Klára Dostálová | Celebwiki.cz

Klára Dostálová

Datum narození: 13.3.1971
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Klára Dostálová byla po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, Milošem Zemanem opakovaně jmenována ministryní pro místní rozvoj.

Absolventka ekonomie na VŠE v Praze Klára Dostálová po studiích pracovala mj. jako účetní nebo úvěrová specialistka v České spořitelně. Roku 2004 založila Centrum evropského plánování, které následně deset let řídila. Také podnikala a vedla účetnictví. V roce 2014 se stala místopředsedkyní správní rady Horské služby ČR.

KLÁRA DOSTÁLOVÁ PŘED SOUDEM

Na ministerstvu pro místní rozvoj Klára Dostálová začala pracovat jako náměstkyně a odbornice na čerpání evropských dotací v únoru roku 2014. V listopadu téhož roku povýšila na 1. náměstkyni (regionální rozvoj v sekci regionálního rozvoje) tehdejší šéfky resortu Karly Šlechtové.

Do krajských voleb 2016 šla Klára Dostálová jako lídryně Královéhradeckého kraje - nestraník za hnutí ANO 2011. A stala se zastupitelkou. Na post musela rezignovat poté, co přijala funkci ministerské 1. náměstkyně.

Do parlamentních voleb 2017 hnutí Andreje Babiše Kláru Dostálovou vyslalo opět jako jedničku kandidátky Královéhradeckého kraje. Získala poslanecké křeslo a 13. prosince 2017 ji prezident Miloš Zeman jmenoval ministryní pro místní rozvoj a posléze znovu 27. června 2018.

O KLÁŘE DOSTÁLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Klára Dostálová je vdaná; má dvě děti.

 

 

 

 

Články o celebritě

Kalousek hřímal: „Zločin. Projídání.“ Babiš uletěl na Slovensko, šil do něj i Fiala Kalousek hřímal: „Zločin. Projídání.“ Babiš uletěl na Slovensko, šil do něj i Fiala Chce rozdávat, ale neví, kde na to vzít. Takové kritice čelili na mimořádné schůzi Sněmovny vláda… číst článek
Česko si polepšilo o 740 miliard z Bruselu. Z fondů EU vyčerpalo většinu peněz Česko si polepšilo o 740 miliard z Bruselu. Z fondů EU vyčerpalo většinu peněz Česká republika získala od roku 2004 do konce loňského roku z rozpočtu EU zhruba 1,31 bilionu korun,… číst článek
„Chová se jak buran, mluví jako Jakeš.“ Babiš to schytal ve Sněmovně, čelil i „šaškárně“ „Chová se jak buran, mluví jako Jakeš.“ Babiš to schytal ve Sněmovně, čelil i „šaškárně“ Andrej Babiš (ANO) se na interpelacích ve Sněmovně dostal do střetů s Piráty a také ODS, kteří ostatně… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jindřich Florián
Jindřich Florián
zobrazit profil Jiří Valenta
Jiří Valenta
zobrazit profil Petr Zahradníček
Petr Zahradníček
zobrazit profil Hana Žáková
Hana Žáková
zobrazit profil Karel Březina
Karel Březina
zobrazit profil Pavel Pisch
Pavel Pisch
zobrazit profil Marek Benda
Marek Benda
zobrazit profil Petr Orel
Petr Orel