Tomáš Rosický | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Český fotbalista Tomáš Rosický se proslavil po celém světě. Byl kapitánem českého národního týmu. Hrál v Německu či v Anglii.

Fotbalový virtuóz Tomáš Rosický se zařadil mezi nejlépe placené sportovce Česka, podobně jako třeba Petr Čech, Pavel Nedvěd nebo Milan Baroš. Po výborných výkonech v pražské Spartě přešel za rekordních 29 milionů liber do německého Dortmundu.

TOMÁŠ ROSICKÝ OZNÁMIL KONEC KARIÉRY

Vystudoval střední školu výpočetní techniky. Se Spartou vyhrál třikrát první ligu. Dortmundu pomohl v roce 2002 k poháru německé Bundesligy. O čtyři roky později přešel do anglického Arsenalu. S celým týmem byl pak přijat britskou královnou Alžbětou II.

Tři sezóny Tomáš Rosický kapitánoval české reprezentaci, za niž hrál od patnácti. Góly střílel na mistrovstvích Evropy i světa. Z šampionátu Evropy přivezl v roce 2004 bronz. Od roku 2008 se potýká se řadou zranění. Trápila ho podkolenní šlacha nebo třísla.

Tomáš Rosický třikrát zvítězil v hlavní kategorii ankety Fotbalista roku. Má doma i český Zlatý míč. Rád si zahraje na počítači nebo na kytaru.

O TOMÁŠI ROSICKÉM ČTĚTE ZDE>>

Partnerkou Tomáše Rosického se stala modelka a televizní rosnička Radka Kocurová, druhá vicemiss České republiky 2002, s níž se seznámil při focení sportovní značky. V roce 2011 pár čekal dítě, kráska ovšem potratila. Dva roky nato se jim narodil syn Tomáš. Začátkem roku 2014 se vzali.

 

Články o celebritě

Baník, Plzeň, či Sparta? Liberecký Potočný líčí na velký přestup Baník, Plzeň, či Sparta? Liberecký Potočný líčí na velký přestup Má ideální příležitost na velký přestup – a chce ji využít. Podzimní bilance devíti vstřelených gólů… číst článek
Lavička o titulu na Letné i boji o Lafatu: Teď jde Sparta správnou cestou Lavička o titulu na Letné i boji o Lafatu: Teď jde Sparta správnou cestou Byl to on, kdo naposledy přivedl pražskou Spartu k ligovému prvenství. Stalo se tak v sezoně 2013/14,… číst článek
Sparta loví stopera v Anglii. Přijít má urostlý Hušek z Leicesteru Sparta loví stopera v Anglii. Přijít má urostlý Hušek z Leicesteru Letenští jsou blízko první zimní posile. Do rezervy a výhledově A-týmu si vyhlédli Lukáše Huška z Leicesteru.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Dagmar Damková
Dagmar Damková
zobrazit profil Lukáš Krpálek
Lukáš Krpálek
zobrazit profil Ronda Rousey
Ronda Rousey
zobrazit profil Jan Charouz
Jan Charouz
zobrazit profil Šárka Pančochová
Šárka Pančochová
zobrazit profil Milan Doudera
Milan Doudera
zobrazit profil David Sklenička
David Sklenička
zobrazit profil Lucie Anovčínová
Lucie Anovčínová