David Limberský | Celebwiki.cz

David Limberský

Datum narození: 6.10.1983
Přezdívka: Limba
Místo narození: Plzeň
Výška: 178 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Fotbalový obránce David Limberský se dostal mezi českou špičku, proto se pravidelně objevuje i v reprezentačním týmu.

První fotbalové útočiště nalezl vyučený kuchař David Limberský v Třemošné. V roce 1999 nastoupil do manšaftu Viktorie Plzeň, ve kterém až na malé italské a anglické odmlky zůstal. Rok hrál i za Spartu.

DAVID LIMBERSKÝ PŘEDVEDL ŽIHADLO ZA 4 MILIONY 

V Plzni začínal David Limberský na postu záložníka. Tehdejší trenér Stanislav Levý ho později přeřadil do obrany, kde fotbalista vydžel. S Viktorkou vyhrál první českou ligu i Superpohár. V roce 2012 podepsal s Plzní smlouvu na čtyřleté období.

Několik let si také zakopal za národní barvy. V roce 2012 se David Limberský s reprezentací probojoval do čtvrtfinále Mistrovství Evropy v Portugalsku. V roce 1995 vzbudil rozruch, když boural opilý, kvůli čemuž na čas vypadl z reprzentace. O tom hovoří jen nerad a opatrně.

O DAVIDOVI LIMBERSKÉM ČTĚTE ZDE>>

S bývalou partnerkou Michaelou Kratochvílovou má dceru Natálii a syna Davida. V roce 2013 od rodiny odešel a v roce 2015 se začal točit kolem slovenské modelky Dominiky Mesarošové. O jejich vztahu ale David Limberský hovoří také jen opatrně. 

V létě 2017 začal být David Limberdský na veřejnosti vídán po boku atraktivní modelky, moderátorky a podnikatelky Lenky Olbertové. Dva roky nato se vzali.

 

Články o celebritě

Nejkrásnější svatby roku 2019: Dyková, Klaus a další Nejkrásnější svatby roku 2019: Dyková, Klaus a další Letos do toho praštilo mnoho celebrit a osobností. Hned na jaře se oženili hlavní představitelé filmových… číst článek
Nejvíc nablýskaný vánoční stromeček? Limberského štafetu převzal Krmenčík! Nejvíc nablýskaný vánoční stromeček? Limberského štafetu převzal Krmenčík! Méně je někdy více. Osvědčeným pořekadlem se ovšem neřídí plzeňští fotbalisté, kteří vánoční stromečky… číst článek
Guľa v Plzni začíná revoluci: Fotbal jako životní styl. Jak změní tréninky? Guľa v Plzni začíná revoluci: Fotbal jako životní styl. Jak změní tréninky? Jak se předpokládalo, Adrián Guľa vtrhl do nového angažmá v Plzni jako velká voda. Okamžitě se sešel… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Ďuriš
Michal Ďuriš
zobrazit profil Michal Březina
Michal Březina
zobrazit profil Michal Plocek
Michal Plocek
zobrazit profil Jiří Vašíček
Jiří Vašíček
zobrazit profil Libuše Jahodová
Libuše Jahodová
zobrazit profil Adam Sebastian Helcelet
Adam Sebastian Helcelet
zobrazit profil Michaela Hrubá
Michaela Hrubá
zobrazit profil Mario Holek
Mario Holek