Klára Dostálová | Celebwiki.cz

Klára Dostálová

Datum narození: 13. 3. 1971
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Klára Dostálová byla po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, Milošem Zemanem opakovaně jmenována ministryní pro místní rozvoj.

Absolventka ekonomie na VŠE v Praze Klára Dostálová po studiích pracovala mj. jako účetní nebo úvěrová specialistka v České spořitelně. Roku 2004 založila Centrum evropského plánování, které následně deset let řídila. Také podnikala a vedla účetnictví. V roce 2014 se stala místopředsedkyní správní rady Horské služby ČR.

KLÁRA DOSTÁLOVÁ PŘED SOUDEM

Na ministerstvu pro místní rozvoj Klára Dostálová začala pracovat jako náměstkyně a odbornice na čerpání evropských dotací v únoru roku 2014. V listopadu téhož roku povýšila na 1. náměstkyni (regionální rozvoj v sekci regionálního rozvoje) tehdejší šéfky resortu Karly Šlechtové.

Do krajských voleb 2016 šla Klára Dostálová jako lídryně Královéhradeckého kraje - nestraník za hnutí ANO 2011. A stala se zastupitelkou. Na post musela rezignovat poté, co přijala funkci ministerské 1. náměstkyně.

Do parlamentních voleb 2017 hnutí Andreje Babiše Kláru Dostálovou vyslalo opět jako jedničku kandidátky Královéhradeckého kraje. Získala poslanecké křeslo a 13. prosince 2017 ji prezident Miloš Zeman jmenoval ministryní pro místní rozvoj a posléze znovu 27. června 2018.

O KLÁŘE DOSTÁLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Klára Dostálová je vdaná; má dvě děti.

 

 

 

 

Články o celebritě

Babiš v bahně a na „nejlepší masáži“ v životě. U poukazů do lázní na 4000 Kč připustil chybu Babiš v bahně a na „nejlepší masáži“ v životě. U poukazů do lázní na 4000 Kč připustil chybu Andrej Babiš (ANO) si užil třeboňské lázně, zažil prý nejlepší masáž v životě a ponořil se do bahna.... číst článek
Dostálovou v ČT zastoupila židle, lázeňské vouchery schytaly kritiku a Babiš skončil v bahně Dostálovou v ČT zastoupila židle, lázeňské vouchery schytaly kritiku a Babiš skončil v bahně Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) měla v neděli usednout po boku předsedy poslaneck... číst článek
O voucherech na slevy do lázní: Program je možné prodloužit O voucherech na slevy do lázní: Program je možné prodloužit Po pěkné čtyřtisícové slevě od státu na pobyt v lázních skočilo podle ministryně pro místní rozvoj K... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marek Hilšer
Marek Hilšer
zobrazit profil Tomáš Jirsa
Tomáš Jirsa
zobrazit profil Josef Nétek
Josef Nétek
zobrazit profil Miloš Tita
Miloš Tita
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil René Schreier
René Schreier
zobrazit profil Antonín Seďa
Antonín Seďa