Alois Hadamczik | Celebwiki.cz

Alois Hadamczik

Datum narození: 20.6.1952
Místo narození: Kravaře
Profese: hokejový trenér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Reprezentační trenér Alois Hadamczik přivezl s národním hokejovým týmem olympijský bronz z Turína 2006. Na mistrovství světa dosáhli čeští hokejisté pod jeho vedením dvakrát třetího a jednou druhého místa.

Alois Hadamzcik se narodil v německy hovořící rodině. Česky se naučil až v první třídě. Po vyučení na strojního zámečníka pracoval jako údržbář. Mezitím hrál hokej za rodné Kravaře, Opavu nebo prvoligovou Kopřivnici. Dálkově studoval strojní průmyslovku, po které následoval obor trenérství na Univerzitě Karlově.

Koučovat začal Alois Hadamzcik v roce 1984. Kromě Třince, Vítkovic a Sparty vedl týmy i v Německu. Na reprezentačního trenéra kandidoval poprvé v roce 2002. Tehdy ho ještě přebruslil Slavomír Lener. O čtyři roky později si už trenérskou lavičku Alois Hadamzcik vzít nenechal. Dobrý cit pro hru předvedl hned na zimních olympijských hrách 2006, kdy si jeho svěřenci vydobyli bronz. K národnímu týmu se vrátil v roce 2010. V roce 2014 měl v Soči opět pod taktovkou olympijský hokejový tým.

Kromě hokeje vsadil Alois Hadamzcik i na podnikání. Spoluvlastnil fotbalový Baník Ostrava. V Kravařích vybudoval sportovní areál. Má několik nemovitostí.

S manželkou Sylvou Hadamczikovou vychovali syna Marcela a dceru Nicol. Několik let je Hadamczikovou přítelkyní Lucie Placzková. Rozvádět se ale Alois Hadamzcik nehodlá. Jeho bratr Evžen Hadamczik byl fotbalový trenér.

 

Články o celebritě

Vítkovice řeší nové trenéry. Žádné trdlo ani šaman, možná se vrátí Holaň Vítkovice řeší nové trenéry. Žádné trdlo ani šaman, možná se vrátí Holaň Byl požádán, aby koučoval zápas v Hradci Králové. Zatím nic víc. Mojmír Trličík dokopal Vítkovice… číst článek
Kabině Komety fialky nevoněly, teď musí ukázat charakter Kabině Komety fialky nevoněly, teď musí ukázat charakter Brněnský trenér Petr Fiala to po nedělním debaklu 2:7 vylíčil velmi přesně. Nešel za mnou celý tým,… číst článek
Třinec slaví 90 let! Zopakuje si finále, dojde na usmíření s Králem Třinec slaví 90 let! Zopakuje si finále, dojde na usmíření s Králem Retro párty ve velkém stylu. Třinečtí Oceláři dnes oslaví 90 let od založení hokeje exhibičním opakováním… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Gwen Stefani
Gwen Stefani
zobrazit profil Miriam Kantorková
Miriam Kantorková
zobrazit profil Jiří Čapka
Jiří Čapka
zobrazit profil Martin Škrtel
Martin Škrtel
zobrazit profil František Řehák
František Řehák
zobrazit profil Dita Hořínková
Dita Hořínková
zobrazit profil Pavla Tomicová
Pavla Tomicová
zobrazit profil Tomáš Zonyga
Tomáš Zonyga