Alois Hadamczik | Celebwiki.cz

Alois Hadamczik

Datum narození: 20.6.1952
Místo narození: Kravaře
Profese: hokejový trenér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Reprezentační trenér Alois Hadamczik přivezl s národním hokejovým týmem olympijský bronz z Turína 2006. Na mistrovství světa dosáhli čeští hokejisté pod jeho vedením dvakrát třetího a jednou druhého místa.

Alois Hadamzcik se narodil v německy hovořící rodině. Česky se naučil až v první třídě. Po vyučení na strojního zámečníka pracoval jako údržbář. Mezitím hrál hokej za rodné Kravaře, Opavu nebo prvoligovou Kopřivnici. Dálkově studoval strojní průmyslovku, po které následoval obor trenérství na Univerzitě Karlově.

Koučovat začal Alois Hadamzcik v roce 1984. Kromě Třince, Vítkovic a Sparty vedl týmy i v Německu. Na reprezentačního trenéra kandidoval poprvé v roce 2002. Tehdy ho ještě přebruslil Slavomír Lener. O čtyři roky později si už trenérskou lavičku Alois Hadamzcik vzít nenechal. Dobrý cit pro hru předvedl hned na zimních olympijských hrách 2006, kdy si jeho svěřenci vydobyli bronz. K národnímu týmu se vrátil v roce 2010. V roce 2014 měl v Soči opět pod taktovkou olympijský hokejový tým.

Kromě hokeje vsadil Alois Hadamzcik i na podnikání. Spoluvlastnil fotbalový Baník Ostrava. V Kravařích vybudoval sportovní areál. Má několik nemovitostí.

S manželkou Sylvou Hadamczikovou vychovali syna Marcela a dceru Nicol. Několik let je Hadamczikovou přítelkyní Lucie Placzková. Rozvádět se ale Alois Hadamzcik nehodlá. Jeho bratr Evžen Hadamczik byl fotbalový trenér.

 

Články o celebritě

Zábranský: Nevidím důvod tajit platy hráčů. Erat byl z faulu špatný Zábranský: Nevidím důvod tajit platy hráčů. Erat byl z faulu špatný Všechno je nachystáno pro útok na zlatý hattrick. Kometa po dvou báječných mistrovských sezonách… číst článek
Kvapilovi víc sedí Liberec než Kometa. Já a Hadamczik? Už jsme v klidu, říká Kvapilovi víc sedí Liberec než Kometa. Já a Hadamczik? Už jsme v klidu, říká V extralize vládne produktivitě, kdekdo o něm tvrdí, že si hraje svoji ligu. Po dvou letech se útočník… číst článek
Největší skandály v extralize: Lubina v hlavní roli, bodové odpočty i Duda Největší skandály v extralize: Lubina v hlavní roli, bodové odpočty i Duda Hokej je hra pro tvrdé chlapy! A i když by se neměly stávat, dějí se při něm i nejrůznější průšvihy.… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Klára Jerneková
Klára Jerneková
zobrazit profil Daniel Farnbauer
Daniel Farnbauer
zobrazit profil Ingemar Stenmark
Ingemar Stenmark
zobrazit profil Jiří Hlavatý
Jiří Hlavatý
zobrazit profil Zdenka Crkvenjaš
Zdenka Crkvenjaš
zobrazit profil Dominik Hašek
Dominik Hašek
zobrazit profil Lucie Borhyová
Lucie Borhyová
zobrazit profil Michaela Kuklová
Michaela Kuklová