Související celebrity

Životopis

Český fotbalista Tomáš Rosický se proslavil po celém světě. Byl kapitánem českého národního týmu. Hrál v Německu či v Anglii.

Fotbalový virtuóz Tomáš Rosický se zařadil mezi nejlépe placené sportovce Česka, podobně jako třeba Petr Čech, Pavel Nedvěd nebo Milan Baroš. Po výborných výkonech v pražské Spartě přešel za rekordních 29 milionů liber do německého Dortmundu.

TOMÁŠ ROSICKÝ OZNÁMIL KONEC KARIÉRY

Vystudoval střední školu výpočetní techniky. Se Spartou vyhrál třikrát první ligu. Dortmundu pomohl v roce 2002 k poháru německé Bundesligy. O čtyři roky později přešel do anglického Arsenalu. S celým týmem byl pak přijat britskou královnou Alžbětou II.

Tři sezóny Tomáš Rosický kapitánoval české reprezentaci, za niž hrál od patnácti. Góly střílel na mistrovstvích Evropy i světa. Z šampionátu Evropy přivezl v roce 2004 bronz. Od roku 2008 se potýká se řadou zranění. Trápila ho podkolenní šlacha nebo třísla.

Tomáš Rosický třikrát zvítězil v hlavní kategorii ankety Fotbalista roku. Má doma i český Zlatý míč. Rád si zahraje na počítači nebo na kytaru.

O TOMÁŠI ROSICKÉM ČTĚTE ZDE>>

Partnerkou Tomáše Rosického se stala modelka a televizní rosnička Radka Kocurová, druhá vicemiss České republiky 2002, s níž se seznámil při focení sportovní značky. V roce 2011 pár čekal dítě, kráska ovšem potratila. Dva roky nato se jim narodil syn Tomáš. Začátkem roku 2014 se vzali.

 

Články o celebritě

Galásek slaví 50: Brücknerův computer a pravá ruka. Co zažil v kariéře? Galásek slaví 50: Brücknerův computer a pravá ruka. Co zažil v kariéře? Jeho indiánské jméno by mohlo znít třeba takhle: Pan nenápadný, avšak nepostradatelný. Tomáš Galásek... číst článek
Messi vs. Modrič: veteráni drží prapor. Brazilský novinář shodil Neymara Messi vs. Modrič: veteráni drží prapor. Brazilský novinář shodil Neymara PŘÍMO Z KATARU | Oba poznali, jak je hrozné prohrát finále mundialu. Lionel Messi před osmi lety, Lu... číst článek
Byl jsem fanouškem Rosického, teď je můj šéf, říká Hřebík. Jalonen má recht Byl jsem fanouškem Rosického, teď je můj šéf, říká Hřebík. Jalonen má recht Tým. Tým. A pro jistotu ještě jednou, kdybyste to přeskočili – TÝM. Jestli chcete z fotbalového expe... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Radko Gudas
Radko Gudas
zobrazit profil Adam Václavík
Adam Václavík
zobrazit profil Alan Babický
Alan Babický
zobrazit profil Anna Kurnikovová
Anna Kurnikovová
zobrazit profil Miloš Říha
Miloš Říha
zobrazit profil Stanislav Tecl
Stanislav Tecl
zobrazit profil Nathan Christián  Dzaba
Nathan Christián Dzaba
zobrazit profil Martin Pláněk
Martin Pláněk