Theodor Gebre Selassie | Celebwiki.cz

Theodor Gebre Selassie

Datum narození: 24.12.1986
Místo narození: Třebíč
Váha: 70 kg
Výška: 183 cm
Profese: fotbalový obránce

Související celebrity

Životopis

Theodor Gebre Selassie je pravý fotbalový obránce, který kope v národním dresu a v německé bundeslize. Běhá rychle, má cit pro hru a je velmi dobře silově i technicky vybavený. Jeho fotbalové začátky přitom vůbec nebyly lehké.

Theodor Gebre Selassie se české matce a etiopskému otci narodil  v Třebíči na Štědrý den roku 1986. Jaký to byl dárek od Ježíška, se ukázalo později.

Fotbal začal Theodor Gebre Selassie hrát ve Velkém Meziříčí, pak za Jihlavu. Když se zdálo, že zakotví v jejím A týmu, poslali ho zpět tam, co začínal. Rok musel čekat, než se do Jihlavy na dvě sezóny vrátil. Pak už to šlo ráz naráz. V roce 2007 přestoupil do Slavie Praha a dvakrát za sebou s ní získal titul.

Koupil ho Slovan Liberec a i s ním v roce 2012 slavil první místo v lize. V ročníku 2011/12 dal za Liberec jako obránce 5 gólů. Následoval přestup do německého Werderu Brémy, v němž získal smlouvu do roku 2018.

V reprezentaci se Theodor Gebre Selassie stal prvním českým hráčem tmavé pleti. Hrál už v roce 2001 za jednadvacítku. Od roku 2011 má pevné místo v seniorském národním týmu. Vyřazení Česka na mistrovství Evropy v následujícím roce nedokázal zabránit.

Poprvé za národní tým skóroval hlavou proti Maltě v říjnu 2012, našel si centr Davida Limberského. Nebezpečné pro soupeře jsou centry, které Theodor Gebre Selassie posílá do vápna, když se mu podaří po straně uniknout.
V národním týmu býval více vytížený, než mu vyrostla konkurence. Trenér Pavel Vrba na jeho postu zkoušel před Eurem 2016 Pavla Kadeřábka z německého Hoffenheimu a Ondřeje Zahustela ze Sparty.

Theodor Gebre Selassie je ze sportovní rodiny. I jeho sestra Anna Gebre Selassie reprezentuje Česko v házené. Od roku 2005 má Theodor Gebre Selassie partnerku Leonu. Po deseti letech se vzali, to už byl na světě syn Noe.

 

Články o celebritě

Gebre Selassie končí v reprezentaci, nepřemluvil ho ani Šilhavý Gebre Selassie končí v reprezentaci, nepřemluvil ho ani Šilhavý Český fotbalista Theodor Gebre Selassie ve 32 letech ze zdravotních a rodinných důvodů ukončil reprezentační… číst článek
Bayern potvrdil německý titul, Ribéry a Robben se loučili gólem Bayern potvrdil německý titul, Ribéry a Robben se loučili gólem Fotbalisté Bayernu Mnichov získali posedmé v řadě německý titul. První místo si zajistili v posledním… číst článek
Na Anglii a Brazílii s Králem, Schick je nejistý. Šilhavý doplní ofenzivu Na Anglii a Brazílii s Králem, Schick je nejistý. Šilhavý doplní ofenzivu Zahrát si ve Wembley a proti hvězdné Brazílii? Sen každého fotbalisty… Splnit by si ho mohl i záložník… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Škoda
Michal Škoda
zobrazit profil Pavol Demitra
Pavol Demitra
zobrazit profil Miroslav Cipra
Miroslav Cipra
zobrazit profil Marek Židlický
Marek Židlický
zobrazit profil Gabriela  Jílková
Gabriela Jílková
zobrazit profil Jaroslav Hlinka
Jaroslav Hlinka
zobrazit profil Edin Džeko
Edin Džeko
zobrazit profil Aleš  Hemský
Aleš Hemský