Marek Suchý | Celebwiki.cz

Marek Suchý

Datum narození: 29.3.1988
Místo narození: Praha
Váha: 76 kg
Výška: 183 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Český fotbalový obránce Marek Suchý je stabilním členem národního týmu od roku 2010. Platilo to i v případě fotbalového Eura 2016 ve Francii. Na klubové scéně srdcem Slávista využil nabídky ze zahraničí a přes Rusko zamířil do Švýcarska.

Za Slavii Praha hrál Marek Suchý od roku 1993 dlouhých 12 let jako kluk i dorostenec. Nebyl ještě úplně vyhraněným obráncem, nastupoval i v záloze. Automaticky pak přešel do ligového výběru Slavie.

Slavie mu natolik přirostla k srdci, že dával na odiv, jak pohrdá pražským rivalem Spartou Praha. Mnozí mu to zazlívali a osud si s Markem Suchým trochu zahrál. Když pak v roce 2010 přišla nabídka na přestup, nebyla to Sparta ale skoro ano. Šlo o  moskevský Sparta. Marek Suchý běhal s nápisem Lukoil na dresu. Nebylo to jen tak. Po dvou sezónách přestoupil z Moskvy do švýcarské Basileje.

V reprezentačním dresu Marek Suchý zazářil s výběrem do 20 let, který na mistrovství světa v Kanadě postoupil až do finále. Po porážce 1:2 s Argentinou bral krásné stříbrné medaile. Členem širšího kádru seniorské reprezentace je Marek Suchý od roku 2008. Poprvé nastoupil v roce 2010 doma proti Skotsku. Poprvé se Marek Suchý stal kapitánem nároďáku v březnu 2013 v zápase na Slovensku. Rádi ho stavěli všichni trenéři a nezapomněl na něj ani Pavel Vrba.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

Marek Suchý je od roku 2011 ženatý. Ve 23 letech si vzal svoji první lásku Alenu. O ruku ji požádal na moskevském Rudém náměstí a na svatbě se děly divy.

 

Články o celebritě

Černá Hora - Česko 0:3. Rozhodl druhý poločas, výhru stvrdila penalta Černá Hora - Česko 0:3. Rozhodl druhý poločas, výhru stvrdila penalta Čeští fotbalisté zvítězili v pátém z osmi utkání kvalifikace mistrovství Evropy v Černé Hoře… číst článek
Vaclík také o basketbale: Víme, co se píše. Nastal čas na proslov lídrů Vaclík také o basketbale: Víme, co se píše. Nastal čas na proslov lídrů PŘÍMO Z PODGORICE | Po sobotní porážce 1:2 v Kosovu zaplavila lavina kritických příspěvků sociální… číst článek
Novák: Gól proti Spartě mi nechutnal. Mít Kangu za spoluhráče? Nevím… Novák: Gól proti Spartě mi nechutnal. Mít Kangu za spoluhráče? Nevím… Nenápadný, ale přesto extrémně důležitý člen týmu. Filip Novák patří mezi nejvytěžovanější hráče… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Nečas
Martin Nečas
zobrazit profil Eva Samková
Eva Samková
zobrazit profil Petr Kumstát
Petr Kumstát
zobrazit profil Lukáš Pollert
Lukáš Pollert
zobrazit profil Tomáš Kundrátek
Tomáš Kundrátek
zobrazit profil Luděk Pernica
Luděk Pernica
zobrazit profil Tereza Nosková
Tereza Nosková
zobrazit profil Michal Novák
Michal Novák