Vladimír Boštík | Celebwiki.cz
Vladimír Boštík

Vladimír Boštík

Datum narození: 30.10.1959
Profese: podnikatel, kandidát na prezidenta
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Vladimír Boštík, někdejší starosta obce Vraclav na Orlickoústecku, se zařadil mezi kandidáty na českého prezidenta ve volbách 2018.

Vladimír Boštík se vyučil automechanikem. Později si doplnil středoškolské vzdělání. Pracoval např. jako opravář, řidič či obchodní referent. Po Sametové revoluci začal s podnikáním. Založil firmu provozující autodopravu a zemní práce. V roce 2004 na sebe podal návrh na konkurz.

VLADIMÍR BOŠTÍK - JAK HODNOTÍ PROTIKANDIDÁTY

Někdejší komunální politik Vladimír Boštík byl v letech 1994 až 2002 starostou obce Vraclav na Orlickoústecku. V předčasných volbách 2013 neúspěšně kandidoval do Poslanecké sněmovny ČR za Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury.

V srpnu 2017, kdy Vladimír Boštík oznámil, že jako čtvrtý nasbíral dostatek podpisů občanů potřebných pro kandidaturu, podnikal jako živnostník v autodopravě. Nechal se slyšet, že jako hlava státu by chtěl mj. iniciovat vypsání referenda o setrvání v EU a přímou volbu starostů.

Zadlužený podnikatel Vladimír Boštík koncem srpna 2017 přiznal, že mu zbývá splatit zhruba šest milionů korun. Novinářům také prozradil, že byl nedávno nepravomocně odsouzen za krádež nafty a v tomto případu se připravuje odvolací řízení.

O VLADIMÍRU BOŠTÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

Vladimír Boštík odmítá uprchlíky, kritizuje údajnou soudcovsko-policejně-exekutorskou mafii, chtěl by zeštíhlit aparát Kanceláře prezidenta republiky a také omezit financování politických stran státem. Sám, jak prohlásil, nemíní do prezidentských voleb 2018 investovat víc než několik desítek tisíc korun.

 

Další Politici

zobrazit profil Richard Nixon
Richard Nixon
zobrazit profil Jiří Dolejš
Jiří Dolejš
zobrazit profil Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
zobrazit profil Josef Pavlík
Josef Pavlík
zobrazit profil Simona Kratochvílová
Simona Kratochvílová
zobrazit profil Dalibor Horák
Dalibor Horák
zobrazit profil Pavel Franěk
Pavel Franěk
zobrazit profil Zdeněk Štefek
Zdeněk Štefek