Kim Čong-un

Kim Čong-un

Datum narození: 8. 1. 1983
Místo narození: Pchjongjang
Profese: vůdce KLDR

Související celebrity

Životopis

Vůdce Severní Koreje Kim Čong–un je milovníkem poprav, absurdních rozhodnutí a krutosti. Nejvyšší představitel KLDR je vyznavač táborů smrti se smyslem popravit kohokoli, třeba jen proto, že málo tleská.

Už jeho samotný příchod na svět byl bizarní. Je nemanželským a zároveň nejmladším synem bývalého nejvyššího představitele Korejské lidové demokratické republiky Kim Čong-ila a bývalé tanečnice Ko Čong-hui. I přesto ho otec vybral svým nástupcem.

KIM ČONG-UN - MRTVOLAMI PRÝ HNOJIL

Studoval na mezinárodní škole v Bernu ve Švýcarsku, a to v letech 1993 až 1998. Dále studoval vojenskou akademii v rodné Koreji. Kim Čong-un mluví plynule anglicky, francouzsky a německy.

Cesta Kim Čong-una k tyranské moci započala 27. září 2010. Toho dne byl totiž jmenován do hodnosti čtyřhvězdičkového generála. 28. září 2010 pokračoval do postu tajemníka Ústřední vojenské komise Korejské strany práce a současně se stal i členem ústředního výboru strany. Tyto posty zajistily vůdci nástupnictví po zemřelém otci.

Právoplatným dědicem komunistického „trůnu“ Severní Koreje Kim Čong-un se stal 17. prosince 2011. Kvůli této funkci se nechal i plasticky poopravit, aby více vypodobňoval svého děda, Kim Ir-sena.

Kim Čong-un, kterého titulují vynikající soudruh, rád pracoval v utajení. Nejenže během studií ve Švýcarsku vystupoval pod falešným jménem Chol Pak, ale v roce 2009 navštívil v utajení i Čínu. Jako tajný vyslanec jednal o potravinové pomoci pro Severní Koreu.

Kim Čong-un je ve světě, od kterého cíleně Severní Koreju odděluje, označován jako diktátor a krutý vládce. Snad jeho nejznámější čin je poprava vlastního strýce. Toho označil za sukničkáře a intrikána, který se údajně pokoušel o státní převrat. Vlivného strýce Čanga Song-tcheka nechal Kim Čong-un popravit 12. prosince 2013.

O KIM ČONG-UNOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2009 se Kim Čong-un oženil s Ri Sol-ču. Svou něvestu světu ukázal až po dlouhých třech letech, a to v témže roce, kdy porodila jejich dceru Ču-ae. Spekuluje se, že Kim Čong-un má ještě nemanželskou dceru.

 

Články o celebritě

Diktátor Kim odmítá vývoz zbraní do Ruska: Ani ho neplánuje. Posiluje ale soudružské přátelství Diktátor Kim odmítá vývoz zbraní do Ruska: Ani ho neplánuje. Posiluje ale soudružské přátelství Američtí funkcionáři na začátku září obvinili Severní Koreu z dodávání zbraní a munice do Ruska, pře... číst článek
„Nezvládáš!“ Melania Trumpová si podle knihy myslela, že manžel covidovou krizi „podělal“ „Nezvládáš!“ Melania Trumpová si podle knihy myslela, že manžel covidovou krizi „podělal“ Exprezidentský pár Spojených států, Melania a Donald Trumpovi, je i skoro dva roky po odchodu z Bílé... číst článek
Nová žena vedle Kima: Okruh poradců rozšířila neznámá postava. Může jít o další sestru? Nová žena vedle Kima: Okruh poradců rozšířila neznámá postava. Může jít o další sestru? Po boku severokorejského diktátora Kim Čong-una se objevuje nová žena. Zachytily ji kamery na mnoha ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Hynek Blaško
Hynek Blaško
zobrazit profil Pavel Růžička
Pavel Růžička
zobrazit profil Ladislav Václavec
Ladislav Václavec
zobrazit profil Ondřej Hýsek
Ondřej Hýsek
zobrazit profil Zdeněk Štefek
Zdeněk Štefek
zobrazit profil Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach
zobrazit profil Tomáš Vandas
Tomáš Vandas