Roman Koudelka | Celebwiki.cz

Roman Koudelka

Datum narození: 9. 7. 1989
Místo narození: Turnov
Váha: 55 kg
Výška: 170 cm
Profese: skokan na lyžích
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Skokan na lyžích Roman Koudelka, který byl považován za velký talent, zvlášť poté, co slavil vítězství na juniorském mistrovství světa, se kvalifikoval na ZOH v Jižní Koreji 2018.

Když se Roman Koudelka stal v roce 2007 juniorským mistrem světa, Štěstěna se mu začala vyhýbat. V závodech Světového poháru skončil několikrát čtvrtý. Bronz získal v roce 2011 v Harrachově, kde doletěl na hranici 211 metrů. První závod SP vyhrál v listopadu 2014 v Klingenthalu, kde zvítězil díky skokům dlouhým 138 a 139,5 m.

ROMAN KOUDELKA – ROZHOVOR O TOM, CO CHYBĚLO

Na ZOH ve Vancouveru 2010 se Roman Koudelka v závodě na velkém můstku umístil na 23. místě, na středním můstku byl 12. a v závodě družstev pomohl českému týmu k sedmé příčce. Na ZOH v Soči 2014 skončil v závodě na středním můstku šestnáctý, na velkém devatenáctý. Česko bylo opět sedmé.

Roman Koudelka, který byl po svých juniorských úspěších považován za velký talent, se kvalifikoval i na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

O ROMANU KOUDELKOVI ČTĚTE ZDE>>

Přes čtyři roky chodil s Pavlínou Cermanovou, jejíž jméno měl napsané na rukavici, se kterou po seskocích mával do televizních kamer. Jejich vztah ale nevyšel. S manželkou AndreouRoman Koudelka syna Karla.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Čeští skokani skončili v Oslu sedmí, zkrácený závod vyhráli Norové Čeští skokani skončili v Oslu sedmí, zkrácený závod vyhráli Norové Družstvo českých skokanů na lyžích ve složení Viktor Polášek, Lukáš Hlava, Čestmír Kožíšek a Roman K... číst článek
Koudelka má nejhorší umístění v sezoně, i tak bodoval. Polášek skončil 29. Koudelka má nejhorší umístění v sezoně, i tak bodoval. Polášek skončil 29. Skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil na Světovém poháru ve Willingenu 26. místo a čtyři dny před ... číst článek
Koudelka se nadále drží ve světové špičce: Bedna přijde ve správný čas! Koudelka se nadále drží ve světové špičce: Bedna přijde ve správný čas! Skokan na lyžích Roman Koudelka se zase přiblížil stupňům vítězů. V japonském Sapporu mu scházely je... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jakub Kovář
Jakub Kovář
zobrazit profil Kateřina Kudějová
Kateřina Kudějová
zobrazit profil Jiří Kladrubský
Jiří Kladrubský
zobrazit profil Adam Kotzmann
Adam Kotzmann
zobrazit profil Ana Ivanovič
Ana Ivanovič
zobrazit profil Andy Murray
Andy Murray
zobrazit profil Karel Abraham
Karel Abraham
zobrazit profil Stanislav Řezáč
Stanislav Řezáč