Klára Dostálová

Datum narození: 13. 3. 1971
Profese: politička za hnutí ANO 2011, 18. ministryně pro místní rozvoj
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Klára Dostálová byla po parlamentních volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO 2011 a ona se stala poslankyní, Milošem Zemanem opakovaně jmenována ministryní pro místní rozvoj.

Absolventka ekonomie na VŠE v Praze Klára Dostálová po studiích pracovala mj. jako účetní nebo úvěrová specialistka v České spořitelně. Roku 2004 založila Centrum evropského plánování, které následně deset let řídila. Také podnikala a vedla účetnictví. V roce 2014 se stala místopředsedkyní správní rady Horské služby ČR.

KLÁRA DOSTÁLOVÁ PŘED SOUDEM

Na ministerstvu pro místní rozvoj Klára Dostálová začala pracovat jako náměstkyně a odbornice na čerpání evropských dotací v únoru roku 2014. V listopadu téhož roku povýšila na 1. náměstkyni (regionální rozvoj v sekci regionálního rozvoje) tehdejší šéfky resortu Karly Šlechtové.

Do krajských voleb 2016 šla Klára Dostálová jako lídryně Královéhradeckého kraje - nestraník za hnutí ANO 2011. A stala se zastupitelkou. Na post musela rezignovat poté, co přijala funkci ministerské 1. náměstkyně.

Do parlamentních voleb 2017 hnutí Andreje Babiše Kláru Dostálovou vyslalo opět jako jedničku kandidátky Královéhradeckého kraje. Získala poslanecké křeslo a 13. prosince 2017 ji prezident Miloš Zeman jmenoval ministryní pro místní rozvoj a posléze znovu 27. června 2018.

Do parlamentních voleb 2021 hnutí ANO Kláru Dostálovou vyslalo znovu jako jedničku své královéhradecké kandidátky.

O KLÁŘE DOSTÁLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Klára Dostálová je vdaná; má dvě děti.

O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2021 ČTĚTE ZDE>>

 

 

 

 

 

Články o celebritě

Češi budou moci bydlet i v nevětrané tmavé „díře“. Po schválení stavebního zákona kypí hněv Češi budou moci bydlet i v nevětrané tmavé „díře“. Po schválení stavebního zákona kypí hněv Poslanci při středečním schvalování návrhu nového stavebního zákona přijali řadu pozměňovacích návrh... číst článek
Nový stavební zákon: Poslanci ANO, SPD a ČSSD protlačili superúřad i revoluční změny Nový stavební zákon: Poslanci ANO, SPD a ČSSD protlačili superúřad i revoluční změny Sněmovna ve středu schválila nový stavební zákon. Má nahradit dosavadní zákon z roku 2006 a má zrych... číst článek
Grilování Arenbergera ve Sněmovně: Mimořádná schůze bude ve čtvrtek, dojde i na „klikací“ tendr Grilování Arenbergera ve Sněmovně: Mimořádná schůze bude ve čtvrtek, dojde i na „klikací“ tendr Ke spornému rozdělování evropských peněz nemocnicím a k údajnému střetu zájmů ministra zdravotnictví... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Lubomír Volný
Lubomír Volný
zobrazit profil David Štolpa
David Štolpa
zobrazit profil Vít Rakušan
Vít Rakušan
zobrazit profil Zbyněk Linhart
Zbyněk Linhart
zobrazit profil Jiří Mihola
Jiří Mihola
zobrazit profil Miroslav Grebeníček
Miroslav Grebeníček