Miloš Říha | Celebwiki.cz

Miloš Říha

Datum narození: 6.12.1958
Místo narození: Přerov
Profese: někdejší hokejový útočník, trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Bývalý hokejový útočník Miloš Říha se roku 2018 stal hlavním trenérem českého národního týmu. Dříve vedl kluby nejen v Česku, ale zejména v KHL.

V nejvyšší československé hokejové soutěži Miloš Říha odehrál sezon, hrál v 262 zápasech a dal 67 gólů. Útočil mj. za Duklu Jihlava, TJ Vítkovice, Zetor Brno nebo HC Hodonín.

MILOŠ ŘÍHA VYVEDL DO SPOLEČNOSTI MILENKU

Jako hrající trenér Miloš Říha začal s kariérou kouče v HC Hodonín. Poté trénoval mj. týmy HC Přerov, HC IPB Pojišťovna Pardubice nebo HC Slovan Bratislava, jemuž pomohl k dvěma zlatům v slovenské extralize.

Posléze Miloš Říha působil v zahraničních týmech: HC Spartak Moskva, SKA Petrohrad a Avangard Omsk, s nímž opakovaně obsadil první příčku tabulky KHL.

V roce 2011 Miloš Říha získal ocenění za nejlepšího trenéra sezony v KHL.

Z vedení Avangardu Omsk byl Miloš Říha nečekaně odvolán. Údajně bez omluvy nepřišel na trénink mužstva a měl problémy s hráči.

V červnu 2018 se Miloš Říha stal hlavním trenérem české hokejové reprezentace. Smlouvu s nároďákem uzavřel na dva roky.

O MILOŠI ŘÍHOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou AlenouMiloš Říha syna Miloše, který se též věnuje hokeji. Jako mládežník hrál a posléze se stejně jako otec začal věnovat trénování.

 

Články o celebritě

Play off podle expertů jede: Sparta s Kometou? Jasná záležitost. Plzeň out Play off podle expertů jede: Sparta s Kometou? Jasná záležitost. Plzeň out Drtivý a jednoznačný. Takový je názor vybrané poroty deníku Sport a iSport.cz na žhavou sérii Sparty s Kometou.… číst článek
Prodlouží Říha? Ne, Pešán potvrzený. Víme, s kým by mohl trénovat Prodlouží Říha? Ne, Pešán potvrzený. Víme, s kým by mohl trénovat Je to pro něj bolestivý konec reprezentační éry. Kouč Miloš Říha se druhého hokejového šampionátu… číst článek
ANKETA: Říha bude nejspíš bez MS. Měl by pokračovat u reprezentace? ANKETA: Říha bude nejspíš bez MS. Měl by pokračovat u reprezentace? Když prezident Českého hokeje Tomáš Král představoval Filipa Pešána jako budoucího trenéra českého… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Matúš Kozáčik
Matúš Kozáčik
zobrazit profil Milan Doudera
Milan Doudera
zobrazit profil David Vaněček
David Vaněček
zobrazit profil Ondřej Vetešník
Ondřej Vetešník
zobrazit profil Jakub Kindl
Jakub Kindl
zobrazit profil Juraj Valach
Juraj Valach
zobrazit profil Vavřinec Hradilek
Vavřinec Hradilek
zobrazit profil Jakub Holuša
Jakub Holuša