Ester Ledecká

Datum narození: 23.3.1995
Váha: 68 kg
Výška: 173 cm
Profese: snowboardistka, lyžařka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Unikátní "obojživelnice" Ester Ledecká, dcera hudebníka Janka Ledeckého, která sbírá medaile jak na snowboardu, tak na lyžích, se nominovala na ZOH v Pchjongčchangu 2018.

Hlavním sportovním zaměřením Ester Ledecké byl snowboarding, ale čím dál tím více začala inklinovat i ke sjezdovému lyžování. Za rok 2013 patřila právě v kategorii paralelního slalomu na lyžích mezi deset nejlepších žen světa.

ESTER LEDECKÁ A BRYAN ADAMS 

Na svém kontě už má několik medailí. Jako juniorka si z mistrovství ČR 2012 odnesla zlatou medaili za obří slalom a z MS 2013 si přivezla dvě zlaté medaile, jednu z obřího a druhou z paralelního slalomu. Kromě snowboardingových ocenění má Ester Ledecká úspěchy i v lyžařské kategorii. V lednu 2014 se stala vítězkou SP ve Slovinském Rogle.

Do Zimních olympijských her v Pchjongčchangu 2018, kam se nominovala, měla Ester Ledecká na svém kontě již devět vítězných závodů světového poháru. Dvakrát ovládla i celkové pořadí SP. Z MS se mohla pochlubit dvěma zlaty a jedním stříbrem. 

O ESTER LEDECKÉ ČTĚTE ZDE>>

Úspěšná sportovkyně Ester Ledecká je dcerou slavného zpěváka a skladatele Janka Ledeckého. Sportovní vlohy a lásku k zimnímu sportu zdědila patrně po svém dědečkovi, někdejším hokejovém útočníkovi Janu Klapáčovi. Maminka byla navíc výborná krasobruslařka. Kromě sportovního talentu Ester Ledecká podědila zřejmě i hudební vlohy po svém otci. Její bratr Jonáš Ledecký je známý krešlíř komiksů, malíř a hudebník.

Na premiéru tátova muzikálu Iago v září 2017 si Ester Ledecká přivedla pohledného přítele.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>