Tomáš Rosický | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Český fotbalista Tomáš Rosický se proslavil po celém světě. Byl kapitánem českého národního týmu. Hrál v Německu či v Anglii.

Fotbalový virtuóz Tomáš Rosický se zařadil mezi nejlépe placené sportovce Česka, podobně jako třeba Petr Čech, Pavel Nedvěd nebo Milan Baroš. Po výborných výkonech v pražské Spartě přešel za rekordních 29 milionů liber do německého Dortmundu.

TOMÁŠ ROSICKÝ OZNÁMIL KONEC KARIÉRY

Vystudoval střední školu výpočetní techniky. Se Spartou vyhrál třikrát první ligu. Dortmundu pomohl v roce 2002 k poháru německé Bundesligy. O čtyři roky později přešel do anglického Arsenalu. S celým týmem byl pak přijat britskou královnou Alžbětou II.

Tři sezóny Tomáš Rosický kapitánoval české reprezentaci, za niž hrál od patnácti. Góly střílel na mistrovstvích Evropy i světa. Z šampionátu Evropy přivezl v roce 2004 bronz. Od roku 2008 se potýká se řadou zranění. Trápila ho podkolenní šlacha nebo třísla.

Tomáš Rosický třikrát zvítězil v hlavní kategorii ankety Fotbalista roku. Má doma i český Zlatý míč. Rád si zahraje na počítači nebo na kytaru.

O TOMÁŠI ROSICKÉM ČTĚTE ZDE>>

Partnerkou Tomáše Rosického se stala modelka a televizní rosnička Radka Kocurová, druhá vicemiss České republiky 2002, s níž se seznámil při focení sportovní značky. V roce 2011 pár čekal dítě, kráska ovšem potratila. Dva roky nato se jim narodil syn Tomáš. Začátkem roku 2014 se vzali.

 

Články o celebritě

160 milionů je příliš! Sparta opci na Hancka neuplatní, co bude dál? 160 milionů je příliš! Sparta opci na Hancka neuplatní, co bude dál? Stále ještě má situaci plně ve svých rukou. Stačí vytáhnout z prkenice astronomických 6 milionů eur ... číst článek
Nedvěd: Trpišovský? Ať vezme repre. Sparta musí myslet na tituly Nedvěd: Trpišovský? Ať vezme repre. Sparta musí myslet na tituly Z Turína, kde denně operuje v sídle Juventusu, si odskočil do Prahy, aby se zúčastnil první poradní ... číst článek
Lička o Hložkovi: Je v něm zabiják pro top klub! Odhadl, za kolik by se prodal Lička o Hložkovi: Je v něm zabiják pro top klub! Odhadl, za kolik by se prodal Ve druhé polovině července oslaví teprve osmnácté narozeniny, ale na hřišti působí, jako by za Spart... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Marek Jankulovski
Marek Jankulovski
zobrazit profil Barbora Závadová
Barbora Závadová
zobrazit profil Bekim Balaj
Bekim Balaj
zobrazit profil Floyd Mayweather
Floyd Mayweather
zobrazit profil Miloš Říha
Miloš Říha
zobrazit profil Michal Bílek
Michal Bílek
zobrazit profil Leoš Čermák
Leoš Čermák