Miloš Říha | Celebwiki.cz

Miloš Říha

Datum narození: 6. 12. 1958
Místo narození: Přerov
Profese: někdejší hokejový útočník, trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Bývalý hokejový útočník Miloš Říha se roku 2018 stal hlavním trenérem českého národního týmu. Dříve vedl kluby nejen v Česku, ale zejména v KHL.

V nejvyšší československé hokejové soutěži Miloš Říha odehrál sezon, hrál v 262 zápasech a dal 67 gólů. Útočil mj. za Duklu Jihlava, TJ Vítkovice, Zetor Brno nebo HC Hodonín.

MILOŠ ŘÍHA VYVEDL DO SPOLEČNOSTI MILENKU

Jako hrající trenér Miloš Říha začal s kariérou kouče v HC Hodonín. Poté trénoval mj. týmy HC Přerov, HC IPB Pojišťovna Pardubice nebo HC Slovan Bratislava, jemuž pomohl k dvěma zlatům v slovenské extralize.

Posléze Miloš Říha působil v zahraničních týmech: HC Spartak Moskva, SKA Petrohrad a Avangard Omsk, s nímž opakovaně obsadil první příčku tabulky KHL.

V roce 2011 Miloš Říha získal ocenění za nejlepšího trenéra sezony v KHL.

Z vedení Avangardu Omsk byl Miloš Říha nečekaně odvolán. Údajně bez omluvy nepřišel na trénink mužstva a měl problémy s hráči.

V červnu 2018 se Miloš Říha stal hlavním trenérem české hokejové reprezentace. Smlouvu s nároďákem uzavřel na dva roky.

O MILOŠI ŘÍHOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou AlenouMiloš Říha syna Miloše, který se též věnuje hokeji. Jako mládežník hrál a posléze se stejně jako otec začal věnovat trénování.

 

Články o celebritě

Zohorna o Penguins i vzoru Crosbym. Bratrský útok v NHL? Neprohloupili by Zohorna o Penguins i vzoru Crosbym. Bratrský útok v NHL? Neprohloupili by Ta zpráva z minulé středy ohromila. Radim Zohorna podepsal smlouvu s Pittsburghem. Překvapení? Pro ř... číst článek
Straka a Špaček k národnímu týmu! Svaz schválil trenéry, Nedvěd zůstává Straka a Špaček k národnímu týmu! Svaz schválil trenéry, Nedvěd zůstává Už je to oficiální! Český národní tým v následujících dvou sezonách povedou společně s Filipem Pešán... číst článek
Straka vyváží Pešánovi deficit kariéry, říká Sýkora. Co zazlívá Špačkovi? Straka vyváží Pešánovi deficit kariéry, říká Sýkora. Co zazlívá Špačkovi? Všechno ukáže až čas, ovšem Marek Sýkora novému trenérskému ansámblu hokejové reprezentace dává sluš... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Polanský
Jiří Polanský
zobrazit profil Wayne Rooney
Wayne Rooney
zobrazit profil Josef Dostál
Josef Dostál
zobrazit profil Jaroslav Bednář
Jaroslav Bednář
zobrazit profil Lubomír Jančařík
Lubomír Jančařík
zobrazit profil Jana Pechanová
Jana Pechanová
zobrazit profil Antonín Panenka
Antonín Panenka