Roman Hubník | Celebwiki.cz

Roman Hubník

Datum narození: 6.6.1984
Přezdívka: Hubňa
Místo narození: Halenkov
Váha: 86 kg
Výška: 191 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Fotbalový obránce Roman Hubník není v české reprezentaci žádným nováčkem. Má mezinárodní i turnajové zkušenosti. Úspěšně bojoval už o Euro 2012 v Polsku a na Ukrajině. Roman Hubník je vynikající hlavičkář.

Ve 14 letech se Roman Hubník dostal přes Vsetín a Zlín z rodného Halenkova do olomoucké Sigmy. Ligu za ni válel pět sezón a odehrál přes sto zápasů. V roce 2007 Roman Hubník za 100 miliónů korun přestoupil do Moskvy, jenže se zranil.

Zranění znamenalo pro Romana Hubníka návrat do vlasti, angažovala ho pražská Sparta, hned s ní v sezóně 2009/10 získal titul. Pak o služby Romana Hubníka projevila zájem berlínská Hertha. Urostlý obránce klubu pomohl  vrátit se v sezóně 2012/13 do bundesligy.

Z Berlína Roman Hubník přesídlil do Plzně a jako předtím pro Spartu znamenal jeho příchod pro Viktorii zisk ligového poháru. Zopakoval si to v sezóně 2015/16, kdy řešil vážné komplikace ve vztahu s manželkou Lucií a synem Patrikem. Chvíli kvůli tomu hrál za domovskou Olomouc.

To už byl Roman Hubník dávno členem reprezentačního kádru. Dlouho hrál za juniorské výběry. Seniorskému národnímu týmu pomohl se kvalifikovat na Euro 2012, když jediným gólem v pražském Edenu rozhodl zápas proti Skotsku.

Kvalit Romana Hubníka si byl vědom i trenér Pavel Vrba, když dával dohromady nominaci na Euro 2016 ve Francii. Zvolil ho za čtvrtého stopera. Roman Hubník přitom před tím nehrál v kvalifikaci, zářil zato v plzeňském dresu.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Vrba: V Plzni začíná nová éra. Sezonu bez pohárů už nechci zažít Vrba: V Plzni začíná nová éra. Sezonu bez pohárů už nechci zažít Na tiskové konferenci před čtvrteční odvetou 3. předkola Evropské ligy s Antverpami mluvil klidně,… číst článek
Petržela poprvé proti Plzni: Extrémní zážitek! S Limbou si i zanadáváme Petržela poprvé proti Plzni: Extrémní zážitek! S Limbou si i zanadáváme Je napjatý, v očekávání. A taky se moc těší. Milan Petržela se v neděli vrátí na skok na stadion,… číst článek
Vrba se zlobil: Pernica? Dva štychy. Naše situace měly končit gólem Vrba se zlobil: Pernica? Dva štychy. Naše situace měly končit gólem V Ďolíčku se Plzni hraje špatně, už třetí zápas v řadě zde nedokázala vyhrát. Také v sobotu proti… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Vrba
Jan Vrba
zobrazit profil Petr  Vampola
Petr Vampola
zobrazit profil Jaroslav Bednář
Jaroslav Bednář
zobrazit profil Tomáš Portyk
Tomáš Portyk
zobrazit profil Miroslav Cipra
Miroslav Cipra
zobrazit profil Luis Suárez
Luis Suárez
zobrazit profil Jiří  Šlégr
Jiří Šlégr
zobrazit profil Andrej Nestrašil
Andrej Nestrašil