Pavel Horváth | Celebwiki.cz

Pavel Horváth

Datum narození: 22.4.1975
Místo narození: Praha
Váha: 81 kg
Výška: 178 cm
Profese: fotbalový záložník
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších fotbalistů Česka Pavel Horváth začal svou sportovní kariéru v Břevnově. Pak byl hvězdou pražské Sparty, Sportingu Lisabon a Plzně.

Do pražské Sparty nastoupil Pavel Horváth v roce 1993, po jabloneckém a slávistickém angažmá pak rozjel krátkou zahraniční šňůru. S  klubem Sporting Lisabon si potěžkal portugalský pohár. Přes turecký tým Galatasaray se vrátil do Česka.

V roce 2004 ho zlákal trenér Ivan Hašek do japonského klubu Vissel Kóbe, kde Pavel Horváth odehrál dvě sezóny. Od roku 2008 obléká dres a kapitánskou pásku Viktoria Plzeň, se kterou se dostal do základní skupiny Ligy mistrů. Důležité branky střílel i v Evropské lize. Utkal se s týmy zvučných jmen jako AC Milan, FC Barcelona nebo Neapol.

S týmy Slavie, Teplic a Sparty ochutnal čtyřnásobné vítězství v Českém poháru, s Plzní si odnesl titul ze Superpoháru. Na přelomu tisíciletí hájil Pavel Horváth také barvy národního týmu. Několikrát zvítězil v anketě Fotbalista roku. Stal se zároveň Bavičem tribun deníku Aha!. Popularitu si pochroumal v roce 2007, kdy během zápasu s Viktorií Žižkov hajloval, za což si vysloužil pokutu 200 000 korun. Za své gesto se posléze omluvil.

Manželství s první ženou, modelkou Hedvikou Kaňkovou, mu nevyšlo. Kaňková se po rozvodu vdala za fotbalového kanonýra Jana Kollera. S druhou manželkou Janou má Pavel Horváth syna Patrika a dceru Adrianu.

Svůj život popsal v knize Pavel Horváth: Můj příběh nekončí.

 

Články o celebritě

Fotbalový kanonýr Koller: S Hedvikou jsme se rozvedli! U koho budou dcery? Fotbalový kanonýr Koller: S Hedvikou jsme se rozvedli! U koho budou dcery? Oslavil svobodu! Slavný fotbalový kanonýr Jan Koller (46) má po rozvodu s manželkou Hedvikou, a tak… číst článek
Horváthova Hedvika utekla ke Kollerovi? Trenér Brückner se bál konfliktu v kabině! Horváthova Hedvika utekla ke Kollerovi? Trenér Brückner se bál konfliktu v kabině! Měl dokonalý přehled o dění na hřišti i mimo něj. Když bývalý trenér fotbalové reprezentace Karel… číst článek
Takhle Lucii Borhyovou ze zpráv neznáte: Stala se z ní sexy disco žínka! Takhle Lucii Borhyovou ze zpráv neznáte: Stala se z ní sexy disco žínka! Škoda, že takhle oblečená nemoderuje Lucie Borhyová (41) zprávy na Nově. O víkendu v oblečku à la… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Pastrňák
David Pastrňák
zobrazit profil Robin Hanzl
Robin Hanzl
zobrazit profil Marcela Skuherská
Marcela Skuherská
zobrazit profil David Lischka
David Lischka
zobrazit profil Tomáš Filippi
Tomáš Filippi
zobrazit profil Tomáš Rosický
Tomáš Rosický
zobrazit profil Niki Lauda
Niki Lauda
zobrazit profil Jana Pechanová
Jana Pechanová