Martina Dlabajová

Datum narození: 26. 7. 1976
Místo narození: Zlín
Profese: europoslankyně za hnutí ANO 2011, podnikatelka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Martina Dlabajová se v květnu 2014 stala poslankyní Evropského parlamentu za hnutí ANO 2011. V roce 2019 mandát obhájila. Ve volbách do EP se rozhodla za ANO nekandidovat.

V roce 2000 Martina Dlabajová dokončila studium politických věd se zaměřením na Evropskou unii na univerzitě v Padově. Před svým vstupem do politiky podnikala v mezinárodním poradenství.

MARTINA DLABAJOVÁ PRO REFLEX.CZ

Dlabajová byla v Bruselu koordinátorkou

Roku 2012 Martina Dlabajová začala působit jako předsedkyně Hospodářské komory Zlínského kraje. Jisté zkušenosti s fungováním Evropské unie získala, když zastávala funkci koordinátorky zastoupení Zlínského kraje v Bruselu.

Jako nestraník za hnutí ANO 2011 Martina Dlabajová ve volbách do Evropského parlamentu 2014 kandidovala  na čtvrtém místě a uspěla, když hnutí Andreje Babiše  získalo právě čtyři europoslanecká křesla. Ve volbách do EP 2019 zaujala druhou příčku za Ditou Charanzovou a mandát obhájila.

V červnu 2023 Dita Charanzová uvedla, že ve volbách do Evropského parlamentu 2024 již za hnutí ANO kandidovat nebude.

O MARTINĚ DLABAJOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Dvacet let Martina Dlabajová žila v zahraničí. Mluví italsky, anglicky, německy, španělsky a rusky. Miluje módu, architekturu, vaření, miluje Itállii a italskou kuchyni.

O VOLBÁCH DO EP 2024 ČTĚTE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Babiše opouští další žena! Za ANO nechce kandidovat ani Dlabajová: Vadí jí příklon k SPD Babiše opouští další žena! Za ANO nechce kandidovat ani Dlabajová: Vadí jí příklon k SPD Europoslankyně Martina Dlabajová nebude za ANO příští rok kandidovat do europarlamentu, řekla Deníku... číst článek
Evropský parlament: Jak funguje instituce, která schvaluje evropskou legislativu? Evropský parlament: Jak funguje instituce, která schvaluje evropskou legislativu? Česko si v roce 2024 už popáté vybere své zástupce do Evropského parlamentu. O tom, co jak funguje p... číst článek
Snazší cesty na dovolenou i pro Čechy: Covid pasy jdou v EU do finále, co vadí kritikům? Snazší cesty na dovolenou i pro Čechy: Covid pasy jdou v EU do finále, co vadí kritikům? Po 16 měsících koronavirové pauzy v novém týdnu opět ožil jednací sál Evropského parlamentu ve Štras... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Milek
Jiří Milek
zobrazit profil Tom Philipp
Tom Philipp
zobrazit profil Berenika Peštová
Berenika Peštová
zobrazit profil Zdeněk Zajíček
Zdeněk Zajíček
zobrazit profil Igor Hendrych
Igor Hendrych
zobrazit profil František Kopřiva
František Kopřiva
zobrazit profil Vladimír Kremlík
Vladimír Kremlík