Josef Středula | Celebwiki.cz

Josef Středula

Datum narození: 12. 11. 1967
Místo narození: Opava
Profese: odborář
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Odboráře Josefa Středulu prezident Miloš Zeman v říjnu 2019 zmínil jako jednoho z možných kandidátů na post hlavy českého státu.

Vystudoval Střední průmyslovou školu strojnickou v Opavě. Poté Josef Středula pracoval ve vítkovických železárnách na údržbě válcovací trati.

JOSEF STŘEDULA - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Po Sametové revoluci 1989 se Josef Středula podílel na přeměně Revolučního odborového hnutí (ROH) ve standardní odbory.

V letech 1990 až 1993 byl Josef Středula místopředsedou Odborového svazu KOVO Vítkovice - závod 2. Poté osm let působil jako místopředseda celorepublikového Odborového svazu KOVO a v červnu 2005 byl zvolen předsedou. Funkci dvakrát obhájil.

V dubnu 2014 se Josef Středula na VI. sjezdu Českomoravské konfederace odborových svazů v Praze stal šéfem ČMKOS. Po čtyřech letech, tedy na následujícím sjezdu, byl zvolen znovu.

O JOSEFU STŘEDULOVI ČTĚTE ZDE>>

Prezident Miloš Zeman se v říjnu 2019 o Josefu Středulovi zmínil jako o jedné ze svých možných náhrad na postu hlavy českého státu. Jmenoval též Vladimíra Dlouhého a Andreje Babiše.

 

Články o celebritě

Kdo bude hlídat školáky, když se otevřou obchody? Středula se bojí propouštění rodičů Kdo bude hlídat školáky, když se otevřou obchody? Středula se bojí propouštění rodičů Vláda sice počítá s uvolňováním opatření, školy na tom ale tak „slavně“ nejsou. Již nyní je jisté, ž... číst článek
Maláčová s manželem zaplatili pokutu 10 tisíc. Proti vlně propouštění tasí desítky miliard Maláčová s manželem zaplatili pokutu 10 tisíc. Proti vlně propouštění tasí desítky miliard S manželem přiznala prohřešek se sundanými rouškami a oba poslali 10 tisíc na pomoc českým seniorům.... číst článek
Hamáček s Vojtěchem mají nervy na pochodu. Veřejně se dohadují o dodávky respirátorů Hamáček s Vojtěchem mají nervy na pochodu. Veřejně se dohadují o dodávky respirátorů Čím déle se řeší boj s koronavirem, tím více se projevuje napětí ve vládě. Ministři spory dokonce už... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Danny Moder
Danny Moder
zobrazit profil Věra Procházková
Věra Procházková
zobrazit profil Jan Nejedlý
Jan Nejedlý
zobrazit profil Soňa Müllerová
Soňa Müllerová
zobrazit profil Richard Falbr
Richard Falbr
zobrazit profil Jiří Čunek
Jiří Čunek
zobrazit profil Janek Ledecký
Janek Ledecký
zobrazit profil Jelena Mašínová
Jelena Mašínová