Související celebrity

Životopis

Senátor Pavel Fischer, který neuspěl v prezidentských volbách 2018, si porážku v boji o Hrad zopakoval v lednu 2023.

Po oboru francouzština a čeština na Filozofické fakultě UK v Praze Pavel Fischer ještě studoval na Centre International de Formation Chrétienne v Ženevě a Ecole Nationale d´Administration v Paříži. Nejdříve pracoval jako dělník geofyzikálního průzkumu a později učitel francouzštiny.

PAVEL FISCHER - JMENOVAL BY SOUDCEM ŽIDA?

Fischer pracoval pro Václava Havla

V letech 1991 až 1993 byl Pavel Fischer osobním sekretářem biskupa Františka Lobkowicze a posléze zástupcem ředitele pražského Institut komunikace. Za prezidenta Václava Havla pracoval v jeho kanceláři, mj. v pozici šéfa politického odboru. V letech 2003 až 2010 byl velvyslancem ČR ve Francii a v Monaku.

Po návratu do vlasti vedl bezpečnostní sekci ministerstva zahraničních věcí. Roku 2015 se stal ředitelem agentury STEM. Nositel monackého Řádu svatého Karla (2009) a francouzského Řádu čestné legie (2010) Pavel Fischer v říjnu 2017, kdy již měl potřebnou podporu senátorů, oznámil svou kandidaturu na funkci prezidenta ČR ve volbách 2018. Sice se neprobojoval do druhého kola, ale nečekaně skončil třetí, hned za favority Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem.

Do Senátu Fischerovi pomohla TOP 09

Ve volbách 2018 se Pavel Fischer rozhodl zabojovat o křeslo v horní komoře. Podporu získal u TOP 09. V říjnu se stal nezávislým senátorem za obvod č. 17 - Praha 12.

Senátor Pavel Fischer v rozhovoru pro Blesk nevyloučil, že se do boje o Hrad pustí znovu. V říjnu 2022 oznámil, že má již dostatek senátorských podpisů potřebných pro kandidaturu. V prezidentských volbách 2023 nepostoupil do druhého kola. Skončil čtvrtý.

O PAVLU FISCHEROVI ČTĚTE ZDE>>

Pavel Fischer je ženatý. S manželkou Klárou měl čtyři děti. Nejstarší Vojtěch zemřel roku 2013.

O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH ČTĚTE ZDE>>

PRŮVODCE VÝBĚREM HLAVY STÁTU NAJDETE ZDE>>

 

 

 

           

 

Články o celebritě

2. kolo prezidentských voleb: Češi v zahraničí již začali volit mezi Pavlem a Babišem 2. kolo prezidentských voleb: Češi v zahraničí již začali volit mezi Pavlem a Babišem Češi v zahraničí začali hlasovat v druhém kole prezidentské volby. První volební místnosti se otevře... číst článek
„Vaše hlavy v pytli, včetně rodiny!“ Výhrůžkám čelí desítky politiků, Babišovi vzkazují: Můžete si za to „Vaše hlavy v pytli, včetně rodiny!“ Výhrůžkám čelí desítky politiků, Babišovi vzkazují: Můžete si za to V reakci na tiskovou konferenci Andreje Babiše (ANO), který sdílel jednu z výhrůžek smrtí, se rozhod... číst článek
Velký přehled před 2. kolem volby prezidenta: Komu to hodí celebrity Velký přehled před 2. kolem volby prezidenta: Komu to hodí celebrity K prezidentským volbám, jejichž druhé kolo se odehraje už tento víkend, se vyjádřilo i mnoho celebri... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Oldřich Vlasák
Oldřich Vlasák
zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher
zobrazit profil Jaroslav Krákora
Jaroslav Krákora
zobrazit profil Miloš Petera
Miloš Petera
zobrazit profil Josef Bělica
Josef Bělica
zobrazit profil Libor Hoppe
Libor Hoppe
zobrazit profil Roman Prymula
Roman Prymula
zobrazit profil Zuzana Klusová
Zuzana Klusová