Miloš Říha | Celebwiki.cz

Miloš Říha

Datum narození: 6.12.1958
Místo narození: Přerov
Profese: někdejší hokejový útočník, trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Bývalý hokejový útočník Miloš Říha se roku 2018 stal hlavním trenérem českého národního týmu. Dříve vedl kluby nejen v Česku, ale zejména v KHL.

V nejvyšší československé hokejové soutěži Miloš Říha odehrál sezon, hrál v 262 zápasech a dal 67 gólů. Útočil mj. za Duklu Jihlava, TJ Vítkovice, Zetor Brno nebo HC Hodonín.

MILOŠ ŘÍHA VYVEDL DO SPOLEČNOSTI MILENKU

Jako hrající trenér Miloš Říha začal s kariérou kouče v HC Hodonín. Poté trénoval mj. týmy HC Přerov, HC IPB Pojišťovna Pardubice nebo HC Slovan Bratislava, jemuž pomohl k dvěma zlatům v slovenské extralize.

Posléze Miloš Říha působil v zahraničních týmech: HC Spartak Moskva, SKA Petrohrad a Avangard Omsk, s nímž opakovaně obsadil první příčku tabulky KHL.

V roce 2011 Miloš Říha získal ocenění za nejlepšího trenéra sezony v KHL.

Z vedení Avangardu Omsk byl Miloš Říha nečekaně odvolán. Údajně bez omluvy nepřišel na trénink mužstva a měl problémy s hráči.

V červnu 2018 se Miloš Říha stal hlavním trenérem české hokejové reprezentace. Smlouvu s nároďákem uzavřel na dva roky.

O MILOŠI ŘÍHOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou AlenouMiloš Říha syna Miloše, který se též věnuje hokeji. Jako mládežník hrál a posléze se stejně jako otec začal věnovat trénování.

 

Články o celebritě

Říhovi na Karjale bude chybět trio ze Sparty a Roth, Vejmelka poletí Říhovi na Karjale bude chybět trio ze Sparty a Roth, Vejmelka poletí Už na prvním srazu úvodní mise musel počítat omluvenky. Na turnaji Karjala se reprezentační kouč… číst článek
Jaškin si užívá v rodném Rusku: Návrat do reprezentace ale potěší Jaškin si užívá v rodném Rusku: Návrat do reprezentace ale potěší Odchod ze zámoří do Ruska se evidentně vyplatil. Reprezentační útočník Dmitrij Jaškin v KHL září.… číst článek
Vrbatovi se nezdá řízení českého hokeje: Jak chce Pešán vše stíhat? Vrbatovi se nezdá řízení českého hokeje: Jak chce Pešán vše stíhat? Prožil úctyhodnou kariéru v NHL, loni se vrátil domů, aby se záhy s vervou vrhl do šichty v BK Mladá… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Milan Petržela
Milan Petržela
zobrazit profil Mike Tyson
Mike Tyson
zobrazit profil Lukáš Trefil
Lukáš Trefil
zobrazit profil Dzon Delarge
Dzon Delarge
zobrazit profil Lukáš Bauer
Lukáš Bauer
zobrazit profil Josef Jandač
Josef Jandač
zobrazit profil Tomáš Hübschman
Tomáš Hübschman
zobrazit profil Petr Kumstát
Petr Kumstát