Michal Kadlec | Celebwiki.cz

Michal Kadlec

Datum narození: 13.12.1984
Místo narození: Vyškov
Výška: 185 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Fotbalista Michal Kadlec je pilířem české reprezentační obrany. Ač hrává posledního, za národní tým střílí i góly. Hájí klubové barvy tureckého Fenerbahçe Istanbul, hrál i v německém Bayeru Leverkusen a ve Spartě Praha. Klub Daniela Křetínského po něm stále pošilhává.

Michal Kadlec se narodil ve Vyškově bývalému reprezentačnímu obránci Miroslavu Kadlecovi. Protože otec dostal nabídku z bundesligy, strávil Michal Kadlec dětství v Německu. S vrcholovým fotbalem začínal v 1. FC Kaiserslauten, kde dlouhých osm sezón hrále právě táta.

V roce 1998 se Kadlecovi odstěhovali na Moravu a Michal Kadlec začal kopat za uherskohradišťské Slovácko. Následovala pražská Sparta, s níž získal dva ligové tituly a přestup do Leverkusenu v roce 2008. V Bayeru vydržel pět let, hrál i se zlomeným nosem zafixovaným maskou.

JAK SE MICHAL KADLEC CÍTIL V MASCE

Pak projevil zájem turecký klub Fenerbahçe Istanbul, jemuž pomohl k prvenství v jednom z ročníků tamní ligy. Jeho plat činí více než 50 miliónů korun ročně.

V české reprezentaci Michal Kadlec hrával už za mládež, v roce 2007 byl nominován do A-mužstva. Přestože si v prvním zápase proti Slovensku dal nešťastný vlastní gól, reprezentantem zůstal a má na kontě desítky startů i několik gólů. Michal Kadlec je excelentní hlavičkář, podobně jako jeho reprezentační kolega Tomáš Sivok.

Michal Kadlec hrál na mistrovstvích Evropy v Rakousku a Švýcarsku, kde český tým vyřadili Turci, a také v Polsku a na Ukrajině, kde Česko nepostoupilo ve čtvrtfinále přes Portugalsko.

VÍCE O ČESKÉ FOTBALOVÉ REPREZENTACI ZDE

Oporou je Michalu Kadlecovi vedle rodiny i jeho přítelkyně, občas označovaná za sexbombu. Modelka Hanka Mašlíková s Michalem Kadlecem cestuje po světě a přes různá úskalí s ním žije i v Turecku. Jde tam občas o život. Návrat fotbalisty do českého klubu ale stále není vyloučen, zájem projevuje Sparta Praha.

 

Články o celebritě

Real před Plzní: smích, bago a vzteklý Ramos. Kouče se drží smysl pro humor Real před Plzní: smích, bago a vzteklý Ramos. Kouče se drží smysl pro humor PŘÍMO Z MADRIDU | Ač drží titul nejlepšího klubu na světě, na vítězství čeká už přesně měsíc. Real… číst článek
Kanga slavil bez dresu, Ščasný zuřil: Že nebude na Baník? To se nedá! Kanga slavil bez dresu, Ščasný zuřil: Že nebude na Baník? To se nedá! Ten řev málem přehlušil i jásot sparťanských fanoušků. Zlost trenéra Zdeňka Ščasného poté, co si… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Barbora Seemanová
Barbora Seemanová
zobrazit profil Jan Škarnitzl
Jan Škarnitzl
zobrazit profil Michaela Sejpalová
Michaela Sejpalová
zobrazit profil Jan Alinč
Jan Alinč
zobrazit profil Jan Štěrba
Jan Štěrba
zobrazit profil David Pavelka
David Pavelka
zobrazit profil Jaromír Kudera
Jaromír Kudera
zobrazit profil Mario Holek
Mario Holek