Michael Žantovský | Celebwiki.cz

Michael Žantovský

Datum narození: 3. 1. 1949
Místo narození: Praha
Profese: překladatel, publicista, diplomat, kandidát na senátora

Související celebrity

Životopis

Michael Žantovský, známý český překladatel, psycholog, publicista, spisovatel a diplomat, se ve volbách 2020 stal kandidátem ODS, TOP 09 a hnutí STAN do Senátu.

V roce 1990 se stal Michael Žantovský tiskovým mluvčím tehdejšího prezidenta Václava Havla. Později působil jako velvyslanec České republiky ve Spojených státech amerických.

MICHAEL ŽANTOVSKÝ O SETKÁNÍ S KRÁLOVNOU

V období let 2003 až 2009 byl Michael Žantovský velvyslancem České republiky v Izraeli. V roce 2009 velvyslancem Velké Británie a Severního Irska. V červenci 2012 se stal předsedou správní rady Aspen Institute Prague.

Jako překladatel z angličtiny se Michael Žantovský zaměřoval především na Jamese Baldwina, Nadine Gordimerovou, Josepha Hellera nebo Woodyho Allena, o kterém napsal monografii, stejně, jako o Václavu Havlovi.

Byl 1. senátorem za obvod č. 21 - Praha 5, a to v letech 1996 až 2002. Do voleb 2020 Michaela Žantovského vyslala ODS, TOP 09 a hnutí STAN tento post znovu získat.

O MICHAELU ŽANTOVSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Michael Žantovský se ženil dvakrát.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Další trápení královny Alžběty: Vnuk oznámil nejen útěk do Kanady, ale i rozvod! Další trápení královny Alžběty: Vnuk oznámil nejen útěk do Kanady, ale i rozvod! Další megxit v královské rodině? Královna Alžběta II. (93) je podle britského plátku The Daily Mail ... číst článek
Loučení s Havlovým kancléřem Lubošem Dobrovským (†87): Odmítl poctu od Babiše! Loučení s Havlovým kancléřem Lubošem Dobrovským (†87): Odmítl poctu od Babiše! Zaplněné strašnické krematorium. Tak se včera loučili s exministrem obrany a někdejším kancléřem Vác... číst článek
Pohřeb Havlova kancléře (†87): Pithart, Bursík, Vondra i šéf ČT se loučili s Dobrovským Pohřeb Havlova kancléře (†87): Pithart, Bursík, Vondra i šéf ČT se loučili s Dobrovským Luboš Dobrovský zemřel 30. ledna ve věku 87 let let. Pohřeb někdejšího ministra obrany a kancléře Vá... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Lucie Hořčičková
Lucie Hořčičková
zobrazit profil Přemek Vida
Přemek Vida
zobrazit profil Martin Ručinský
Martin Ručinský
zobrazit profil Rudolf Hrušínský st.
Rudolf Hrušínský st.
zobrazit profil Stanislav Mišák
Stanislav Mišák
zobrazit profil Štěpánka Decastelo
Štěpánka Decastelo
zobrazit profil Josef Táborský
Josef Táborský