Michael Žantovský

Datum narození: 3. 1. 1949
Místo narození: Praha
Profese: překladatel, publicista, diplomat, kandidát na senátora

Související celebrity

Životopis

Michael Žantovský, známý český překladatel, psycholog, publicista, spisovatel a diplomat, ve volbách 2020 neuspěl coby kandidát ODS, TOP 09 a hnutí STAN do Senátu.

V roce 1990 se stal Michael Žantovský tiskovým mluvčím tehdejšího prezidenta Václava Havla. Později působil jako velvyslanec České republiky ve Spojených státech amerických.

MICHAEL ŽANTOVSKÝ O SETKÁNÍ S KRÁLOVNOU

V období let 2003 až 2009 byl Michael Žantovský velvyslancem České republiky v Izraeli. V roce 2009 velvyslancem Velké Británie a Severního Irska. V červenci 2012 se stal předsedou správní rady Aspen Institute Prague.

Jako překladatel z angličtiny se Michael Žantovský zaměřoval především na Jamese Baldwina, Nadine Gordimerovou, Josepha Hellera nebo Woodyho Allena, o kterém napsal monografii, stejně, jako o Václavu Havlovi.

Byl 1. senátorem za obvod č. 21 - Praha 5, a to v letech 1996 až 2002. Do voleb 2020 Michaela Žantovského vyslala ODS, TOP 09 a hnutí STAN tento post znovu získat, což se mu nepodařilo.

O MICHAELU ŽANTOVSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Michael Žantovský se ženil dvakrát.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Pavel jako Havel: Vítěz voleb vzpomínal na společné setkání. A v čem jsou si podobní? Pavel jako Havel: Vítěz voleb vzpomínal na společné setkání. A v čem jsou si podobní? Havel - Klaus - Zeman - a .... Novým prezidentem ČR je Petr Pavel. Kruh se uzavřel? Voják a generál ... číst článek
„Je opilá?!“ Spadly z nás emoce, brání se mluvčí Pavla po vlně kritiky. Zastal se jí i generál „Je opilá?!“ Spadly z nás emoce, brání se mluvčí Pavla po vlně kritiky. Zastal se jí i generál „Ta paní v modrém, asi tisková prezidenta Pavla, je opilá, nebo ne? Dost tu radost ztrapňuje,“uvedl ... číst článek
Proruský krtek z Černínského paláce: Špion vyvázne bez trestu?! Generál Šedivý prozradil, proč se čekalo Proruský krtek z Černínského paláce: Špion vyvázne bez trestu?! Generál Šedivý prozradil, proč se čekalo Hada, kterého si dlouhá léta na prsou hřálo ministerstvo zahraničí, odhalily české tajné služby. Rus... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Ta Thuy  Dung
Ta Thuy Dung
zobrazit profil Andrea Divišová
Andrea Divišová
zobrazit profil Petr Kotlár
Petr Kotlár
zobrazit profil Vojtěch Roček
Vojtěch Roček
zobrazit profil Antonín Baudyš ml.
Antonín Baudyš ml.
zobrazit profil Matěj Stropnický
Matěj Stropnický
zobrazit profil Albert II. Monacký
Albert II. Monacký
zobrazit profil Keith Richards
Keith Richards