Igor Hendrych

Igor Hendrych

Datum narození: 19. 11. 1967
Místo narození: Opava
Profese: politik hnutí ANO 2011, sociolog, pedagog
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO 2011 Igor Hendrych coby náměstek opavského primátora v parlamentních volbách 2021 získal křeslo ve Sněmovně. Zvolen byl v Moravskoslezském kraji.

Absolvoval obor Veřejná správa a regionální politika na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě a v obor Sociální politika a sociální práce na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. V letech 1989 až 2010 byl Igor Hendrych zaměstnancem Vězeňské služby ČR.

Posléze Igor Hendrych deset let působil jako odborný asistent na Ústavu veřejné správy a regionální politiky na Fakultě veřejných politik Slezské univerzity v Opavě.

Hendrych zasedl do krajského zastupitelstva

Do komunální politiky se Igor Hendrych pokusil vstoupit ještě jako nestraník za hnutí ANO 2021 ve volbách 2014. Podařilo se mu ve volbách 2018, do nichž šel již coby člen hnutí Andreje Babiše. Kromě postu opavského zastupitele se po dvou letech stal i náměstkem tamního primátora.

Po volbách 2016 Igor Hendrych zasedl do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje. Ve volbách 2020 pozici obhájil.

Po neúspěchu v parlamentních volbách 2017 Igor Hendrych poslanecký mandát získal ve volbách 2021. Zvolen byl v Moravskoslezském kraji.

 

Další Politici

zobrazit profil Jan Grolich
Jan Grolich
zobrazit profil Josef Janů
Josef Janů
zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý
zobrazit profil Jarmila Smotlachová
Jarmila Smotlachová
zobrazit profil Miroslav Šlouf
Miroslav Šlouf
zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová
zobrazit profil Petr Stuchlík
Petr Stuchlík