Tomáš Filippi

Tomáš Filippi

Datum narození: 4. 5. 1992
Přezdívka: Pipina
Místo narození: Rychnov nad Kněžkou
Váha: 85 kg
Výška: 185 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Útočník Tomáš Filippi, přezdívaný Pipina, se dostal do širšího výběru na MS v hokeji 2016. Jeho sportovním vzorem je Sidney Crosby.

Tomáše Filippiho k hokeji přivedl tatínek už ve třech letech. S nejrychlejším kolektivním sportem začínal v Trutnově, kde hrál do šesté třídy. Protože tam nebyla ve vyšších ročnících žákovská liga, musel přestoupit do Dvora Králové. V deváté třídě si ho vyhlédli Bílí Tygři, a tak se přesunul pod Ještěd. V sezóně 2007/08 se stal jedním z tahounů dorostu a ve čtyřiceti duelech si připsal jednadvacet bodů. Svou nejlepší sezónu ve stejné kategorii zažil o rok později, kdy ve dvaceti zápasech nasbíral 36 bodů. Spolu s Jaroslavem Vlachem, Adamem Jánošíkem, Janem Dámem a dalšími postupovali sezónou prakticky bez porážky.

T0MÁŠ FILIPPI – GOL A ZLOMENÁ HOKEJKA

V ročníku 2009/10 se stal jasným lídrem liberecké juniorky, takže byl pozván do reprezentace do osmnácti let na šampionát do Běloruska. Tygří talent zkusil štěstí za velkou louží a přestoupil do Quebecu. V prvním roce nastupoval se dvěma staršími hráči a zažil famózní sezónu. V 62 zápasech nasbíral neuvěřitelných 56 bodů. Další rok přestoupil rodák z Rychnova nad Kněžnou v rámci ligy QMJHL do Baie-Comeau Drakkar. Tomáš Filippi byl povolán na šampionát dvacítek do kanadského Edmontonu a Calgary. Český tým skončil na pátém místě.

Jako extraligový nováček se Tomáš Filippi hned stal jedním z lídrů libereckého celku. Posléze 22letý útočník zamířil opět za hranice; z Liberce přestoupil do Metallurgu Magnitogorsk, jednoho z nejlepších klubů KHL, se kterým podepsal tříletou smlouvu. „Jsem za to šťastný. Je to pro mě výzva, abych se v kariéře posunul zase o něco dál,“ řekl Tomáš Filippi v dubnu 2015 v rozhovoru pro iSport, člen širšího kádru národního týmu. Jak prozradil, největším zážitkem jeho kariéry bylo Mistrovství světa U20 a Play-off kanadské QMJHL v týmu Québec Remparts.

Hokejový útočník si rád zahraje fotbal a tenis. Jeho nejvyhledávanějším dopravním prostředkem je motorka, následovaná vozem Audi; poslouchá nejraději taneční hudbu a pop; jeho oblíbenými jídly jsou svíčková, steak a bramborový salát. Dovolenou snů si představuje takto: Hawai, palmy, moře a teplo. Kromě sportu patří mezi jeho koníčky internet.

VŠE O MS V HOKEJI 2016 NALEZNETE ZDE

 

Články o celebritě

Návrat do extraligy? Filippi skončil v Magnitogorsku, nedostal nový kontrakt Návrat do extraligy? Filippi skončil v Magnitogorsku, nedostal nový kontrakt Hokejový útočník Tomáš Filippi už nebude v příští sezoně působit v Magnitogorsku. Viceprezident Meta... číst článek
Prezidenti z Liberce zase vládnou extralize. Proč klub pořád šlape? Prezidenti z Liberce zase vládnou extralize. Proč klub pořád šlape? Prezidenti sídlí v hlavních městech, a tak není daleko od pravdy, že Liberec je metropolí českého ho... číst článek
Magnitogorsk vyhrál klíčový zápas o postup, trefili se Nestrašil i Filippi Magnitogorsk vyhrál klíčový zápas o postup, trefili se Nestrašil i Filippi Čeští útočníci zařídili Magnitogorsku v Kontinentální hokejové lize důležité vítězství 3:1 nad Nižně... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martina Sáblíková
Martina Sáblíková
zobrazit profil Adéla Sýkorová
Adéla Sýkorová
zobrazit profil Marek Všetíček
Marek Všetíček
zobrazit profil Marián Čišovský
Marián Čišovský
zobrazit profil Martin Nečas
Martin Nečas
zobrazit profil Luis Suárez
Luis Suárez
zobrazit profil Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý
zobrazit profil Barbora Seemanová
Barbora Seemanová