Gianluigi Buffon | Celebwiki.cz

Gianluigi Buffon

Datum narození: 28.1.1978
Přezdívka: Gigi
Místo narození: Carrara, Itálie
Výška: 191 cm
Profese: fotbalový brankář
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jeden z nejlepších fotbalových brankářů světa Gianluigi Buffon začal síť své brány vrcholově hájit už v sedmnácti letech. A oženil se s českou modelkou Alenou Šeredovou.

Gianluigi Buffon pochází z rodiny, která se sportem opravdu nešetří. Matka Maria házela diskem, otec Adriano byl vzpěrač. Sestry Veronika a Guendalina hrály odbíjenou za italský národní tým a strýc Masocco reprezentoval zemi v košíkové. Sám Gianluigi Buffon přivezl do vlasti pohár Mistrů světa z roku 2006, kde inkasoval jen dvakrát, a stříbrnou medaili z Mistrovství Evropy konaného v Polsku a na Ukrajině o šest let později.

Spolu s Petrem Čechem a neprůstřelným Španělem Ikerem Casillasem patří Gianluigi Buffon mezi nejlepší brankáře světa. V roce 2010 ho zvolila Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků vůbec nejlepším z této trojice, alespoň pro období 1987 až 2009.

Profesionálně se začal Gianluigi Buffon věnovat fotbalu v sedmnácti letech, kdy nastoupil za italské mužstvo Parmy. Vychytal s ní Italský pohár i Superpohár. Podobných výsledků dosahuje i v Juventusu Turín, kam přešel v roce 2001 za 46 milionů eur. Tým od té doby neopustil, přestože hrál jeden čas kvůli korupční aféře nižší ligu.

V roce 2011 se neubránil kráse české modelky Aleny Šeredové, kterou si po šestileté známosti vzal v Praze na Vyšehradě. Šeredová s ním má syny Luise Thomase a Davida Leeho. Po necelých třech letech se jim ale manželství začalo drolit, Gigi se začal na veřejnosti ukazovat s půvabnou italskou televizní moderátorkou Ilarii D'Amico, a v květnu 2014 přišel rozvod. Před svatbou měl Gianluigi Buffon vztah s italskou sprinterkou Vincenzou Calì.

 

Články o celebritě

TOP přestupy "last minute": Škrtel, elitní střelci i drahý exsparťan TOP přestupy "last minute": Škrtel, elitní střelci i drahý exsparťan Přestupové období v nejlepších evropských ligách je definitivně u konce! A jako každoročně – i letos… číst článek
Juventus začal výhrou, v Parmě rozhodl Chiellini. Neapol zvládla přestřelku Juventus začal výhrou, v Parmě rozhodl Chiellini. Neapol zvládla přestřelku Fotbalisté mistrovského Juventusu vstoupili do nové sezony italské ligy výhrou 1:0 nad Parmou. O… číst článek
Trabzonspor zajel Letenským do Kangy. Atentát na Spartu! Trabzonspor zajel Letenským do Kangy. Atentát na Spartu! V kopané je to stejně starý fígl jako prostituce v dějinách lidstva. Před zápasem zajedete soupeři… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Sidney Crosby
Sidney Crosby
zobrazit profil Jiří Dopita
Jiří Dopita
zobrazit profil Iveta Vacenovská
Iveta Vacenovská
zobrazit profil Bohumil Pikhart
Bohumil Pikhart
zobrazit profil Jiří Kladrubský
Jiří Kladrubský
zobrazit profil Filip Šváb
Filip Šváb
zobrazit profil Jan Vetešník
Jan Vetešník
zobrazit profil Ana Ivanovič
Ana Ivanovič