Miloš Říha | Celebwiki.cz

Miloš Říha

Datum narození: 6.12.1958
Místo narození: Přerov
Profese: někdejší hokejový útočník, trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Bývalý hokejový útočník Miloš Říha se roku 2018 stal hlavním trenérem českého národního týmu. Dříve vedl kluby nejen v Česku, ale zejména v KHL.

V nejvyšší československé hokejové soutěži Miloš Říha odehrál sezon, hrál v 262 zápasech a dal 67 gólů. Útočil mj. za Duklu Jihlava, TJ Vítkovice, Zetor Brno nebo HC Hodonín.

MILOŠ ŘÍHA VYVEDL DO SPOLEČNOSTI MILENKU

Jako hrající trenér Miloš Říha začal s kariérou kouče v HC Hodonín. Poté trénoval mj. týmy HC Přerov, HC IPB Pojišťovna Pardubice nebo HC Slovan Bratislava, jemuž pomohl k dvěma zlatům v slovenské extralize.

Posléze Miloš Říha působil v zahraničních týmech: HC Spartak Moskva, SKA Petrohrad a Avangard Omsk, s nímž opakovaně obsadil první příčku tabulky KHL.

V roce 2011 Miloš Říha získal ocenění za nejlepšího trenéra sezony v KHL.

Z vedení Avangardu Omsk byl Miloš Říha nečekaně odvolán. Údajně bez omluvy nepřišel na trénink mužstva a měl problémy s hráči.

V červnu 2018 se Miloš Říha stal hlavním trenérem české hokejové reprezentace. Smlouvu s nároďákem uzavřel na dva roky.

O MILOŠI ŘÍHOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou AlenouMiloš Říha syna Miloše, který se též věnuje hokeji. Jako mládežník hrál a posléze se stejně jako otec začal věnovat trénování.

 

Články o celebritě

Zohornové v akci! Brácha je hodnej, že mi ještě přihrál, usmál se Hynek Zohornové v akci! Brácha je hodnej, že mi ještě přihrál, usmál se Hynek PŘÍMO ZE STOCKHOLMU | Já na bráchu, brácha na mě. Přesně v tomhle stylu rozhodli sobotní partii s… číst článek
Proti Švédům s Willem, Flek se dočká konečně premiéry: Moc se těším! Proti Švédům s Willem, Flek se dočká konečně premiéry: Moc se těším! PŘÍMO ZE STOCKHOLMU | Když z tréninku odešel jako první, a jeho parťák ještě chytal další minuty,… číst článek
Broš cepoval reprezentanty. Sestavil jim trénink dovedností Broš cepoval reprezentanty. Sestavil jim trénink dovedností První dva tréninky české reprezentace před Švédskými hrami zpestřila hokejistům speciální cvičení… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Veronika Vítková
Veronika Vítková
zobrazit profil Karolína Muchová
Karolína Muchová
zobrazit profil Radim Šimek
Radim Šimek
zobrazit profil Martin Ručinský
Martin Ručinský
zobrazit profil Neymar Da Silva Santos Júnior
Neymar Da Silva Santos Júnior
zobrazit profil David Svoboda
David Svoboda
zobrazit profil Filip Chytil
Filip Chytil
zobrazit profil Klára Koukalová
Klára Koukalová