Klára Dostálová

Datum narození: 13. 3. 1971
Profese: politička za hnutí ANO 2011, 18. ministryně pro místní rozvoj
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politička za hnutí ANO 2011 Klára Dostálová, která byla Milošem Zemanem opakovaně jmenována ministryní pro místní rozvoj, ve volbách 2021 obhájila poslanecký mandát. Ve vládě skončila v prosinci téhož roku.

Absolventka ekonomie na VŠE v Praze Klára Dostálová po studiích pracovala mj. jako účetní nebo úvěrová specialistka v České spořitelně. Roku 2004 založila Centrum evropského plánování, které následně deset let řídila. Také podnikala a vedla účetnictví. V roce 2014 se stala místopředsedkyní správní rady Horské služby ČR.

KLÁRA DOSTÁLOVÁ PŘED SOUDEM

Dostálová byla náměskyní Šlechtové

Na ministerstvu pro místní rozvoj Klára Dostálová začala pracovat jako náměstkyně a odbornice na čerpání evropských dotací v únoru roku 2014. V listopadu téhož roku povýšila na 1. náměstkyni (regionální rozvoj v sekci regionálního rozvoje) tehdejší šéfky resortu Karly Šlechtové.

Do krajských voleb 2016 šla Klára Dostálová jako lídryně Královéhradeckého kraje - nestraník za hnutí ANO 2011. A stala se zastupitelkou. Na post musela rezignovat poté, co přijala funkci ministerské 1. náměstkyně.

Do parlamentních voleb 2017 hnutí Andreje Babiše Kláru Dostálovou vyslalo opět jako jedničku kandidátky Královéhradeckého kraje. Získala poslanecké křeslo a 13. prosince 2017 ji prezident Miloš Zeman jmenoval ministryní pro místní rozvoj a posléze znovu 27. června 2018.

Do parlamentních voleb 2021 hnutí ANO Kláru Dostálovou vyslalo znovu jako jedničku své královéhradecké kandidátky. Křeslo v dolní komoře obhájila. Ve vládě skončila v prosinci téhož roku.

O KLÁŘE DOSTÁLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Klára Dostálová je vdaná. Má dvě děti.

 

 

 

 

 

 

Články o celebritě

Romantika v tichu, přes 20 tisíc za dárky a radost z půlnoční. Politici se chystají na Vánoce Romantika v tichu, přes 20 tisíc za dárky a radost z půlnoční. Politici se chystají na Vánoce Blíží se konec roku a lidé mají již většinu dárků nakoupenou a v lednici připravený bramborový salát... číst článek
Dostálová o nominaci do čela Sněmovny: Ve hře bylo ještě jedno jméno. K volbě jen tak nedojde Dostálová o nominaci do čela Sněmovny: Ve hře bylo ještě jedno jméno. K volbě jen tak nedojde Exministryně Klára Dostálová (ANO) byla nominována na nového místopředsedu Sněmovny. Místo by mohla ... číst článek
„Stát se nestřílí do kolene, ale páteře.“ Chaos kolem stavebního zákona rozlítil developery „Stát se nestřílí do kolene, ale páteře.“ Chaos kolem stavebního zákona rozlítil developery Stavební zákon opět míří na vládu. Tentokrát jde o novelu, jež upravuje podobu zákona, který schváli... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Aleš Dufek
Aleš Dufek
zobrazit profil Adéla Šípová
Adéla Šípová
zobrazit profil Radek Koten
Radek Koten
zobrazit profil Stanislav Grospič
Stanislav Grospič
zobrazit profil Pavel Hojda
Pavel Hojda
zobrazit profil Petr Hladík
Petr Hladík
zobrazit profil Ivan Mařák
Ivan Mařák
zobrazit profil Josef Bazala
Josef Bazala