Alois Hadamczik | Celebwiki.cz

Alois Hadamczik

Datum narození: 20.6.1952
Místo narození: Kravaře
Profese: hokejový trenér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Reprezentační trenér Alois Hadamczik přivezl s národním hokejovým týmem olympijský bronz z Turína 2006. Na mistrovství světa dosáhli čeští hokejisté pod jeho vedením dvakrát třetího a jednou druhého místa.

Alois Hadamzcik se narodil v německy hovořící rodině. Česky se naučil až v první třídě. Po vyučení na strojního zámečníka pracoval jako údržbář. Mezitím hrál hokej za rodné Kravaře, Opavu nebo prvoligovou Kopřivnici. Dálkově studoval strojní průmyslovku, po které následoval obor trenérství na Univerzitě Karlově.

Koučovat začal Alois Hadamzcik v roce 1984. Kromě Třince, Vítkovic a Sparty vedl týmy i v Německu. Na reprezentačního trenéra kandidoval poprvé v roce 2002. Tehdy ho ještě přebruslil Slavomír Lener. O čtyři roky později si už trenérskou lavičku Alois Hadamzcik vzít nenechal. Dobrý cit pro hru předvedl hned na zimních olympijských hrách 2006, kdy si jeho svěřenci vydobyli bronz. K národnímu týmu se vrátil v roce 2010. V roce 2014 měl v Soči opět pod taktovkou olympijský hokejový tým.

Kromě hokeje vsadil Alois Hadamzcik i na podnikání. Spoluvlastnil fotbalový Baník Ostrava. V Kravařích vybudoval sportovní areál. Má několik nemovitostí.

S manželkou Sylvou Hadamczikovou vychovali syna Marcela a dceru Nicol. Několik let je Hadamczikovou přítelkyní Lucie Placzková. Rozvádět se ale Alois Hadamzcik nehodlá. Jeho bratr Evžen Hadamczik byl fotbalový trenér.

 

Články o celebritě

Talent Pytlík nejen o pilování bruslení: MS? Hadamczikovi nic nezazlívám Talent Pytlík nejen o pilování bruslení: MS? Hadamczikovi nic nezazlívám Jaromír Pytlík starší pořádá dovednostní kempy, kam každý rok jezdí reprezentanti i hráči z NHL,… číst článek
Rusáci budou zklamanější než my, hlásil Jágr na MS. Ruce ho nesvrběly Rusáci budou zklamanější než my, hlásil Jágr na MS. Ruce ho nesvrběly Nutkání naskočit na led neměl. Jaromír Jágr sledoval semifinále MS v hokeji Česko - Kanada (1:5)… číst článek
Nejlepší hráč v play off?! Dravecký udivuje extraligu. Odpustí mu úlet? Nejlepší hráč v play off?! Dravecký udivuje extraligu. Odpustí mu úlet? Nejdřív šlo jen o záskok při nouzovém režimu třineckého obranného lazaretu. Beci Ocelářů se uzdravují,… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Josef Táborský
Josef Táborský
zobrazit profil Lenka Janíková
Lenka Janíková
zobrazit profil Jan Kudlička
Jan Kudlička
zobrazit profil Otakar Vávra
Otakar Vávra
zobrazit profil Karel Rachůnek
Karel Rachůnek
zobrazit profil Ondřej Sluka
Ondřej Sluka
zobrazit profil Radek Holomčík
Radek Holomčík
zobrazit profil Matyáš Hložek
Matyáš Hložek