Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Profese: politolog, politický komentátor, pedagog

Související celebrity

Životopis

Politolog Lukáš Jelínek, někdejší první místopředseda Masarykovy demokratické akademie, proslul jako politický komentátor. Spolupracuje mj. se společností Czech News Center.

Absolvoval obor politologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Po ukončení studia Lukáš Jelínek (narozen 1973) pracoval jako novinář, středoškolský a vysokoškolský pedagog. Zabývá se zejména systémy politických stran a moderní československou historií.

LUKÁŠ JELÍNEK O FIALOVĚ VLÁDĚ

Jelínek radil i předsedovi vlády

Působil jako poradce předsedy vlády (v letech 2002 až 2004) Vladimíra Špidly a někdejšího šéfa Sněmovny a dlouholetého poslance Lubomíra Zaorálka (oba ČSSD). Lukáš Jelínek byl ředitelem levicového think-tanku Masarykova demokratická akademie.

Posléze se Lukáš Jelínek stal prvním místopředsedou Masarykovy demokratické akademie, jejímž ředitelem je od října 2011 Vladimír Špidla a předsedou představenstva Lubomír Zaorálek.

Lukáš Jelínek má blízko k ČSSD

V listopadu 2020 se Lukáš Jelínek rozhodl na funkci místopředsedy Masarykovy demokratické akademie rezignovat. „Nechci, aby moje mediální aktivity byly pro kolegy přítěží,“ vysvětlil na Twitteru politolog, který má blízko k sociální demokracii.

O LUKÁŠI JELÍNKOVI ČTĚTE ZDE>>

Pravidelně přispívá do dvouměsíčníku Listy. Aktuální politické dění Lukáš Jelínek komentuje např. pro Český rozhlas. Jeho články se objevují v řadě sdělovacích prostředků. Spolupracuje mj. s největším mediálním domem v ČR, jímž je společnost Czech News Center.

 

Články o celebritě

Politolog Jelínek o Jurečkově necitlivé kampani: Hloupá a neefektivní. A měl by se omluvit Politolog Jelínek o Jurečkově necitlivé kampani: Hloupá a neefektivní. A měl by se omluvit Politolog Lukáš Jelínek kampaň KDU-ČSL za zjednodušení systému sociálních dávek a kontroly jejich če... číst článek
Politologové o posměchu za Kolaříkovu nabídku „trojky“. Jak kauza zamává s Piráty? Politologové o posměchu za Kolaříkovu nabídku „trojky“. Jak kauza zamává s Piráty? Pirátská strana zažívá poslední měsíce poměrně turbulentní období. Partají otřásly během posledního ... číst článek
Boj o zkratku ČSSD: Chce nás okrást, naštvala Volfová Šmardu. Je to faul, míní politolog Boj o zkratku ČSSD: Chce nás okrást, naštvala Volfová Šmardu. Je to faul, míní politolog Koncem června vzbudilo v kruzích sociálních demokratů pozdvižení přejmenování politického uskupení J... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Veronika Jeníková
Veronika Jeníková
zobrazit profil Robert Veverka
Robert Veverka
zobrazit profil Diana Sixtová
Diana Sixtová
zobrazit profil Marilyn  Monroe
Marilyn Monroe
zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka
zobrazit profil Jaroslav Klemeš
Jaroslav Klemeš
zobrazit profil Jiří Skalický
Jiří Skalický
zobrazit profil Michaela Kadlecová
Michaela Kadlecová