Michal Kadlec | Celebwiki.cz

Michal Kadlec

Datum narození: 13. 12. 1984
Místo narození: Vyškov
Výška: 185 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Fotbalista Michal Kadlec je pilířem české reprezentační obrany. Ač hrává posledního, za národní tým střílí i góly. Hájí klubové barvy tureckého Fenerbahçe Istanbul, hrál i v německém Bayeru Leverkusen a ve Spartě Praha. Klub Daniela Křetínského po něm stále pošilhává.

Michal Kadlec se narodil ve Vyškově bývalému reprezentačnímu obránci Miroslavu Kadlecovi. Protože otec dostal nabídku z bundesligy, strávil Michal Kadlec dětství v Německu. S vrcholovým fotbalem začínal v 1. FC Kaiserslauten, kde dlouhých osm sezón hrále právě táta.

V roce 1998 se Kadlecovi odstěhovali na Moravu a Michal Kadlec začal kopat za uherskohradišťské Slovácko. Následovala pražská Sparta, s níž získal dva ligové tituly a přestup do Leverkusenu v roce 2008. V Bayeru vydržel pět let, hrál i se zlomeným nosem zafixovaným maskou.

JAK SE MICHAL KADLEC CÍTIL V MASCE

Pak projevil zájem turecký klub Fenerbahçe Istanbul, jemuž pomohl k prvenství v jednom z ročníků tamní ligy. Jeho plat činí více než 50 miliónů korun ročně.

V české reprezentaci Michal Kadlec hrával už za mládež, v roce 2007 byl nominován do A-mužstva. Přestože si v prvním zápase proti Slovensku dal nešťastný vlastní gól, reprezentantem zůstal a má na kontě desítky startů i několik gólů. Michal Kadlec je excelentní hlavičkář, podobně jako jeho reprezentační kolega Tomáš Sivok.

Michal Kadlec hrál na mistrovstvích Evropy v Rakousku a Švýcarsku, kde český tým vyřadili Turci, a také v Polsku a na Ukrajině, kde Česko nepostoupilo ve čtvrtfinále přes Portugalsko.

VÍCE O ČESKÉ FOTBALOVÉ REPREZENTACI ZDE

Oporou je Michalu Kadlecovi vedle rodiny i jeho přítelkyně, občas označovaná za sexbombu. Modelka Hanka Mašlíková s Michalem Kadlecem cestuje po světě a přes různá úskalí s ním žije i v Turecku. Jde tam občas o život. Návrat fotbalisty do českého klubu ale stále není vyloučen, zájem projevuje Sparta Praha.

 

Články o celebritě

Šašinka hrál proti Baníku za 200 tisíc. Měl jsem husí kůži, přiznal Šašinka hrál proti Baníku za 200 tisíc. Měl jsem husí kůži, přiznal Mimo hřiště udělalo Slovácko maximum. V utajení nachystalo zbraň jménem Ondřej Šašinka, za start hos... číst článek
Řepka si zahrál futsal proti Slavii. Dvě minuty bez blikance před plnou halou Řepka si zahrál futsal proti Slavii. Dvě minuty bez blikance před plnou halou Tomáš Řepka v pátek odehrál dvě minuty za futsalový tým Bazooka Uherské Hradiště proti Slavii. Přišl... číst článek
SE SIMONOU: Patrik Bartošák u tatéra. Kdo odcházel (ne)potetovaný? SE SIMONOU: Patrik Bartošák u tatéra. Kdo odcházel (ne)potetovaný? Tetování jsou u sportovců hodně oblíbenou záležitostí, o tom se ví. Nejinak tomu je u vítkovického b... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Karlos Vémola
Karlos Vémola
zobrazit profil Milan  Michálek
Milan Michálek
zobrazit profil Martina Hingisová
Martina Hingisová
zobrazit profil Taras Povoroznyk
Taras Povoroznyk
zobrazit profil Lukáš Rosol
Lukáš Rosol
zobrazit profil José Mourinho
José Mourinho
zobrazit profil Leoš Čermák
Leoš Čermák
zobrazit profil Filip Dvořák
Filip Dvořák