David Limberský | Celebwiki.cz

David Limberský

Datum narození: 6.10.1983
Přezdívka: Limba
Místo narození: Plzeň
Výška: 178 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Fotbalový obránce David Limberský se dostal mezi českou špičku, proto se pravidelně objevuje i v reprezentačním týmu.

První fotbalové útočiště nalezl vyučený kuchař David Limberský v Třemošné. V roce 1999 nastoupil do manšaftu Viktorie Plzeň, ve kterém až na malé italské a anglické odmlky zůstal. Rok hrál i za Spartu.

DAVID LIMBERSKÝ PŘEDVEDL ŽIHADLO ZA 4 MILIONY 

V Plzni začínal David Limberský na postu záložníka. Tehdejší trenér Stanislav Levý ho později přeřadil do obrany, kde fotbalista vydžel. S Viktorkou vyhrál první českou ligu i Superpohár. V roce 2012 podepsal s Plzní smlouvu na čtyřleté období.

Několik let si také zakopal za národní barvy. V roce 2012 se David Limberský s reprezentací probojoval do čtvrtfinále Mistrovství Evropy v Portugalsku. V roce 1995 vzbudil rozruch, když boural opilý, kvůli čemuž na čas vypadl z reprzentace. O tom hovoří jen nerad a opatrně.

O DAVIDOVI LIMBERSKÉM ČTĚTE ZDE>>

S bývalou partnerkou Michaelou Kratochvílovou má dceru Natálii a syna Davida. V roce 2013 od rodiny odešel a v roce 2015 se začal točit kolem slovenské modelky Dominiky Mesarošové. O jejich vztahu ale David Limberský hovoří také jen opatrně. 

V létě 2017 začal být David Limberdský na veřejnosti vídán po boku atraktivní modelky, moderátorky a podnikatelky Lenky Olbertové. Dva roky nato se vzali.

 

Články o celebritě

Kovařík si chválí Plzeň pod Guľou: Tempo tréninku i hry šlo dopředu Kovařík si chválí Plzeň pod Guľou: Tempo tréninku i hry šlo dopředu Patří mezi hráče Plzně, kteří po příchodu nového trenéra působí jak polití živou vodou. „Cítím se… číst článek
Rošťák Limberský má další problém? Jde o fingovanou dopravní nehodu Rošťák Limberský má další problém? Jde o fingovanou dopravní nehodu Loni se na Domažlicku údajně odehrála dopravní nehoda, ve které hrálo podle informací Práva jednu… číst článek
Guľa je mi blízký, říká Hořava. Jak vzpomíná na Vrbu a proč nejí maso? Guľa je mi blízký, říká Hořava. Jak vzpomíná na Vrbu a proč nejí maso? Je jiný. Zálibou v duchovní literatuře nebo i tím, že nejí maso. Přesto je Tomáš Hořava v bohémsky… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Štěrba
Jan Štěrba
zobrazit profil Václav Benda
Václav Benda
zobrazit profil Wayne Gretzky
Wayne Gretzky
zobrazit profil Patrik Eliáš
Patrik Eliáš
zobrazit profil Karel Rachůnek
Karel Rachůnek
zobrazit profil Dominik Furch
Dominik Furch
zobrazit profil Markéta Sluková Nausch
Markéta Sluková Nausch
zobrazit profil Jakub Jeřábek
Jakub Jeřábek