Ester Ledecká | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Unikátní "obojživelnice" Ester Ledecká, dcera hudebníka Janka Ledeckého, která sbírá medaile jak na snowboardu, tak na lyžích, získala hned dvě zlata na ZOH v Pchjongčchangu 2018.

Hlavním sportovním zaměřením Ester Ledecká byl snowboarding, ale čím dál tím více začala inklinovat i ke sjezdovému lyžování. Za rok 2013 patřila právě v kategorii paralelního slalomu na lyžích mezi deset nejlepších žen světa.

ESTER LEDECKÁ A BRYAN ADAMS 

Jako juniorka si z mistrovství ČR 2012 odnesla zlatou medaili za obří slalom a z MS 2013 si přivezla dvě zlaté medaile, jednu z obřího a druhou z paralelního slalomu. Kromě snowboardingových ocenění sbírala Ester Ledecká úspěchy i v lyžařské kategorii. V lednu 2014 se stala vítězkou SP ve Slovinském Rogle.

Do Zimních olympijských her v Pchjongčchangu 2018, měla Ester Ledecká na svém kontě již devět vítězných závodů světového poháru, dvakrát ovládla i celkové pořadí SP z MS se mohla pochlubit dvěma zlaty a jedním stříbrem.

V Jižní Koreji se Ester Ledecká postarala o největší úspěch v historii českého sjezdového lyžování, v superobřím slalomu si dojela pro zlato. Na olympijských hrách získaly bronzové medaile Olga Charvátová Křížová ve sjezdu v Sarajevu 1984 a Šárka Strachová  ve slalomu ve Vancouveru 2010.

Na ZOH v Jižní Koreji Ester Ledecká potvrdila roli favoritky i jako snowboardistka v paralelním obřím slalomu. Dojela si pro zlato.

Úspěšná sportovkyně Ester Ledecká je dcerou zpěváka a skladatele Janka Ledeckého. Lásku k zimnímu sportu zdědila patrně po dědečkovi, někdejším hokejovém útočníkovi Janu Klapáčovi. Navíc její maminka Zuzana Ledecká byla výborná krasobruslařka. Kromě sportovního talentu Ester Ledecká podědila zřejmě i hudební vlohy po svém otci. Její bratr Jonáš Ledecký je známý krešlíř komiksů, malíř a hudebník.

O ESTER LEDECKÉ ČTĚTE ZDE>>

Na premiéru tátova muzikálu Iago v září 2017 si Ester Ledecká přivedla pohledného přítele. Sportovčin bratr novinářům krátce po famózním vítězství své o dva roky mladší sestry v Jižní Koreji novinářům prozradil, že se jejím prvním "opravdovým" přítelem stal basák Petr Petřek, kolega ze skupiny Jonas & the Whale Blues-rockové.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Hvězdná Ester Ledecká promluvila z karantény: Já se doma vyřádím! Hvězdná Ester Ledecká promluvila z karantény: Já se doma vyřádím! Má za sebou sezonu, ve které se pevně uvelebila mezi sjezdařskou špičkou, ale Ester Ledecká (25) chc... číst článek
Ledecká piluje v karanténě hudbu: Tati, nauč mě konečně hrát! Ledecká piluje v karanténě hudbu: Tati, nauč mě konečně hrát! Karanténa jako utrpení? Jak pro koho! Třeba zimní olympijská královna Ester Ledecká (25) ji zvládá v... číst článek
Ledecká vyvrátila nákazu u otce. Ten prý zvládl už i šílenou rodinou výzvu... Ledecká vyvrátila nákazu u otce. Ten prý zvládl už i šílenou rodinou výzvu... Má za sebou jednu z nejlepších sezon kariéry. Sněhová obojživelnice Ester Ledecká na lyžích vyhrála ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Milan  Michálek
Milan Michálek
zobrazit profil Veronika Zvařičová
Veronika Zvařičová
zobrazit profil Martin Jiránek
Martin Jiránek
zobrazit profil Monika Kilnarová
Monika Kilnarová
zobrazit profil Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo
zobrazit profil Aleš  Hemský
Aleš Hemský
zobrazit profil Jan Kopecký
Jan Kopecký
zobrazit profil Jiří Kladrubský
Jiří Kladrubský