Michael Žantovský | Celebwiki.cz

Michael Žantovský

Datum narození: 3. 1. 1949
Místo narození: Praha
Profese: překladatel, publicista, diplomat, kandidát na senátora

Související celebrity

Životopis

Michael Žantovský, známý český překladatel, psycholog, publicista, spisovatel a diplomat, se ve volbách 2020 stal kandidátem ODS, TOP 09 a hnutí STAN do Senátu.

V roce 1990 se stal Michael Žantovský tiskovým mluvčím tehdejšího prezidenta Václava Havla. Později působil jako velvyslanec České republiky ve Spojených státech amerických.

MICHAEL ŽANTOVSKÝ O SETKÁNÍ S KRÁLOVNOU

V období let 2003 až 2009 byl Michael Žantovský velvyslancem České republiky v Izraeli. V roce 2009 velvyslancem Velké Británie a Severního Irska. V červenci 2012 se stal předsedou správní rady Aspen Institute Prague.

Jako překladatel z angličtiny se Michael Žantovský zaměřoval především na Jamese Baldwina, Nadine Gordimerovou, Josepha Hellera nebo Woodyho Allena, o kterém napsal monografii, stejně, jako o Václavu Havlovi.

Byl 1. senátorem za obvod č. 21 - Praha 5, a to v letech 1996 až 2002. Do voleb 2020 Michaela Žantovského vyslala ODS, TOP 09 a hnutí STAN tento post znovu získat.

SEZNAM KANDIDÁTŮ PODLE OBVODŮ NAJDETE ZDE>>

O MICHAELU ŽANTOVSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Michael Žantovský se ženil dvakrát.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Němcová chce po 22 letech ze Sněmovny. Strany hledají „taháky“ pro senátní volby. Co Prymula? Němcová chce po 22 letech ze Sněmovny. Strany hledají „taháky“ pro senátní volby. Co Prymula? Od roku 1998 je stálicí Poslanecké sněmovny. Byla její místopředsedkyní a jedno volební období dokon... číst článek
Havla v Kongresu USA ocenil potlesk vestoje. Od poradců dostal před 30 lety „za uši“ Havla v Kongresu USA ocenil potlesk vestoje. Od poradců dostal před 30 lety „za uši“ Moment, který se už nebude opakovat. Zaplněný americký parlament vestoje tleská malému muži, který r... číst článek
30 let od Havlova projevu: Pomozte Sovětům, a pomůžete i nám! 30 let od Havlova projevu: Pomozte Sovětům, a pomůžete i nám! Moment, který se už nebude opakovat. Zaplněný americký parlament vestoje tleská malému muži, který r... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Petr Brzeska
Petr Brzeska
zobrazit profil Jan Stráský
Jan Stráský
zobrazit profil Simon Nausch
Simon Nausch
zobrazit profil Eva Kaderková-Krpálková
Eva Kaderková-Krpálková
zobrazit profil L'Wren Scottová
L'Wren Scottová
zobrazit profil Lukáš Helešic
Lukáš Helešic
zobrazit profil Marek Výborný
Marek Výborný
zobrazit profil Lea Šteflíčková
Lea Šteflíčková