Josef Jandač

Datum narození: 12.11.1968
Místo narození: Beroun
Profese: hokejový trenér
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Josef Jandač je hokejový kouč s ambicemi a jasnými možnostmi pracovat v elitních klubech KHL. Tvrdý k hráčům i sobě. Schopný pracovat pod tlakem. Byl u zlatého MS 2010, s výraznější rolí než asistentskou.

Hokejový stratég Josef Jandač poprvé nazul brusle ve vísce Chrustenice u Berouna, kde také vyrůstal. V mládí hrával za Beroun a v dorostu za prvoligové Kladno. V mužích pomohl Berounu v roce 1993 k postupu do první ligy. V témže roce ze zdravotních důvodů hráčskou kariéru ukončil a vrhl se na trenérskou dráhu.

JOSEF JANDAČ - CHYSTÁ SE DO KHL?

První profesionální trenérskou smlouvu podepsal Josef Jandač v pouhých šestadvaceti letech, kdy se stal hlavním koučem berounských Medvědů. Přes jihokorejský Seok Top Soul, Kralupy nad Vltavou a dorost Slavie se dostal na lavičku prvoligových Bílých Tygrů Liberec, které během jediné sezony vytáhl do extraligy.

V roce 2004 se stal Josef Jandač novým koučem Českých Budějovic, které spadly do první ligy. A Jandačovi se povedl nevídaný kousek. Nejenže se s týmem vrátil mezi klubovou elitu hned v následující sezoně, ale v dalších třech ročnících dotáhl mužstvo pokaždé do semifinále play off, přičemž dokonce jednou ovládl základní část.

Po úspěšném jihočeském angažmá se stal asistentem české reprezentace a po boku hlavního trenéra Vladimíra Růžičky získal v roce 2010 zlatou medaili. Poté měl Jandač namířeno do KHL, ale tým Kyjeva do ní nakonec přijat nebyl. Následující sezonu tak strávil berounský rodák na lavičce Pardubic, se kterými dosáhl znovu "jen" na semifinále.

V roce 2011 přišla nabídka Sparty a Josef Jandač dovedl pražské "S" k zisku Prezidentského poháru pro vítěze základní části. V následující sezoně koučoval v KHL nově vzniklý Lev Praha. Po výtečném začátku padla na tým krize a po sérii sedmi porážek byl trenér odvolán, ač s tím fanoušci nesouhlasili. Jandač se poté vrátil na střídačku Sparty, kterou pozvedl z posledního místa tabulky až k přímému postupu do play off.

V sezoně 2013/2014 vybudoval charismatický kouč Josef Jandač ze Sparty fungující mašinu, která si v extralize hrála vlastní soutěž. Suverénní vítěz základní části nestačil v play off až na brněnskou Kometu a vypadl, jak jinak, než v semifinále.

V roce 2016 se Josef Jandač stal hlavním trenérem českého národního týmu.

O JOSEFU JANDAČOVI ČTĚTE ZDE>>

Josef Jandač je otcem tří dětí.

VŠE O MS V LEDNÍM HOKEJI 2018 NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Nový GM Nedvěd: Nemůžeme být připosraní. Jak je to s Jágrem? Nový GM Nedvěd: Nemůžeme být připosraní. Jak je to s Jágrem? Svoji novou a prestižní misi hodlá ověnčit medailí. Jinak ji nebude považovat za úspěšnou. Předchůdci… číst článek
Král: Rebel mnohdy dokáže víc než slušňák. Mě taky všichni nemilují Král: Rebel mnohdy dokáže víc než slušňák. Mě taky všichni nemilují Měl hlavní vyjednávací funkci. Coby nejvyšší představitel českého hokeje vládl zásadním slovem při… číst článek
Měnit chování? Hloupost. To samé, proč by měl Říha vyzvídat u Jandače Měnit chování? Hloupost. To samé, proč by měl Říha vyzvídat u Jandače Miloš Říha, to jsou emoce. Výstřely emocí. Při jeho prvním výstupu na tiskové konferenci, kde seděl… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin  Hanzal
Martin Hanzal
zobrazit profil Vítězslav Lavička
Vítězslav Lavička
zobrazit profil Hana Matelová
Hana Matelová
zobrazit profil Jiří  Šlégr
Jiří Šlégr
zobrazit profil Věra Čáslavská
Věra Čáslavská
zobrazit profil Šárka Záhrobská-Strachová
Šárka Záhrobská-Strachová
zobrazit profil Tomáš Mertl
Tomáš Mertl
zobrazit profil Vítězslav Veselý
Vítězslav Veselý