Josef Středula

Datum narození: 12. 11. 1967
Místo narození: Opava
Profese: odborář, 4. předseda ČMKOS
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Odborář Josef Středulu, jehož prezident Miloš Zeman již v říjnu 2019 zmínil jako jednoho z možných kandidátů na post hlavy státu, 9. ledna 2023 vzdal boj o Hrad ve prospěch Danuše Nerudové.

Vystudoval Střední průmyslovou školu strojnickou v Opavě. Poté Josef Středula pracoval ve vítkovických železárnách na údržbě válcovací trati.

JOSEF STŘEDULA - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Středula se stal 4. šéfem ČMKOS

Po Sametové revoluci 1989 se Josef Středula podílel na přeměně Revolučního odborového hnutí (ROH) ve standardní odbory.

V letech 1990 až 1993 byl Josef Středula místopředsedou Odborového svazu KOVO Vítkovice - závod 2. Poté osm let působil jako místopředseda celorepublikového Odborového svazu KOVO a v červnu 2005 byl zvolen předsedou. Funkci dvakrát obhájil.

V dubnu 2014 se Josef Středula na VI. sjezdu Českomoravské konfederace odborových svazů v Praze stal šéfem ČMKOS. Po čtyřech letech, tedy na následujícím sjezdu, byl zvolen znovu.

Josef Středula je několikrát rozvedený

Prezident Miloš Zeman se v říjnu 2019 o Josefu Středulovi zmínil jako o jedné ze svých možných náhrad na postu hlavy českého státu. Jmenoval též Vladimíra Dlouhého a Andreje Babiše.

Obdorářský předát Josef Středula se v prezidentských volbách 2023 stal kandidátem na funkci na Hradě. Dne 9. ledna 2023 vzdal svou kandidaturu ve prospěch Danuše Nerudové, někdejší rektorky Mendelovy univerzity v Brně.

O JOSEFU STŘEDULOVI ČTĚTE ZDE>> 

Josef Středula je několikrát rozvedený. S další partnerknou  má syna.

O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH ČTĚTE ZDE>>

PRŮVODCE VÝBĚREM HLAVY STÁTU NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

2. kolo prezidentských voleb: Češi v zahraničí již začali volit mezi Pavlem a Babišem 2. kolo prezidentských voleb: Češi v zahraničí již začali volit mezi Pavlem a Babišem Češi v zahraničí začali hlasovat v druhém kole prezidentské volby. První volební místnosti se otevře... číst článek
Velký přehled před 2. kolem volby prezidenta: Komu to hodí celebrity Velký přehled před 2. kolem volby prezidenta: Komu to hodí celebrity K prezidentským volbám, jejichž druhé kolo se odehraje už tento víkend, se vyjádřilo i mnoho celebri... číst článek
Politolog Macek o volbách: Jakou roli bude mít volební účast? Očekává se vysoká. Komu nahraje? Politolog Macek o volbách: Jakou roli bude mít volební účast? Očekává se vysoká. Komu nahraje? Překvapivě vysoká volební účast provází letošní prezidentské volby, očekává se, že i 2. kolo vzbudí ... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Simon Konecki
Simon Konecki
zobrazit profil Iveta Toušlová
Iveta Toušlová
zobrazit profil Osmany Laffita
Osmany Laffita
zobrazit profil Jiří Šír
Jiří Šír
zobrazit profil Miroslav Hejda
Miroslav Hejda
zobrazit profil Jiří Šmejc
Jiří Šmejc
zobrazit profil Zdeněk Matušek
Zdeněk Matušek