Klára Dostálová

Datum narození: 13. 3. 1971
Profese: politička za hnutí ANO 2011, 18. ministryně pro místní rozvoj
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Klára Dostálová byla po parlamentních volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO 2011 a ona se stala poslankyní, Milošem Zemanem opakovaně jmenována ministryní pro místní rozvoj.

Absolventka ekonomie na VŠE v Praze Klára Dostálová po studiích pracovala mj. jako účetní nebo úvěrová specialistka v České spořitelně. Roku 2004 založila Centrum evropského plánování, které následně deset let řídila. Také podnikala a vedla účetnictví. V roce 2014 se stala místopředsedkyní správní rady Horské služby ČR.

KLÁRA DOSTÁLOVÁ PŘED SOUDEM

Na ministerstvu pro místní rozvoj Klára Dostálová začala pracovat jako náměstkyně a odbornice na čerpání evropských dotací v únoru roku 2014. V listopadu téhož roku povýšila na 1. náměstkyni (regionální rozvoj v sekci regionálního rozvoje) tehdejší šéfky resortu Karly Šlechtové.

Do krajských voleb 2016 šla Klára Dostálová jako lídryně Královéhradeckého kraje - nestraník za hnutí ANO 2011. A stala se zastupitelkou. Na post musela rezignovat poté, co přijala funkci ministerské 1. náměstkyně.

Do parlamentních voleb 2017 hnutí Andreje Babiše Kláru Dostálovou vyslalo opět jako jedničku kandidátky Královéhradeckého kraje. Získala poslanecké křeslo a 13. prosince 2017 ji prezident Miloš Zeman jmenoval ministryní pro místní rozvoj a posléze znovu 27. června 2018.

Do parlamentních voleb 2021 hnutí ANO Kláru Dostálovou vyslalo znovu jako jedničku své královéhradecké kandidátky.

O KLÁŘE DOSTÁLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Klára Dostálová je vdaná; má dvě děti.

O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2021 ČTĚTE ZDE>>

 

 

 

 

 

Články o celebritě

„Nene, děvenky!“ Schillerová a Dostálová to schytaly od starostky kvůli focení před školou z peněz EU „Nene, děvenky!“ Schillerová a Dostálová to schytaly od starostky kvůli focení před školou z peněz EU Starostka Mladých Buků v okrese Trutnov Lucie Potůčková (STAN) uštědřila na twitteru políček členkám... číst článek
Češi vybrali 1,1 miliardy pro obce zničené tornádem. Hejtman řešil s Babišem pomoc státu Češi vybrali 1,1 miliardy pro obce zničené tornádem. Hejtman řešil s Babišem pomoc státu Více než 1,1 miliardy korun lidé dosud věnovali obyvatelům jihomoravských obcí, jež před dvěma týdny... číst článek
Chaos u dotací po tornádu: Před návrhem z resortu Dostálové varovali i legislativci Chaos u dotací po tornádu: Před návrhem z resortu Dostálové varovali i legislativci K návrhu nařízení o státní podpoře pro lidi zasažené koncem června bouří a tornádem vznesla Legislat... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Šindelář
Pavel Šindelář
zobrazit profil Radek Zlesák
Radek Zlesák
zobrazit profil Radek Vincour
Radek Vincour
zobrazit profil Josef Hájek
Josef Hájek
zobrazit profil Antonín Seďa
Antonín Seďa
zobrazit profil Jiří Rozbořil
Jiří Rozbořil
zobrazit profil Josef Pavlík
Josef Pavlík
zobrazit profil Lukáš Kaucký
Lukáš Kaucký