Milan Brázdil | Celebwiki.cz

Milan Brázdil

Datum narození: 5.11.1962
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: lékař, záchranář, poslanec za hnutí ANO
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Poslanec Milan Brázdil byl ve volbách 2016 vyslán hnutím ANO 2011 do boje o senátorské křeslo. Do horní komory se nedostal, zato roku 2017 obhájil post ve Sněmovně.

Po absolvování všeobecného lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové Milan Brázdil získal atestace v oborech všeobecná medicína a urgentní medicína. Působil jako náčelník zdravotnické služby výsadkové brigády speciálního určení Prostějov.

MILAN BRÁZDIL - STÍŽNOST KVŮLI HULVÁTSTVÍ

Od roku 1991 Milan Brázdil pracoval jako samostatný lékař Letecké zdravotnické záchranné služby v Olomouci. V letech 2004 až 2005 vykonával ještě funkci ředitele olomouckého územního odboru Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje.

Milan Brázdil je držitelem několika licencí a certifikátů. V roce 2010 mu tehdejší prezident Václav Klaus předal Zlatý záchranářský kříž za to, že zachránil život muži, kterého do srdce zasáhla metr a půl dlouhá tříska z pily.

Lékař Milan Brázdil se do politiky pokoušel vstoupit ve volbách 2006, a to jak v komunálních, tak parlamentních. Neúspěšně. Cesta do dolní komory se mu otevřela roku 2013, kdy byl jako nestraník zvolen za hnutí ANO 2011. Stalo se to díky preferenčním hlasům, s nimiž přeskočil i olomouckého lídra Jaroslava Faltýnka.

O rok později se opět pod křídly hnutí Andreje Babiše Milan Brázdil dostal do Zastupitelstva města Olomouc. Bodoval zase díky preferenčním hlasům. V senátních volbách 2016 se stal kandidátem hnutí ANO v obvodu č. 61 – Olomouc. Do horní komory zvolen nebyl.

V parlamentních volbách 2017 se Milanu Brázdilovi podařilo obhájit poslanecký mandát.

Rodák z Uherského Hradiště Milan Brázdil je ženatý a má dvě děti.

 

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Hraba
Zdeněk Hraba
zobrazit profil Václav Horáček
Václav Horáček
zobrazit profil Jaroslava Pokorná Jermanová
Jaroslava Pokorná Jermanová
zobrazit profil Jaroslav  Doubrava
Jaroslav Doubrava
zobrazit profil Jiří Šír
Jiří Šír
zobrazit profil Margita Balaštíková
Margita Balaštíková
zobrazit profil Bohuslav Svoboda
Bohuslav Svoboda
zobrazit profil Viktorie Švédská
Viktorie Švédská