Roman Prymula | Celebwiki.cz

Roman Prymula

Datum narození: 4. 2. 1964
Místo narození: Pardubice
Profese: epidemiolog, vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Epidemiolog a vakcionolog Roman Prymula, někdejší ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové a náměstek ministra zdravotnictví se v červnu 2020 stal vládním zmocněncem pro vědu a výzkum ve zdravotnictví.

Po absolvování Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové a Vojenského lékařského výzkumného a doškolovacího ústavu JEP v Hradci Králové se Roman Prymula začal věnovat hygieně a epidemiologii.

ROMAN PRYMULA O KORONAVIRU V POŘADU TV BLESK

Studium si Roman Prymula doplnil na Birminghamské univerzitě, kde získal mezinárodní atest v řízení nemocnic. Poté se věnoval zejména problematice imunizace, podílel se na vývoji či studiu vakcin.

Své řídící schopnosti Roman Prymula zúročil coby prorektor a posléze rektor Vojenské lékařské akademie a děkan Fakulty vojenského zdravotnictví nově vytvořené Univerzity obrany. Od října 2009 převzal po Leoši Hegerovi šéfování Fakultní nemocnici Hradec Králové, kterou vedl do června 2016.

Expert Roman Prymula se stal předsedou České vakcinologické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. Na jaře 2017 byl jmenován náměstkem ministra zdravotnictví. V polovině května 2020 oznámil, že hodlá ve funkci skončit. Počátkem června 2020 se stal vládním zmocněncem pro vědu a výzkum ve zdravotnictví při Úřadu vlády ČR.

O ROMANU PRYMULOVI ČTĚTE ZDE>>

Přední český vakcinolog a epidemiolog Roman Prymula je autorem několika publikací zaměřených na očkování či management ve zdravotnictví. Jmenujme knihy SARS (2005) a Očkování v České republice, Armádě ČR a v armádách NATO (2008).

 

Články o celebritě

Prymula vycestoval za hranice. Chválil cizince místo Čechů a vysvětluje roušky v metru Prymula vycestoval za hranice. Chválil cizince místo Čechů a vysvětluje roušky v metru Chytrou karanténu ani protikoronavirová opatření už pod palcem nemá. Jako přední český epidemiolog v... číst článek
Oslava na Karlově mostě: Prymula se nestačí divit, Kalousek si rýpl do „hlupáka“ i Feriho Oslava na Karlově mostě: Prymula se nestačí divit, Kalousek si rýpl do „hlupáka“ i Feriho Posezení na Karlově mostě u půlkilometrového stolu se v úterý zúčastnily zhruba dva tisíce lidí. Mez... číst článek
Babiš přál Monice a vyrazil osobně na vládu. Maláčová slaví úspěch s výživným Babiš přál Monice a vyrazil osobně na vládu. Maláčová slaví úspěch s výživným Po více než třech měsících se ministři potkali na jednání vlády, která dosud zasedala kvůli koronavi... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Františka Stropnická
Františka Stropnická
zobrazit profil Lady Dee Drahomíra Jůzová
Lady Dee Drahomíra Jůzová
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas
zobrazit profil Agáta Zimová
Agáta Zimová
zobrazit profil Šárka Rezková
Šárka Rezková
zobrazit profil Vlado Štancel
Vlado Štancel
zobrazit profil Jiří Chum
Jiří Chum