Tomáš Sivok | Celebwiki.cz

Tomáš Sivok

Datum narození: 15.9.1983
Místo narození: Pelhřimov
Výška: 185 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Fotbalista Tomáš Sivok hrává stopera, ale může být i defenzivním záložníkem. V klubovém fotbale si vybudoval dobrou pozici v Turecku. Je nepostradatelný i pro reprezentaci, bývá i jejím kapitánem.

Tomáš Sivok se původně nevěnoval pouze fotbalu. Pelhřimovský rodák studoval sportovní gymnázium v Českých Budějovicích, hrál zde basketbal a volejbal. Tomáš Sivok je vysoký 185 cm, má přehled a výborně hlavičkuje.

S vrcholovým fotbalem Tomáš Sivok začal v Českých Budějovicích v roce 1994, od roku 2002 strávil pět sezón ve Spartě Praha. Po krátké epizodě v Udine odešel v roce 2008 do Turecka. Dlouho hrál za Beşiktaş JK, v roce 2015 přestoupil do Bursasporu, klubu z města Bursa.

Za reprezentační áčko nastoupil poprvé o deset let dříve, v kvalifikačním zápase proti Rumunsku. Byl nominován na Euro 2008, ale nenastoupil do žádného zápasu. Na Euru 2012, na němž Česko vypadlo ve čtvrtfinále, odehrál Tomáš Sivok všechny čtyři zápasy bez střídání. Poprvé skóroval za národní barvy v roce 2010 v přátelském zápase s USA.

Kvůli zranění vypukly obavy, jestli se Tomáš Sivok vůbec podívá na Euro 2016, nastoupil ale už do přípravných zápasů proti Skotsku a Švédsku. Do obrany si ho vybral trenér Pavel Vrba a propůjčil mu i kapitánskou pásku.

VÍCE O FOTBALOVÉM EURU 2016 ZDE

Tomáš Sivok je ženatý, vzal si svou dlouholetou přítelkyni Michaelu Šachlovou. Svatba se konala v roce 2009 v Istanbulu, Michaela Šachlová totiž následovala Tomáše Sivoka do Turecka. Pár si užívá Orientu, ač musí překonávat různé nástrahy. Vedle cestování je společným zájmem manželů Sivokových móda.

 

Články o celebritě

Momenty Rosického show: Čech bez helmy, parádní góly i rychlík Poborský Momenty Rosického show: Čech bez helmy, parádní góly i rychlík Poborský Vyšlo to na jedničku! Tomáš Rosický se rozloučil s aktivní kariérou ve velkém stylu, když při jeho… číst článek
Zapomenutí reprezentanti? Mladíci mimo hru, Droppa se našel ve Slovanu Zapomenutí reprezentanti? Mladíci mimo hru, Droppa se našel ve Slovanu Patřili do národního týmu, ale z různých důvodů z české reprezentace vypadli. Tomáš Sivok přenechává… číst článek
Jarolím: U Schicka něco přehlédli. Za AS hrát nemohl, i když byl na lavičce Jarolím: U Schicka něco přehlédli. Za AS hrát nemohl, i když byl na lavičce V létě se stal druhým nejdražším hráčem české fotbalové historie, fotbalové umění v AS Řím ale pořád… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Latka
Martin Latka
zobrazit profil Ivan Hašek
Ivan Hašek
zobrazit profil Ondřej Němec
Ondřej Němec
zobrazit profil Vojtěch Štursa
Vojtěch Štursa
zobrazit profil Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer
zobrazit profil Tomáš Pilík
Tomáš Pilík
zobrazit profil Lucie Šafářová
Lucie Šafářová
zobrazit profil David Vaněček
David Vaněček