Lionel Messi | Celebwiki.cz

Lionel Messi

Datum narození: 24.6.1987
Přezdívka: La Pulga
Místo narození: Rosario, Argentina
Výška: 169 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Lionel Messi je argentinský fotbalista působící v katalánském velkoklubu FC Barcelona. Je držitelem Zlatého míče (2009) a Zlatého míče FIFA (2010, 2011, 2012, 2015).

S fotbalem začal malý kouzelník Lionel Messi v pěti letech. V jedenácti letech měl potíže s nedostatkem růstových hormonů. Tehdy o něj projevila zájem organizace FC Barcelona, která Messimu nabídla smlouvu a úhradu celé léčby. A tak se Leo i s rodiči přestěhoval do Španělska. Svůj debutový zápas odehrál v říjnu 2004 proti RCD Espanyol a stal se tak třetím nejmladším hráčem v dresu Barcelony. Už 1. května 2005 vstřelil za Barcelonu svůj první gól. Bylo mu tehdy 17 let, 10 měsíců a 7 dnů a stal se nejmladším střelcem v dresu Barcelony.

Nový Maradona, jak se Leovi přezdívalo, v roce 2005 podepsal s Barcou pětiletý kontrakt s klauzulí, že při případném odchodu musí dostat Barcelona odstupné 150 milionů eur. V roce 2010 se nechala Barcelona slyšet, že neuvolní Lionela Messiho, pokud jí nějaký tým nedá 240 mil. eur, což by znamenalo rozpočet klubu na dalších 5 let!

Leo Messi se přetahuje o post nejlepšího fotbalisty planety s Portugalcem Cristianem Ronaldem. Jeho přítelkyní je Antonella Roccuzzo, s kterou má syna Thiaga. V březnu roku 2010 byl začleněn časopisem France Football do čela žebříčku nejbohatších fotbalistů světa, před Davida Beckhama a Cristiana Ronalda, s příjmem 33 milionů eur z platu, bonusů a mimofotbalových příjmů. Jeho čisté jmění se odhaduje na 110 milionů dolarů.

V roce 2007 založil Lionel Messi nadaci "Leo Messi Foundation", podporující přístup ke vzdělání a zdravotní péči pro ohrožené děti. V návaznosti na Messiho zdravotní problémy z dětství nabídla jeho nadace argentinským dětem, kterým byla diagnostikována porucha růstu, transport do Španělska, zajištění zdravotní péče v nemocnici a plné hrazení léčby. Messiho nadace také podporuje jeho vlastní fundraisingové aktivity s podporou Herbalife. Pak 11. března 2010 byl Lionel Messi UNICEFem vyhlášen vyslancem dobré vůle. Messiho aktivity jako vyslance UNICEF byly zaměřeny na podporu dětských práv.

 

Články o celebritě

Prohra i napjaté vztahy. Barcelona chce jednotu: Neházejme na sebe s***ky Prohra i napjaté vztahy. Barcelona chce jednotu: Neházejme na sebe s***ky V době, kdy vyplouvají na povrch interní problémy a řeší se, zda z Camp Nou náhodou neprchne největší… číst článek
Eso Haaland dá gól každých 19 minut. Budou ho chránit, míní Koller Eso Haaland dá gól každých 19 minut. Budou ho chránit, míní Koller Za devatenáct minut se metrem přepravíte z Černého mostu do centra Prahy, stihnete připravit nějakou… číst článek
Pochettino naznačil svou budoucnost. Proč by nevzal Barcelonu? Pochettino naznačil svou budoucnost. Proč by nevzal Barcelonu? 19. listopadu loňského roku mu na stole přistála výpověď z Tottenhamu, od té doby je Mauricio Pochettino… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Machmud Muradov
Machmud Muradov
zobrazit profil Viktor Polášek
Viktor Polášek
zobrazit profil Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo
zobrazit profil Lukáš Bauer
Lukáš Bauer
zobrazit profil Andrej Nestrašil
Andrej Nestrašil
zobrazit profil André Reinders
André Reinders
zobrazit profil Pavel Petřikov
Pavel Petřikov
zobrazit profil Tomáš Hyka
Tomáš Hyka
Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! I 1 DÍTĚArrow

Zavřít