David Limberský

Datum narození: 6. 10. 1983
Přezdívka: Limba
Místo narození: Plzeň
Výška: 178 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Fotbalový obránce David Limberský se dostal mezi českou špičku, proto se pravidelně objevuje i v reprezentačním týmu.

První fotbalové útočiště nalezl vyučený kuchař David Limberský v Třemošné. V roce 1999 nastoupil do manšaftu Viktorie Plzeň, ve kterém až na malé italské a anglické odmlky zůstal. Rok hrál i za Spartu.

DAVID LIMBERSKÝ PŘEDVEDL ŽIHADLO ZA 4 MILIONY 

V Plzni začínal David Limberský na postu záložníka. Tehdejší trenér Stanislav Levý ho později přeřadil do obrany, kde fotbalista vydžel. S Viktorkou vyhrál první českou ligu i Superpohár. V roce 2012 podepsal s Plzní smlouvu na čtyřleté období.

Několik let si také zakopal za národní barvy. V roce 2012 se David Limberský s reprezentací probojoval do čtvrtfinále Mistrovství Evropy v Portugalsku. V roce 1995 vzbudil rozruch, když boural opilý, kvůli čemuž na čas vypadl z reprzentace. O tom hovoří jen nerad a opatrně.

O DAVIDOVI LIMBERSKÉM ČTĚTE ZDE>>

S bývalou partnerkou Michaelou Kratochvílovou má dceru Natálii a syna Davida. V roce 2013 od rodiny odešel a v roce 2015 se začal točit kolem slovenské modelky Dominiky Mesarošové. O jejich vztahu ale David Limberský hovoří také jen opatrně. 

V létě 2017 začal být David Limberdský na veřejnosti vídán po boku atraktivní modelky, moderátorky a podnikatelky Lenky Olbertové. Dva roky nato se vzali.

 

Články o celebritě

Další Sportovci

zobrazit profil Mick Schumacher
Mick Schumacher
zobrazit profil Petr Hubáček
Petr Hubáček
zobrazit profil Barbora Hermannová
Barbora Hermannová
zobrazit profil Lewis Hamilton
Lewis Hamilton
zobrazit profil Pavel Zacha
Pavel Zacha
zobrazit profil Jaroslav Švach
Jaroslav Švach
zobrazit profil Jan Kopecký
Jan Kopecký