Miloš Říha

Datum narození: 6. 12. 1958
Datum úmrtí: 1. 9. 2020
Místo narození: Přerov
Profese: někdejší hokejový útočník, trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Bývalý hokejový útočník Miloš Říha se roku 2018 stal hlavním trenérem českého národního týmu. Dříve vedl kluby nejen v Česku, ale zejména v KHL.

V nejvyšší československé hokejové soutěži Miloš Říha odehrál sezon, hrál v 262 zápasech a dal 67 gólů. Útočil mj. za Duklu Jihlava, TJ Vítkovice, Zetor Brno nebo HC Hodonín.

MILOŠ ŘÍHA VYVEDL DO SPOLEČNOSTI MILENKU

Jako hrající trenér Miloš Říha začal s kariérou kouče v HC Hodonín. Poté trénoval mj. týmy HC Přerov, HC IPB Pojišťovna Pardubice nebo HC Slovan Bratislava, jemuž pomohl k dvěma zlatům v slovenské extralize.

Posléze Miloš Říha působil v zahraničních týmech: HC Spartak Moskva, SKA Petrohrad a Avangard Omsk, s nímž opakovaně obsadil první příčku tabulky KHL.

V roce 2011 Miloš Říha získal ocenění za nejlepšího trenéra sezony v KHL.

Z vedení Avangardu Omsk byl Miloš Říha nečekaně odvolán. Údajně bez omluvy nepřišel na trénink mužstva a měl problémy s hráči.

V červnu 2018 se Miloš Říha stal hlavním trenérem české hokejové reprezentace. Smlouvu s nároďákem uzavřel na dva roky.

O MILOŠI ŘÍHOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Alenou měl Miloš Říha syna Miloše, který se též věnuje hokeji. Jako mládežník hrál a posléze se stejně jako otec začal věnovat trénování.

Miloš Říha zemřel 1. září 2020. Bylo mu 61 let.

 

Články o celebritě

Velká ANKETA čtenářů Sportu: Medaile na MS bude, dresy už nevadí Velká ANKETA čtenářů Sportu: Medaile na MS bude, dresy už nevadí Už zítra startuje v Rize mistrovství světa. Deník Sport a web iSport.cz vám před prvním buly přináší... číst článek
Novácká rosnička Říhová: Porodila dceru Sofii! Novácká rosnička Říhová: Porodila dceru Sofii! Televizní rosnička a moderátorka Evropy 2 Katka Říhová (33) se stala poprvé maminkou! V pátek porodi... číst článek
Majitel Mladé Boleslavi se zlobí na Pešána: Ať se podívá do garáže! Majitel Mladé Boleslavi se zlobí na Pešána: Ať se podívá do garáže! Hustý týden událostí kolem nekompromisních výroků Filipa Pešána pokračuje reakcí nejvyššího vedení b... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lukáš Bauer
Lukáš Bauer
zobrazit profil Ondřej Hyman
Ondřej Hyman
zobrazit profil Markéta Vondroušová
Markéta Vondroušová
zobrazit profil Theodor Gebre Selassie
Theodor Gebre Selassie
zobrazit profil Jiří Dopita
Jiří Dopita
zobrazit profil Jakub Vágner
Jakub Vágner
zobrazit profil Zbyněk Irgl
Zbyněk Irgl
zobrazit profil Mohamed Salah
Mohamed Salah