Jakub Michálek | Celebwiki.cz

Jakub Michálek

Datum narození: 6.2.1989
Místo narození: Louny
Profese: politik České strany pirátské, právník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politický aktivista Jakub Michálek, od října 2014 pražský zastupitel, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem kandidátky Pirátů v Praze a byl zvolen poslancem.

Po Gymnáziu Jana Keplera v Praze Jakub Michálek studoval na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu ve Spojených státech pracoval na University of Michigan. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK.

JAKUB MICHÁLEK - PROČ SE MU NELÍBILA ODS A ČSSD

Členem České strany pirátské se Jakub Michálek stal roku 2009. Vedl projekt PirateLeaks a řídil spuštění webu Piráti.cz pro krajské volby v roce 2012, vypracoval řadu bodů programu Pirátu. Aktivně se věnuje právním otázkám. Nejvyšší správní soud mu dal zapravdu ve sporu s ministerstvem financí, kryž uznal, že podání prostřednictvím datové schránky nemusí být elektronicky podepsáno.

Byl spoluautorem návrhu na zrušení sporného čl. 2 odchodové amnestie prezidenta Václava Klause, který podala skupina třiceti senátorů. Jakub Michálek uspěl ve sporu s Hradem kvůli neoprávněnému odpírání informací o přípravě zmíněné kontroverzní amnestie.

O JAKUBU MICHÁLKOVI ČTĚTE ZDE>>

V komunálních volbách 2014 byl Jakub Michálek lídrem Pirátů v Praze a tudíž i kandidátem strany na post primátora hlavního města. Získal křeslo zastupitele. V parlamentních volbách 2017 se opět stal pražskou jedničkou a byl zvolen poslancem.

Ve volném čase se Jakub Michálek věnuje činnosti v akademické samosprávě na Univerzitě Karlově, kde se stal členem Ediční komise MFF UK a Ediční komise AS UK. Mezi jeho zájmy patří česká opera a ústavní právo. Má vlastní weblog, kde se věnuje především politickým tématům.

 

Články o celebritě

Topolánkův plán pro pravici po sedmi letech ožívá. Rakušan: Situace je vážnější Topolánkův plán pro pravici po sedmi letech ožívá. Rakušan: Situace je vážnější V české politice je vláda na spadnutí a předčasné volby na obzoru. Znovu se přitom objevila myšlenka… číst článek
Babiš couvá, Kalousek i lidovci jsou opatrní. Komu by se hodily předčasné volby? Babiš couvá, Kalousek i lidovci jsou opatrní. Komu by se hodily předčasné volby? Čím víc se natahuje doba s odvoláním ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD), tím víc se mluví o… číst článek
„Vykostili“ důležitou novelu proti množírnám. Pospíšilův bič na tyrany poslanci rozcupovali „Vykostili“ důležitou novelu proti množírnám. Pospíšilův bič na tyrany poslanci rozcupovali Hrozba se naplnila! Novele zákona, která počítá s mnohem přísnějšími tresty za týrání zvířat, poslanci… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Dalibor Zelený
Dalibor Zelený
zobrazit profil Jaroslav  Větrovský
Jaroslav Větrovský
zobrazit profil Andrej Babiš
Andrej Babiš
zobrazit profil Zdeněk Faltus
Zdeněk Faltus
zobrazit profil Lenka Kozlová
Lenka Kozlová
zobrazit profil Ladislav Chlupáč
Ladislav Chlupáč
zobrazit profil Jan Keller
Jan Keller
zobrazit profil Lenka Bochníčková
Lenka Bochníčková