Alois Hadamczik | Celebwiki.cz

Alois Hadamczik

Datum narození: 20.6.1952
Místo narození: Kravaře
Profese: hokejový trenér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Reprezentační trenér Alois Hadamczik přivezl s národním hokejovým týmem olympijský bronz z Turína 2006. Na mistrovství světa dosáhli čeští hokejisté pod jeho vedením dvakrát třetího a jednou druhého místa.

Alois Hadamzcik se narodil v německy hovořící rodině. Česky se naučil až v první třídě. Po vyučení na strojního zámečníka pracoval jako údržbář. Mezitím hrál hokej za rodné Kravaře, Opavu nebo prvoligovou Kopřivnici. Dálkově studoval strojní průmyslovku, po které následoval obor trenérství na Univerzitě Karlově.

Koučovat začal Alois Hadamzcik v roce 1984. Kromě Třince, Vítkovic a Sparty vedl týmy i v Německu. Na reprezentačního trenéra kandidoval poprvé v roce 2002. Tehdy ho ještě přebruslil Slavomír Lener. O čtyři roky později si už trenérskou lavičku Alois Hadamzcik vzít nenechal. Dobrý cit pro hru předvedl hned na zimních olympijských hrách 2006, kdy si jeho svěřenci vydobyli bronz. K národnímu týmu se vrátil v roce 2010. V roce 2014 měl v Soči opět pod taktovkou olympijský hokejový tým.

Kromě hokeje vsadil Alois Hadamzcik i na podnikání. Spoluvlastnil fotbalový Baník Ostrava. V Kravařích vybudoval sportovní areál. Má několik nemovitostí.

S manželkou Sylvou Hadamczikovou vychovali syna Marcela a dceru Nicol. Několik let je Hadamczikovou přítelkyní Lucie Placzková. Rozvádět se ale Alois Hadamzcik nehodlá. Jeho bratr Evžen Hadamczik byl fotbalový trenér.

 

Články o celebritě

Hadamczik k juniorské kauze: Svaz jednal proti morálce a logice sportu Hadamczik k juniorské kauze: Svaz jednal proti morálce a logice sportu Český hokej řeší obří blamáž, do níž spadl svaz po rozhodnutí soudu, jenž pozastavil start nejvyšší… číst článek
Talent Malík řeší dilema: zámoří, nebo Česko? Měl jsem být na MS, říká Talent Malík řeší dilema: zámoří, nebo Česko? Měl jsem být na MS, říká Brankář Nick Malík stojí před klíčovým rozhodnutím. Zůstat ve Frýdku-Místku, dál sbírat zkušenosti… číst článek
Talent Pytlík nejen o pilování bruslení: MS? Hadamczikovi nic nezazlívám Talent Pytlík nejen o pilování bruslení: MS? Hadamczikovi nic nezazlívám Jaromír Pytlík starší pořádá dovednostní kempy, kam každý rok jezdí reprezentanti i hráči z NHL,… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Klára Slámová
Klára Slámová
zobrazit profil Dominik Suchý
Dominik Suchý
zobrazit profil Alena Zárybnická
Alena Zárybnická
zobrazit profil Radoslav Skála
Radoslav Skála
zobrazit profil Emil Adamec
Emil Adamec
zobrazit profil Nikola Márová
Nikola Márová
zobrazit profil Jiří Hána
Jiří Hána
zobrazit profil Vojtěch Dyk
Vojtěch Dyk