Pavel Čižinský | Celebwiki.cz

Pavel Čižinský

Místo narození: Praha
Profese: politik, právník, politolog, aktivista

Související celebrity

Životopis

Právník a aktivista Pavel Čižinský se po komunálních volbách 2018 stal starostou městské části Prahy 1.

Vystudovaný právník a politolog, někdejší mluvčí levicové platformy ProAlt Pavel Čižinský (narozen 1977), se do politiky rozhodl vstoupit poté, co spoluorganizoval referendum za záchranu Nemocnice Na Františku. Tehdejší starosta Oldřich Lomecký nakonec od její privatizace ustoupil.

Po komunálních voleb 2018 Pavel Čižinský šel coby lídr hnutí Praha 1 sobě, které drtivě porazilo své politické konkurenty. Pavel Čižinský tak v listopadu 2019 usedl do křesla starosty městské části Prahy 1.

Matka Pavla Čižinského, historička umění Helena Čižinská, rozená Smetáčková, byla dcerou historičky umění Milady Lejskové-Matyášové a dirigenta Václava Smetáčka. Jejími bratry jsou jazzoví hudebníci Ivan Smetáček a Pavel Smetáček.

Bratrem Pavla Čižinského je Jan Čižinský, který v komunálních volbách 2018 obhájil post starosty městské části Praha 7. Nakročeno měl i na pozici pražského primátora, jímž se nakonec stal pirát Zdeněk Hřib.

Do politiky si to namířil i nejmladší z bratrů Kryštof Čižinský, a to na kandidátce TOP 09 a hnutí STAN pro volby do Evropského parlamentu 2019.

 

Další Politici

zobrazit profil Josef Nétek
Josef Nétek
zobrazit profil Helmut Kohl
Helmut Kohl
zobrazit profil Alexander Dubček
Alexander Dubček
zobrazit profil Marta Semelová
Marta Semelová
zobrazit profil Libor Michálek
Libor Michálek
zobrazit profil John Fitzgerald Kennedy
John Fitzgerald Kennedy
zobrazit profil Petr Šilar
Petr Šilar
zobrazit profil Šárka Jelínková
Šárka Jelínková