Věra Adámková

Věra Adámková

Datum narození: 19. 10. 1954
Místo narození: Praha
Profese: politička za hnutí ANO 2011, lékařka internistka-kardioložka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politička za hnutí ANO 2011, bezpartijní Věra Adámková, v parlamentních volbách 2017 získala křeslo v dolní komoře. Zvolena byla v Praze.

Absolvovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Nejprve Věra Adámková pracovala v Sedlčanech a v Třebotově, pak v IKEM, potom osm let v Nemocnici Na Homolce, aby se roku 1995 vrátila do IKEM, a to na oddělení preventivní kardiologii, kde se později stala přednostkou.

VĚRA ADÁMKOVÁ O PROTOTYPU VAKCÍNY

V únoru 2014 se Věra Adámková stala členkou správní rady VZP, v únoru 2018 byla zvolena její předsedkyní. V rámci koronavirové pandemie stanula v únoru 2020 v čele týmu, který se zaměřil na vývoj české vakcíny.

Kromě toho Věra Adámková vyučuje, přednáší a je autor či spoluautorkou řady publikací. Jmenujme např. Obezita - příčiny, typy, prevence a léčba (2009), Civilizační choroby - žijeme spolu (2010) nebo Kardiorenální syndromy (2017).

Ve volbách 2014 se Věra Adámková neúspěšně pokusila jako nestraník za hnutí ANO 2011 vstoupit hned do vysoké politiky. Její cesta do Senátu v obvodu č. 21 - Praha 5 skončila v prvním kole, do druhého se neprobojovala.

Štěstí Věře Adámkové přálo v parlamentních volbách 2017, kdy opět coby bezpartijní kandidovala za hnutí Andreje Babiše. Poslanecký mandát získala.

O VĚŘE ADÁMKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V roce 2019 Věra Adámkova obdržela zlatý Bludný balvan (cena resp. Anticena Českého klubu skeptiků Sisyfos) v kategorii družstev, a to spolu s Andrejem Babišem, Tomiem Okamurou a „dalšími hvězdami českého politického nebe“ za „blábolení a šíření pitomostí v oblasti zdravotnictví a vědy“.

 

Další Politici

zobrazit profil Přemysl Mališ
Přemysl Mališ
zobrazit profil Jan Holásek
Jan Holásek
zobrazit profil Zdenka Szukalská
Zdenka Szukalská
zobrazit profil Martin Kuba
Martin Kuba
zobrazit profil Ondřej Polanský
Ondřej Polanský
zobrazit profil Robert Pelikán
Robert Pelikán
zobrazit profil Lukáš Vlček
Lukáš Vlček