléze též 27. června 2018.

O ADAMU VOJTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Adam Vojtěch se po sedmi letech vztahu v říjnu 2019 oženil s učitelkou a bývalou studentskou Missku Olgou.

 

 

Články o celebritě

Do Maďarska a na Slovensko od středy bez testů, zatím na dva dny. Petříček jedná i s Rakouskem Do Maďarska a na Slovensko od středy bez testů, zatím na dva dny. Petříček jedná i s Rakouskem Od středy budou moci Češi, Slováci a Maďaři mezi zeměmi cestovat bez nutnosti předložení negativního... číst článek
Češi, utrácejte, vybízí Havlíček. Promluvil o „rozdávání“ peněz, hádkách ve vládě a žalobách Češi, utrácejte, vybízí Havlíček. Promluvil o „rozdávání“ peněz, hádkách ve vládě a žalobách V pondělí vyšla zdarma druhá příručka Blesku z cyklu „Česko po koronaviru“. Předchozí řešila dopady ... číst článek
Prymula má od vlády nový flek, trafika to prý není. S Vojtěchem si to vyříkali, tvrdí Prymula má od vlády nový flek, trafika to prý není. S Vojtěchem si to vyříkali, tvrdí Pondělí 25. května je nejen dnem dalšího uvolnění opatření, ale i velkým dnem pro muže, který se sta... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karel Krejza
Karel Krejza
zobrazit profil Maroš Šefčovič
Maroš Šefčovič
zobrazit profil Martin Bursík
Martin Bursík
zobrazit profil Rudolf Chloupek
Rudolf Chloupek
zobrazit profil Adolf Klepš
Adolf Klepš
zobrazit profil Antonín Baudyš
Antonín Baudyš
zobrazit profil Jan Bartošek
Jan Bartošek