Radek John

Datum narození: 6. 12. 1954
Profese: publicista, spisovatel, scenárista, politik
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Radek John, spisovatel, scenárista, novinář a šéfredaktor publicistiky v TV, neblaze proslul coby lídr politické strany Věci Veřejné.

Syn imunologa Ctirada Johna a redaktorky Boženy Johnová Radek John vystudoval scenáristiku a dramaturgii na pražské FAMU. Třináct let psal pro Mladý svět.

Radka Johna proslavila kniha Memento

Kromě cestopisných reportáží ze Srí Lanky a Tchaj-wanu Radek John publikoval články o narkomanech nebo prostitutkách. Podobným fenoménům se věnuje i ve svých knihách, z nichž nejznámější je Memento přeložené do deseti jazyků.

V roce 1993 Radek John z redakce Madého světa odešel a stal se spoluautorem publicistického pořadu Na vlastní oči, který odhaloval různé politické a finanční kauzy. V TV Nova působil do roku 2009. Deset let byl jako šéfredaktor zodpovědný za relace Snídaně s Novou nebo Občanské judo. Několikrát získal diváckou cenu v anketě TýTý.

John byl krátce ministrem vnitra

Napsal scénáře k filmům Sněženky a machři, Proč? nebo Tankový prapor. Pak Radek John odešel do politiky. Stal se lídrem do té doby neznámé strany Věci Veřejné (VV). V programu zaručoval boj proti korupci nebo vyhubení dinosaurů. Alespoň těch politických.

Se stranou se dostal v roce 2010 do parlamentu i do vlády premiéra Petra Nečase. Krátkou dobu byl Radek John ministrem vnitra. Po kauzách jeho spolustraníků Víta Bárty, Kristýny Kočí a Jaroslava Škárky se ze strany oddělila platforma Lidem.

Herečku Adamovskou John léta podváděl

Ještě předtím byl Radek John předsedou společnosti Ora Print, jíž spoluzakládal kontroverzní lobbista Roman Janoušek. Společnost opakovaně čelila podezření z finančních podvodů.

Herečka Zlata Adamovská se s Radkem Johnem rozvedla v roce 2010. Napovrch totiž vyplynulo, že má nemanželskou dceru Terezu s podnikatelkou Janou Kadlecovou. Nevěrný manželce měl být i s novinářkou Pavlínou Wolfovou. Se Zlatou Adamovskou má novinář dceru Barbaru a syna Petra.

V červenci 2021 se Radek John oženil s dlouholetou partnerou Markétou Zámyslickou.

 

Články o celebritě

Radek John se oženil! Markéta čeká miminko? Radek John se oženil! Markéta čeká miminko? O víkendu si vzal novinář a politik Radek John (67) po 16 letech milenku a bývalou modelku Markétu Z... číst článek
Zlata Adamovská (62) alias seriálová doktorka Běla: Tajila psychické problémy! Trpěla kvůli Ordinaci Zlata Adamovská (62) alias seriálová doktorka Běla: Tajila psychické problémy! Trpěla kvůli Ordinaci Po 15 letech musela vyskočit z role seriálové doktorky Běly Páleníkové, později Valšíkové, z Ordinac... číst článek
VIP v karanténě: Světový koncert z obýváků! VIP v karanténě: Světový koncert z obýváků! První mega koncert od vypuknutí koronavirového pekla a slavní zpěváci ho museli odehrát ze svých dom... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Lubomír Zaorálek
Lubomír Zaorálek
zobrazit profil Jakub Kulhánek
Jakub Kulhánek
zobrazit profil Richard Pikner
Richard Pikner
zobrazit profil Richard Nixon
Richard Nixon
zobrazit profil Martin Tesařík
Martin Tesařík
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová
zobrazit profil Karel Březina
Karel Březina
zobrazit profil František Vácha
František Vácha