Jakub Michálek | Celebwiki.cz

Jakub Michálek

Datum narození: 6. 2. 1989
Místo narození: Louny
Profese: politik České strany pirátské, právník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politický aktivista Jakub Michálek, od října 2014 pražský zastupitel, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem kandidátky Pirátů v Praze a byl zvolen poslancem.

Po Gymnáziu Jana Keplera v Praze Jakub Michálek studoval na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu ve Spojených státech pracoval na University of Michigan. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK.

JAKUB MICHÁLEK - PROČ SE MU NELÍBILA ODS A ČSSD

Členem České strany pirátské se Jakub Michálek stal roku 2009. Vedl projekt PirateLeaks a řídil spuštění webu Piráti.cz pro krajské volby v roce 2012, vypracoval řadu bodů programu Pirátu. Aktivně se věnuje právním otázkám. Nejvyšší správní soud mu dal zapravdu ve sporu s ministerstvem financí, kryž uznal, že podání prostřednictvím datové schránky nemusí být elektronicky podepsáno.

Byl spoluautorem návrhu na zrušení sporného čl. 2 odchodové amnestie prezidenta Václava Klause, který podala skupina třiceti senátorů. Jakub Michálek uspěl ve sporu s Hradem kvůli neoprávněnému odpírání informací o přípravě zmíněné kontroverzní amnestie.

O JAKUBU MICHÁLKOVI ČTĚTE ZDE>>

V komunálních volbách 2014 byl Jakub Michálek lídrem Pirátů v Praze a tudíž i kandidátem strany na post primátora hlavního města. Získal křeslo zastupitele. V parlamentních volbách 2017 se opět stal pražskou jedničkou a byl zvolen poslancem.

Ve volném čase se Jakub Michálek věnuje činnosti v akademické samosprávě na Univerzitě Karlově, kde se stal členem Ediční komise MFF UK a Ediční komise AS UK. Mezi jeho zájmy patří česká opera a ústavní právo. Má vlastní weblog, kde se věnuje především politickým tématům.

 

Články o celebritě

Sáhnou si poslanci na peníze? Sněmovna teď jedná výjimečně, politici ale mají plný plat Sáhnou si poslanci na peníze? Sněmovna teď jedná výjimečně, politici ale mají plný plat Poslanci byli naposledy v lavicích 11. března. Pravda, mezi tím se sešly některé výbory, jinak ale i... číst článek
Vystrčil bude chtít vyměnit čínského velvyslance, míní Stanjura. Kvůli dopisu k Tchaj-wanu Vystrčil bude chtít vyměnit čínského velvyslance, míní Stanjura. Kvůli dopisu k Tchaj-wanu Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) zřejmě příští týden na schůzce nejvyšších ústavních činitelů na... číst článek
Babiš často nechodí do práce, útočil Michálek. Premiéra naštval „totální nesmysl“ Babiš často nechodí do práce, útočil Michálek. Premiéra naštval „totální nesmysl“ Premiér Andrej Babiš (ANO) opět nedorazil na písemné interpelace do Sněmovny, na ústní však přišel. ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Mikuláš Ferjenčík
Mikuláš Ferjenčík
zobrazit profil Oldřich Vlasák
Oldřich Vlasák
zobrazit profil Ján Lahvička
Ján Lahvička
zobrazit profil Mária Koudelová
Mária Koudelová
zobrazit profil Jiří Holubář
Jiří Holubář
zobrazit profil Soňa Kodetová
Soňa Kodetová
zobrazit profil Eva Valjentová
Eva Valjentová
zobrazit profil Ivo Vondrák
Ivo Vondrák