Kim Čong-un | Celebwiki.cz

Kim Čong-un

Datum narození: 8. 1. 1983
Místo narození: Pchjongjang
Profese: vůdce KLDR

Související celebrity

Životopis

Vůdce Severní Koreje Kim Čong–un je milovníkem poprav, absurdních rozhodnutí a krutosti. Nejvyšší představitel KLDR je vyznavač táborů smrti se smyslem popravit kohokoli, třeba jen proto, že málo tleská.

Už jeho samotný příchod na svět byl bizarní. Je nemanželským a zároveň nejmladším synem bývalého nejvyššího představitele Korejské lidové demokratické republiky Kim Čong-ila a bývalé tanečnice Ko Čong-hui. I přesto ho otec vybral svým nástupcem.

KIM ČONG-UN - MRTVOLAMI PRÝ HNOJIL

Studoval na mezinárodní škole v Bernu ve Švýcarsku, a to v letech 1993 až 1998. Dále studoval vojenskou akademii v rodné Koreji. Kim Čong-un mluví plynule anglicky, francouzsky a německy.

Cesta Kim Čong-una k tyranské moci započala 27. září 2010. Toho dne byl totiž jmenován do hodnosti čtyřhvězdičkového generála. 28. září 2010 pokračoval do postu tajemníka Ústřední vojenské komise Korejské strany práce a současně se stal i členem ústředního výboru strany. Tyto posty zajistily vůdci nástupnictví po zemřelém otci.

Právoplatným dědicem komunistického „trůnu“ Severní Koreje Kim Čong-un se stal 17. prosince 2011. Kvůli této funkci se nechal i plasticky poopravit, aby více vypodobňoval svého děda, Kim Ir-sena.

Kim Čong-un, kterého titulují vynikající soudruh, rád pracoval v utajení. Nejenže během studií ve Švýcarsku vystupoval pod falešným jménem Chol Pak, ale v roce 2009 navštívil v utajení i Čínu. Jako tajný vyslanec jednal o potravinové pomoci pro Severní Koreu.

Kim Čong-un je ve světě, od kterého cíleně Severní Koreju odděluje, označován jako diktátor a krutý vládce. Snad jeho nejznámější čin je poprava vlastního strýce. Toho označil za sukničkáře a intrikána, který se údajně pokoušel o státní převrat. Vlivného strýce Čanga Song-tcheka nechal Kim Čong-un popravit 12. prosince 2013.

O KIM ČONG-UNOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2009 se Kim Čong-un oženil s Ri Sol-ču. Svou něvestu světu ukázal až po dlouhých třech letech, a to v témže roce, kdy porodila jejich dceru Ču-ae. Spekuluje se, že Kim Čong-un má ještě nemanželskou dceru.

 

Články o celebritě

Severokorejská „princezna“ pohrozila Jižní Koreji a zběhům. „Všiví psi“ podle Kim ohrožují mír Severokorejská „princezna“ pohrozila Jižní Koreji a zběhům. „Všiví psi“ podle Kim ohrožují mír Kim Jo-čong, mladší sestra severokorejského diktátora Kim Čong-una, je jednou z nejvýraznějších post... číst článek
Škatulata v Kimově vládě. Vůdce KLDR překvapivě vyměnil šéfy ochranky a vojenské rozvědky Škatulata v Kimově vládě. Vůdce KLDR překvapivě vyměnil šéfy ochranky a vojenské rozvědky Severokorejský vůdce Kim Čong-un po svém návratu do veřejného života na počátku května provedl změnu... číst článek
Kim zase zmizel, na veřejnosti nebyl už 12 dní. Američané navíc zpochybnili fotky Kim zase zmizel, na veřejnosti nebyl už 12 dní. Američané navíc zpochybnili fotky Po diktátorovi Severní Korey Kim Čong-unovi se už zase slehla zem. Poté, co 2. května při slavnostní... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Mirek Topolánek
Mirek Topolánek
zobrazit profil Pavel Kováčik
Pavel Kováčik
zobrazit profil Lumír Kantor
Lumír Kantor
zobrazit profil Radek Vincour
Radek Vincour
zobrazit profil Jiří Payne
Jiří Payne
zobrazit profil Vlastislav Navrátil
Vlastislav Navrátil
zobrazit profil Jiří Dort
Jiří Dort