Související celebrity

Životopis

Český fotbalista Tomáš Rosický se proslavil po celém světě. Byl kapitánem českého národního týmu. Hrál v Německu či v Anglii.

Fotbalový virtuóz Tomáš Rosický se zařadil mezi nejlépe placené sportovce Česka, podobně jako třeba Petr Čech, Pavel Nedvěd nebo Milan Baroš. Po výborných výkonech v pražské Spartě přešel za rekordních 29 milionů liber do německého Dortmundu.

TOMÁŠ ROSICKÝ OZNÁMIL KONEC KARIÉRY

Vystudoval střední školu výpočetní techniky. Se Spartou vyhrál třikrát první ligu. Dortmundu pomohl v roce 2002 k poháru německé Bundesligy. O čtyři roky později přešel do anglického Arsenalu. S celým týmem byl pak přijat britskou královnou Alžbětou II.

Tři sezóny Tomáš Rosický kapitánoval české reprezentaci, za niž hrál od patnácti. Góly střílel na mistrovstvích Evropy i světa. Z šampionátu Evropy přivezl v roce 2004 bronz. Od roku 2008 se potýká se řadou zranění. Trápila ho podkolenní šlacha nebo třísla.

Tomáš Rosický třikrát zvítězil v hlavní kategorii ankety Fotbalista roku. Má doma i český Zlatý míč. Rád si zahraje na počítači nebo na kytaru.

O TOMÁŠI ROSICKÉM ČTĚTE ZDE>>

Partnerkou Tomáše Rosického se stala modelka a televizní rosnička Radka Kocurová, druhá vicemiss České republiky 2002, s níž se seznámil při focení sportovní značky. V roce 2011 pár čekal dítě, kráska ovšem potratila. Dva roky nato se jim narodil syn Tomáš. Začátkem roku 2014 se vzali.

 

Články o celebritě

Proč „S“ nakupují v Norsku: výchova, skauti v Africe i odchod miliardářů Proč „S“ nakupují v Norsku: výchova, skauti v Africe i odchod miliardářů Příchod norského reprezentanta Markuse Solbakkena není výstřel do tmy, Sparta vstupuje do vyzkoušený... číst článek
Los EURO 2024: Češi proti Portugalsku, Turecku a postupujícímu z baráže Los EURO 2024: Češi proti Portugalsku, Turecku a postupujícímu z baráže Čeští fotbalisté vstoupí do mistrovství Evropy v příštím roce v Německu zápasem proti kontinentálním... číst článek
Kuchta má pravdu. Sparta může mířit i výš, nesmí ale ustoupit z cesty Kuchta má pravdu. Sparta může mířit i výš, nesmí ale ustoupit z cesty Nejprve na Letné smutný večer po penaltovém zmaru v předkole Ligy mistrů, pak euforie nad otočkou s ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lukáš Zíb
Lukáš Zíb
zobrazit profil Pavel Janeček
Pavel Janeček
zobrazit profil Matúš Kozáčik
Matúš Kozáčik
zobrazit profil Martina Dubovská
Martina Dubovská
zobrazit profil Jan Charouz
Jan Charouz
zobrazit profil Rostislav Olesz
Rostislav Olesz
zobrazit profil Filip Forejtek
Filip Forejtek