Gianluigi Buffon | Celebwiki.cz

Gianluigi Buffon

Datum narození: 28.1.1978
Přezdívka: Gigi
Místo narození: Carrara, Itálie
Výška: 191 cm
Profese: fotbalový brankář
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jeden z nejlepších fotbalových brankářů světa Gianluigi Buffon začal síť své brány vrcholově hájit už v sedmnácti letech. A oženil se s českou modelkou Alenou Šeredovou.

Gianluigi Buffon pochází z rodiny, která se sportem opravdu nešetří. Matka Maria házela diskem, otec Adriano byl vzpěrač. Sestry Veronika a Guendalina hrály odbíjenou za italský národní tým a strýc Masocco reprezentoval zemi v košíkové. Sám Gianluigi Buffon přivezl do vlasti pohár Mistrů světa z roku 2006, kde inkasoval jen dvakrát, a stříbrnou medaili z Mistrovství Evropy konaného v Polsku a na Ukrajině o šest let později.

Spolu s Petrem Čechem a neprůstřelným Španělem Ikerem Casillasem patří Gianluigi Buffon mezi nejlepší brankáře světa. V roce 2010 ho zvolila Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků vůbec nejlepším z této trojice, alespoň pro období 1987 až 2009.

Profesionálně se začal Gianluigi Buffon věnovat fotbalu v sedmnácti letech, kdy nastoupil za italské mužstvo Parmy. Vychytal s ní Italský pohár i Superpohár. Podobných výsledků dosahuje i v Juventusu Turín, kam přešel v roce 2001 za 46 milionů eur. Tým od té doby neopustil, přestože hrál jeden čas kvůli korupční aféře nižší ligu.

V roce 2011 se neubránil kráse české modelky Aleny Šeredové, kterou si po šestileté známosti vzal v Praze na Vyšehradě. Šeredová s ním má syny Luise Thomase a Davida Leeho. Po necelých třech letech se jim ale manželství začalo drolit, Gigi se začal na veřejnosti ukazovat s půvabnou italskou televizní moderátorkou Ilarii D'Amico, a v květnu 2014 přišel rozvod. Před svatbou měl Gianluigi Buffon vztah s italskou sprinterkou Vincenzou Calì.

 

Články o celebritě

Juventus začal výhrou, v Parmě rozhodl Chiellini. Neapol zvládla přestřelku Juventus začal výhrou, v Parmě rozhodl Chiellini. Neapol zvládla přestřelku Fotbalisté mistrovského Juventusu vstoupili do nové sezony italské ligy výhrou 1:0 nad Parmou. O… číst článek
Trabzonspor zajel Letenským do Kangy. Atentát na Spartu! Trabzonspor zajel Letenským do Kangy. Atentát na Spartu! V kopané je to stejně starý fígl jako prostituce v dějinách lidstva. Před zápasem zajedete soupeři… číst článek
Kdo utrácí za posily? Vládne Real, Juventus nešetří, Anglie se drží zpátky Kdo utrácí za posily? Vládne Real, Juventus nešetří, Anglie se drží zpátky Když se předhánějí největší kluby, létají u toho miliardy. Naposledy se vytáhl Juventus, za Matthijse… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Kumstát
Petr Kumstát
zobrazit profil Milan Doudera
Milan Doudera
zobrazit profil David Vaněček
David Vaněček
zobrazit profil LeBron James
LeBron James
zobrazit profil Markéta Sluková Nausch
Markéta Sluková Nausch
zobrazit profil Matěj Kvíčala
Matěj Kvíčala
zobrazit profil Pavel Francouz
Pavel Francouz
zobrazit profil Dušan Uhrin
Dušan Uhrin