Josef Hušbauer | Celebwiki.cz

Josef Hušbauer

Datum narození: 16.3.1990
Přezdívka: Hušby
Místo narození: Hradištko
Váha: 73 kg
Výška: 182 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Josef Hušbauer je český profesionální fotbalový záložník, v současnosti působící v týmu SK Slavia Praha. Patří mezi nejlepší záložníky v české lize.

Josef Hušbauer se narodil 16. března 1990 a fotbalově vyrůstal na Spartě a v Jihlavě. Za seniorský A Tým si poprvé zahrál v roce 2008 v dresu Viktorie Žižkov. Poté následovalo angažmá v Příbrami a Baníku Ostrava, odkud se v roce 2011 vrátil do Sparty.

Josef Hušbauer o sobě dal pořádně vědět v ročníku 2013/14, kdy se v dresu pražské Sparty stal nejlepším střelcem soutěže s 18 góly. Druhý byl jeho spoluhráč David Lafata. Byl také vyhlášen nejlepším hráčem i záložníkem sezony. Se Spartou navíc slavil triumf v nejvyšší české soutěži i zisk poháru a superpoháru.

Josef Hušbauer se díky svým klubovým výkonům dostal i do seniorské reprezentace. Tam zatím odehrál 9 utkání a připsal si jediný gól. Debutový start si připsal pod Michalem Bílkem 15. srpna 2012 v přátelském zápase proti Ukrajině. Svou jedinou branku dal v přátelském utkání s Finskem, které se odehrálo 21. května 2014.

Josef Hušbauer díky skvělým výkonům přestoupil do italského klubu Cagliari Calcio, kde strávil půl roku. Do základní sestavy se bohužel neprosadil a vrátil se do Sparty. Přes velkou konkurenci se mu nedařilo ani ve Spartě a 16. ledna 2016 posílil hlavního rivala SK Slavii Praha.

Josef Hušbauer se po téměř pětileté známosti s Petrou Janouškovou oženil. Své ano si řekli 22. června 2013 v kapli zámku v Jemnici.  

 

Články o celebritě

Derby pražských „S“: diskreditace VAR zloduchy a atentát na fotbal! Derby pražských „S“: diskreditace VAR zloduchy a atentát na fotbal! V jednom týdnu dva velké zápasy v Praze. V prvním mezi Slavií a Chelsea se hrál kvalitní mezinárodní… číst článek
Pocta pro Deliho. Poprvé kapitánem Slavie, spoluhráč ho bránil Pocta pro Deliho. Poprvé kapitánem Slavie, spoluhráč ho bránil Ve Slavii je moderní ikonou, možná nejoblíbenějším cizincem, který kdy oblékl její dres. Oblíbenec… číst článek
Expert: Slavia? Reklama pro český fotbal, Olayinka hrál trochu na sebe Expert: Slavia? Reklama pro český fotbal, Olayinka hrál trochu na sebe Výkon Slavie proti Chelsea v prvním čtvrtfinále Evropské ligy i přes těsnou prohru 0:1 ocenil. „Slavia… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Stanislav Tecl
Stanislav Tecl
zobrazit profil David Pavelka
David Pavelka
zobrazit profil Karlos Vémola
Karlos Vémola
zobrazit profil Karel Brückner
Karel Brückner
zobrazit profil David Bystroň
David Bystroň
zobrazit profil Adam Svoboda
Adam Svoboda
zobrazit profil Jiřina Ptáčníková
Jiřina Ptáčníková
zobrazit profil Martin Doktor
Martin Doktor