David Limberský

Datum narození: 6. 10. 1983
Přezdívka: Limba
Místo narození: Plzeň
Výška: 178 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Fotbalový obránce David Limberský se dostal mezi českou špičku, proto se pravidelně objevuje i v reprezentačním týmu.

První fotbalové útočiště nalezl vyučený kuchař David Limberský v Třemošné. V roce 1999 nastoupil do manšaftu Viktorie Plzeň, ve kterém až na malé italské a anglické odmlky zůstal. Rok hrál i za Spartu.

DAVID LIMBERSKÝ PŘEDVEDL ŽIHADLO ZA 4 MILIONY 

V Plzni začínal David Limberský na postu záložníka. Tehdejší trenér Stanislav Levý ho později přeřadil do obrany, kde fotbalista vydžel. S Viktorkou vyhrál první českou ligu i Superpohár. V roce 2012 podepsal s Plzní smlouvu na čtyřleté období.

Několik let si také zakopal za národní barvy. V roce 2012 se David Limberský s reprezentací probojoval do čtvrtfinále Mistrovství Evropy v Portugalsku. V roce 1995 vzbudil rozruch, když boural opilý, kvůli čemuž na čas vypadl z reprzentace. O tom hovoří jen nerad a opatrně.

O DAVIDOVI LIMBERSKÉM ČTĚTE ZDE>>

S bývalou partnerkou Michaelou Kratochvílovou má dceru Natálii a syna Davida. V roce 2013 od rodiny odešel a v roce 2015 se začal točit kolem slovenské modelky Dominiky Mesarošové. O jejich vztahu ale David Limberský hovoří také jen opatrně. 

V létě 2017 začal být David Limberdský na veřejnosti vídán po boku atraktivní modelky, moderátorky a podnikatelky Lenky Olbertové. Dva roky nato se vzali.

 

Články o celebritě

Fotbalový rebel David Limberský: Detaily po příchodu na pokoj! Fotbalový rebel David Limberský: Detaily po příchodu na pokoj! Na festivalu si mejdany užívá David Limberský s manželkou Lenkou. Pravidelně to rozjíždí, tancují a ... číst článek
Rajcovní přehlídka ve Varech! Polonahé modelky i Vignerová bez sukně Rajcovní přehlídka ve Varech! Polonahé modelky i Vignerová bez sukně Na nedělní přehlídce návrhářky Zuzany Lešák Černé ve Varech bylo pořádně dusno! Modely střídavě odha... číst článek
Hitmaker Michal David na mejdanu milionářů: Roztančil Vary, svoji Marcelu ale už ne! Hitmaker Michal David na mejdanu milionářů: Roztančil Vary, svoji Marcelu ale už ne! Jsou spolu 38 let a pořád ji nepřestává bavit pařit na jeho koncertech. Manželka Michala Davida (62)... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Yvetta Hlaváčová
Yvetta Hlaváčová
zobrazit profil Patrik Bartošák
Patrik Bartošák
zobrazit profil Lionel Messi
Lionel Messi
zobrazit profil Vendula Frintová
Vendula Frintová
zobrazit profil Michal Neuvirth
Michal Neuvirth
zobrazit profil Viktor Hübl
Viktor Hübl
zobrazit profil Costa Nhamoinesu
Costa Nhamoinesu
zobrazit profil Dominik Dvořák
Dominik Dvořák