Patrik Schick | Celebwiki.cz

Patrik Schick

Datum narození: 24.1.1996
Místo narození: Praha
Profese: fotbalový útočník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Patrik Schick je fotbalový útočník. Svoji kariéru začal v pražské Spartě, ale v roce 2015 přestoupil do Bohemians 1905. Trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba předběžně oznámil, že tento mladý talent si zahraje na mistrovství Evropy 2016.

Patrik Schick se narodil 24. ledna 1996 v Praze. V sezóně 2013/2014 dal za AC Sparta Praha starší dorost 22 gólů ve 29 zápasech a postupně se propracoval do juniorského mužstva. Netrvalo dlouho a Sparta A ho začala využívat jako rezervu.

Stačil už jen malý krůček do prvního týmu, svůj první zápas první české lize si zahrál proti týmu FK Teplice, kdy v 84. minutě vystřídal Josefa Hušbauera. 17. května 2014 získal Patrik Schick se Spartu Praha double (první místo v národní lize i poháru). Přestože ve finálovém utkání nenastoupil, o Pohár České pošty se přece jenom zasloužil, odehrál totiž v semifinále proti FK Baumit Jablonec.

Patrik Schick již debutoval i v mezinárodní soutěži – zahrál si 18. září 2014 v Evropské lize proti SSC Neapol, Sparta však prohrála 1:3. V červnu 2015 odešel hostovat do jiného pražského klubu Bohemians 1905. V roce 2016 vyhrál soutěž fotbalový Talent roku 2016.

Patrik Schick byl nominován trenérem české reprezentace Pavlem Vrbou na EURO 2016. Tento hráč už zkušenosti s reprezentací má, od roku 2011 je na soupisce českého mládežnického týmu již od kategorie U16.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Nadšený Ondrášek: Krmelec je podobný blázen. Od Zlatana dostal dres Nadšený Ondrášek: Krmelec je podobný blázen. Od Zlatana dostal dres Ve třiceti letech má za sebou výživný příběh. Z Českých Budějovic, kde spadl až k problémům s automaty,… číst článek
Za měsíc stihla zásnuby i svatbu, teď už je těhotná! Schickova sestra neztrácí čas Za měsíc stihla zásnuby i svatbu, teď už je těhotná! Schickova sestra neztrácí čas To je ale rychlovka! Někdo svatbu po zásnubách nestihne do roka a do dne, ale modelka Kristýna Schicková… číst článek
Šilhavý sází na slávistickou euforii: Hovorka prožívá všechno naplno Šilhavý sází na slávistickou euforii: Hovorka prožívá všechno naplno Vsadil na kartu, která na českých trávnících frčí. Jaroslav Šilhavý vybral na kvalifikaci o EURO… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Havlát
Jiří Havlát
zobrazit profil Vojtěch Mozík
Vojtěch Mozík
zobrazit profil Kateřina Šafránková
Kateřina Šafránková
zobrazit profil Milan Švenger
Milan Švenger
zobrazit profil Michal Češka
Michal Češka
zobrazit profil Jaromír Jágr
Jaromír Jágr
zobrazit profil Frederik Fetterlein
Frederik Fetterlein
zobrazit profil Leoš Čermák
Leoš Čermák