Související celebrity

Životopis

Český fotbalista Tomáš Rosický se proslavil po celém světě. Byl kapitánem českého národního týmu. Hrál v Německu či v Anglii.

Fotbalový virtuóz Tomáš Rosický se zařadil mezi nejlépe placené sportovce Česka, podobně jako třeba Petr Čech, Pavel Nedvěd nebo Milan Baroš. Po výborných výkonech v pražské Spartě přešel za rekordních 29 milionů liber do německého Dortmundu.

TOMÁŠ ROSICKÝ OZNÁMIL KONEC KARIÉRY

Vystudoval střední školu výpočetní techniky. Se Spartou vyhrál třikrát první ligu. Dortmundu pomohl v roce 2002 k poháru německé Bundesligy. O čtyři roky později přešel do anglického Arsenalu. S celým týmem byl pak přijat britskou královnou Alžbětou II.

Tři sezóny Tomáš Rosický kapitánoval české reprezentaci, za niž hrál od patnácti. Góly střílel na mistrovstvích Evropy i světa. Z šampionátu Evropy přivezl v roce 2004 bronz. Od roku 2008 se potýká se řadou zranění. Trápila ho podkolenní šlacha nebo třísla.

Tomáš Rosický třikrát zvítězil v hlavní kategorii ankety Fotbalista roku. Má doma i český Zlatý míč. Rád si zahraje na počítači nebo na kytaru.

O TOMÁŠI ROSICKÉM ČTĚTE ZDE>>

Partnerkou Tomáše Rosického se stala modelka a televizní rosnička Radka Kocurová, druhá vicemiss České republiky 2002, s níž se seznámil při focení sportovní značky. V roce 2011 pár čekal dítě, kráska ovšem potratila. Dva roky nato se jim narodil syn Tomáš. Začátkem roku 2014 se vzali.

 

Články o celebritě

Buďte nebojácní a jděte za svým snem, radí Lavička i Rosický klukům Buďte nebojácní a jděte za svým snem, radí Lavička i Rosický klukům Mají za sebou skvělé kariéry. Tomáš Rosický patří k nejlepším českým fotbalistům poslední dekády,… číst článek
Wilshere si stěžoval na nominaci pro MS. Pojď k nám, vyzvala Plzeň Wilshere si stěžoval na nominaci pro MS. Pojď k nám, vyzvala Plzeň V Arsenalu odehrál kompletní sezonu, cítí se svěží a ve formě. Přesto Jack Wilshere chybí v konečné… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Barbora Havlíčková
Barbora Havlíčková
zobrazit profil Jan Vetešník
Jan Vetešník
zobrazit profil Andy Murray
Andy Murray
zobrazit profil Karolína Erbanová
Karolína Erbanová
zobrazit profil Conor McGregor
Conor McGregor
zobrazit profil Imrich Bugár
Imrich Bugár
zobrazit profil Ondřej Vetešník
Ondřej Vetešník
zobrazit profil Matěj Kvíčala
Matěj Kvíčala