Alois Hadamczik

Alois Hadamczik

Datum narození: 20. 6. 1952
Místo narození: Kravaře
Profese: hokejový trenér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Reprezentační trenér Alois Hadamczik přivezl s národním hokejovým týmem olympijský bronz z Turína 2006. Na mistrovství světa dosáhli čeští hokejisté pod jeho vedením dvakrát třetího a jednou druhého místa.

Alois Hadamzcik se narodil v německy hovořící rodině. Česky se naučil až v první třídě. Po vyučení na strojního zámečníka pracoval jako údržbář. Mezitím hrál hokej za rodné Kravaře, Opavu nebo prvoligovou Kopřivnici. Dálkově studoval strojní průmyslovku, po které následoval obor trenérství na Univerzitě Karlově.

Koučovat začal Alois Hadamzcik v roce 1984. Kromě Třince, Vítkovic a Sparty vedl týmy i v Německu. Na reprezentačního trenéra kandidoval poprvé v roce 2002. Tehdy ho ještě přebruslil Slavomír Lener. O čtyři roky později si už trenérskou lavičku Alois Hadamzcik vzít nenechal. Dobrý cit pro hru předvedl hned na zimních olympijských hrách 2006, kdy si jeho svěřenci vydobyli bronz. K národnímu týmu se vrátil v roce 2010. V roce 2014 měl v Soči opět pod taktovkou olympijský hokejový tým.

Kromě hokeje vsadil Alois Hadamzcik i na podnikání. Spoluvlastnil fotbalový Baník Ostrava. V Kravařích vybudoval sportovní areál. Má několik nemovitostí.

S manželkou Sylvou Hadamczikovou vychovali syna Marcela a dceru Nicol. Několik let je Hadamczikovou přítelkyní Lucie Placzková. Rozvádět se ale Alois Hadamzcik nehodlá. Jeho bratr Evžen Hadamczik byl fotbalový trenér.

 

Články o celebritě

Šéf Olomouce ostře o sudích: Mrkva? Arogantní a tlustý s pusou od párku Šéf Olomouce ostře o sudích: Mrkva? Arogantní a tlustý s pusou od párku Bublalo to v něm dlouho, po neděli už to nevydržel. Erik Fürst, generální manažer HC Olomouc, kývl n... číst článek
Hadamczik o penězích, trenérech i čistce: Řezníček mi k mladým neseděl Hadamczik o penězích, trenérech i čistce: Řezníček mi k mladým neseděl Byl to živý rozhovor. Alois Hadamczik někdy i dost emotivně vysvětloval, proč je podle něj nutné zru... číst článek
Havlát novým manažerem nároďáku. K ruce má Židlického, Jalonen posílí Havlát novým manažerem nároďáku. K ruce má Židlického, Jalonen posílí Vše je odhlasováno a odsouhlaseno. Hokejový národní tým našel nového generálního manažera. Po odstup... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Patrik Flaišinger
Patrik Flaišinger
zobrazit profil Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý
zobrazit profil Tereza Nosková
Tereza Nosková
zobrazit profil Helena Dvořáková
Helena Dvořáková
zobrazit profil Kristýna Liška Boková
Kristýna Liška Boková
zobrazit profil Lukáš Duy Anh Tran
Lukáš Duy Anh Tran
zobrazit profil Tomáš Dastlík
Tomáš Dastlík