Alois Hadamczik | Celebwiki.cz

Alois Hadamczik

Datum narození: 20. 6. 1952
Místo narození: Kravaře
Profese: hokejový trenér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Reprezentační trenér Alois Hadamczik přivezl s národním hokejovým týmem olympijský bronz z Turína 2006. Na mistrovství světa dosáhli čeští hokejisté pod jeho vedením dvakrát třetího a jednou druhého místa.

Alois Hadamzcik se narodil v německy hovořící rodině. Česky se naučil až v první třídě. Po vyučení na strojního zámečníka pracoval jako údržbář. Mezitím hrál hokej za rodné Kravaře, Opavu nebo prvoligovou Kopřivnici. Dálkově studoval strojní průmyslovku, po které následoval obor trenérství na Univerzitě Karlově.

Koučovat začal Alois Hadamzcik v roce 1984. Kromě Třince, Vítkovic a Sparty vedl týmy i v Německu. Na reprezentačního trenéra kandidoval poprvé v roce 2002. Tehdy ho ještě přebruslil Slavomír Lener. O čtyři roky později si už trenérskou lavičku Alois Hadamzcik vzít nenechal. Dobrý cit pro hru předvedl hned na zimních olympijských hrách 2006, kdy si jeho svěřenci vydobyli bronz. K národnímu týmu se vrátil v roce 2010. V roce 2014 měl v Soči opět pod taktovkou olympijský hokejový tým.

Kromě hokeje vsadil Alois Hadamzcik i na podnikání. Spoluvlastnil fotbalový Baník Ostrava. V Kravařích vybudoval sportovní areál. Má několik nemovitostí.

S manželkou Sylvou Hadamczikovou vychovali syna Marcela a dceru Nicol. Několik let je Hadamczikovou přítelkyní Lucie Placzková. Rozvádět se ale Alois Hadamzcik nehodlá. Jeho bratr Evžen Hadamczik byl fotbalový trenér.

 

Články o celebritě

Deset let od posledního hokejového zlata. Co dělají šampioni dnes? Deset let od posledního hokejového zlata. Co dělají šampioni dnes? Vzpomínky na poslední české zlato z hokejového šampionátu už jsou pořádně zanesené prachem. Z výběru... číst článek
Sestava snů Třince: smrtící komando, šikovní hračičkové i lídři z NHL Sestava snů Třince: smrtící komando, šikovní hračičkové i lídři z NHL Přehlídka ofenzivního talentu i nebojácné zarputilosti. Třinečtí Oceláři jsou v elitní soutěži teprv... číst článek
Hadamczik brání Jágra i škrtání platů: Majitel se nemusí stydět za výpovědi Hadamczik brání Jágra i škrtání platů: Majitel se nemusí stydět za výpovědi Z pozice majitele vedl Baník Ostrava, zdatně obchodoval hráče do ciziny, koučoval hokejisty v Německ... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Marek Jankulovski
Marek Jankulovski
zobrazit profil Petr Vaněk
Petr Vaněk
zobrazit profil Melanie Vančurová
Melanie Vančurová
zobrazit profil Michaela Ochotská
Michaela Ochotská
zobrazit profil Ladislav Velebný
Ladislav Velebný
zobrazit profil Paweł  Deląg
Paweł Deląg
zobrazit profil Milan  Michálek
Milan Michálek
zobrazit profil Vladimír Mišík
Vladimír Mišík