Jakub Michálek | Celebwiki.cz

Jakub Michálek

Datum narození: 6. 2. 1989
Místo narození: Louny
Profese: politik České strany pirátské, právník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politický aktivista Jakub Michálek, od října 2014 pražský zastupitel, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem kandidátky Pirátů v Praze a byl zvolen poslancem.

Po Gymnáziu Jana Keplera v Praze Jakub Michálek studoval na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu ve Spojených státech pracoval na University of Michigan. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK.

JAKUB MICHÁLEK - PROČ SE MU NELÍBILA ODS A ČSSD

Členem České strany pirátské se Jakub Michálek stal roku 2009. Vedl projekt PirateLeaks a řídil spuštění webu Piráti.cz pro krajské volby v roce 2012, vypracoval řadu bodů programu Pirátu. Aktivně se věnuje právním otázkám. Nejvyšší správní soud mu dal zapravdu ve sporu s ministerstvem financí, kryž uznal, že podání prostřednictvím datové schránky nemusí být elektronicky podepsáno.

Byl spoluautorem návrhu na zrušení sporného čl. 2 odchodové amnestie prezidenta Václava Klause, který podala skupina třiceti senátorů. Jakub Michálek uspěl ve sporu s Hradem kvůli neoprávněnému odpírání informací o přípravě zmíněné kontroverzní amnestie.

O JAKUBU MICHÁLKOVI ČTĚTE ZDE>>

V komunálních volbách 2014 byl Jakub Michálek lídrem Pirátů v Praze a tudíž i kandidátem strany na post primátora hlavního města. Získal křeslo zastupitele. V parlamentních volbách 2017 se opět stal pražskou jedničkou a byl zvolen poslancem.

Ve volném čase se Jakub Michálek věnuje činnosti v akademické samosprávě na Univerzitě Karlově, kde se stal členem Ediční komise MFF UK a Ediční komise AS UK. Mezi jeho zájmy patří česká opera a ústavní právo. Má vlastní weblog, kde se věnuje především politickým tématům.

 

Články o celebritě

Nešlo to jinak, hájí nákupy z Číny Hamáček a ukázal čísla. Fiala zmínil eldorádo Nešlo to jinak, hájí nákupy z Číny Hamáček a ukázal čísla. Fiala zmínil eldorádo Čtyři body má dnešní mimořádná schůze Poslanecké sněmovny. Svolali ji opoziční Piráti a ODS. Vládní ... číst článek
Sáhnou si poslanci na platy? Maláčová sepisuje zákon, Babiš u „svých“ narazil Sáhnou si poslanci na platy? Maláčová sepisuje zákon, Babiš u „svých“ narazil V době koronavirové krize přišla řada zaměstnanců a politiků o část svých platů. Někteří úplně. Poli... číst článek
EET už letos nebude? Schillerová kvůli koronaviru navrhne další odklad pro všechny EET už letos nebude? Schillerová kvůli koronaviru navrhne další odklad pro všechny Elektronická evidence tržeb už se letos zřejmě nerozeběhne. Podle exkluzivního zjištění Blesk Zpráv ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Markéta Wernerová
Markéta Wernerová
zobrazit profil Jana Maláčová
Jana Maláčová
zobrazit profil Josef Janů
Josef Janů
zobrazit profil Jiří Mihola
Jiří Mihola
zobrazit profil Miroslav Antl
Miroslav Antl
zobrazit profil Jiří Kulhánek
Jiří Kulhánek
zobrazit profil Roman Línek
Roman Línek