Robert Pelikán | Celebwiki.cz

Robert Pelikán

Datum narození: 18.10.1979
Místo narození: Praha
Profese: politik hnutí ANO, právník
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Právník Robert Pelikán se roku 2015 stal ministrem spravedlnosti v Sobotkově kabinetu a posléze i v Babišové menšinové vládě. Ministerské křeslo opustil v červnu 2018.

Že Robert Pelikán vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, není žádný div. Pochází totiž z právnické rodiny: matka soudkyně, otec odborník na dějiny práva, bratr Tomáš advokát. Robert Pelikán se dřív, než vstoupil do státních služeb, věnoval jako advokát civilnímu a správnímu právu.

 

ROBERT PELIKÁN PRÝ CHODIL ZA ŠKOLU 

V srpnu roku 2012 byl Robert Pelikán navržen na člena Českého telekomunikačního úřadu, a to tehdejším ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kubou. Ten však později jeho nominaci stáhl. Podle spekulací za tím byl blog Roberta Pelikána, v němž kritizoval politiku vlády Petra Nečase.

Na podzim 2013 se Robert Pelikán stal členem Rady ekonomických poradců hnutí ANO 2011. V únoru 2014 si jej na ministerstvo financí přivedl Andrej Babiš a udělal z něj ředitele právní sekce. Post zastával do června téhož roku.

V březnu 2015 Andrej Babiš oznámil, že kandidátem hnutí ANO na post ministra spravedlnosti ve vládě Bohuslava Sobotky bude právě Robert Pelikán. Prezident Miloš Zeman jej do funce jmenoval 12. března 2015.

O ROBERTU PELIKÁNOVI ČTĚTE ZDE>>

V parlamentních volbách 2017 Robert Pelikán získal poslanecký mandát za hnutí ANO, do něhož vstoupil roku 2015. V menšinovém kabinetu Andreje Babiše byl prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince 2017 opět jmenován ministrem spravedlnosti. V ministerském křesle jej v červnu 2018 vystřídala právnička Taťána Malá.

Robert Pelikán je rozvedený; má syna. 

 

Články o celebritě

Babišovi z vysmátého selfie zůstal jen Brabec. „Je to jízda na tygrovi,“ ví ministr Babišovi z vysmátého selfie zůstal jen Brabec. „Je to jízda na tygrovi,“ ví ministr Společně slibovali lepší Česko. Jenže jejich parta pohromadě dlouho nevydržela. Posledním mohykánem… číst článek
Češi chtěli 40 milionů za zajetí v Libanonu. Nezaplatili poplatek soudu a mají smůlu Češi chtěli 40 milionů za zajetí v Libanonu. Nezaplatili poplatek soudu a mají smůlu Češi unesení v Libanonu nedostanou odškodné 40 milionů korun, které v žalobě žádali po státu. Nezaplatili… číst článek
Ministři jedou na teambuilding. Babiš pro ně má na zámku příjemnou zprávu Ministři jedou na teambuilding. Babiš pro ně má na zámku příjemnou zprávu Kdo chce být ve vládě Andreje Babiše (ANO), musí být ranní ptáče nebo raději nespat vůbec. Není totiž… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karel Tureček
Karel Tureček
zobrazit profil Radmila Kleslová
Radmila Kleslová
zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas