Klára Dostálová | Celebwiki.cz

Klára Dostálová

Datum narození: 13.3.1971
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Klára Dostálová byla po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, Milošem Zemanem opakovaně jmenována ministryní pro místní rozvoj.

Absolventka ekonomie na VŠE v Praze Klára Dostálová po studiích pracovala mj. jako účetní nebo úvěrová specialistka v České spořitelně. Roku 2004 založila Centrum evropského plánování, které následně deset let řídila. Také podnikala a vedla účetnictví. V roce 2014 se stala místopředsedkyní správní rady Horské služby ČR.

KLÁRA DOSTÁLOVÁ PŘED SOUDEM

Na ministerstvu pro místní rozvoj Klára Dostálová začala pracovat jako náměstkyně a odbornice na čerpání evropských dotací v únoru roku 2014. V listopadu téhož roku povýšila na 1. náměstkyni (regionální rozvoj v sekci regionálního rozvoje) tehdejší šéfky resortu Karly Šlechtové.

Do krajských voleb 2016 šla Klára Dostálová jako lídryně Královéhradeckého kraje - nestraník za hnutí ANO 2011. A stala se zastupitelkou. Na post musela rezignovat poté, co přijala funkci ministerské 1. náměstkyně.

Do parlamentních voleb 2017 hnutí Andreje Babiše Kláru Dostálovou vyslalo opět jako jedničku kandidátky Královéhradeckého kraje. Získala poslanecké křeslo a 13. prosince 2017 ji prezident Miloš Zeman jmenoval ministryní pro místní rozvoj a posléze znovu 27. června 2018.

O KLÁŘE DOSTÁLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Klára Dostálová je vdaná; má dvě děti.

 

 

 

 

Články o celebritě

Exotika Babiše a jeho ministrů: Cesty za 16 milionů! Do Karibiku, Afriky i USA Exotika Babiše a jeho ministrů: Cesty za 16 milionů! Do Karibiku, Afriky i USA Exotika v Karibiku, cesta za sluncem do Mexika nebo Kolumbie, popřípadě se projít po bulvárech New… číst článek
Ministryně Maláčová pro Blesk: O odebírání dávek i připlácení živnostníků na důchod Ministryně Maláčová pro Blesk: O odebírání dávek i připlácení živnostníků na důchod Na základní penzi 10 500 korun, se kterou počítá chystaná reforma ministryně práce a sociálních věcí… číst článek
Babiš z alpské dovolené: Pozdrav s pivem za 375 korun. Předhazují mu sliby u Jílkové Babiš z alpské dovolené: Pozdrav s pivem za 375 korun. Předhazují mu sliby u Jílkové Premiér Andrej Babiš (ANO) dál čelí kritice za údajný střet zájmů, který však kategoricky odmítá… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Kubera
Jaroslav Kubera
zobrazit profil Alexander Černý
Alexander Černý
zobrazit profil Barbora Antonová
Barbora Antonová
zobrazit profil Hana Marvanová
Hana Marvanová
zobrazit profil František Čuňas Stárek
František Čuňas Stárek
zobrazit profil Šárka Jelínková
Šárka Jelínková
zobrazit profil Pavla Golasowská
Pavla Golasowská
zobrazit profil Jana Vildumetzová
Jana Vildumetzová