David Limberský

Datum narození: 6.10.1983
Přezdívka: Limba
Místo narození: Plzeň
Výška: 178 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Fotbalový obránce David Limberský se dostal mezi českou špičku, proto se pravidelně objevuje i v reprezentačním týmu.

První fotbalové útočiště nalezl vyučený kuchař David Limberský v Třemošné. V roce 1999 nastoupil do manšaftu Viktorie Plzeň, ve kterém až na malé italské a anglické odmlky zůstal. Rok hrál i za Spartu.

DAVID LIMBERSKÝ PŘEDVEDL ŽIHADLO ZA 4 MILIONY 

V Plzni začínal David Limberský na postu záložníka. Tehdejší trenér Stanislav Levý ho později přeřadil do obrany, kde fotbalista vydžel. S Viktorkou vyhrál první českou ligu i Superpohár. V roce 2012 podepsal s Plzní smlouvu na čtyřleté období.

Několik let si také zakopal za národní barvy. V roce 2012 se David Limberský s reprezentací probojoval do čtvrtfinále Mistrovství Evropy v Portugalsku. V roce 1995 vzbudil rozruch, když boural opilý, kvůli čemuž na čas vypadl z reprzentace. O tom hovoří jen nerad a opatrně.

O DAVIDOVI LIMBERSKÉM ČTĚTE ZDE>>

S bývalou partnerkou Michaelou Kratochvílovou má dceru Natálii a syna Davida. V roce 2013 od rodiny odešel a v roce 2015 se začal točit kolem slovenské modelky Dominiky Mesarošové. O jejich vztahu ale David Limberský hovoří také jen opatrně. V létě 2017 začal být na veřejnosti vídán po boku atraktivní modelky, moderátorky a podnikatelky Lenky Olbertové.

 

Články o celebritě

Krmenčík za 300 milionů? Taková nabídka teď nepřišla, říká Šádek Krmenčík za 300 milionů? Taková nabídka teď nepřišla, říká Šádek Už v zimě měl Michael Krmenčík nakročeno k tomu, aby z Plzně zamířil na zahraniční angažmá. Jenže… číst článek
Plzeň ladí formu v Alpách. Oporám se daří bez zranění, trefil se i nováček Plzeň ladí formu v Alpách. Oporám se daří bez zranění, trefil se i nováček Téměř přesně před rokem se plzeňští fotbalisté lízali z debaklu 1:5 s celkem druhé německé ligy Fürthem,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Koubek
Tomáš Koubek
zobrazit profil Michel Platini
Michel Platini
zobrazit profil Jan Veselý
Jan Veselý
zobrazit profil Štěpánka Hilgertová
Štěpánka Hilgertová
zobrazit profil Barbora Kodedová
Barbora Kodedová
zobrazit profil Vladimír Sobotka
Vladimír Sobotka
zobrazit profil Petr Jaroš
Petr Jaroš
zobrazit profil Tomáš Hübschman
Tomáš Hübschman