Rostislav Polášek

Rostislav Polášek

Profese: přednosta kardiovaskulárního centra, primář kardiologie

Související celebrity

Životopis

Lékař Rostislav Polášek, přednosta kardiovaskulárního centra, se roku 2007 stal primářem kardiologického oddělení Krajské nemocnice v Liberci.

Po gymnázium Petra Bezruče ve Frýdku-Místku Rostislav Polášek absolvoval všeobecné lékařství na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Poté působil mj. jako vědecký pracovník Fyziologického ústavu ČAV. Roku 2003 Rostislav Polášek nastoupil na kardiologické oddělení Krajské nemocnice Liberec, kde se po čtyřech letech stal primářem.

Je členem Kardiologické společnosti, České lékařské komory a České lékařské společnosti J. E. Purkyně. Byl ve Švédsku na stáži v oboru kardiologie. Rostislav Polášek se též věnoval pedagogické činnosti, a to na své alma mater a na Technické univerzitě Liberec.

Rostislav Polášek má na svém kontě autorství řady odborných článků. Podílel se na mnoha publikacích, které vyšly jak v Česku, tak v zahraničí. Hojně přednáší doma i v cizině.

Jak Rostislav Polášek v médiích na jaře 2020 upozornil, lidé si koronovirus tak zdémonizovali, že si vůbec neuvědomují, jak je na životě ohrožují jejich skutečné nemoci.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Harrison  Ford
Harrison Ford
zobrazit profil Dominika Gottová
Dominika Gottová
zobrazit profil Marta Dancingerová
Marta Dancingerová
zobrazit profil František Řehák
František Řehák
zobrazit profil Michal Kortyš
Michal Kortyš
zobrazit profil Lubomír Španěl
Lubomír Španěl
zobrazit profil Sisa Sklovská
Sisa Sklovská
zobrazit profil Jakub Havlín
Jakub Havlín