Patrik Schick

Datum narození: 24. 1. 1996
Místo narození: Praha
Profese: fotbalový útočník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Patrik Schick je fotbalový útočník. Svoji kariéru začal v pražské Spartě, ale v roce 2015 přestoupil do Bohemians 1905. Trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba předběžně oznámil, že tento mladý talent si zahraje na mistrovství Evropy 2016.

Patrik Schick se narodil 24. ledna 1996 v Praze. V sezóně 2013/2014 dal za AC Sparta Praha starší dorost 22 gólů ve 29 zápasech a postupně se propracoval do juniorského mužstva. Netrvalo dlouho a Sparta A ho začala využívat jako rezervu.

Stačil už jen malý krůček do prvního týmu, svůj první zápas první české lize si zahrál proti týmu FK Teplice, kdy v 84. minutě vystřídal Josefa Hušbauera. 17. května 2014 získal Patrik Schick se Spartu Praha double (první místo v národní lize i poháru). Přestože ve finálovém utkání nenastoupil, o Pohár České pošty se přece jenom zasloužil, odehrál totiž v semifinále proti FK Baumit Jablonec.

Patrik Schick již debutoval i v mezinárodní soutěži – zahrál si 18. září 2014 v Evropské lize proti SSC Neapol, Sparta však prohrála 1:3. V červnu 2015 odešel hostovat do jiného pražského klubu Bohemians 1905. V roce 2016 vyhrál soutěž fotbalový Talent roku 2016.

Patrik Schick byl nominován trenérem české reprezentace Pavlem Vrbou na EURO 2016. Tento hráč už zkušenosti s reprezentací má, od roku 2011 je na soupisce českého mládežnického týmu již od kategorie U16.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Trenére, teď na Katar! Šilhavý má tým pro světový šampionát, zbývá se tam dostat Trenére, teď na Katar! Šilhavý má tým pro světový šampionát, zbývá se tam dostat Češi patří podle výsledku na šampionátu do elitní osmičky starého kontinentu, tím pádem mají potenci... číst článek
Čechům vyneslo Euro výsluní na hráčském trhu: Jdou na dračku! Čechům vyneslo Euro výsluní na hráčském trhu: Jdou na dračku! Blíží se čas, kdy bude terno mít partnerku, která umí vyklidit barák od sklepa po půdu, ukočírovat š... číst článek
Ty pi**, jaká parta! Fotbalisté se loučili s Eurem a Krmenčík se odvázal Ty pi**, jaká parta! Fotbalisté se loučili s Eurem a Krmenčík se odvázal Na hřišti bojovali do poslední vteřiny a pro postup udělali maximum. Zvítězit se ale českým fotbalis... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Filip Forejtek
Filip Forejtek
zobrazit profil Anežka  Drahotová
Anežka Drahotová
zobrazit profil Natália Molchanová
Natália Molchanová
zobrazit profil Miroslav Cipra
Miroslav Cipra
zobrazit profil Anna Dušková
Anna Dušková
zobrazit profil David Kostelecký
David Kostelecký
zobrazit profil Marieke Vervoort
Marieke Vervoort
zobrazit profil Luis Suárez
Luis Suárez