Roman Hubník | Celebwiki.cz

Roman Hubník

Datum narození: 6. 6. 1984
Přezdívka: Hubňa
Místo narození: Halenkov
Váha: 86 kg
Výška: 191 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Fotbalový obránce Roman Hubník není v české reprezentaci žádným nováčkem. Má mezinárodní i turnajové zkušenosti. Úspěšně bojoval už o Euro 2012 v Polsku a na Ukrajině. Roman Hubník je vynikající hlavičkář.

Ve 14 letech se Roman Hubník dostal přes Vsetín a Zlín z rodného Halenkova do olomoucké Sigmy. Ligu za ni válel pět sezón a odehrál přes sto zápasů. V roce 2007 Roman Hubník za 100 miliónů korun přestoupil do Moskvy, jenže se zranil.

Zranění znamenalo pro Romana Hubníka návrat do vlasti, angažovala ho pražská Sparta, hned s ní v sezóně 2009/10 získal titul. Pak o služby Romana Hubníka projevila zájem berlínská Hertha. Urostlý obránce klubu pomohl  vrátit se v sezóně 2012/13 do bundesligy.

Z Berlína Roman Hubník přesídlil do Plzně a jako předtím pro Spartu znamenal jeho příchod pro Viktorii zisk ligového poháru. Zopakoval si to v sezóně 2015/16, kdy řešil vážné komplikace ve vztahu s manželkou Lucií a synem Patrikem. Chvíli kvůli tomu hrál za domovskou Olomouc.

To už byl Roman Hubník dávno členem reprezentačního kádru. Dlouho hrál za juniorské výběry. Seniorskému národnímu týmu pomohl se kvalifikovat na Euro 2012, když jediným gólem v pražském Edenu rozhodl zápas proti Skotsku.

Kvalit Romana Hubníka si byl vědom i trenér Pavel Vrba, když dával dohromady nominaci na Euro 2016 ve Francii. Zvolil ho za čtvrtého stopera. Roman Hubník přitom před tím nehrál v kvalifikaci, zářil zato v plzeňském dresu.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Vylité kafíčko. Krmenčík na sebe "žaluje", ale taky utíká české nátuře Vylité kafíčko. Krmenčík na sebe "žaluje", ale taky utíká české nátuře Je to zavedený, svébytný žánr. Jeden by řekl, že už vyšel z módy a vrací se jen jako reprízy starých... číst článek
Možná hra o stopery: zapojí se do ní Plzeň a pikantně také Sparta? Možná hra o stopery: zapojí se do ní Plzeň a pikantně také Sparta? Může to být pořádně žádané zboží. A to i pro zájemce z prestižních fotbalových adres, kde by rádi př... číst článek
Konec ligy? Hráče děsí vyhazovy! Smlouvy to umožňují, hrozí soudy Konec ligy? Hráče děsí vyhazovy! Smlouvy to umožňují, hrozí soudy Smutek z utichnutí dunění mantinelů vystřídaly obavy. Hráče Tipsport extraligy a Chance ligy začal d... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Železný
Jan Železný
zobrazit profil Alžběta Dufková
Alžběta Dufková
zobrazit profil Radko Gudas
Radko Gudas
zobrazit profil Jiří Tlustý
Jiří Tlustý
zobrazit profil Michael Krmenčík
Michael Krmenčík
zobrazit profil Dušan Uhrin ml.
Dušan Uhrin ml.
zobrazit profil Milan Švenger
Milan Švenger
zobrazit profil Filip Nepejchal
Filip Nepejchal