Jakub Michálek

Datum narození: 6. 2. 1989
Místo narození: Louny
Profese: politik České strany pirátské, právník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jakub Michálek, politik České strany pirátské, v roce 2017 získal křeslo ve Sněmovně. V parlamentních volbách 2021 poslanecký mandát obhájil.

Po Gymnáziu Jana Keplera v Praze Jakub Michálek studoval na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu ve Spojených státech pracoval na University of Michigan. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK.

JAKUB MICHÁLEK - PROČ SE MU NELÍBILA ODS A ČSSD

Michálek uspěl ve sporu s Hradem

Členem České strany pirátské se Jakub Michálek stal roku 2009. Vedl projekt PirateLeaks a řídil spuštění webu Piráti.cz pro krajské volby v roce 2012, vypracoval řadu bodů programu Pirátu. Aktivně se věnuje právním otázkám. Nejvyšší správní soud mu dal zapravdu ve sporu s ministerstvem financí, kryž uznal, že podání prostřednictvím datové schránky nemusí být elektronicky podepsáno.

Byl spoluautorem návrhu na zrušení sporného čl. 2 odchodové amnestie prezidenta Václava Klause, který podala skupina třiceti senátorů. Jakub Michálek uspěl ve sporu s Hradem kvůli neoprávněnému odpírání informací o přípravě zmíněné kontroverzní amnestie.

Jakub Michálek byl kandidát na primátora

V komunálních volbách 2014 byl Jakub Michálek lídrem Pirátů v Praze a tudíž i kandidátem strany na post primátora hlavního města. Získal křeslo zastupitele, jímž byl do prosince 2017.

V parlamentních volbách 2017 se Jakub Michálek opět stal pražskou jedničkou a byl zvolen poslancem. Ve volbách 2021 mandát obhájil a stal se šéfem poslaneckého klubu Pirátů.

O JAKUBU MICHÁLKOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volném čase se Jakub Michálek věnuje činnosti v akademické samosprávě na Univerzitě Karlově, kde se stal členem Ediční komise MFF UK a Ediční komise AS UK. Mezi jeho zájmy patří česká opera a ústavní právo. Má vlastní weblog, kde se věnuje především politickým tématům.

Partnerkou Jakuba Michálka je Michaela Krausová.

 

Články o celebritě

Stanjura chystá revoluci v DPH. Budou jen dvě sazby. Zdraží pivo, vodné i vstupenky Stanjura chystá revoluci v DPH. Budou jen dvě sazby. Zdraží pivo, vodné i vstupenky Ministerstvo financí navrhuje v reformě daně z přidané hodnoty (DPH) dvě sazby místo nynějších tří. ... číst článek
Piráti chtějí snížit platy poslancům a senátorům. O kolik by měl klesnout pohádkový základ? Piráti chtějí snížit platy poslancům a senátorům. O kolik by měl klesnout pohádkový základ? Piráti navrhnou trvalé snížení základu pro výpočet platů ústavních činitelů o čtyři procenta, stejně... číst článek
Pavel tlačí na poslance: Penze jste snížili, řada je na vás. Jak reagují politici v anketě Blesku? Pavel tlačí na poslance: Penze jste snížili, řada je na vás. Jak reagují politici v anketě Blesku? Apel prezidenta Petra Pavla (61), aby politici poté, co rozhodli o snížení mimořádné valorizace důch... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Dienstbier ml.
Jiří Dienstbier ml.
zobrazit profil Petr Venhoda
Petr Venhoda
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Pavel Hojda
Pavel Hojda
zobrazit profil Vlastislav Navrátil
Vlastislav Navrátil
zobrazit profil Martin Kukla
Martin Kukla
zobrazit profil Kateřina Klasnová
Kateřina Klasnová