Vladimíra Dvořáková | Celebwiki.cz
Vladimíra Dvořáková

Vladimíra Dvořáková

Datum narození: 11. 2. 1957
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politoložka, pedagožka, spisovatelka, komentátorka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Psycholožka Vladimíra Dvořáková, někdejší členka KSČ, byla vedoucí Katedry politologie na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE v Praze a předsedkyní Akreditační komise ČR.

Po maturitě Vladimíra Dvořáková, tehdy ještě pod rodným jménem Vladimíra Pešková, absolvovala kombinaci oborů ruština a historie na Filozofické fakultě UK v Praze. V letech 1981 až 1990 pracovala v Orientálním ústavu České akademie věd.

VLADIMÍRA DVOŘÁKOVÁ NA REFLEX.CZ

Někdejší členka KSČ Vladimíra Dvořáková po Sametové revoluci dva roky působila v Kabinetu politologie Ústavu státu a práva ČSAV. V roce 1994 nastoupila na Katedru politologie Fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze, které v letech 2002 až 2014 šéfovala.

Kromě toho byla Vladimíra Dvořáková mj. redaktorkou a posléze šéfredaktorkou časopisu Politologická revue, šéfkou časopisu Současná Evropa a Česká republika a v letech 2006 až 2016 předsedkyní Akreditační komise ČR, jejímž posláním je péče o kvalitu vysokoškolského vzdělávání.

V roce 2012 Vladimíra Dvořáková obdržela Cenu Františka Kriegla, udělovanou Nadací Charty 77, za příkladné občanské postoje a občanskou statečnost zejména právě ve funkci předsedkyně Akreditační komise ČR.

Do povědomí širší veřejnosti se Vladimíra Dvořáková dostala především svým nekompromisním postojem v kauze rychlostudentů Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni, za což čelila žalobám. Jedno z řízení bylo zastaveno, v druhém soud žalobu smetl ze stolu.

O VLADIMÍŘE DVOŘÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Z literární činnosti Vladimíry Dvořákové jmenujme např. publikace Nikaragujská politika (1990), Staré struktury a lustrace v novodobých dějinách (1992), jejímž jedním ze spoluautorů byl Miloslav Ransdorf, dále pak Spojené státy americké - společnost a politika (2002) nebo Rozkládání státu (2012).

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Milo Ventimiglia
Milo Ventimiglia
zobrazit profil Hynek Kmoníček
Hynek Kmoníček
zobrazit profil Dominik Vodička
Dominik Vodička
zobrazit profil Karolína Grohová
Karolína Grohová
zobrazit profil Jiří Čáslavka
Jiří Čáslavka
zobrazit profil Jitka Vodňanská
Jitka Vodňanská
zobrazit profil Tomáš Třetina
Tomáš Třetina
zobrazit profil Juraj Valach
Juraj Valach