Tomáš Sivok | Celebwiki.cz

Tomáš Sivok

Datum narození: 15. 9. 1983
Místo narození: Pelhřimov
Výška: 185 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Fotbalista Tomáš Sivok hrává stopera, ale může být i defenzivním záložníkem. V klubovém fotbale si vybudoval dobrou pozici v Turecku. Je nepostradatelný i pro reprezentaci, bývá i jejím kapitánem.

Tomáš Sivok se původně nevěnoval pouze fotbalu. Pelhřimovský rodák studoval sportovní gymnázium v Českých Budějovicích, hrál zde basketbal a volejbal. Tomáš Sivok je vysoký 185 cm, má přehled a výborně hlavičkuje.

S vrcholovým fotbalem Tomáš Sivok začal v Českých Budějovicích v roce 1994, od roku 2002 strávil pět sezón ve Spartě Praha. Po krátké epizodě v Udine odešel v roce 2008 do Turecka. Dlouho hrál za Beşiktaş JK, v roce 2015 přestoupil do Bursasporu, klubu z města Bursa.

Za reprezentační áčko nastoupil poprvé o deset let dříve, v kvalifikačním zápase proti Rumunsku. Byl nominován na Euro 2008, ale nenastoupil do žádného zápasu. Na Euru 2012, na němž Česko vypadlo ve čtvrtfinále, odehrál Tomáš Sivok všechny čtyři zápasy bez střídání. Poprvé skóroval za národní barvy v roce 2010 v přátelském zápase s USA.

Kvůli zranění vypukly obavy, jestli se Tomáš Sivok vůbec podívá na Euro 2016, nastoupil ale už do přípravných zápasů proti Skotsku a Švédsku. Do obrany si ho vybral trenér Pavel Vrba a propůjčil mu i kapitánskou pásku.

VÍCE O FOTBALOVÉM EURU 2016 ZDE

Tomáš Sivok je ženatý, vzal si svou dlouholetou přítelkyni Michaelu Šachlovou. Svatba se konala v roce 2009 v Istanbulu, Michaela Šachlová totiž následovala Tomáše Sivoka do Turecka. Pár si užívá Orientu, ač musí překonávat různé nástrahy. Vedle cestování je společným zájmem manželů Sivokových móda.

 

Články o celebritě

Hubník doma? Skvělé pro Olomouc, ale není spasitel. Tým musí táhnout jiní Hubník doma? Skvělé pro Olomouc, ale není spasitel. Tým musí táhnout jiní Sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář při představování hvězdné posily v podobě Romana Hubníka vypu... číst článek
Koller: Čišovský může být nahoře na Plzeň hrdý. Sivok? Byl vždy pokorný Koller: Čišovský může být nahoře na Plzeň hrdý. Sivok? Byl vždy pokorný FORTUNA:LIGA má za sebou černý víkend. Fotbalové události přebila smutná zpráva z nedělního rána: bý... číst článek
Limberský do Sparty, má jasno Řepka. A poprvé si ostře rýpl do Rosického Limberský do Sparty, má jasno Řepka. A poprvé si ostře rýpl do Rosického Na instagramovém účtu Tomáše Řepky přituhuje. Tentokrát si bývalý reprezentant zvolil jako téma pro ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Steven Holcomb
Steven Holcomb
zobrazit profil Tomáš Vokoun
Tomáš Vokoun
zobrazit profil Mohamed Salah
Mohamed Salah
zobrazit profil Tomáš Rolinek
Tomáš Rolinek
zobrazit profil Martin  Hanzal
Martin Hanzal
zobrazit profil Luka Modrič
Luka Modrič
zobrazit profil Vojtěch Štursa
Vojtěch Štursa
zobrazit profil Vladimír Vůjtek
Vladimír Vůjtek