Související celebrity

Životopis

Unikátní "obojživelnice" Ester Ledecká, dcera hudebníka Janka Ledeckého, která sbírá medaile jak na snowboardu, tak na lyžích, získala hned dvě zlata na ZOH v Pchjongčchangu 2018.

Hlavním sportovním zaměřením Ester Ledecká byl snowboarding, ale čím dál tím více začala inklinovat i ke sjezdovému lyžování. Za rok 2013 patřila právě v kategorii paralelního slalomu na lyžích mezi deset nejlepších žen světa.

ESTER LEDECKÁ A BRYAN ADAMS 

Jako juniorka si z mistrovství ČR 2012 odnesla zlatou medaili za obří slalom a z MS 2013 si přivezla dvě zlaté medaile, jednu z obřího a druhou z paralelního slalomu. Kromě snowboardingových ocenění sbírala Ester Ledecká úspěchy i v lyžařské kategorii. V lednu 2014 se stala vítězkou SP ve Slovinském Rogle.

Do Zimních olympijských her v Pchjongčchangu 2018, měla Ester Ledecká na svém kontě již devět vítězných závodů světového poháru, dvakrát ovládla i celkové pořadí SP z MS se mohla pochlubit dvěma zlaty a jedním stříbrem.

V Jižní Koreji se Ester Ledecká postarala o největší úspěch v historii českého sjezdového lyžování, v superobřím slalomu si dojela pro zlato. Na olympijských hrách získaly bronzové medaile Olga Charvátová Křížová ve sjezdu v Sarajevu 1984 a Šárka Strachová  ve slalomu ve Vancouveru 2010.

Na ZOH v Jižní Koreji Ester Ledecká potvrdila roli favoritky i jako snowboardistka v paralelním obřím slalomu. Dojela si pro zlato.

Úspěšná sportovkyně Ester Ledecká je dcerou zpěváka a skladatele Janka Ledeckého. Lásku k zimnímu sportu zdědila patrně po dědečkovi, někdejším hokejovém útočníkovi Janu Klapáčovi. Navíc její maminka Zuzana Ledecká byla výborná krasobruslařka. Kromě sportovního talentu Ester Ledecká podědila zřejmě i hudební vlohy po svém otci. Její bratr Jonáš Ledecký je známý krešlíř komiksů, malíř a hudebník.

O ESTER LEDECKÉ ČTĚTE ZDE>>

Na premiéru tátova muzikálu Iago v září 2017 si Ester Ledecká přivedla pohledného přítele. Sportovčin bratr novinářům krátce po famózním vítězství své o dva roky mladší sestry v Jižní Koreji novinářům prozradil, že se jejím prvním "opravdovým" přítelem stal basák Petr Petřek, kolega ze skupiny Jonas & the Whale Blues-rockové.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Ledecká si užívá prázdniny, ale bublina je připravená: Pečlivě vybírá i kamarádky! Ledecká si užívá prázdniny, ale bublina je připravená: Pečlivě vybírá i kamarádky! Letos v zimě vyhrála snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká dvě olympijské medaile a nyní si užívá… číst článek
Vysoká hra Zdeňka Haníka: Grozer, Modrič a úspěch Vysoká hra Zdeňka Haníka: Grozer, Modrič a úspěch Domluva při vzniku seriálu Vysoká hra vycházela z toho, že články v rubrice budou přesahovat svým… číst článek
Libor Bouček promarnil super kšeft snů! Libor Bouček promarnil super kšeft snů! Jiní se o to perou, Libor Bouček to ale odmítnul. Řeč je o účinkování v taneční soutěži StarDance.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Kostelecký
David Kostelecký
zobrazit profil Simona Baumrtová
Simona Baumrtová
zobrazit profil Mark Cavendish
Mark Cavendish
zobrazit profil Jakub Vágner
Jakub Vágner
zobrazit profil Lukáš Kašpar
Lukáš Kašpar
zobrazit profil Imrich Bugár
Imrich Bugár
zobrazit profil Lukáš Brož
Lukáš Brož
zobrazit profil Jan Brabec
Jan Brabec