Klára Dostálová | Celebwiki.cz

Klára Dostálová

Datum narození: 13.3.1971
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Klára Dostálová byla po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, Milošem Zemanem opakovaně jmenována ministryní pro místní rozvoj.

Absolventka ekonomie na VŠE v Praze Klára Dostálová po studiích pracovala mj. jako účetní nebo úvěrová specialistka v České spořitelně. Roku 2004 založila Centrum evropského plánování, které následně deset let řídila. Také podnikala a vedla účetnictví. V roce 2014 se stala místopředsedkyní správní rady Horské služby ČR.

KLÁRA DOSTÁLOVÁ PŘED SOUDEM

Na ministerstvu pro místní rozvoj Klára Dostálová začala pracovat jako náměstkyně a odbornice na čerpání evropských dotací v únoru roku 2014. V listopadu téhož roku povýšila na 1. náměstkyni (regionální rozvoj v sekci regionálního rozvoje) tehdejší šéfky resortu Karly Šlechtové.

Do krajských voleb 2016 šla Klára Dostálová jako lídryně Královéhradeckého kraje - nestraník za hnutí ANO 2011. A stala se zastupitelkou. Na post musela rezignovat poté, co přijala funkci ministerské 1. náměstkyně.

Do parlamentních voleb 2017 hnutí Andreje Babiše Kláru Dostálovou vyslalo opět jako jedničku kandidátky Královéhradeckého kraje. Získala poslanecké křeslo a 13. prosince 2017 ji prezident Miloš Zeman jmenoval ministryní pro místní rozvoj a posléze znovu 27. června 2018.

O KLÁŘE DOSTÁLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Klára Dostálová je vdaná; má dvě děti.

 

 

 

 

Články o celebritě

Dostupnější bydlení jen tak nebude. Dostálová zákon předloží nejdříve za rok Dostupnější bydlení jen tak nebude. Dostálová zákon předloží nejdříve za rok Nový zákon o dostupném bydlení v Česku v tomto volebním období platit zřejmě nezačne. Ministerstvo… číst článek
Dědíkův tip na vítěze Stardance a drsný ortel o nástupcích Dědíkův tip na vítěze Stardance a drsný ortel o nástupcích Šestatřicetiletý tanečník prozradil své tipy na vítěze letošní jubilejní řady StarDance. A kupodivu… číst článek
Zkorumpovaný CzechTourism? Police stíhá deset lidí kvůli „cinknutým“ tendrům Zkorumpovaný CzechTourism? Police stíhá deset lidí kvůli „cinknutým“ tendrům Policie začala stíhat deset lidí kvůli veřejným zakázkám za zhruba 27,3 milionu korun, které zadala… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Maštálka
Jiří Maštálka
zobrazit profil Jan Mládek
Jan Mládek
zobrazit profil Petr Krčál
Petr Krčál
zobrazit profil Vladimír Boštík
Vladimír Boštík
zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová
zobrazit profil Miroslav Matyáš
Miroslav Matyáš
zobrazit profil Anna Svídnická
Anna Svídnická