Tomáš Sivok | Celebwiki.cz

Tomáš Sivok

Datum narození: 15.9.1983
Místo narození: Pelhřimov
Výška: 185 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Fotbalista Tomáš Sivok hrává stopera, ale může být i defenzivním záložníkem. V klubovém fotbale si vybudoval dobrou pozici v Turecku. Je nepostradatelný i pro reprezentaci, bývá i jejím kapitánem.

Tomáš Sivok se původně nevěnoval pouze fotbalu. Pelhřimovský rodák studoval sportovní gymnázium v Českých Budějovicích, hrál zde basketbal a volejbal. Tomáš Sivok je vysoký 185 cm, má přehled a výborně hlavičkuje.

S vrcholovým fotbalem Tomáš Sivok začal v Českých Budějovicích v roce 1994, od roku 2002 strávil pět sezón ve Spartě Praha. Po krátké epizodě v Udine odešel v roce 2008 do Turecka. Dlouho hrál za Beşiktaş JK, v roce 2015 přestoupil do Bursasporu, klubu z města Bursa.

Za reprezentační áčko nastoupil poprvé o deset let dříve, v kvalifikačním zápase proti Rumunsku. Byl nominován na Euro 2008, ale nenastoupil do žádného zápasu. Na Euru 2012, na němž Česko vypadlo ve čtvrtfinále, odehrál Tomáš Sivok všechny čtyři zápasy bez střídání. Poprvé skóroval za národní barvy v roce 2010 v přátelském zápase s USA.

Kvůli zranění vypukly obavy, jestli se Tomáš Sivok vůbec podívá na Euro 2016, nastoupil ale už do přípravných zápasů proti Skotsku a Švédsku. Do obrany si ho vybral trenér Pavel Vrba a propůjčil mu i kapitánskou pásku.

VÍCE O FOTBALOVÉM EURU 2016 ZDE

Tomáš Sivok je ženatý, vzal si svou dlouholetou přítelkyni Michaelu Šachlovou. Svatba se konala v roce 2009 v Istanbulu, Michaela Šachlová totiž následovala Tomáše Sivoka do Turecka. Pár si užívá Orientu, ač musí překonávat různé nástrahy. Vedle cestování je společným zájmem manželů Sivokových móda.

 

Články o celebritě

Sivok plánuje po sezoně konec: Nechci být trafikant. Potřebuju něco tvořit Sivok plánuje po sezoně konec: Nechci být trafikant. Potřebuju něco tvořit Jednou jsi dole, jednou nahoře. Přesně takhle to loni měl Tomáš Sivok. Exreprezentační stoper zažil… číst článek
Dynamo letí vzhůru. Co za tím stojí? Návrat patriotů i ustálená sestava Dynamo letí vzhůru. Co za tím stojí? Návrat patriotů i ustálená sestava Výsledky 3:2, 3:1, 3:0, 3:1. Fotbalové České Budějovice jedou na vlně gólových trojek, šňůra čtyř… číst článek
Velký comeback! Drobný se vrací do Budějovic, s Dynamem ladí detaily Velký comeback! Drobný se vrací do Budějovic, s Dynamem ladí detaily Má zlato i stříbro z EURO jednadvacítek, byl na olympiádě a kromě Česka s fotbalem prošel čtyři země.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Iveta Vacenovská
Iveta Vacenovská
zobrazit profil Robert Reichel
Robert Reichel
zobrazit profil Lukáš Radil
Lukáš Radil
zobrazit profil Roman Šebrle
Roman Šebrle
zobrazit profil František Rajtoral
František Rajtoral
zobrazit profil Daniel Holzer
Daniel Holzer
zobrazit profil Jakub Voráček
Jakub Voráček
zobrazit profil Veronika Vítková
Veronika Vítková