Miloš Říha | Celebwiki.cz

Miloš Říha

Datum narození: 6.12.1958
Místo narození: Přerov
Profese: někdejší hokejový útočník, trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Bývalý hokejový útočník Miloš Říha se roku 2018 stal hlavním trenérem českého národního týmu. Dříve vedl kluby nejen v Česku, ale zejména v KHL.

V nejvyšší československé hokejové soutěži Miloš Říha odehrál sezon, hrál v 262 zápasech a dal 67 gólů. Útočil mj. za Duklu Jihlava, TJ Vítkovice, Zetor Brno nebo HC Hodonín.

MILOŠ ŘÍHA VYVEDL DO SPOLEČNOSTI MILENKU

Jako hrající trenér Miloš Říha začal s kariérou kouče v HC Hodonín. Poté trénoval mj. týmy HC Přerov, HC IPB Pojišťovna Pardubice nebo HC Slovan Bratislava, jemuž pomohl k dvěma zlatům v slovenské extralize.

Posléze Miloš Říha působil v zahraničních týmech: HC Spartak Moskva, SKA Petrohrad a Avangard Omsk, s nímž opakovaně obsadil první příčku tabulky KHL.

V roce 2011 Miloš Říha získal ocenění za nejlepšího trenéra sezony v KHL.

Z vedení Avangardu Omsk byl Miloš Říha nečekaně odvolán. Údajně bez omluvy nepřišel na trénink mužstva a měl problémy s hráči.

V červnu 2018 se Miloš Říha stal hlavním trenérem české hokejové reprezentace. Smlouvu s nároďákem uzavřel na dva roky.

O MILOŠI ŘÍHOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou AlenouMiloš Říha syna Miloše, který se též věnuje hokeji. Jako mládežník hrál a posléze se stejně jako otec začal věnovat trénování.

 

Články o celebritě

Říhu potěšil kemp i test s Jihlavou: Oproti loňsku to bylo od hráčů lepší Říhu potěšil kemp i test s Jihlavou: Oproti loňsku to bylo od hráčů lepší Trenér české hokejové reprezentace Miloš Říha si pochvaloval tréninkový test proti Jihlavě,… číst článek
Modelový zápas 4x20 pro Říhův tým. Reprezentace přehrála Jihlavu 3:1 a 2:1 Modelový zápas 4x20 pro Říhův tým. Reprezentace přehrála Jihlavu 3:1 a 2:1 Tréninkovými zápasy s prvoligovou Duklou Jihlava si zpestřila týdenní soustředění na Horáckém… číst článek
Říha poprvé popsal odstavení Vrány na MS: Ani Jágr si nedělal, co chtěl Říha poprvé popsal odstavení Vrány na MS: Ani Jágr si nedělal, co chtěl Jeho nástup na bratislavskou scénu bral dech. Jakub Vrána v premiéře za národní tým exceloval proti… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Rostislav Osička
Rostislav Osička
zobrazit profil Emil Zátopek
Emil Zátopek
zobrazit profil Kristýna Kolocová
Kristýna Kolocová
zobrazit profil Mick Schumacher
Mick Schumacher
zobrazit profil Zbyněk Irgl
Zbyněk Irgl
zobrazit profil Jiří Vašíček
Jiří Vašíček
zobrazit profil Barbora Havlíčková
Barbora Havlíčková
zobrazit profil Michal Kadlec
Michal Kadlec