Klára Dostálová | Celebwiki.cz

Klára Dostálová

Datum narození: 13.3.1971
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Klára Dostálová byla po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, Milošem Zemanem opakovaně jmenována ministryní pro místní rozvoj.

Absolventka ekonomie na VŠE v Praze Klára Dostálová po studiích pracovala mj. jako účetní nebo úvěrová specialistka v České spořitelně. Roku 2004 založila Centrum evropského plánování, které následně deset let řídila. Také podnikala a vedla účetnictví. V roce 2014 se stala místopředsedkyní správní rady Horské služby ČR.

KLÁRA DOSTÁLOVÁ PŘED SOUDEM

Na ministerstvu pro místní rozvoj Klára Dostálová začala pracovat jako náměstkyně a odbornice na čerpání evropských dotací v únoru roku 2014. V listopadu téhož roku povýšila na 1. náměstkyni (regionální rozvoj v sekci regionálního rozvoje) tehdejší šéfky resortu Karly Šlechtové.

Do krajských voleb 2016 šla Klára Dostálová jako lídryně Královéhradeckého kraje - nestraník za hnutí ANO 2011. A stala se zastupitelkou. Na post musela rezignovat poté, co přijala funkci ministerské 1. náměstkyně.

Do parlamentních voleb 2017 hnutí Andreje Babiše Kláru Dostálovou vyslalo opět jako jedničku kandidátky Královéhradeckého kraje. Získala poslanecké křeslo a 13. prosince 2017 ji prezident Miloš Zeman jmenoval ministryní pro místní rozvoj a posléze znovu 27. června 2018.

O KLÁŘE DOSTÁLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Klára Dostálová je vdaná; má dvě děti.

 

 

 

 

Články o celebritě

Zeman o tanci s Babišovou i „nátlaku“ dcery: Přibral díky pudinku a políbení Zeman o tanci s Babišovou i „nátlaku“ dcery: Přibral díky pudinku a políbení Nabral už sedm kilo a střídal teď jednu společenskou akci za druhou. Prezident Miloš Zeman v pořadu… číst článek
Ples na Hradě: Zeman si zatančil s Ivanou, pak šel na Babišovu Moniku. Nechyběla Kate Ples na Hradě: Zeman si zatančil s Ivanou, pak šel na Babišovu Moniku. Nechyběla Kate V pátek večer začal projevem prezidenta Miloše Zemana na Pražském hradě pátý charitativní ples. Hosté… číst článek
Babišovi zhořkl oběd v Lánech. Střet zájmů prý potvrdil i druhý audit z Bruselu Babišovi zhořkl oběd v Lánech. Střet zájmů prý potvrdil i druhý audit z Bruselu Audit Evropské komise k zemědělským dotacím konstatuje, že premiér Andrej Babiš (ANO) je ve střetu… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Šilar
Petr Šilar
zobrazit profil Roman Celý
Roman Celý
zobrazit profil Věra Procházková
Věra Procházková
zobrazit profil Václav Hampl
Václav Hampl
zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová
zobrazit profil Hana Marvanová
Hana Marvanová
zobrazit profil Miloš Vystrčil
Miloš Vystrčil
zobrazit profil Bořivoj Šarapatka
Bořivoj Šarapatka