Klára Dostálová | Celebwiki.cz

Klára Dostálová

Datum narození: 13.3.1971
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Klára Dostálová byla po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, Milošem Zemanem opakovaně jmenována ministryní pro místní rozvoj.

Absolventka ekonomie na VŠE v Praze Klára Dostálová po studiích pracovala mj. jako účetní nebo úvěrová specialistka v České spořitelně. Roku 2004 založila Centrum evropského plánování, které následně deset let řídila. Také podnikala a vedla účetnictví. V roce 2014 se stala místopředsedkyní správní rady Horské služby ČR.

KLÁRA DOSTÁLOVÁ PŘED SOUDEM

Na ministerstvu pro místní rozvoj Klára Dostálová začala pracovat jako náměstkyně a odbornice na čerpání evropských dotací v únoru roku 2014. V listopadu téhož roku povýšila na 1. náměstkyni (regionální rozvoj v sekci regionálního rozvoje) tehdejší šéfky resortu Karly Šlechtové.

Do krajských voleb 2016 šla Klára Dostálová jako lídryně Královéhradeckého kraje - nestraník za hnutí ANO 2011. A stala se zastupitelkou. Na post musela rezignovat poté, co přijala funkci ministerské 1. náměstkyně.

Do parlamentních voleb 2017 hnutí Andreje Babiše Kláru Dostálovou vyslalo opět jako jedničku kandidátky Královéhradeckého kraje. Získala poslanecké křeslo a 13. prosince 2017 ji prezident Miloš Zeman jmenoval ministryní pro místní rozvoj a posléze znovu 27. června 2018.

O KLÁŘE DOSTÁLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Klára Dostálová je vdaná; má dvě děti.

 

 

 

 

Články o celebritě

Dostálová o krizi bydlení: Češi mají víc bydlet v nájmu a Praha musí vyrůst do vzduchu Dostálová o krizi bydlení: Češi mají víc bydlet v nájmu a Praha musí vyrůst do vzduchu Větší ochotu stěhovat se do nájmu a také za prací by u Čechů ráda viděla ministryně pro místní rozvoj… číst článek
Babišův sen: „Skvělý projekt“ za miliardy u metra v poli. Hřib: Praha nedostane nic? Babišův sen: „Skvělý projekt“ za miliardy u metra v poli. Hřib: Praha nedostane nic? Premiér Andrej Babiš (ANO) dál sní o vzniku úřednické čtvrti, která by měla vyrůst v polích nedaleko… číst článek
Politici na dovolené: Kdo ukázal vnady, kdo vyrazil k moři a kdo byl bez signálu?  Politici na dovolené: Kdo ukázal vnady, kdo vyrazil k moři a kdo byl bez signálu? Vládní prázdniny končí až za týden, premiér Andrej Babiš (ANO) i vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) už… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Stanislav Polčák
Stanislav Polčák
zobrazit profil Michaela Šojdrová
Michaela Šojdrová
zobrazit profil Jiří Dort
Jiří Dort
zobrazit profil Petr Kulhánek
Petr Kulhánek
zobrazit profil Jan Keller
Jan Keller
zobrazit profil Dalibor Horák
Dalibor Horák
zobrazit profil Stanislav Štech
Stanislav Štech
zobrazit profil Kristýna Zelienková
Kristýna Zelienková