Roman Prymula | Celebwiki.cz

Roman Prymula

Datum narození: 4.2.1964
Místo narození: Pardubice
Profese: náměstek ministra zdravotnictví, lékař, epidemiolog, pedagog
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Epidemiolog a vakcionolog Roman Prymula, někdejší ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové, se roku 2017 stal náměstkem ministra zdravotnictví.

Po absolvování Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové a Vojenského lékařského výzkumného a doškolovacího ústavu JEP v Hradci Králové se Roman Prymula začal věnovat hygieně a epidemiologii.

ROMAN PRYMULA O KORONAVIRU V POŘADU TV BLESK

Studium si Roman Prymula doplnil na Birminghamské univerzitě, kde získal mezinárodní atest v řízení nemocnic. Poté se věnoval zejména problematice imunizace, podílel se na vývoji či studiu vakcin.

Své řídící schopnosti Roman Prymula zúročil coby prorektor a posléze rektor Vojenské lékařské akademie a děkan Fakulty vojenského zdravotnictví nově vytvořené Univerzity obrany. Od října 2009 převzal po Leoši Hegerovi šéfování Fakultní nemocnici Hradec Králové, kterou vedl do června 2016.

Expert Roman Prymula se stal předsedou České vakcinologické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. Na jaře 2017 byl jmenován náměstkem ministra zdravotnictví.

O ROMANU PRYMULOVI ČTĚTE ZDE>>

Přední český vakcinolog a epidemiolog Roman Prymula je autorem několika publikací zaměřených na očkování či management ve zdravotnictví. Jmenujme knihy SARS (2005) a Očkování v České republice, Armádě ČR a v armádách NATO (2008).

 

Články o celebritě

Cestovky se brání vracení peněz, prosí o pochopení. „Dovolená se stane výsadou,“ tvrdí Cestovky se brání vracení peněz, prosí o pochopení. „Dovolená se stane výsadou,“ tvrdí Marie si šetřila peníze na vysněnou dovolenou do Egypta. Místo relaxace ji ale kvůli pandemii nového… číst článek
V Česku vyrostly „rouškovníky“. Lidé šijí sousedům, textilu „fandí“ i Prymula V Česku vyrostly „rouškovníky“. Lidé šijí sousedům, textilu „fandí“ i Prymula Po České republice se začaly objevovat takzvané stromy „rouškovníky“. Jsou na nich rozvěšeny bavlněné… číst článek
O blízké nepřišel jen Babiš. Bez rodiny je Petříček i Schillerová, Havlíček se zařídil jinak O blízké nepřišel jen Babiš. Bez rodiny je Petříček i Schillerová, Havlíček se zařídil jinak Nákaza koronaviru zasáhla i do rodinných životů některým klíčovým ministrům a ministryním. Kvůli… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Marie-Luise Stockinger herečka
Marie-Luise Stockinger herečka
zobrazit profil Michaela Hrubá
Michaela Hrubá
zobrazit profil Hans Klok
Hans Klok
zobrazit profil Martha Elefteriadu
Martha Elefteriadu
zobrazit profil Pavla Břínková
Pavla Břínková
zobrazit profil Krista Allen
Krista Allen
zobrazit profil Michal Pehr
Michal Pehr
zobrazit profil Halka Třešňáková
Halka Třešňáková