Lionel Messi | Celebwiki.cz

Lionel Messi

Datum narození: 24. 6. 1987
Přezdívka: La Pulga
Místo narození: Rosario, Argentina
Výška: 169 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Lionel Messi je argentinský fotbalista působící v katalánském velkoklubu FC Barcelona. Je držitelem Zlatého míče (2009) a Zlatého míče FIFA (2010, 2011, 2012, 2015).

S fotbalem začal malý kouzelník Lionel Messi v pěti letech. V jedenácti letech měl potíže s nedostatkem růstových hormonů. Tehdy o něj projevila zájem organizace FC Barcelona, která Messimu nabídla smlouvu a úhradu celé léčby. A tak se Leo i s rodiči přestěhoval do Španělska. Svůj debutový zápas odehrál v říjnu 2004 proti RCD Espanyol a stal se tak třetím nejmladším hráčem v dresu Barcelony. Už 1. května 2005 vstřelil za Barcelonu svůj první gól. Bylo mu tehdy 17 let, 10 měsíců a 7 dnů a stal se nejmladším střelcem v dresu Barcelony.

Nový Maradona, jak se Leovi přezdívalo, v roce 2005 podepsal s Barcou pětiletý kontrakt s klauzulí, že při případném odchodu musí dostat Barcelona odstupné 150 milionů eur. V roce 2010 se nechala Barcelona slyšet, že neuvolní Lionela Messiho, pokud jí nějaký tým nedá 240 mil. eur, což by znamenalo rozpočet klubu na dalších 5 let!

Leo Messi se přetahuje o post nejlepšího fotbalisty planety s Portugalcem Cristianem Ronaldem. Jeho přítelkyní je Antonella Roccuzzo, s kterou má syna Thiaga. V březnu roku 2010 byl začleněn časopisem France Football do čela žebříčku nejbohatších fotbalistů světa, před Davida Beckhama a Cristiana Ronalda, s příjmem 33 milionů eur z platu, bonusů a mimofotbalových příjmů. Jeho čisté jmění se odhaduje na 110 milionů dolarů.

V roce 2007 založil Lionel Messi nadaci "Leo Messi Foundation", podporující přístup ke vzdělání a zdravotní péči pro ohrožené děti. V návaznosti na Messiho zdravotní problémy z dětství nabídla jeho nadace argentinským dětem, kterým byla diagnostikována porucha růstu, transport do Španělska, zajištění zdravotní péče v nemocnici a plné hrazení léčby. Messiho nadace také podporuje jeho vlastní fundraisingové aktivity s podporou Herbalife. Pak 11. března 2010 byl Lionel Messi UNICEFem vyhlášen vyslancem dobré vůle. Messiho aktivity jako vyslance UNICEF byly zaměřeny na podporu dětských práv.

 

Články o celebritě

Krize vztahů v Barceloně? Messi ignoroval trenéra, mluví se o legendě Krize vztahů v Barceloně? Messi ignoroval trenéra, mluví se o legendě V Barceloně nemají klid na práci. Sobotní remíza 2:2 na Celtě Vigo, která znamenala ztrátu vedoucího... číst článek
Sotva přiletěli, už zase museli domů. Mallorca vyhostila část turistů, důvod šokuje Sotva přiletěli, už zase museli domů. Mallorca vyhostila část turistů, důvod šokuje Turistům, kteří v pondělí přiletěli na Mallorcu, se dostalo nečekaného přivítání. Jelikož šlo o prvn... číst článek
Psycholog pro oběti Messiho šikany? Nad jeho slalomem žasla i legenda Psycholog pro oběti Messiho šikany? Nad jeho slalomem žasla i legenda Vypustili hladového psa. Lionel Messi stále ukazuje, jak umí okouzlit fotbalovou planetu. Jeho kousk... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lenka Antošová
Lenka Antošová
zobrazit profil Kristýna Kolocová
Kristýna Kolocová
zobrazit profil Jiří Vašíček
Jiří Vašíček
zobrazit profil Venus Williams
Venus Williams
zobrazit profil Martin  Hanzal
Martin Hanzal
zobrazit profil Tomáš Řepka
Tomáš Řepka
zobrazit profil Michael Krmenčík
Michael Krmenčík
zobrazit profil Jiří  Novotný
Jiří Novotný