Roman Hubník | Celebwiki.cz

Roman Hubník

Datum narození: 6.6.1984
Přezdívka: Hubňa
Místo narození: Halenkov
Váha: 86 kg
Výška: 191 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Fotbalový obránce Roman Hubník není v české reprezentaci žádným nováčkem. Má mezinárodní i turnajové zkušenosti. Úspěšně bojoval už o Euro 2012 v Polsku a na Ukrajině. Roman Hubník je vynikající hlavičkář.

Ve 14 letech se Roman Hubník dostal přes Vsetín a Zlín z rodného Halenkova do olomoucké Sigmy. Ligu za ni válel pět sezón a odehrál přes sto zápasů. V roce 2007 Roman Hubník za 100 miliónů korun přestoupil do Moskvy, jenže se zranil.

Zranění znamenalo pro Romana Hubníka návrat do vlasti, angažovala ho pražská Sparta, hned s ní v sezóně 2009/10 získal titul. Pak o služby Romana Hubníka projevila zájem berlínská Hertha. Urostlý obránce klubu pomohl  vrátit se v sezóně 2012/13 do bundesligy.

Z Berlína Roman Hubník přesídlil do Plzně a jako předtím pro Spartu znamenal jeho příchod pro Viktorii zisk ligového poháru. Zopakoval si to v sezóně 2015/16, kdy řešil vážné komplikace ve vztahu s manželkou Lucií a synem Patrikem. Chvíli kvůli tomu hrál za domovskou Olomouc.

To už byl Roman Hubník dávno členem reprezentačního kádru. Dlouho hrál za juniorské výběry. Seniorskému národnímu týmu pomohl se kvalifikovat na Euro 2012, když jediným gólem v pražském Edenu rozhodl zápas proti Skotsku.

Kvalit Romana Hubníka si byl vědom i trenér Pavel Vrba, když dával dohromady nominaci na Euro 2016 ve Francii. Zvolil ho za čtvrtého stopera. Roman Hubník přitom před tím nehrál v kvalifikaci, zářil zato v plzeňském dresu.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Malinský o Proskem i břitkých reakcích: Jen se snažím o upřímnost Malinský o Proskem i břitkých reakcích: Jen se snažím o upřímnost Břitké komentáře k němu patří odjakživa. Stejně jako ďábelsky rychlé nohy. Tomáš Malinský se s tím… číst článek
Šéf ligy o rozhodčích: Chyby i s VARem? Musí se tvrdě a jasně trestat Šéf ligy o rozhodčích: Chyby i s VARem? Musí se tvrdě a jasně trestat Nemá radost z emocí, které nyní ve fotbalové FORTUNA:LIZE opět rozdmýchaly výkony rozhodčích. Odmítá… číst článek
Vrba: Hubník? Zeptejte se rozhodčího. Nerozhoduju o těchto věcech Vrba: Hubník? Zeptejte se rozhodčího. Nerozhoduju o těchto věcech V osmadvacáté minutě utkání šel Roman Hubník do skluzu na unikajícího Tomáše Malinského. Souboj nezvládl,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Nikola Bendová
Nikola Bendová
zobrazit profil Jiří Kopáč
Jiří Kopáč
zobrazit profil Markéta Davidová
Markéta Davidová
zobrazit profil Filip Nepejchal
Filip Nepejchal
zobrazit profil Robert Reichel
Robert Reichel
zobrazit profil Dominik Furch
Dominik Furch
zobrazit profil Floyd Mayweather
Floyd Mayweather
zobrazit profil Martin Škrtel
Martin Škrtel
Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! I 1 DÍTĚArrow

Zavřít