Klára Dostálová | Celebwiki.cz

Klára Dostálová

Datum narození: 13.3.1971
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Klára Dostálová byla po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, Milošem Zemanem opakovaně jmenována ministryní pro místní rozvoj.

Absolventka ekonomie na VŠE v Praze Klára Dostálová po studiích pracovala mj. jako účetní nebo úvěrová specialistka v České spořitelně. Roku 2004 založila Centrum evropského plánování, které následně deset let řídila. Také podnikala a vedla účetnictví. V roce 2014 se stala místopředsedkyní správní rady Horské služby ČR.

KLÁRA DOSTÁLOVÁ PŘED SOUDEM

Na ministerstvu pro místní rozvoj Klára Dostálová začala pracovat jako náměstkyně a odbornice na čerpání evropských dotací v únoru roku 2014. V listopadu téhož roku povýšila na 1. náměstkyni (regionální rozvoj v sekci regionálního rozvoje) tehdejší šéfky resortu Karly Šlechtové.

Do krajských voleb 2016 šla Klára Dostálová jako lídryně Královéhradeckého kraje - nestraník za hnutí ANO 2011. A stala se zastupitelkou. Na post musela rezignovat poté, co přijala funkci ministerské 1. náměstkyně.

Do parlamentních voleb 2017 hnutí Andreje Babiše Kláru Dostálovou vyslalo opět jako jedničku kandidátky Královéhradeckého kraje. Získala poslanecké křeslo a 13. prosince 2017 ji prezident Miloš Zeman jmenoval ministryní pro místní rozvoj a posléze znovu 27. června 2018.

O KLÁŘE DOSTÁLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Klára Dostálová je vdaná; má dvě děti.

 

 

 

 

Články o celebritě

„Máš krásné dítě.“ Zeman popřál staronovému šéfovi Svazu měst a obcí „Máš krásné dítě.“ Zeman popřál staronovému šéfovi Svazu měst a obcí Prezident Miloš Zeman gratuloval dnes v Ostravě staronovému předsedovi Svazu měst a obcí Františku… číst článek
Staněk ve vládě končí. Ministr kultury neustál boj s galeristy, Babiš zmínil úlevu Staněk ve vládě končí. Ministr kultury neustál boj s galeristy, Babiš zmínil úlevu Po vlně ministerských výměn v řadách hnutí ANO čeká jedna i na vládní sociální demokraty. Ministr… číst článek
Vláda schválila krajům čtyři miliardy na opravy silnic. Půlku dá Brusel Vláda schválila krajům čtyři miliardy na opravy silnic. Půlku dá Brusel Vláda v pondělí schválila čtyři miliardy korun krajům na opravy silnic druhých a třetích tříd. Dvě… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Jirsa
Tomáš Jirsa
zobrazit profil Jaroslava Němcová
Jaroslava Němcová
zobrazit profil Josef Lux
Josef Lux
zobrazit profil Michal Kováč
Michal Kováč
zobrazit profil Marek Ženíšek
Marek Ženíšek
zobrazit profil Eva Kislingerová
Eva Kislingerová
zobrazit profil Petr Ježek
Petr Ježek
zobrazit profil Jitka Volfová
Jitka Volfová