Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Profese: politolog, politický komentátor, pedagog

Související celebrity

Životopis

Politolog Lukáš Jelínek, někdejší první místopředseda Masarykovy demokratické akademie, proslul jako politický komentátor. Spolupracuje mj. se společností Czech News Center.

Absolvoval obor politologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Po ukončení studia Lukáš Jelínek (narozen 1973) pracoval jako novinář, středoškolský a vysokoškolský pedagog. Zabývá se zejména systémy politických stran a moderní československou historií.

LUKÁŠ JELÍNEK O FIALOVĚ VLÁDĚ

Jelínek radil i předsedovi vlády

Působil jako poradce předsedy vlády (v letech 2002 až 2004) Vladimíra Špidly a někdejšího šéfa Sněmovny a dlouholetého poslance Lubomíra Zaorálka (oba ČSSD). Lukáš Jelínek byl ředitelem levicového think-tanku Masarykova demokratická akademie.

Posléze se Lukáš Jelínek stal prvním místopředsedou Masarykovy demokratické akademie, jejímž ředitelem je od října 2011 Vladimír Špidla a předsedou představenstva Lubomír Zaorálek.

Lukáš Jelínek má blízko k ČSSD

V listopadu 2020 se Lukáš Jelínek rozhodl na funkci místopředsedy Masarykovy demokratické akademie rezignovat. „Nechci, aby moje mediální aktivity byly pro kolegy přítěží,“ vysvětlil na Twitteru politolog, který má blízko k sociální demokracii.

O LUKÁŠI JELÍNKOVI ČTĚTE ZDE>>

Pravidelně přispívá do dvouměsíčníku Listy. Aktuální politické dění Lukáš Jelínek komentuje např. pro Český rozhlas. Jeho články se objevují v řadě sdělovacích prostředků. Spolupracuje mj. s největším mediálním domem v ČR, jímž je společnost Czech News Center.

 

Články o celebritě

TOP 10 hlášek Miloše Zemana: Pitomci, dementi, smrt abstinentům i likvidace novinářů TOP 10 hlášek Miloše Zemana: Pitomci, dementi, smrt abstinentům i likvidace novinářů Prezident Miloš Zeman (78) už dnes zhasne pomyslné světlo a předá klíče od Pražského hradu svému nás... číst článek
První Pavlovo veto na obzoru?! Stále mlčí, zda podepíše snížení důchodů. Co na to experti? První Pavlovo veto na obzoru?! Stále mlčí, zda podepíše snížení důchodů. Co na to experti? Ještě se oficiálně neujal prezidentského žezla, ale už teď Petr Pavel (61) dává najevo, že s důchodo... číst článek
Den D: Babiš už o svém osudu rozhodl a zašel do práce, ANO mlčí. Jaké scénáře nastínili experti? Den D: Babiš už o svém osudu rozhodl a zašel do práce, ANO mlčí. Jaké scénáře nastínili experti? Předseda hnutí ANO Andrej Babiš (ANO) podle osloveného politologa drtivě projel prezidentské volby, ... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Anna Paquin
Anna Paquin
zobrazit profil Zuzana Mausová
Zuzana Mausová
zobrazit profil Veronika Freimanová
Veronika Freimanová
zobrazit profil Patrik Děrgel
Patrik Děrgel
zobrazit profil Michelle Obama
Michelle Obama
zobrazit profil Radmila Kleslová
Radmila Kleslová
zobrazit profil Štěpán Rímský
Štěpán Rímský