Klára Dostálová

Datum narození: 13. 3. 1971
Profese: politička za hnutí ANO 2011, 18. ministryně pro místní rozvoj
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politička za hnutí ANO 2011 Klára Dostálová, která byla Milošem Zemanem opakovaně jmenována ministryní pro místní rozvoj, ve volbách 2021 obhájila poslanecký mandát. Ve vládě skončila v prosinci téhož roku.

Absolventka ekonomie na VŠE v Praze Klára Dostálová po studiích pracovala mj. jako účetní nebo úvěrová specialistka v České spořitelně. Roku 2004 založila Centrum evropského plánování, které následně deset let řídila. Také podnikala a vedla účetnictví. V roce 2014 se stala místopředsedkyní správní rady Horské služby ČR.

KLÁRA DOSTÁLOVÁ PŘED SOUDEM

Dostálová byla náměskyní Šlechtové

Na ministerstvu pro místní rozvoj Klára Dostálová začala pracovat jako náměstkyně a odbornice na čerpání evropských dotací v únoru roku 2014. V listopadu téhož roku povýšila na 1. náměstkyni (regionální rozvoj v sekci regionálního rozvoje) tehdejší šéfky resortu Karly Šlechtové.

Do krajských voleb 2016 šla Klára Dostálová jako lídryně Královéhradeckého kraje - nestraník za hnutí ANO 2011. A stala se zastupitelkou. Na post musela rezignovat poté, co přijala funkci ministerské 1. náměstkyně.

Do parlamentních voleb 2017 hnutí Andreje Babiše Kláru Dostálovou vyslalo opět jako jedničku kandidátky Královéhradeckého kraje. Získala poslanecké křeslo a 13. prosince 2017 ji prezident Miloš Zeman jmenoval ministryní pro místní rozvoj a posléze znovu 27. června 2018.

Do parlamentních voleb 2021 hnutí ANO Kláru Dostálovou vyslalo znovu jako jedničku své královéhradecké kandidátky. Křeslo v dolní komoře obhájila. Ve vládě skončila v prosinci téhož roku.

O KLÁŘE DOSTÁLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Klára Dostálová je vdaná. Má dvě děti.

 

 

 

 

 

 

Články o celebritě

Sněmovní obstrukce stihly korespondenční zákon. A exministři z ANO šéfy výborů Sněmovní obstrukce stihly korespondenční zákon. A exministři z ANO šéfy výborů Sněmovna by dnes mohla zahájit úvodní debatu o zavedení možnosti korespondenční volby poslanců a pre... číst článek
Babiš si na „Fialovu partu“ posvítí stínovou vládou ANO: Členy exministři i Jermanová Babiš si na „Fialovu partu“ posvítí stínovou vládou ANO: Členy exministři i Jermanová Členy stínové vlády hnutí ANO, jež je vedena bývalým premiérem Andrejem Babišem, je pět ministrů pře... číst článek
Dlouhá noc s důvěrou ve Sněmovně: Válek se posilnil rohlíkem, ministři kolou a poslanci se vytratili Dlouhá noc s důvěrou ve Sněmovně: Válek se posilnil rohlíkem, ministři kolou a poslanci se vytratili Při nočním jednání Sněmovny o důvěře kabinetu Petra Fialy (ODS) zůstávala řada míst neobsazených, po... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Hanzel
Tomáš Hanzel
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Helena Válková
Helena Válková
zobrazit profil Lukáš Vlček
Lukáš Vlček
zobrazit profil Jana Pastuchová
Jana Pastuchová
zobrazit profil Jiří Lajtoch
Jiří Lajtoch
zobrazit profil Ivo Valenta
Ivo Valenta
zobrazit profil Jaroslav Foldyna
Jaroslav Foldyna