Jakub Michálek | Celebwiki.cz

Jakub Michálek

Datum narození: 6.2.1989
Místo narození: Louny
Profese: politik České strany pirátské, právník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politický aktivista Jakub Michálek, od října 2014 pražský zastupitel, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem kandidátky Pirátů v Praze a byl zvolen poslancem.

Po Gymnáziu Jana Keplera v Praze Jakub Michálek studoval na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu ve Spojených státech pracoval na University of Michigan. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK.

JAKUB MICHÁLEK - PROČ SE MU NELÍBILA ODS A ČSSD

Členem České strany pirátské se Jakub Michálek stal roku 2009. Vedl projekt PirateLeaks a řídil spuštění webu Piráti.cz pro krajské volby v roce 2012, vypracoval řadu bodů programu Pirátu. Aktivně se věnuje právním otázkám. Nejvyšší správní soud mu dal zapravdu ve sporu s ministerstvem financí, kryž uznal, že podání prostřednictvím datové schránky nemusí být elektronicky podepsáno.

Byl spoluautorem návrhu na zrušení sporného čl. 2 odchodové amnestie prezidenta Václava Klause, který podala skupina třiceti senátorů. Jakub Michálek uspěl ve sporu s Hradem kvůli neoprávněnému odpírání informací o přípravě zmíněné kontroverzní amnestie.

O JAKUBU MICHÁLKOVI ČTĚTE ZDE>>

V komunálních volbách 2014 byl Jakub Michálek lídrem Pirátů v Praze a tudíž i kandidátem strany na post primátora hlavního města. Získal křeslo zastupitele. V parlamentních volbách 2017 se opět stal pražskou jedničkou a byl zvolen poslancem.

Ve volném čase se Jakub Michálek věnuje činnosti v akademické samosprávě na Univerzitě Karlově, kde se stal členem Ediční komise MFF UK a Ediční komise AS UK. Mezi jeho zájmy patří česká opera a ústavní právo. Má vlastní weblog, kde se věnuje především politickým tématům.

 

Články o celebritě

U Moravce řešili rodičák: Vondráček z ANO varoval ČSSD před porušením koaliční smlouvy U Moravce řešili rodičák: Vondráček z ANO varoval ČSSD před porušením koaliční smlouvy Místopředseda hnutí ANO a předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček nepředpokládá, že by koaliční… číst článek
Za týrání až 6 let vězení. Bič na tyrany psů dostal po tlaku Blesk tlapek zelenou Za týrání až 6 let vězení. Bič na tyrany psů dostal po tlaku Blesk tlapek zelenou Ve Sněmovně se dnes pohnulo s tlakem na tyrany zvířat a množírny psů. Ústavně právní výbor totiž… číst článek
„Jsem urputné h*vado,“ uvedl Babiš k auditu. Kalousek souhlasí: „Zaplatíme za to všichni“ „Jsem urputné h*vado,“ uvedl Babiš k auditu. Kalousek souhlasí: „Zaplatíme za to všichni“ Andrej Babiš (ANO) se dál hájí v otázce auditu Evropské komise a obnoveného stíhání v případě Čapího… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Stanislav Mackovík
Stanislav Mackovík
zobrazit profil Helena Válková
Helena Válková
zobrazit profil Jiří Dienstbier ml.
Jiří Dienstbier ml.
zobrazit profil Jiří Dolejš
Jiří Dolejš
zobrazit profil Petr Fiala
Petr Fiala
zobrazit profil Martin Tesařík
Martin Tesařík
zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová