Josef Středula

Datum narození: 12. 11. 1967
Místo narození: Opava
Profese: 4. předseda ČMKOS
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Josef Středulu, jehož prezident Miloš Zeman již v říjnu 2019 zmínil jako jednoho z možných kandidátů na post hlavy státu, 9. ledna 2023 vzdal boj o Hrad ve prospěch Danuše Nerudové.

Vystudoval Střední průmyslovou školu strojnickou v Opavě. Poté Josef Středula pracoval ve vítkovických železárnách na údržbě válcovací trati.

JOSEF STŘEDULA - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Středula se stal 4. šéfem ČMKOS

Po Sametové revoluci 1989 se Josef Středula podílel na přeměně Revolučního odborového hnutí (ROH) ve standardní odbory.

V letech 1990 až 1993 byl Josef Středula místopředsedou Odborového svazu KOVO Vítkovice - závod 2. Poté osm let působil jako místopředseda celorepublikového Odborového svazu KOVO a v červnu 2005 byl zvolen předsedou. Funkci dvakrát obhájil.

V dubnu 2014 se Josef Středula na VI. sjezdu Českomoravské konfederace odborových svazů v Praze stal šéfem ČMKOS. Po čtyřech letech, tedy na následujícím sjezdu, byl zvolen znovu.

Josef Středula je několikrát rozvedený

Prezident Miloš Zeman se v říjnu 2019 o Josefu Středulovi zmínil jako o jedné ze svých možných náhrad na postu hlavy českého státu. Jmenoval též Vladimíra Dlouhého a Andreje Babiše.

Tehdejší obdorářský předát Josef Středula se v prezidentských volbách 2023 stal kandidátem na funkci na Hradě. Dne 9. ledna 2023 vzdal svou kandidaturu ve prospěch Danuše Nerudové, někdejší rektorky Mendelovy univerzity v Brně.

V únoru 2024 vyšlo najevo, že Josef Středula neplatil po dobu pěti kalendářních měsíců členské příspěvky. A tak mu členství v odborech podle stanov zaniklo. O novém předsedovi rozhodne sněm 25. března. Josef Středula se hodlá o post znovu ucházet.

O JOSEFU STŘEDULOVI ČTĚTE ZDE>> 

Josef Středula je několikrát rozvedený. S další partnerknou  má syna.

 

 

 

 

Články o celebritě

Dvacet dní, které mohou otřást Středulou. Jak je to s jeho (ne)členstvím v KOVO? Dvacet dní, které mohou otřást Středulou. Jak je to s jeho (ne)členstvím v KOVO? Josef Středula má co vysvětlovat. Blesk se ho už několik týdnů ptá na jeho členství v KOVO.  Jsou ok... číst článek
Pravost dopisu s koncem Středuly potvrdil šéf KOVO. Boss odborářů o zániku členství dál mlží Pravost dopisu s koncem Středuly potvrdil šéf KOVO. Boss odborářů o zániku členství dál mlží Už více než dva týdny mlží odborový předák Josef Středula o zániku svého členství v Odborovém svazu ... číst článek
Jurčka podržel Středulu: Stále je relevantní partner Jurčka podržel Středulu: Stále je relevantní partner Vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) zatím stojí za šéfem odborů J... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Marie Formáčková
Marie Formáčková
zobrazit profil Nina Nováková
Nina Nováková
zobrazit profil Marek Ošťádal
Marek Ošťádal
zobrazit profil Radim Holiš
Radim Holiš
zobrazit profil Jiří Stivín
Jiří Stivín
zobrazit profil Pavel Vaculík
Pavel Vaculík
zobrazit profil Petra Braunová
Petra Braunová
zobrazit profil Quentin Tarantino
Quentin Tarantino