Jakub Michálek

Datum narození: 6. 2. 1989
Místo narození: Louny
Profese: politik České strany pirátské, právník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jakub Michálek, politik České strany pirátské, v roce 2017 získal křeslo ve Sněmovně. V parlamentních volbách 2021 poslanecký mandát obhájil.

Po Gymnáziu Jana Keplera v Praze Jakub Michálek studoval na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu ve Spojených státech pracoval na University of Michigan. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK.

JAKUB MICHÁLEK - PROČ SE MU NELÍBILA ODS A ČSSD

Michálek uspěl ve sporu s Hradem

Členem České strany pirátské se Jakub Michálek stal roku 2009. Vedl projekt PirateLeaks a řídil spuštění webu Piráti.cz pro krajské volby v roce 2012, vypracoval řadu bodů programu Pirátu. Aktivně se věnuje právním otázkám. Nejvyšší správní soud mu dal zapravdu ve sporu s ministerstvem financí, kryž uznal, že podání prostřednictvím datové schránky nemusí být elektronicky podepsáno.

Byl spoluautorem návrhu na zrušení sporného čl. 2 odchodové amnestie prezidenta Václava Klause, který podala skupina třiceti senátorů. Jakub Michálek uspěl ve sporu s Hradem kvůli neoprávněnému odpírání informací o přípravě zmíněné kontroverzní amnestie.

Jakub Michálek byl kandidát na primátora

V komunálních volbách 2014 byl Jakub Michálek lídrem Pirátů v Praze a tudíž i kandidátem strany na post primátora hlavního města. Získal křeslo zastupitele, jímž byl do prosince 2017.

V parlamentních volbách 2017 se Jakub Michálek opět stal pražskou jedničkou a byl zvolen poslancem. Ve volbách 2021 mandát obhájil a stal se šéfem poslaneckého klubu Pirátů.

O JAKUBU MICHÁLKOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volném čase se Jakub Michálek věnuje činnosti v akademické samosprávě na Univerzitě Karlově, kde se stal členem Ediční komise MFF UK a Ediční komise AS UK. Mezi jeho zájmy patří česká opera a ústavní právo. Má vlastní weblog, kde se věnuje především politickým tématům.

Partnerkou Jakuba Michálka je Michaela Krausová.

 

Články o celebritě

Dobrá zpráva pro dlužníky: Sněmovna schválila zkrácení doby oddlužení z pěti let na tři roky Dobrá zpráva pro dlužníky: Sněmovna schválila zkrácení doby oddlužení z pěti let na tři roky Doba oddlužení se zřejmě zkrátí z nynějších pěti let na tři roky pro všechny dlužníky. Vládní novelu... číst článek
Radní ČT Xaver Veselý drsně útočil na Vášáryovou. Koalice ho chce za vulgární výrok odvolat Radní ČT Xaver Veselý drsně útočil na Vášáryovou. Koalice ho chce za vulgární výrok odvolat Vulgární výroky člena Rady České televize Lubomíra Veselého na adresu slovenské herečky a diplomatky... číst článek
Lídři koalice si vyříkali jmenování zmocněnce pro euro. Fiala post Dvořákovi zrušil! Lídři koalice si vyříkali jmenování zmocněnce pro euro. Fiala post Dvořákovi zrušil! Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) nebude mít zmocněnce pro vstup do evropského m... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Michal Zácha
Michal Zácha
zobrazit profil Rudolf Chloupek
Rudolf Chloupek
zobrazit profil Radim Špaček
Radim Špaček
zobrazit profil Vít Kaňkovský
Vít Kaňkovský
zobrazit profil Petr Ježek
Petr Ježek
zobrazit profil Vladimír Špidla
Vladimír Špidla
zobrazit profil Jaroslav Dvořák
Jaroslav Dvořák
zobrazit profil Tomáš Goláň
Tomáš Goláň