Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Profese: politolog, politický komentátor, pedagog

Související celebrity

Životopis

Politolog Lukáš Jelínek, někdejší první místopředseda Masarykovy demokratické akademie, proslul jako politický komentátor. Spolupracuje mj. se společností Czech News Center.

Absolvoval obor politologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Po ukončení studia Lukáš Jelínek (narozen 1973) pracoval jako novinář, středoškolský a vysokoškolský pedagog. Zabývá se zejména systémy politických stran a moderní československou historií.

LUKÁŠ JELÍNEK O FIALOVĚ VLÁDĚ

Jelínek radil i předsedovi vlády

Působil jako poradce předsedy vlády (v letech 2002 až 2004) Vladimíra Špidly a někdejšího šéfa Sněmovny a dlouholetého poslance Lubomíra Zaorálka (oba ČSSD). Lukáš Jelínek byl ředitelem levicového think-tanku Masarykova demokratická akademie.

Posléze se Lukáš Jelínek stal prvním místopředsedou Masarykovy demokratické akademie, jejímž ředitelem je od října 2011 Vladimír Špidla a předsedou představenstva Lubomír Zaorálek.

Lukáš Jelínek má blízko k ČSSD

V listopadu 2020 se Lukáš Jelínek rozhodl na funkci místopředsedy Masarykovy demokratické akademie rezignovat. „Nechci, aby moje mediální aktivity byly pro kolegy přítěží,“ vysvětlil na Twitteru politolog, který má blízko k sociální demokracii.

O LUKÁŠI JELÍNKOVI ČTĚTE ZDE>>

Pravidelně přispívá do dvouměsíčníku Listy. Aktuální politické dění Lukáš Jelínek komentuje např. pro Český rozhlas. Jeho články se objevují v řadě sdělovacích prostředků. Spolupracuje mj. s největším mediálním domem v ČR, jímž je společnost Czech News Center.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Petr Neužil
Petr Neužil
zobrazit profil Jan Potměšil
Jan Potměšil
zobrazit profil Josef Šural
Josef Šural
zobrazit profil Hanno Brühl
Hanno Brühl
zobrazit profil Marek Epstein
Marek Epstein
zobrazit profil Tomáš Ortel
Tomáš Ortel
zobrazit profil Sandra Nováková
Sandra Nováková
zobrazit profil Jiří Vala
Jiří Vala