Josef Mlejnek

Josef Mlejnek

Profese: politolog, publicista

Související celebrity

Životopis

Josef Mlejnek, politolog a publicista, působící na Fakultě sociálních věd UK, komentuje domácí a zahraniční dění mimo jiné pro mediální dům Czech News Center.

Politolog Josef Mlejnek (narozen 1969) se specializuje na přechody k demokracii (nejen od komunismu), totalitní režimy, budování demokratického systému, komparativní politologie, ústavní a volební systémy, systémy politických stran, oblast střední a východní Evropy.

Mlejnek spolupracuje s řadou médií

V těchto oblastech Josef Mlejnek, působící na katedře politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, pořádá přednášky, kurzy a publikuje odborné články.

Josef Mlejnek je znám z médií, kam píše, ale i z těch, v nichž roku 1991 začal komentovat domácí a zahraniční dění. Kromě mediálního domu Czech News Center je to mj. Česká televize nebo Český rozhlas.

Uznávaný odborník Josef Mlejnek je autorem či spoluautorem několika publikací. Jmenujme např. Smíšené volební systémy (2010), Zaostřeno na komunismus (2014) nebo Kuře v hrnci a křeček v kole: česká politika a její transformace v kontextu civilizační krize (2015).

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Andrea Kalousová
Andrea Kalousová
zobrazit profil Jiří Oliva
Jiří Oliva
zobrazit profil Tereza Brodská
Tereza Brodská
zobrazit profil Václav Láska
Václav Láska
zobrazit profil Jan Antonín Duchoslav
Jan Antonín Duchoslav
zobrazit profil Richard Pogoda
Richard Pogoda
zobrazit profil Karel Mrkvička
Karel Mrkvička