Tomáš Sivok | Celebwiki.cz

Tomáš Sivok

Datum narození: 15.9.1983
Místo narození: Pelhřimov
Výška: 185 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Fotbalista Tomáš Sivok hrává stopera, ale může být i defenzivním záložníkem. V klubovém fotbale si vybudoval dobrou pozici v Turecku. Je nepostradatelný i pro reprezentaci, bývá i jejím kapitánem.

Tomáš Sivok se původně nevěnoval pouze fotbalu. Pelhřimovský rodák studoval sportovní gymnázium v Českých Budějovicích, hrál zde basketbal a volejbal. Tomáš Sivok je vysoký 185 cm, má přehled a výborně hlavičkuje.

S vrcholovým fotbalem Tomáš Sivok začal v Českých Budějovicích v roce 1994, od roku 2002 strávil pět sezón ve Spartě Praha. Po krátké epizodě v Udine odešel v roce 2008 do Turecka. Dlouho hrál za Beşiktaş JK, v roce 2015 přestoupil do Bursasporu, klubu z města Bursa.

Za reprezentační áčko nastoupil poprvé o deset let dříve, v kvalifikačním zápase proti Rumunsku. Byl nominován na Euro 2008, ale nenastoupil do žádného zápasu. Na Euru 2012, na němž Česko vypadlo ve čtvrtfinále, odehrál Tomáš Sivok všechny čtyři zápasy bez střídání. Poprvé skóroval za národní barvy v roce 2010 v přátelském zápase s USA.

Kvůli zranění vypukly obavy, jestli se Tomáš Sivok vůbec podívá na Euro 2016, nastoupil ale už do přípravných zápasů proti Skotsku a Švédsku. Do obrany si ho vybral trenér Pavel Vrba a propůjčil mu i kapitánskou pásku.

VÍCE O FOTBALOVÉM EURU 2016 ZDE

Tomáš Sivok je ženatý, vzal si svou dlouholetou přítelkyni Michaelu Šachlovou. Svatba se konala v roce 2009 v Istanbulu, Michaela Šachlová totiž následovala Tomáše Sivoka do Turecka. Pár si užívá Orientu, ač musí překonávat různé nástrahy. Vedle cestování je společným zájmem manželů Sivokových móda.

 

Články o celebritě

Velké jméno pro Dynamo! Do přípravy se zapojí Sivok, cizina má ale přednost Velké jméno pro Dynamo! Do přípravy se zapojí Sivok, cizina má ale přednost Tomáš Sivok a budějovické Dynamo? Je to zase o kousek blíž. Bývalý reprezentační stoper se v úterý… číst článek
Sivok: Ronaldo je fenomén. Proč by pomohl Šilhavému, co mu dává Izrael? Sivok: Ronaldo je fenomén. Proč by pomohl Šilhavému, co mu dává Izrael? S Lukou Modričem se potkal na trávníku, před dvěma lety se v českém národním dresu bil proti Chorvatsku… číst článek
Šilhavý vysvětluje: Jak vybral Dočkala za lídra?  Vrátil se i ke konci ve Slavii Šilhavý vysvětluje: Jak vybral Dočkala za lídra? Vrátil se i ke konci ve Slavii Dostal do ruky rozháraný národní tým pochybující ve vlastní schopnosti. Během osmi pracovních dnů… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Nikol Kučerová
Nikol Kučerová
zobrazit profil Veronika Zvařičová
Veronika Zvařičová
zobrazit profil Tereza Smitková
Tereza Smitková
zobrazit profil Veronika Vítková
Veronika Vítková
zobrazit profil Martin Růžička
Martin Růžička
zobrazit profil Taras Povoroznyk
Taras Povoroznyk
zobrazit profil Tomáš Rolinek
Tomáš Rolinek
zobrazit profil Jan Sýkora
Jan Sýkora