Gianluigi Buffon | Celebwiki.cz

Gianluigi Buffon

Datum narození: 28.1.1978
Přezdívka: Gigi
Místo narození: Carrara, Itálie
Výška: 191 cm
Profese: fotbalový brankář
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jeden z nejlepších fotbalových brankářů světa Gianluigi Buffon začal síť své brány vrcholově hájit už v sedmnácti letech. A oženil se s českou modelkou Alenou Šeredovou.

Gianluigi Buffon pochází z rodiny, která se sportem opravdu nešetří. Matka Maria házela diskem, otec Adriano byl vzpěrač. Sestry Veronika a Guendalina hrály odbíjenou za italský národní tým a strýc Masocco reprezentoval zemi v košíkové. Sám Gianluigi Buffon přivezl do vlasti pohár Mistrů světa z roku 2006, kde inkasoval jen dvakrát, a stříbrnou medaili z Mistrovství Evropy konaného v Polsku a na Ukrajině o šest let později.

Spolu s Petrem Čechem a neprůstřelným Španělem Ikerem Casillasem patří Gianluigi Buffon mezi nejlepší brankáře světa. V roce 2010 ho zvolila Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků vůbec nejlepším z této trojice, alespoň pro období 1987 až 2009.

Profesionálně se začal Gianluigi Buffon věnovat fotbalu v sedmnácti letech, kdy nastoupil za italské mužstvo Parmy. Vychytal s ní Italský pohár i Superpohár. Podobných výsledků dosahuje i v Juventusu Turín, kam přešel v roce 2001 za 46 milionů eur. Tým od té doby neopustil, přestože hrál jeden čas kvůli korupční aféře nižší ligu.

V roce 2011 se neubránil kráse české modelky Aleny Šeredové, kterou si po šestileté známosti vzal v Praze na Vyšehradě. Šeredová s ním má syny Luise Thomase a Davida Leeho. Po necelých třech letech se jim ale manželství začalo drolit, Gigi se začal na veřejnosti ukazovat s půvabnou italskou televizní moderátorkou Ilarii D'Amico, a v květnu 2014 přišel rozvod. Před svatbou měl Gianluigi Buffon vztah s italskou sprinterkou Vincenzou Calì.

 

Články o celebritě

Šeredová čeká holčičku: Já se o tebe  postarám,  princezno! Šeredová čeká holčičku: Já se o tebe postarám, princezno! A je to potvrzeno! Alena Šeredová (41) se po dvou klucích dočká holčičky, kterou čeká s italským… číst článek
Těhotná Alena Šeredová „nechtěně“ prozradila pohlaví miminka! A ukázala bříško Těhotná Alena Šeredová „nechtěně“ prozradila pohlaví miminka! A ukázala bříško A je to venku! Česká kráska žijící v Itálii Alena Šererdová (41) zřejmě prozradila pohlaví svého… číst článek
Těhotná Šeredová se ozvala z Itálie: Zákaz cestování až do porodu! Těhotná Šeredová se ozvala z Itálie: Zákaz cestování až do porodu! Modelka Alena Šeredová (41) už léta žije v Itálii, ale vždy se pravidelně vracela i do rodné země.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Jiránek
Martin Jiránek
zobrazit profil Bastian Schweinsteiger
Bastian Schweinsteiger
zobrazit profil Petr  Vampola
Petr Vampola
zobrazit profil Kobe Bryant
Kobe Bryant
zobrazit profil Milan Hejduk
Milan Hejduk
zobrazit profil Dominik Volek
Dominik Volek
zobrazit profil Lucie Anovčínová
Lucie Anovčínová
zobrazit profil Serena Williams
Serena Williams