Vladimír Boštík | Celebwiki.cz
Vladimír Boštík

Vladimír Boštík

Datum narození: 30. 10. 1959
Profese: podnikatel, kandidát na prezidenta
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Vladimír Boštík, někdejší starosta obce Vraclav na Orlickoústecku, se zařadil mezi kandidáty na českého prezidenta ve volbách 2018.

Vladimír Boštík se vyučil automechanikem. Později si doplnil středoškolské vzdělání. Pracoval např. jako opravář, řidič či obchodní referent. Po Sametové revoluci začal s podnikáním. Založil firmu provozující autodopravu a zemní práce. V roce 2004 na sebe podal návrh na konkurz.

VLADIMÍR BOŠTÍK - JAK HODNOTÍ PROTIKANDIDÁTY

Někdejší komunální politik Vladimír Boštík byl v letech 1994 až 2002 starostou obce Vraclav na Orlickoústecku. V předčasných volbách 2013 neúspěšně kandidoval do Poslanecké sněmovny ČR za Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury.

V srpnu 2017, kdy Vladimír Boštík oznámil, že jako čtvrtý nasbíral dostatek podpisů občanů potřebných pro kandidaturu, podnikal jako živnostník v autodopravě. Nechal se slyšet, že jako hlava státu by chtěl mj. iniciovat vypsání referenda o setrvání v EU a přímou volbu starostů.

Zadlužený podnikatel Vladimír Boštík koncem srpna 2017 přiznal, že mu zbývá splatit zhruba šest milionů korun. Novinářům také prozradil, že byl nedávno nepravomocně odsouzen za krádež nafty a v tomto případu se připravuje odvolací řízení.

O VLADIMÍRU BOŠTÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

Vladimír Boštík odmítá uprchlíky, kritizuje údajnou soudcovsko-policejně-exekutorskou mafii, chtěl by zeštíhlit aparát Kanceláře prezidenta republiky a také omezit financování politických stran státem. Sám, jak prohlásil, nemíní do prezidentských voleb 2018 investovat víc než několik desítek tisíc korun.

 

Další Politici

zobrazit profil Boris Johnson
Boris Johnson
zobrazit profil Klára Samková
Klára Samková
zobrazit profil Petr Urbánek
Petr Urbánek
zobrazit profil Miloslav Ludvík
Miloslav Ludvík
zobrazit profil Eva Tylová
Eva Tylová
zobrazit profil Vojtěch Pikal
Vojtěch Pikal