Roman Hubník | Celebwiki.cz

Roman Hubník

Datum narození: 6. 6. 1984
Přezdívka: Hubňa
Místo narození: Halenkov
Váha: 86 kg
Výška: 191 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Fotbalový obránce Roman Hubník není v české reprezentaci žádným nováčkem. Má mezinárodní i turnajové zkušenosti. Úspěšně bojoval už o Euro 2012 v Polsku a na Ukrajině. Roman Hubník je vynikající hlavičkář.

Ve 14 letech se Roman Hubník dostal přes Vsetín a Zlín z rodného Halenkova do olomoucké Sigmy. Ligu za ni válel pět sezón a odehrál přes sto zápasů. V roce 2007 Roman Hubník za 100 miliónů korun přestoupil do Moskvy, jenže se zranil.

Zranění znamenalo pro Romana Hubníka návrat do vlasti, angažovala ho pražská Sparta, hned s ní v sezóně 2009/10 získal titul. Pak o služby Romana Hubníka projevila zájem berlínská Hertha. Urostlý obránce klubu pomohl  vrátit se v sezóně 2012/13 do bundesligy.

Z Berlína Roman Hubník přesídlil do Plzně a jako předtím pro Spartu znamenal jeho příchod pro Viktorii zisk ligového poháru. Zopakoval si to v sezóně 2015/16, kdy řešil vážné komplikace ve vztahu s manželkou Lucií a synem Patrikem. Chvíli kvůli tomu hrál za domovskou Olomouc.

To už byl Roman Hubník dávno členem reprezentačního kádru. Dlouho hrál za juniorské výběry. Seniorskému národnímu týmu pomohl se kvalifikovat na Euro 2012, když jediným gólem v pražském Edenu rozhodl zápas proti Skotsku.

Kvalit Romana Hubníka si byl vědom i trenér Pavel Vrba, když dával dohromady nominaci na Euro 2016 ve Francii. Zvolil ho za čtvrtého stopera. Roman Hubník přitom před tím nehrál v kvalifikaci, zářil zato v plzeňském dresu.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Konec ligy? Hráče děsí vyhazovy! Smlouvy to umožňují, hrozí soudy Konec ligy? Hráče děsí vyhazovy! Smlouvy to umožňují, hrozí soudy Smutek z utichnutí dunění mantinelů vystřídaly obavy. Hráče Tipsport extraligy a Chance ligy začal d... číst článek
Důchod? Limberského čeká sekačka, Hubníka marketing, vtipkoval Šádek Důchod? Limberského čeká sekačka, Hubníka marketing, vtipkoval Šádek Je to už takový kolorit, na herním soustředění, ať už v zimě nebo v létě, Viktoria obvykle oznámí pr... číst článek
Miliony ze zahraničí! Olomouc řeší nabídky na dvě opory Miliony ze zahraničí! Olomouc řeší nabídky na dvě opory Od deset let starého odchodu Tomáše Kalase do Chelsea prý tak vysoká nabídka na olomouckého hráče ze... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Eva Vrabcová Nývltová
Eva Vrabcová Nývltová
zobrazit profil Ondřej Cink
Ondřej Cink
zobrazit profil Jaromír Blažek
Jaromír Blažek
zobrazit profil Antonín Brož
Antonín Brož
zobrazit profil Jaroslav Balaštík
Jaroslav Balaštík
zobrazit profil Lukáš Konečný
Lukáš Konečný
zobrazit profil Jiří Sýkora
Jiří Sýkora
zobrazit profil Anežka  Drahotová
Anežka Drahotová