Jakub Michálek | Celebwiki.cz

Jakub Michálek

Datum narození: 6.2.1989
Místo narození: Louny
Profese: politik České strany pirátské, právník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politický aktivista Jakub Michálek, od října 2014 pražský zastupitel, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem kandidátky Pirátů v Praze a byl zvolen poslancem.

Po Gymnáziu Jana Keplera v Praze Jakub Michálek studoval na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu ve Spojených státech pracoval na University of Michigan. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK.

JAKUB MICHÁLEK - PROČ SE MU NELÍBILA ODS A ČSSD

Členem České strany pirátské se Jakub Michálek stal roku 2009. Vedl projekt PirateLeaks a řídil spuštění webu Piráti.cz pro krajské volby v roce 2012, vypracoval řadu bodů programu Pirátu. Aktivně se věnuje právním otázkám. Nejvyšší správní soud mu dal zapravdu ve sporu s ministerstvem financí, kryž uznal, že podání prostřednictvím datové schránky nemusí být elektronicky podepsáno.

Byl spoluautorem návrhu na zrušení sporného čl. 2 odchodové amnestie prezidenta Václava Klause, který podala skupina třiceti senátorů. Jakub Michálek uspěl ve sporu s Hradem kvůli neoprávněnému odpírání informací o přípravě zmíněné kontroverzní amnestie.

O JAKUBU MICHÁLKOVI ČTĚTE ZDE>>

V komunálních volbách 2014 byl Jakub Michálek lídrem Pirátů v Praze a tudíž i kandidátem strany na post primátora hlavního města. Získal křeslo zastupitele. V parlamentních volbách 2017 se opět stal pražskou jedničkou a byl zvolen poslancem.

Ve volném čase se Jakub Michálek věnuje činnosti v akademické samosprávě na Univerzitě Karlově, kde se stal členem Ediční komise MFF UK a Ediční komise AS UK. Mezi jeho zájmy patří česká opera a ústavní právo. Má vlastní weblog, kde se věnuje především politickým tématům.

 

Články o celebritě

Babiš se shodl s Kalouskem: Alkohol za volant? „Nesmysl,“ sepsul ODS za 0,5 promile Babiš se shodl s Kalouskem: Alkohol za volant? „Nesmysl,“ sepsul ODS za 0,5 promile Premiér Andrej Babiš (ANO) označil za nesmysl návrh ODS na zavedení tolerance 0,5 promile alkoholu… číst článek
„Chobotnice v nejvyšších patrech ANO.“ Faltýnka grilovali za mýto, Babiš nepřišel „Chobotnice v nejvyšších patrech ANO.“ Faltýnka grilovali za mýto, Babiš nepřišel Schůzky Jaroslava Faltýnka (ANO) se šéfem Kapsche Karlem Feixem a šéfem antimonopolního úřadu Petrem… číst článek
„Pověření nepotřebuji.“ Faltýnek u mýta ukázal na Sobotku a dráždí sněmovní opozici „Pověření nepotřebuji.“ Faltýnek u mýta ukázal na Sobotku a dráždí sněmovní opozici Poslanci měli v úterý projednávat zapojení prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka do… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Čunek
Jiří Čunek
zobrazit profil Václav Klaus mladší
Václav Klaus mladší
zobrazit profil Jan Keller
Jan Keller
zobrazit profil Milan Brázdil
Milan Brázdil
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Richard Brabec
Richard Brabec
zobrazit profil Jaroslav Foldyna
Jaroslav Foldyna
zobrazit profil Jan  Foldyna
Jan Foldyna