Petr Robejšek | Celebwiki.cz

Petr Robejšek

Datum narození: 10. 12. 1948
Místo narození: Zlín
Profese: politolog, publicista, zakladatel strany Realisté
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Petr Robejšek, český politolog, publicista a držitel státního vyznamenání od prezidenta Zemana, koncem roku 2016 založil politickou stranu Realisté, již vyslal do parlamentních voleb 2017.

Dr. habil. Petr Robejšek je známý český politolog, politický komentátor a publicista žijící v Německu. Na Karlově univerzitě vystudoval sociologii a sociální psychologii, v roce 1975 emigroval z Československa a studoval na univerzitě v Hamburku národní hospodářství.

PETR ROBEJŠEK V ROZHOVORU PRO REFLEX

Politolog Petr Robejšek byl v letech 1982 - 1998 vědeckým pracovníkem Mezinárodního institutu pro politiku a hospodářství, následně v období 1998 - 2007 byl ředitelem tohoto Institutu. Od roku 2007 působí jako nezávislý poradce pro strategické otázky. Radil například společnostem Daimler Benz, Shell či Haniel.

V mediálním světě začal Petr Robejšek působit po roce 1989, kdy přispíval do časopisů Reflex či Respekt. V současné době často vystupuje jako host v Českém rozhlase a České televizi a píše blog pro server Aktuálně.cz.

Dne 28. října 2016 obdržel Petr Robejšek Medaili Za zásluhy I. stupně od prezidenta Miloše Zemana, konkrétně za zásluhy o stát v oblasti školství. Stal se tak součástí kontroverzního udělování státních vyznamenání. Českou společnost rozdělilo rozhodnutí Miloše Zemana neocenit přeživšího holokaustu Jiřího Bradyho.

O PETRU ROBEJŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

V listopadu 2016 Petr Robejšek založil pravicově-konzervativní politickou stranu Realisté. Strana chce hájit rodinu, bezpečnost a národní zájmy. V parlamentních volbách 2017 by rád získal až 20 procent hlasů. V médiích se objevila informace, že stranu financuje investiční skupina Penta, což však Petr Robejšek odmítl.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

„Eurohujeři vs. eurobubáci“: Kdo chce pryč z EU a která strana míří ještě hlouběji? „Eurohujeři vs. eurobubáci“: Kdo chce pryč z EU a která strana míří ještě hlouběji? Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v obsáhlém projevu v Brně mluvil o „bláznech a polobláznech“, kteří ... číst článek
Exkluzivní průzkum: ANO vede o „parník“, ČSSD předběhli komunisté. ODS dotahuje Exkluzivní průzkum: ANO vede o „parník“, ČSSD předběhli komunisté. ODS dotahuje Politické strany odstartovaly horkou fázi volebních kampaní a klíčová témata se chystají i během dal... číst článek
S jedničkou jde do voleb ODS, Babišovo ANO má 21. „Oko bere,“ věří Stropnický S jedničkou jde do voleb ODS, Babišovo ANO má 21. „Oko bere,“ věří Stropnický Politické strany mají do voleb už svá čísla. Volby jsou tak opět o něco blíž. Může tedy začít tisk h... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Markéta Wernerová
Markéta Wernerová
zobrazit profil Jana Maláčová
Jana Maláčová
zobrazit profil Josef Janů
Josef Janů
zobrazit profil Jiří Mihola
Jiří Mihola
zobrazit profil Miroslav Antl
Miroslav Antl
zobrazit profil Jiří Kulhánek
Jiří Kulhánek
zobrazit profil Roman Línek
Roman Línek