Tomáš Sivok | Celebwiki.cz

Tomáš Sivok

Datum narození: 15. 9. 1983
Místo narození: Pelhřimov
Výška: 185 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Fotbalista Tomáš Sivok hrává stopera, ale může být i defenzivním záložníkem. V klubovém fotbale si vybudoval dobrou pozici v Turecku. Je nepostradatelný i pro reprezentaci, bývá i jejím kapitánem.

Tomáš Sivok se původně nevěnoval pouze fotbalu. Pelhřimovský rodák studoval sportovní gymnázium v Českých Budějovicích, hrál zde basketbal a volejbal. Tomáš Sivok je vysoký 185 cm, má přehled a výborně hlavičkuje.

S vrcholovým fotbalem Tomáš Sivok začal v Českých Budějovicích v roce 1994, od roku 2002 strávil pět sezón ve Spartě Praha. Po krátké epizodě v Udine odešel v roce 2008 do Turecka. Dlouho hrál za Beşiktaş JK, v roce 2015 přestoupil do Bursasporu, klubu z města Bursa.

Za reprezentační áčko nastoupil poprvé o deset let dříve, v kvalifikačním zápase proti Rumunsku. Byl nominován na Euro 2008, ale nenastoupil do žádného zápasu. Na Euru 2012, na němž Česko vypadlo ve čtvrtfinále, odehrál Tomáš Sivok všechny čtyři zápasy bez střídání. Poprvé skóroval za národní barvy v roce 2010 v přátelském zápase s USA.

Kvůli zranění vypukly obavy, jestli se Tomáš Sivok vůbec podívá na Euro 2016, nastoupil ale už do přípravných zápasů proti Skotsku a Švédsku. Do obrany si ho vybral trenér Pavel Vrba a propůjčil mu i kapitánskou pásku.

VÍCE O FOTBALOVÉM EURU 2016 ZDE

Tomáš Sivok je ženatý, vzal si svou dlouholetou přítelkyni Michaelu Šachlovou. Svatba se konala v roce 2009 v Istanbulu, Michaela Šachlová totiž následovala Tomáše Sivoka do Turecka. Pár si užívá Orientu, ač musí překonávat různé nástrahy. Vedle cestování je společným zájmem manželů Sivokových móda.

 

Články o celebritě

Kadlec o kariéře, pohodě na Slovácku i Spartě: Chce to pročistit vzduch Kadlec o kariéře, pohodě na Slovácku i Spartě: Chce to pročistit vzduch Když se ve dvanácti letech vrátil z Německa do rodného Uherského Hradiště, čelil závisti. „Protekční... číst článek
Gebre Selassie o Brémách i konci v reprezentaci. Kdy se vrátí do Čech? Gebre Selassie o Brémách i konci v reprezentaci. Kdy se vrátí do Čech? Od snové sezony, ve které byl jedním z hlavních článků mistrovského libereckého týmu a pak zazářil n... číst článek
Platy dolů?! Kluby v lize na to jdou opatrně. Ale co není, může brzy být Platy dolů?! Kluby v lize na to jdou opatrně. Ale co není, může brzy být Musíme si pomáhat. Název známého českého filmu se snaží praktikovat i v prvoligových klubech, které ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michael Jordan
Michael Jordan
zobrazit profil Šárka Pančochová
Šárka Pančochová
zobrazit profil Patrik Eliáš
Patrik Eliáš
zobrazit profil Martin Fassati
Martin Fassati
zobrazit profil Jan Charouz
Jan Charouz
zobrazit profil Karim Benzema
Karim Benzema
zobrazit profil Jakub Vágner
Jakub Vágner
zobrazit profil Tatiana-Mosio Bongonga
Tatiana-Mosio Bongonga