Matúš Kozáčik | Celebwiki.cz

Matúš Kozáčik

Datum narození: 27.12.1983
Místo narození: Dolný Kubín
Váha: 86 kg
Výška: 193 cm
Profese: fotbalový brankář

Související celebrity

Životopis

Matúš Kozáčik je slovenský profesionální fotbalový brankář momentálně působící v prvoligovém celku FC Viktoria Plzeň. V týmu je brankářskou jedničkou.

Matúš Kozáčik se narodil 27. prosince 1983 v Dolném Kubíně na Slovensku. Chytat začal v deseti letech v místním klubu. Jako mladší dorostenec přišel do Košic, kde působil následujících pět let. V devatenácti letech přestoupil do Slavie, kde kryl záda Radkovi Černému. Po jeho odchodu v lednu 2005 se stal slávistickou jedničkou.

Matúš Kozáčik poté v létě 2007 přestoupil do Sparty, kde nahradil Jaroslava Blažka a vytvořil brankářskou dvojici s Tomášem Poštulkou. S týmem slavil titul v nejvyšší české soutěži v sezoně 2009/10. Ze Sparty přestoupil do kyperského klubu Anorthosis Famagusta FC, kde působil dva roky.

Před sezonou 2012/2013 přestoupil Matúš Kozáčik do Plzně, kde podepsal tříletý kontrakt. V týmu vedeném Pavlem Vrbou se stal jasnou brankářskou jedničkou. V sezoně 2012/13 se výrazně podílel na triumfu v Gambinus lize. S týmem se zúčastnil Evropské ligy i Ligy mistrů. Na postu hlavního brankáře ho ponechal i nový trnér Plzně Dušan Uhrin mladší.

Matúš Kozáčik debutoval v A Týmu Slovenska 10. prosince 2006 v Abú Dhabí v přátelském utkání proti domácí reprezentaci Spojených arabských emirátů. Odchytal první poločas, zápas skončil vítězstvím Slovenska 2:1. 

 

Články o celebritě

MOL Cup: Plzeň zvládla duel v Hlučíně, Karviná vypadla se Žižkovem MOL Cup: Plzeň zvládla duel v Hlučíně, Karviná vypadla se Žižkovem Mezi 16 nejlepších celků MOL Cupu se vedle Slavia dostala i Viktoria Plzeň, která zvítězila 3:1 na… číst článek
V Plzni mizí „tvrdé jádro“. Nová role Limberského a škola pro mladou krev V Plzni mizí „tvrdé jádro“. Nová role Limberského a škola pro mladou krev Viktoria Plzeň nezadržitelně mění součástky. O nutnosti generační „čistky“ se mluvilo v kancelářích… číst článek
Rezek o vývoji rivality Plzně se Spartou: Limba zradu neskousne Rezek o vývoji rivality Plzně se Spartou: Limba zradu neskousne Patřil do komanda, které se ze Sparty přesunulo do Štruncových sadů. A následně začala zlatá éra… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Ton
Petr Ton
zobrazit profil Lukáš Helešic
Lukáš Helešic
zobrazit profil Roman Šebrle
Roman Šebrle
zobrazit profil Jan Kolář
Jan Kolář
zobrazit profil David Bystroň
David Bystroň
zobrazit profil Emil Zátopek
Emil Zátopek
zobrazit profil Jaromír  Ježek
Jaromír Ježek
zobrazit profil Jan Zabystřan
Jan Zabystřan