Tomáš Koubek | Celebwiki.cz

Tomáš Koubek

Datum narození: 26.8.1992
Místo narození: Hradec Králové
Profese: fotbalový brankář
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Tomáš Koubek je fotbalový brankář. Česko reprezentoval v mládežnických kategoriích již od svých osmnácti let, v roce 2016 ho trenér Pavel Vrba vybral do Českého A-týmu kvůli skvělé bilanci pro EURO 2016. Nosívá číslo 21.

Tomáš Koubek se narodil 26. srpna 1992 v Hradci Králové. Zde začal i svoji fotbalovou kariéru, hrával zde v různých mládežnických kategoriích, až se v roce 2010 propracoval do A-týmu. Debutoval s ním 30. dubna 2011 proti Mladé Boleslavi, Hradec zvítězil 2:1.

V roce 2014 postoupil Tomáš Koubek s týmem na sezonu 2014/2015 z druhé ligy do nejvyšší soutěže, vydrželi zde však jen rok, poté znovu sestoupili.

V červenci 2015 přestoupil Tomáš Koubek do AC Sparty Praha. Podepsal zde smlouvu na čtyři roky, hned následující den ho vedení klubu poslalo na hostování do Slovanu Liberec. S Libercem se Tomáš Koubekprobojoval do základní skupiny v Evropské lize 2015/2016 a v prvních čtyřech jejích zápasech nepustil jedinou branku.

Jeho výkonnost neunikla trenérovi českého národního týmu Pavlu Vrbovi , který nominoval Tomáše Koubka do reprezentace na EURO 2016. S českým „nároďákem“ debutoval 24. března 2016 v přátelském utkání proti Skotsku, Česko prohrálo 1:0, a ten gól se asi nedal chytit.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Pavlenka jedničkou? Z Anglie se nepo..., věří si. Kane a spol. jsou extratřída Pavlenka jedničkou? Z Anglie se nepo..., věří si. Kane a spol. jsou extratřída Tomáš Vaclík z české nominace kvůli zranění vypadl, branka se otvírá pro druhého v pořadí. Jiří Pavlenka,… číst článek
Koubek popsal boom po výhře nad Arsenalem: Lidi spali u stadionu Koubek popsal boom po výhře nad Arsenalem: Lidi spali u stadionu Brankářská ikona Petr Čech má poslední fotbalový sen. S Arsenalem vyhrát Evropskou ligu a po květnovém… číst článek
Čech se vrátil do Rennes, Arsenal padl 1:3. Chelsea smetla Kyjev Čech se vrátil do Rennes, Arsenal padl 1:3. Chelsea smetla Kyjev Fotbalový brankář Petr Čech z Arsenalu při návratu do Rennes, kde v minulosti strávil dvě sezony,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Sýkora
Jan Sýkora
zobrazit profil Václav Svěrkoš
Václav Svěrkoš
zobrazit profil  Vladimír Sičák
Vladimír Sičák
zobrazit profil František Kaberle
František Kaberle
zobrazit profil Tomáš Koubek
Tomáš Koubek
zobrazit profil Adéla Sýkorová
Adéla Sýkorová
zobrazit profil Radek Duda
Radek Duda
zobrazit profil Dyjan Carlos de Azevedo
Dyjan Carlos de Azevedo