Alois Hadamczik | Celebwiki.cz

Alois Hadamczik

Datum narození: 20.6.1952
Místo narození: Kravaře
Profese: hokejový trenér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Reprezentační trenér Alois Hadamczik přivezl s národním hokejovým týmem olympijský bronz z Turína 2006. Na mistrovství světa dosáhli čeští hokejisté pod jeho vedením dvakrát třetího a jednou druhého místa.

Alois Hadamzcik se narodil v německy hovořící rodině. Česky se naučil až v první třídě. Po vyučení na strojního zámečníka pracoval jako údržbář. Mezitím hrál hokej za rodné Kravaře, Opavu nebo prvoligovou Kopřivnici. Dálkově studoval strojní průmyslovku, po které následoval obor trenérství na Univerzitě Karlově.

Koučovat začal Alois Hadamzcik v roce 1984. Kromě Třince, Vítkovic a Sparty vedl týmy i v Německu. Na reprezentačního trenéra kandidoval poprvé v roce 2002. Tehdy ho ještě přebruslil Slavomír Lener. O čtyři roky později si už trenérskou lavičku Alois Hadamzcik vzít nenechal. Dobrý cit pro hru předvedl hned na zimních olympijských hrách 2006, kdy si jeho svěřenci vydobyli bronz. K národnímu týmu se vrátil v roce 2010. V roce 2014 měl v Soči opět pod taktovkou olympijský hokejový tým.

Kromě hokeje vsadil Alois Hadamzcik i na podnikání. Spoluvlastnil fotbalový Baník Ostrava. V Kravařích vybudoval sportovní areál. Má několik nemovitostí.

S manželkou Sylvou Hadamczikovou vychovali syna Marcela a dceru Nicol. Několik let je Hadamczikovou přítelkyní Lucie Placzková. Rozvádět se ale Alois Hadamzcik nehodlá. Jeho bratr Evžen Hadamczik byl fotbalový trenér.

 

Články o celebritě

Vítkovice řeší nové trenéry. Žádné trdlo ani šaman, možná se vrátí Holaň Vítkovice řeší nové trenéry. Žádné trdlo ani šaman, možná se vrátí Holaň Byl požádán, aby koučoval zápas v Hradci Králové. Zatím nic víc. Mojmír Trličík dokopal Vítkovice… číst článek
Kabině Komety fialky nevoněly, teď musí ukázat charakter Kabině Komety fialky nevoněly, teď musí ukázat charakter Brněnský trenér Petr Fiala to po nedělním debaklu 2:7 vylíčil velmi přesně. Nešel za mnou celý tým,… číst článek
Třinec slaví 90 let! Zopakuje si finále, dojde na usmíření s Králem Třinec slaví 90 let! Zopakuje si finále, dojde na usmíření s Králem Retro párty ve velkém stylu. Třinečtí Oceláři dnes oslaví 90 let od založení hokeje exhibičním opakováním… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil David Bowie
David Bowie
zobrazit profil Petr Vaněk
Petr Vaněk
zobrazit profil Taylor Swift
Taylor Swift
zobrazit profil Eliška Podzimková
Eliška Podzimková
zobrazit profil Nikola Bendová
Nikola Bendová
zobrazit profil Helena Kružíková
Helena Kružíková
zobrazit profil Norbert Lichý
Norbert Lichý
zobrazit profil Petr Sovič
Petr Sovič