Alois Hadamczik | Celebwiki.cz

Alois Hadamczik

Datum narození: 20. 6. 1952
Místo narození: Kravaře
Profese: hokejový trenér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Reprezentační trenér Alois Hadamczik přivezl s národním hokejovým týmem olympijský bronz z Turína 2006. Na mistrovství světa dosáhli čeští hokejisté pod jeho vedením dvakrát třetího a jednou druhého místa.

Alois Hadamzcik se narodil v německy hovořící rodině. Česky se naučil až v první třídě. Po vyučení na strojního zámečníka pracoval jako údržbář. Mezitím hrál hokej za rodné Kravaře, Opavu nebo prvoligovou Kopřivnici. Dálkově studoval strojní průmyslovku, po které následoval obor trenérství na Univerzitě Karlově.

Koučovat začal Alois Hadamzcik v roce 1984. Kromě Třince, Vítkovic a Sparty vedl týmy i v Německu. Na reprezentačního trenéra kandidoval poprvé v roce 2002. Tehdy ho ještě přebruslil Slavomír Lener. O čtyři roky později si už trenérskou lavičku Alois Hadamzcik vzít nenechal. Dobrý cit pro hru předvedl hned na zimních olympijských hrách 2006, kdy si jeho svěřenci vydobyli bronz. K národnímu týmu se vrátil v roce 2010. V roce 2014 měl v Soči opět pod taktovkou olympijský hokejový tým.

Kromě hokeje vsadil Alois Hadamzcik i na podnikání. Spoluvlastnil fotbalový Baník Ostrava. V Kravařích vybudoval sportovní areál. Má několik nemovitostí.

S manželkou Sylvou Hadamczikovou vychovali syna Marcela a dceru Nicol. Několik let je Hadamczikovou přítelkyní Lucie Placzková. Rozvádět se ale Alois Hadamzcik nehodlá. Jeho bratr Evžen Hadamczik byl fotbalový trenér.

 

Články o celebritě

Král, Král, Král, Král... Nikdo nemá odvahu se s ním měřit Král, Král, Král, Král... Nikdo nemá odvahu se s ním měřit Dvanáct let v křesle šéfa hokejového svazu je dlouhá doba. Tomáš Král dostal mandát na další čtyři r... číst článek
Král nadále zůstává šéfem Českého hokeje: Jednou to může řídit Jágr Král nadále zůstává šéfem Českého hokeje: Jednou to může řídit Jágr Pro další čtyři roky bude mít lední hokej v tuzemsku v čele Tomáše Krále. Ten obhájil post prezident... číst článek
KARLOS SHOW: Porazit Vémolu? Leda autem! Bijec pozval Suchánka a Dudu KARLOS SHOW: Porazit Vémolu? Leda autem! Bijec pozval Suchánka a Dudu Český Terminátor je zpět! A to se svým pořadem Karlos Show. Hosty v dalším dílu Vémolova pořadu tent... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jovanka Skrčeská
Jovanka Skrčeská
zobrazit profil Martina Formanová
Martina Formanová
zobrazit profil Dominik Volek
Dominik Volek
zobrazit profil Marek Lambora
Marek Lambora
zobrazit profil Josefína Nesvadbová
Josefína Nesvadbová
zobrazit profil Petr Vančura
Petr Vančura
zobrazit profil Justin Bieber
Justin Bieber