Tomáš Rosický | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Český fotbalista Tomáš Rosický se proslavil po celém světě. Byl kapitánem českého národního týmu. Hrál v Německu či v Anglii.

Fotbalový virtuóz Tomáš Rosický se zařadil mezi nejlépe placené sportovce Česka, podobně jako třeba Petr Čech, Pavel Nedvěd nebo Milan Baroš. Po výborných výkonech v pražské Spartě přešel za rekordních 29 milionů liber do německého Dortmundu.

TOMÁŠ ROSICKÝ OZNÁMIL KONEC KARIÉRY

Vystudoval střední školu výpočetní techniky. Se Spartou vyhrál třikrát první ligu. Dortmundu pomohl v roce 2002 k poháru německé Bundesligy. O čtyři roky později přešel do anglického Arsenalu. S celým týmem byl pak přijat britskou královnou Alžbětou II.

Tři sezóny Tomáš Rosický kapitánoval české reprezentaci, za niž hrál od patnácti. Góly střílel na mistrovstvích Evropy i světa. Z šampionátu Evropy přivezl v roce 2004 bronz. Od roku 2008 se potýká se řadou zranění. Trápila ho podkolenní šlacha nebo třísla.

Tomáš Rosický třikrát zvítězil v hlavní kategorii ankety Fotbalista roku. Má doma i český Zlatý míč. Rád si zahraje na počítači nebo na kytaru.

O TOMÁŠI ROSICKÉM ČTĚTE ZDE>>

Partnerkou Tomáše Rosického se stala modelka a televizní rosnička Radka Kocurová, druhá vicemiss České republiky 2002, s níž se seznámil při focení sportovní značky. V roce 2011 pár čekal dítě, kráska ovšem potratila. Dva roky nato se jim narodil syn Tomáš. Začátkem roku 2014 se vzali.

 

Články o celebritě

INSIDER: Stanciu je vzor. Asi můžu za jeho odchod ze Sparty, říká Hašek INSIDER: Stanciu je vzor. Asi můžu za jeho odchod ze Sparty, říká Hašek Nicolae Stanciu? Nejkreativnější hráč FORTUNA:LIGY. A taky vzor, jak mají vystupovat fotbalové hvězd... číst článek
Moderátorka Primy a manželka fotbalisty Rosického o synovi: Jsem v očekávání! Moderátorka Primy a manželka fotbalisty Rosického o synovi: Jsem v očekávání! Září se neodvratně blíží a s ním i povinná školní docházka. Poprvé si aktovku na záda navleče a vstř... číst článek
Plíšková i Rosický mají, co chtějí - Hancka! Kolik stál? Plíšková i Rosický mají, co chtějí - Hancka! Kolik stál? Tenistka Kristýna Plíšková (28) rozbalila své roztoužené tělo. Direktor Tomáš Rosický (39) zabalil d... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Radko Gudas
Radko Gudas
zobrazit profil Tomáš Verner
Tomáš Verner
zobrazit profil Jakub Jeřábek
Jakub Jeřábek
zobrazit profil Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý
zobrazit profil Jan Skácelík
Jan Skácelík
zobrazit profil Costa Nhamoinesu
Costa Nhamoinesu
zobrazit profil Jaroslav Plašil
Jaroslav Plašil
zobrazit profil Jan Charouz
Jan Charouz