Tomáš Filippi | Celebwiki.cz

Tomáš Filippi

Datum narození: 4. 5. 1992
Přezdívka: Pipina
Místo narození: Rychnov nad Kněžkou
Váha: 85 kg
Výška: 185 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Útočník Tomáš Filippi, přezdívaný Pipina, se dostal do širšího výběru na MS v hokeji 2016. Jeho sportovním vzorem je Sidney Crosby.

Tomáše Filippiho k hokeji přivedl tatínek už ve třech letech. S nejrychlejším kolektivním sportem začínal v Trutnově, kde hrál do šesté třídy. Protože tam nebyla ve vyšších ročnících žákovská liga, musel přestoupit do Dvora Králové. V deváté třídě si ho vyhlédli Bílí Tygři, a tak se přesunul pod Ještěd. V sezóně 2007/08 se stal jedním z tahounů dorostu a ve čtyřiceti duelech si připsal jednadvacet bodů. Svou nejlepší sezónu ve stejné kategorii zažil o rok později, kdy ve dvaceti zápasech nasbíral 36 bodů. Spolu s Jaroslavem Vlachem, Adamem Jánošíkem, Janem Dámem a dalšími postupovali sezónou prakticky bez porážky.

T0MÁŠ FILIPPI – GOL A ZLOMENÁ HOKEJKA

V ročníku 2009/10 se stal jasným lídrem liberecké juniorky, takže byl pozván do reprezentace do osmnácti let na šampionát do Běloruska. Tygří talent zkusil štěstí za velkou louží a přestoupil do Quebecu. V prvním roce nastupoval se dvěma staršími hráči a zažil famózní sezónu. V 62 zápasech nasbíral neuvěřitelných 56 bodů. Další rok přestoupil rodák z Rychnova nad Kněžnou v rámci ligy QMJHL do Baie-Comeau Drakkar. Tomáš Filippi byl povolán na šampionát dvacítek do kanadského Edmontonu a Calgary. Český tým skončil na pátém místě.

Jako extraligový nováček se Tomáš Filippi hned stal jedním z lídrů libereckého celku. Posléze 22letý útočník zamířil opět za hranice; z Liberce přestoupil do Metallurgu Magnitogorsk, jednoho z nejlepších klubů KHL, se kterým podepsal tříletou smlouvu. „Jsem za to šťastný. Je to pro mě výzva, abych se v kariéře posunul zase o něco dál,“ řekl Tomáš Filippi v dubnu 2015 v rozhovoru pro iSport, člen širšího kádru národního týmu. Jak prozradil, největším zážitkem jeho kariéry bylo Mistrovství světa U20 a Play-off kanadské QMJHL v týmu Québec Remparts.

Hokejový útočník si rád zahraje fotbal a tenis. Jeho nejvyhledávanějším dopravním prostředkem je motorka, následovaná vozem Audi; poslouchá nejraději taneční hudbu a pop; jeho oblíbenými jídly jsou svíčková, steak a bramborový salát. Dovolenou snů si představuje takto: Hawai, palmy, moře a teplo. Kromě sportu patří mezi jeho koníčky internet.

VŠE O MS V HOKEJI 2016 NALEZNETE ZDE

 

Články o celebritě

Platy v extralize: Proč nejsou veřejné a kde je štace snů? Duda ukazuje detaily Platy v extralize: Proč nejsou veřejné a kde je štace snů? Duda ukazuje detaily V NHL a už i ve Finsku si na nic nehrají a vědí proč. Otevřenost je přínosná pro všechny strany. V Č... číst článek
Hyka v oslabení pomohl k výhře, v početní nevýhodě se trefil i Jordán Hyka v oslabení pomohl k výhře, v početní nevýhodě se trefil i Jordán Obránce Michal Jordán a útočník Tomáš Hyka se střelecky prosadili v Kontinentální hokejové lize v os... číst článek
Bulíř se vrátil gólem z dálky, ale slavil Zlín. To se stává, znělo kabinou Bulíř se vrátil gólem z dálky, ale slavil Zlín. To se stává, znělo kabinou Měsíc pauzíroval kvůli hojení natržené ledviny, strašně se těšil na to, až zase naskočí do extraligo... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Pavelka
David Pavelka
zobrazit profil Martin Pláněk
Martin Pláněk
zobrazit profil Hynek Zohorna
Hynek Zohorna
zobrazit profil Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil
zobrazit profil Ondřej Berndt
Ondřej Berndt
zobrazit profil Veronika Zvařičová
Veronika Zvařičová
zobrazit profil Lukáš Filip
Lukáš Filip
zobrazit profil Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo