Josef Hušbauer | Celebwiki.cz

Josef Hušbauer

Datum narození: 16. 3. 1990
Přezdívka: Hušby
Místo narození: Hradištko
Váha: 73 kg
Výška: 182 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Josef Hušbauer je český profesionální fotbalový záložník, v současnosti působící v týmu SK Slavia Praha. Patří mezi nejlepší záložníky v české lize.

Josef Hušbauer se narodil 16. března 1990 a fotbalově vyrůstal na Spartě a v Jihlavě. Za seniorský A Tým si poprvé zahrál v roce 2008 v dresu Viktorie Žižkov. Poté následovalo angažmá v Příbrami a Baníku Ostrava, odkud se v roce 2011 vrátil do Sparty.

Josef Hušbauer o sobě dal pořádně vědět v ročníku 2013/14, kdy se v dresu pražské Sparty stal nejlepším střelcem soutěže s 18 góly. Druhý byl jeho spoluhráč David Lafata. Byl také vyhlášen nejlepším hráčem i záložníkem sezony. Se Spartou navíc slavil triumf v nejvyšší české soutěži i zisk poháru a superpoháru.

Josef Hušbauer se díky svým klubovým výkonům dostal i do seniorské reprezentace. Tam zatím odehrál 9 utkání a připsal si jediný gól. Debutový start si připsal pod Michalem Bílkem 15. srpna 2012 v přátelském zápase proti Ukrajině. Svou jedinou branku dal v přátelském utkání s Finskem, které se odehrálo 21. května 2014.

Josef Hušbauer díky skvělým výkonům přestoupil do italského klubu Cagliari Calcio, kde strávil půl roku. Do základní sestavy se bohužel neprosadil a vrátil se do Sparty. Přes velkou konkurenci se mu nedařilo ani ve Spartě a 16. ledna 2016 posílil hlavního rivala SK Slavii Praha.

Josef Hušbauer se po téměř pětileté známosti s Petrou Janouškovou oženil. Své ano si řekli 22. června 2013 v kapli zámku v Jemnici.  

 

Články o celebritě

Hušbauera štve karanténa Drážďan: Použil bych ostřejší slova než Petrák Hušbauera štve karanténa Drážďan: Použil bych ostřejší slova než Petrák Záložník Josef Hušbauer přiznal, že když se týden před obnovením druhé bundesligy dozvěděl o karanté... číst článek
Coufal o Schillerové: Nemá co mluvit o morálce. Navrhl kompromis k lize Coufal o Schillerové: Nemá co mluvit o morálce. Navrhl kompromis k lize Po zatrhnutí týmových tréninků si bek Slavie Vladimír Coufal udržoval fyzičku v přírodě okolo Brandý... číst článek
TOP 10 posil Sparty, které se vyplatily: super obchod i samotář ze Strahova TOP 10 posil Sparty, které se vyplatily: super obchod i samotář ze Strahova Spoustu hráčů dovnitř, možná ještě více ven. Sparta, to je v rámci tuzemského fotbalu suverénně nejf... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Kateřina Šafránková
Kateřina Šafránková
zobrazit profil Kei Nišikori
Kei Nišikori
zobrazit profil Mick Schumacher
Mick Schumacher
zobrazit profil Radoslav Kováč
Radoslav Kováč
zobrazit profil Karlos Vémola
Karlos Vémola
zobrazit profil Michal Dragoun
Michal Dragoun
zobrazit profil Veronika Vítková
Veronika Vítková
zobrazit profil Kateřina  Cachová
Kateřina Cachová