Jakub Michálek | Celebwiki.cz

Jakub Michálek

Datum narození: 6.2.1989
Místo narození: Louny
Profese: politik České strany pirátské, právník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politický aktivista Jakub Michálek, od října 2014 pražský zastupitel, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem kandidátky Pirátů v Praze a byl zvolen poslancem.

Po Gymnáziu Jana Keplera v Praze Jakub Michálek studoval na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu ve Spojených státech pracoval na University of Michigan. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK.

JAKUB MICHÁLEK - PROČ SE MU NELÍBILA ODS A ČSSD

Členem České strany pirátské se Jakub Michálek stal roku 2009. Vedl projekt PirateLeaks a řídil spuštění webu Piráti.cz pro krajské volby v roce 2012, vypracoval řadu bodů programu Pirátu. Aktivně se věnuje právním otázkám. Nejvyšší správní soud mu dal zapravdu ve sporu s ministerstvem financí, kryž uznal, že podání prostřednictvím datové schránky nemusí být elektronicky podepsáno.

Byl spoluautorem návrhu na zrušení sporného čl. 2 odchodové amnestie prezidenta Václava Klause, který podala skupina třiceti senátorů. Jakub Michálek uspěl ve sporu s Hradem kvůli neoprávněnému odpírání informací o přípravě zmíněné kontroverzní amnestie.

O JAKUBU MICHÁLKOVI ČTĚTE ZDE>>

V komunálních volbách 2014 byl Jakub Michálek lídrem Pirátů v Praze a tudíž i kandidátem strany na post primátora hlavního města. Získal křeslo zastupitele. V parlamentních volbách 2017 se opět stal pražskou jedničkou a byl zvolen poslancem.

Ve volném čase se Jakub Michálek věnuje činnosti v akademické samosprávě na Univerzitě Karlově, kde se stal členem Ediční komise MFF UK a Ediční komise AS UK. Mezi jeho zájmy patří česká opera a ústavní právo. Má vlastní weblog, kde se věnuje především politickým tématům.

 

Články o celebritě

„Řekl, že jsem k*kot a ať jdu do p*dele.“ Kalousek zpražil Michálka za zánik TOP 09 „Řekl, že jsem k*kot a ať jdu do p*dele.“ Kalousek zpražil Michálka za zánik TOP 09 Ještě ve středu seděli zástupci Pirátů i TOP 09 - jmenovitě lídři Ivan Bartoš a Markéta Pekarová… číst článek
Babišovy přestřelky s poslanci: „Totální blb, kecy, psí bouda. A Kalousek vám nedal nic“ Babišovy přestřelky s poslanci: „Totální blb, kecy, psí bouda. A Kalousek vám nedal nic“ Premiér Andrej Babiš (ANO) schytal ve Sněmovně další porci kritiky. A to nejen za svou slabší docházku… číst článek
Fiala našel ženu, Babiš byl v Maroku. Kdo z politiků dostal 17. listopadu obuškem? Fiala našel ženu, Babiš byl v Maroku. Kdo z politiků dostal 17. listopadu obuškem? Když před 30 lety bílé helmy na Národní třídě servírovali »držkovou«, mnozí současní vrcholní politici… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Martin Půta
Martin Půta
zobrazit profil Laura Janáčková
Laura Janáčková
zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek
zobrazit profil Karel Krejza
Karel Krejza
zobrazit profil Ivan Adamec
Ivan Adamec
zobrazit profil Jaromír Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Tomáš Goláň
Tomáš Goláň
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová