Jakub Michálek | Celebwiki.cz

Jakub Michálek

Datum narození: 6.2.1989
Místo narození: Louny
Profese: politik České strany pirátské, právník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politický aktivista Jakub Michálek, od října 2014 pražský zastupitel, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem kandidátky Pirátů v Praze a byl zvolen poslancem.

Po Gymnáziu Jana Keplera v Praze Jakub Michálek studoval na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu ve Spojených státech pracoval na University of Michigan. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK.

JAKUB MICHÁLEK - PROČ SE MU NELÍBILA ODS A ČSSD

Členem České strany pirátské se Jakub Michálek stal roku 2009. Vedl projekt PirateLeaks a řídil spuštění webu Piráti.cz pro krajské volby v roce 2012, vypracoval řadu bodů programu Pirátu. Aktivně se věnuje právním otázkám. Nejvyšší správní soud mu dal zapravdu ve sporu s ministerstvem financí, kryž uznal, že podání prostřednictvím datové schránky nemusí být elektronicky podepsáno.

Byl spoluautorem návrhu na zrušení sporného čl. 2 odchodové amnestie prezidenta Václava Klause, který podala skupina třiceti senátorů. Jakub Michálek uspěl ve sporu s Hradem kvůli neoprávněnému odpírání informací o přípravě zmíněné kontroverzní amnestie.

O JAKUBU MICHÁLKOVI ČTĚTE ZDE>>

V komunálních volbách 2014 byl Jakub Michálek lídrem Pirátů v Praze a tudíž i kandidátem strany na post primátora hlavního města. Získal křeslo zastupitele. V parlamentních volbách 2017 se opět stal pražskou jedničkou a byl zvolen poslancem.

Ve volném čase se Jakub Michálek věnuje činnosti v akademické samosprávě na Univerzitě Karlově, kde se stal členem Ediční komise MFF UK a Ediční komise AS UK. Mezi jeho zájmy patří česká opera a ústavní právo. Má vlastní weblog, kde se věnuje především politickým tématům.

 

Články o celebritě

Piráti Babišovi vyhrožují žalobou. Kvůli plánu investic, který premiér tají Piráti Babišovi vyhrožují žalobou. Kvůli plánu investic, který premiér tají Piráti pohrozili předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO) žalobou, pokud bude nadále odmítat předložit… číst článek
Poslanci cupují Vondráčka za schůzi o Babišovi. „Dělá ze mě vola,“ stěžuje si Stanjura Poslanci cupují Vondráčka za schůzi o Babišovi. „Dělá ze mě vola,“ stěžuje si Stanjura Poslanci se v pátek přeli kvůli termínu svolání mimořádné schůze, na níž chtěli opoziční ODS, Piráti… číst článek
„Chová se jak buran, mluví jako Jakeš.“ Babiš to schytal ve Sněmovně, čelil i „šaškárně“ „Chová se jak buran, mluví jako Jakeš.“ Babiš to schytal ve Sněmovně, čelil i „šaškárně“ Andrej Babiš (ANO) se na interpelacích ve Sněmovně dostal do střetů s Piráty a také ODS, kteří ostatně… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Palas
Jaroslav Palas
zobrazit profil Michaela Marksová-Tominová
Michaela Marksová-Tominová
zobrazit profil Michal Zácha
Michal Zácha
zobrazit profil Jan Tecl
Jan Tecl
zobrazit profil Dana Balcarová
Dana Balcarová
zobrazit profil Dalibor Horák
Dalibor Horák
zobrazit profil Josef Nétek
Josef Nétek
zobrazit profil Miloslav Ransdorf
Miloslav Ransdorf