Tomáš Rosický | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Český fotbalista Tomáš Rosický se proslavil po celém světě. Byl kapitánem českého národního týmu. Hrál v Německu či v Anglii.

Fotbalový virtuóz Tomáš Rosický se zařadil mezi nejlépe placené sportovce Česka, podobně jako třeba Petr Čech, Pavel Nedvěd nebo Milan Baroš. Po výborných výkonech v pražské Spartě přešel za rekordních 29 milionů liber do německého Dortmundu.

TOMÁŠ ROSICKÝ OZNÁMIL KONEC KARIÉRY

Vystudoval střední školu výpočetní techniky. Se Spartou vyhrál třikrát první ligu. Dortmundu pomohl v roce 2002 k poháru německé Bundesligy. O čtyři roky později přešel do anglického Arsenalu. S celým týmem byl pak přijat britskou královnou Alžbětou II.

Tři sezóny Tomáš Rosický kapitánoval české reprezentaci, za niž hrál od patnácti. Góly střílel na mistrovstvích Evropy i světa. Z šampionátu Evropy přivezl v roce 2004 bronz. Od roku 2008 se potýká se řadou zranění. Trápila ho podkolenní šlacha nebo třísla.

Tomáš Rosický třikrát zvítězil v hlavní kategorii ankety Fotbalista roku. Má doma i český Zlatý míč. Rád si zahraje na počítači nebo na kytaru.

O TOMÁŠI ROSICKÉM ČTĚTE ZDE>>

Partnerkou Tomáše Rosického se stala modelka a televizní rosnička Radka Kocurová, druhá vicemiss České republiky 2002, s níž se seznámil při focení sportovní značky. V roce 2011 pár čekal dítě, kráska ovšem potratila. Dva roky nato se jim narodil syn Tomáš. Začátkem roku 2014 se vzali.

 

Články o celebritě

Jak dál s kádrem ve Spartě: Oříšek Kanga, na Letné už se řeší Hancko Jak dál s kádrem ve Spartě: Oříšek Kanga, na Letné už se řeší Hancko Je jich devět. Kopou za Spartu, oblékají rudý dres. Společného ale mají mnohem víc. Shodně jim totiž… číst článek
Góly Čechů v Premier League: krásné voleje, skvělý Rosický i nečekaná jména Góly Čechů v Premier League: krásné voleje, skvělý Rosický i nečekaná jména Dali byste dohromady české hráče, kteří dokázali skórovat v Premier League? Některá jména možná překvapí…… číst článek
Hložek k Schickovi? Lipsko si sparťana vyhlédlo, má stát stejně jako Haaland Hložek k Schickovi? Lipsko si sparťana vyhlédlo, má stát stejně jako Haaland Do fronty na Adama Hložka se zařadil další zájemce – RB Lipsko. Sedmnáctiletý klenot Sparty je podle… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer
zobrazit profil Ondřej Berndt
Ondřej Berndt
zobrazit profil Jiří Skalák
Jiří Skalák
zobrazit profil Josef Zimovčák
Josef Zimovčák
zobrazit profil Jiří  Šlégr
Jiří Šlégr
zobrazit profil Kateřina Vojáčková
Kateřina Vojáčková
zobrazit profil Martina Dubovská
Martina Dubovská