Pavel Čižinský | Celebwiki.cz

Pavel Čižinský

Místo narození: Praha
Profese: politik, právník, politolog, aktivista

Související celebrity

Životopis

Právník a aktivista Pavel Čižinský se po komunálních volbách 2018 stal starostou městské části Prahy 1.

Vystudovaný právník a politolog, někdejší mluvčí levicové platformy ProAlt Pavel Čižinský (narozen 1977), se do politiky rozhodl vstoupit poté, co spoluorganizoval referendum za záchranu Nemocnice Na Františku. Tehdejší starosta Oldřich Lomecký nakonec od její privatizace ustoupil.

Po komunálních voleb 2018 Pavel Čižinský šel coby lídr hnutí Praha 1 sobě, které drtivě porazilo své politické konkurenty. Pavel Čižinský tak v listopadu 2019 usedl do křesla starosty městské části Prahy 1.

Matka Pavla Čižinského, historička umění Helena Čižinská, rozená Smetáčková, byla dcerou historičky umění Milady Lejskové-Matyášové a dirigenta Václava Smetáčka. Jejími bratry jsou jazzoví hudebníci Ivan Smetáček a Pavel Smetáček.

Bratrem Pavla Čižinského je Jan Čižinský, který v komunálních volbách 2018 obhájil post starosty městské části Praha 7. Nakročeno měl i na pozici pražského primátora, jímž se nakonec stal pirát Zdeněk Hřib.

Do politiky si to namířil i nejmladší z bratrů Kryštof Čižinský, a to na kandidátce TOP 09 a hnutí STAN pro volby do Evropského parlamentu 2019.

 

Další Politici

zobrazit profil Lukáš Vlček
Lukáš Vlček
zobrazit profil František Čuba
František Čuba
zobrazit profil Richard Pikner
Richard Pikner
zobrazit profil Alexandr Vondra
Alexandr Vondra
zobrazit profil Jiří Dolejš
Jiří Dolejš
zobrazit profil Jiří Valenta
Jiří Valenta
zobrazit profil Libor Honzárek
Libor Honzárek
zobrazit profil Antonín Prachař
Antonín Prachař