Josef Středula

Datum narození: 12. 11. 1967
Místo narození: Opava
Profese: odborář. 4. předseda ČMKOS
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Odboráře Josefa Středulu prezident Miloš Zeman v říjnu 2019 zmínil jako jednoho z možných kandidátů na post hlavy českého státu.

Vystudoval Střední průmyslovou školu strojnickou v Opavě. Poté Josef Středula pracoval ve vítkovických železárnách na údržbě válcovací trati.

JOSEF STŘEDULA - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Středula se stal 4. šéfem ČMKOS

Po Sametové revoluci 1989 se Josef Středula podílel na přeměně Revolučního odborového hnutí (ROH) ve standardní odbory.

V letech 1990 až 1993 byl Josef Středula místopředsedou Odborového svazu KOVO Vítkovice - závod 2. Poté osm let působil jako místopředseda celorepublikového Odborového svazu KOVO a v červnu 2005 byl zvolen předsedou. Funkci dvakrát obhájil.

V dubnu 2014 se Josef Středula na VI. sjezdu Českomoravské konfederace odborových svazů v Praze stal šéfem ČMKOS. Po čtyřech letech, tedy na následujícím sjezdu, byl zvolen znovu.

O JOSEFU STŘEDULOVI ČTĚTE ZDE>>

Prezident Miloš Zeman se v říjnu 2019 o Josefu Středulovi zmínil jako o jedné ze svých možných náhrad na postu hlavy českého státu. Jmenoval též Vladimíra Dlouhého a Andreje Babiše. Prezidentské volby jsou naplánované na rok 2023.

O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH ČTĚTE ZDE>>

PRŮVODCE VÝBĚREM HLAVY STÁTU NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Karanténa a izolace na pět dní. I pro očkované, kývla vláda. A třetí dávka všude bez objednání Karanténa a izolace na pět dní. I pro očkované, kývla vláda. A třetí dávka všude bez objednání Izolace nakažených a karanténa se podle premiéra Petra Fialy (ODS) zkrátí na pět dní. Je to potřebné... číst článek
„Lidé dostanou nulu.“ Středulovi vadí zmrazení platů státních zaměstnanců, zmínil neetičnost „Lidé dostanou nulu.“ Středulovi vadí zmrazení platů státních zaměstnanců, zmínil neetičnost Platy pracovníků v sociálních službách v příštím roce stoupnou o 700 korun. Zdravotníkům se vláda ro... číst článek
Vít Rakušan ukončil spekulace. Na prezidenta nyní kandidovat nebude Vít Rakušan ukončil spekulace. Na prezidenta nyní kandidovat nebude Vicepremiér Vít Rakušan (STAN) nebude kandidovat v nadcházejících prezidentských volbách. Uvedl to d... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Radim Fiala
Radim Fiala
zobrazit profil Stanislav Blaha
Stanislav Blaha
zobrazit profil Ladislav Gerendáš
Ladislav Gerendáš
zobrazit profil Ján Lahvička
Ján Lahvička
zobrazit profil Ethan Hawke
Ethan Hawke
zobrazit profil Milan Daďourek
Milan Daďourek
zobrazit profil Mirek Topolánek
Mirek Topolánek
zobrazit profil Adéla Šeďová
Adéla Šeďová