Gianluigi Buffon

Datum narození: 28. 1. 1978
Přezdívka: Gigi
Místo narození: Carrara, Itálie
Výška: 191 cm
Profese: fotbalový brankář
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jeden z nejlepších fotbalových brankářů světa Gianluigi Buffon začal síť své brány vrcholově hájit už v sedmnácti letech. A oženil se s českou modelkou Alenou Šeredovou.

Gianluigi Buffon pochází z rodiny, která se sportem opravdu nešetří. Matka Maria házela diskem, otec Adriano byl vzpěrač. Sestry Veronika a Guendalina hrály odbíjenou za italský národní tým a strýc Masocco reprezentoval zemi v košíkové. Sám Gianluigi Buffon přivezl do vlasti pohár Mistrů světa z roku 2006, kde inkasoval jen dvakrát, a stříbrnou medaili z Mistrovství Evropy konaného v Polsku a na Ukrajině o šest let později.

Spolu s Petrem <person class="celebrity" person_id="2241">Čechem a neprůstřelným Španělem Ikerem Casillasem patří Gianluigi Buffon mezi nejlepší brankáře světa. V roce 2010 ho zvolila Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků vůbec nejlepším z této trojice, alespoň pro období 1987 až 2009.

Profesionálně se začal Gianluigi Buffon věnovat fotbalu v sedmnácti letech, kdy nastoupil za italské mužstvo Parmy. Vychytal s ní Italský pohár i Superpohár. Podobných výsledků dosahuje i v Juventusu Turín, kam přešel v roce 2001 za 46 milionů eur. Tým od té doby neopustil, přestože hrál jeden čas kvůli korupční aféře nižší ligu.

V roce 2011 se neubránil kráse české modelky Aleny Šeredové, kterou si po šestileté známosti vzal v Praze na Vyšehradě. Šeredová s ním má syny Luise Thomase a Davida Leeho. Po necelých třech letech se jim ale manželství začalo drolit, Gigi se začal na veřejnosti ukazovat s půvabnou italskou televizní moderátorkou Ilarii D'Amico, a v květnu 2014 přišel rozvod. Před svatbou měl Gianluigi Buffon vztah s italskou sprinterkou Vincenzou Calì.

 

Články o celebritě

Krásná Alena Šeredová po zásnubách s dědicem Fiatu: Promluvila o návratu do Česka! Krásná Alena Šeredová po zásnubách s dědicem Fiatu: Promluvila o návratu do Česka! V říjnu 2020 na svatbě chytila svatební kytici, teď se veselky dočká i ona! Řeč je o bývalé modelce ... číst článek
Zaláskovaná Šeredová a její miliardář: Konečně zasnoubená! Zaláskovaná Šeredová a její miliardář: Konečně zasnoubená! Česká kráska žijící v Itálii Alena Šeredová (44) řekla ANO! Přítel a otec jejich dcery Vivienne (2) ... číst článek
Rozkošná dcerka Šeredové oslavila 2 roky! Luxusní párty pro malou princeznu Rozkošná dcerka Šeredové oslavila 2 roky! Luxusní párty pro malou princeznu To to letí! Zdá se to jako včera, co česká modelka Alena Šeredová (44) a italský miliardář Alessandr... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lukáš Bauer
Lukáš Bauer
zobrazit profil Michal Trávníček
Michal Trávníček
zobrazit profil Floyd Mayweather
Floyd Mayweather
zobrazit profil Milan  Toman
Milan Toman
zobrazit profil Adam Svoboda
Adam Svoboda
zobrazit profil Lukáš Rosol
Lukáš Rosol
zobrazit profil Petr  Vampola
Petr Vampola
zobrazit profil Marek Schwarz
Marek Schwarz