Petr Kolář

Petr Kolář

Datum narození: 27. 9. 1962
Místo narození: České Budějovice
Profese: manažer, politik, bývalý diplomat
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik a diplomat Petr Kolář, který působil jako velvyslanec ve Švédsku, Irsku, USA a Rusku, byl v červnu reportéry Blesku načapán ruku v ruce s moderátorkou Světlanou Witowskou.

Vystudoval etnografii a folkloristiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Jako odborný pracovník v Ústavu pro etnografii a folkloristiku ČSAV se Petr Kolář stal tehdejšímu komunistickému režimu nepohodlným a posléze pracoval v dělnických profesích.

PETR KOLÁŘ - POLIBKY A LETMÉ DOTEKY S WITOWSKOU

Dále Petr Kolář působil mj. ve Výzkumném středisku pro otázky míru a odzbrojení ČSAV, v Institutu pro strategická studia ministerstva obrany a živil se i jako novinář.

Roku 1993 Petr Kolář začal pracovat pro ministerstvo zahraničních věcí, kde dva roky vedl odbor krajanských a nevládních styků a rok 3. teritoriální odbor - východní a jižní Evropa. V letech 1996 až 1998 byl velvyslancem ve Švédsku, rok pak poradcem pro evropskou integraci a Balkán v Kanceláři prezidenta republiky ČR.

V letech 1999 až 2003 Petr Kolář zastával post velvyslance v Irsku, dále pak v USA (2005 až 2010) a poté dva roky v Rusku. V roce 2013 pracoval pro PPF na pozici ředitele pro mezinárodní vztahy. V té době se o něm uvažovalo jako o nástupci Karla Schwarzenberga v křesle ministra zahraničí.

V roce 2014 Petr Kolář začal spolupracovat s americkou advokátní kanceláří Squire Patton Boggs a s think tankem Evropské hodnoty. Angažuje se v Iniciativě pro evropské hodnoty. V prezidentské kampani byl členem poradního týmu Jiřího Drahoše.

Petr Kolář je ženatý a má dva syny. Starší Ondřej zastává funkci starosty Prahy 6.

V červnu 2020 začala média spekulovat o vztahu Petra Koláře s moderátorkou Světlanou Witowskou.

 

Články o celebritě

Pavel o výměně kancléřky: Vohralíková nekončí kvůli Kolářovi Pavel o výměně kancléřky: Vohralíková nekončí kvůli Kolářovi Odchod hradní kancléřky Jany Vohralíkové (60) je běžná personální výměna a není spojen s žádnými vni... číst článek
Spor Vohralíkové a Pavlova poradce Koláře: Hádka a slova o „pročištění Hradu“ Spor Vohralíkové a Pavlova poradce Koláře: Hádka a slova o „pročištění Hradu“ Náhlý konec vedoucí prezidentské kanceláře Jany Vohralíkové je i podle informací Blesku spojován s P... číst článek
Zemětřesení u prezidenta Pavla: Končí kancléřka Vohralíková! Zemětřesení u prezidenta Pavla: Končí kancléřka Vohralíková! O svoji pravou ruku přijde prezident Petr Pavel (62). Jak totiž včera informoval Hrad, k polovině ún... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Ulrike Kotajná
Ulrike Kotajná
zobrazit profil Petr Čejka
Petr Čejka
zobrazit profil Alžběta Minaříková
Alžběta Minaříková
zobrazit profil Kristýna Frejová
Kristýna Frejová
zobrazit profil Jakub Kaifosz
Jakub Kaifosz
zobrazit profil Markéta Jiránková
Markéta Jiránková
zobrazit profil Emilia Clarke
Emilia Clarke