Jan Kovář

Datum narození: 20. 3. 1990
Přezdívka: Kovy
Místo narození: Písek
Váha: 98 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Jan Kovář si coby posila týmu EV Zug zahrál za českou reprezentaci na ZOH 2022 v Pekingu. Byly to jeho druhé olympijské hry.

Útočník Jan Kovář byl na MS v ledním hokeji 2015 v Praze společně s Jaromírem Jágrem a Jakubem Voráčkem vyhlášen nejlepším hráčem ČR v kanadském bodování. A s Jakubem Voráčkem také top nahrávačem české reprezentace. Do národního týmu se nominoval též o rok dříve, a to na MS v Minsku. Úspěšný byl i na MS 2013.

JAN KOVÁŘ ZAZÁŘIL V MAGNITOGORSKU

Kovář získal Gagarinův pohár

Jako dorostenec hrával Jan Kovář za IHC Písek, odkud v 15 letech přestoupil do Plzně, kde pokračoval v dorostu, dále juniorech a následně mezi dospělými v české extralize. Roku 2013 získal s týmem HC Škoda Plzeň svůj první extraligový titul, stal se nejlepším hráčem play off české hokejové extraligy 2012/2013 a také hokejistou této sezony.

Roku 2013 Jan Kovář podepsal tříletou smlouvu s Metallurgem Magnitogorsk. Hned ve své první sezoně vyhrál pod vedením kanadského trenéra Mike Keenena ruskou KHL a získal Gagarinův pohár. Po celou sezonu nastupoval v elitním útoku s tamními esy Sergejem Mozjakinem a Denisem Zaripovem, s nimiž byl vyhodnocen jako nejlepší útok ročníku 2013/2014.

Úspěch měl Jan Kovář, přezdívaný Kovy, i v nadcházející sezoně, kdy dosáhl v základní části KHL v dresu Metallurg Magnitogorsk shodného počtu 68 kanadských bodů (24+44) jako v předchozím ročníku.

Hrál se několika MS, z nichž český tým nepřivezl žádnou medaili. Na ZOH 2018 v Rusku si Jak Kovář společně s nároďákem vybruslil 4. místo. Coby útočník švýcarského týmu EV Zug byl nominován na ZOH 2022 v Pekingu, kde tým vypadl v osmifinále.

O JANU KOVÁŘOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho straším bratrem je hokejový brankář Jakub Kovář. Jan Kovář má s manželkou Jiřinou syna.

O ZOH V PEKINGU ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Tvrdík vdával dceru na zámku, obřad zahalil hustý dým Tvrdík vdával dceru na zámku, obřad zahalil hustý dým Svatba jako řemen? Kdepak, tohle byla svatba jako fotbal! Brankář Slavie Ondřej Kolář (27) si vzal J... číst článek
Další neštěstí Jiřího Krampola: Krach filmu! Potíže a strach z právníků Další neštěstí Jiřího Krampola: Krach filmu! Potíže a strach z právníků Poznal na vlastní kůži, že život sranda není. Jiří Krampol (84) musí odložit premiéru očekávaného au... číst článek
Kovář se musel omluvit: Hrozně mě to mrzí! Nebylo by fér se někam cpát… Kovář se musel omluvit: Hrozně mě to mrzí! Nebylo by fér se někam cpát… Už z hlasu bylo patrné, jak moc ho to mrzí. Hokejový útočník Jan Kovář, čerstvý šampion švýcarské li... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jakub Nakládal
Jakub Nakládal
zobrazit profil Lionel Messi
Lionel Messi
zobrazit profil Štěpán Koreš
Štěpán Koreš
zobrazit profil Jan Charouz
Jan Charouz
zobrazit profil Daniel Pudil
Daniel Pudil
zobrazit profil Jiří  Šlégr
Jiří Šlégr
zobrazit profil Petr Svoboda
Petr Svoboda
zobrazit profil Markéta Vondroušová
Markéta Vondroušová