Jakub Michálek

Datum narození: 6. 2. 1989
Místo narození: Louny
Profese: politik České strany pirátské, právník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jakub Michálek, politik České strany pirátské, v roce 2017 získal křeslo ve Sněmovně. V parlamentních volbách 2021 poslanecký mandát obhájil.

Po Gymnáziu Jana Keplera v Praze Jakub Michálek studoval na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu ve Spojených státech pracoval na University of Michigan. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK.

JAKUB MICHÁLEK - PROČ SE MU NELÍBILA ODS A ČSSD

Michálek uspěl ve sporu s Hradem

Členem České strany pirátské se Jakub Michálek stal roku 2009. Vedl projekt PirateLeaks a řídil spuštění webu Piráti.cz pro krajské volby v roce 2012, vypracoval řadu bodů programu Pirátu. Aktivně se věnuje právním otázkám. Nejvyšší správní soud mu dal zapravdu ve sporu s ministerstvem financí, kryž uznal, že podání prostřednictvím datové schránky nemusí být elektronicky podepsáno.

Byl spoluautorem návrhu na zrušení sporného čl. 2 odchodové amnestie prezidenta Václava Klause, který podala skupina třiceti senátorů. Jakub Michálek uspěl ve sporu s Hradem kvůli neoprávněnému odpírání informací o přípravě zmíněné kontroverzní amnestie.

Jakub Michálek byl kandidát na primátora

V komunálních volbách 2014 byl Jakub Michálek lídrem Pirátů v Praze a tudíž i kandidátem strany na post primátora hlavního města. Získal křeslo zastupitele, jímž byl do prosince 2017.

V parlamentních volbách 2017 se Jakub Michálek opět stal pražskou jedničkou a byl zvolen poslancem. Ve volbách 2021 mandát obhájil a stal se šéfem poslaneckého klubu Pirátů.

O JAKUBU MICHÁLKOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volném čase se Jakub Michálek věnuje činnosti v akademické samosprávě na Univerzitě Karlově, kde se stal členem Ediční komise MFF UK a Ediční komise AS UK. Mezi jeho zájmy patří česká opera a ústavní právo. Má vlastní weblog, kde se věnuje především politickým tématům.

Partnerkou Jakuba Michálka je Michaela Krausová.

 

Články o celebritě

Piráti podpořili vstup do vlády. A Richterová kádruje ministerské adepty Spolu Piráti podpořili vstup do vlády. A Richterová kádruje ministerské adepty Spolu Piráti schválili koaliční smlouvu a vstup strany do vlády. Rozhodlo o tom celostátní fórum strany, o... číst článek
Richterová chce Piráty ve vládě: Bartoš má být ministr i poslanec, brání předsedu Richterová chce Piráty ve vládě: Bartoš má být ministr i poslanec, brání předsedu Místopředsedkyně Sněmovny a Pirátů Olga Richterová podporuje, aby se šéf strany Ivan Bartoš stal čle... číst článek
Dilema Pirátů: Fiala doufá, že do vlády půjdou. STAN má jasno, vzkazuje Rakušan Dilema Pirátů: Fiala doufá, že do vlády půjdou. STAN má jasno, vzkazuje Rakušan Piráti o víkendu hlasují, zda koaliční smlouvu schválí, anebo ji »potopí«. Zbylé strany pětikoalice ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Robert Veverka
Robert Veverka
zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec
zobrazit profil David Cameron
David Cameron
zobrazit profil Jiří Míšenský
Jiří Míšenský
zobrazit profil Petr Urbánek
Petr Urbánek
zobrazit profil Evžen Tošenovský
Evžen Tošenovský