Michal Kadlec

Datum narození: 13. 12. 1984
Místo narození: Vyškov
Výška: 185 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Fotbalista Michal Kadlec je pilířem české reprezentační obrany. Ač hrává posledního, za národní tým střílí i góly. Hájí klubové barvy tureckého Fenerbahçe Istanbul, hrál i v německém Bayeru Leverkusen a ve Spartě Praha. Klub Daniela Křetínského po něm stále pošilhává.

Michal Kadlec se narodil ve Vyškově bývalému reprezentačnímu obránci Miroslavu Kadlecovi. Protože otec dostal nabídku z bundesligy, strávil Michal Kadlec dětství v Německu. S vrcholovým fotbalem začínal v 1. FC Kaiserslauten, kde dlouhých osm sezón hrále právě táta.

V roce 1998 se Kadlecovi odstěhovali na Moravu a Michal Kadlec začal kopat za uherskohradišťské Slovácko. Následovala pražská Sparta, s níž získal dva ligové tituly a přestup do Leverkusenu v roce 2008. V Bayeru vydržel pět let, hrál i se zlomeným nosem zafixovaným maskou.

JAK SE MICHAL KADLEC CÍTIL V MASCE

Pak projevil zájem turecký klub Fenerbahçe Istanbul, jemuž pomohl k prvenství v jednom z ročníků tamní ligy. Jeho plat činí více než 50 miliónů korun ročně.

V české reprezentaci Michal Kadlec hrával už za mládež, v roce 2007 byl nominován do A-mužstva. Přestože si v prvním zápase proti Slovensku dal nešťastný vlastní gól, reprezentantem zůstal a má na kontě desítky startů i několik gólů. Michal Kadlec je excelentní hlavičkář, podobně jako jeho reprezentační kolega Tomáš Sivok.

Michal Kadlec hrál na mistrovstvích Evropy v Rakousku a Švýcarsku, kde český tým vyřadili Turci, a také v Polsku a na Ukrajině, kde Česko nepostoupilo ve čtvrtfinále přes Portugalsko.

VÍCE O ČESKÉ FOTBALOVÉ REPREZENTACI ZDE

Oporou je Michalu Kadlecovi vedle rodiny i jeho přítelkyně, občas označovaná za sexbombu. Modelka Hanka Mašlíková s Michalem Kadlecem cestuje po světě a přes různá úskalí s ním žije i v Turecku. Jde tam občas o život. Návrat fotbalisty do českého klubu ale stále není vyloučen, zájem projevuje Sparta Praha.

 

Články o celebritě

Obří tetování exreprezentanta Michala Kadlece: Čtyři dny pod jehlou Obří tetování exreprezentanta Michala Kadlece: Čtyři dny pod jehlou Někdo kotvu, jiný mořskou pannu, další srdce a Michal Kadlec (38) celý svůj svět. Koukáte se na unik... číst článek
Slovácko v poháru rozbité i naštvané: Jurečkovi reprezentaci přejeme, ale... Slovácko v poháru rozbité i naštvané: Jurečkovi reprezentaci přejeme, ale... Jasně, Vencovi nároďák přejeme. Ale…Nečekané povolání Václava Jurečky do reprezentace pro barážový d... číst článek
Fotbalisté utekli z ledového Česka: Vánoce na pláži v Dubaji! Fotbalisté utekli z ledového Česka: Vánoce na pláži v Dubaji! Slunce nad hlavou, vzduch 26 stupňů, moře 25,5 stupně. To je lákavé! Však by také šlo momentálně v D... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Fleischmann
Tomáš Fleischmann
zobrazit profil Petr Holík
Petr Holík
zobrazit profil Lukáš Masopust
Lukáš Masopust
zobrazit profil Šárka Záhrobská-Strachová
Šárka Záhrobská-Strachová
zobrazit profil Barbora Seemanová
Barbora Seemanová
zobrazit profil Pavol Demitra
Pavol Demitra
zobrazit profil Ondřej Němec
Ondřej Němec
zobrazit profil Daniel Kolář
Daniel Kolář