Jan Kovář

Datum narození: 20. 3. 1990
Přezdívka: Kovy
Místo narození: Písek
Váha: 98 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Jan Kovář si coby posila týmu EV Zug zahrál za českou reprezentaci na ZOH 2022 v Pekingu. Byly to jeho druhé olympijské hry.

Útočník Jan Kovář byl na MS v ledním hokeji 2015 v Praze společně s Jaromírem Jágrem a Jakubem Voráčkem vyhlášen nejlepším hráčem ČR v kanadském bodování. A s Jakubem Voráčkem také top nahrávačem české reprezentace. Do národního týmu se nominoval též o rok dříve, a to na MS v Minsku. Úspěšný byl i na MS 2013.

JAN KOVÁŘ ZAZÁŘIL V MAGNITOGORSKU

Kovář získal Gagarinův pohár

Jako dorostenec hrával Jan Kovář za IHC Písek, odkud v 15 letech přestoupil do Plzně, kde pokračoval v dorostu, dále juniorech a následně mezi dospělými v české extralize. Roku 2013 získal s týmem HC Škoda Plzeň svůj první extraligový titul, stal se nejlepším hráčem play off české hokejové extraligy 2012/2013 a také hokejistou této sezony.

Roku 2013 Jan Kovář podepsal tříletou smlouvu s Metallurgem Magnitogorsk. Hned ve své první sezoně vyhrál pod vedením kanadského trenéra Mike Keenena ruskou KHL a získal Gagarinův pohár. Po celou sezonu nastupoval v elitním útoku s tamními esy Sergejem Mozjakinem a Denisem Zaripovem, s nimiž byl vyhodnocen jako nejlepší útok ročníku 2013/2014.

Úspěch měl Jan Kovář, přezdívaný Kovy, i v nadcházející sezoně, kdy dosáhl v základní části KHL v dresu Metallurg Magnitogorsk shodného počtu 68 kanadských bodů (24+44) jako v předchozím ročníku.

Hrál se několika MS, z nichž český tým nepřivezl žádnou medaili. Na ZOH 2018 v Rusku si Jak Kovář společně s nároďákem vybruslil 4. místo. Coby útočník švýcarského týmu EV Zug byl nominován na ZOH 2022 v Pekingu, kde tým vypadl v osmifinále.

O JANU KOVÁŘOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho straším bratrem je hokejový brankář Jakub Kovář. Jan Kovář má s manželkou Jiřinou syna.

O ZOH V PEKINGU ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Manažer Nedvěd hájí Pešána: Má kvalitu. Přemýšlel o dalších variantách Manažer Nedvěd hájí Pešána: Má kvalitu. Přemýšlel o dalších variantách Střídání na pozici trenéra národního týmu bylo chvíli ve hře. Po třech porážkách české reprezentace ... číst článek
Gulaš o návratu k repre: Vůbec jsem neváhal. Krejčí? To je extratřída Gulaš o návratu k repre: Vůbec jsem neváhal. Krejčí? To je extratřída Poslední dny byly pro zkušeného útočníka pořádně hektické. Milan Gulaš už však celou situaci, kdy kv... číst článek
Kovář o Švýcarsku, nároďáku i boji o Peking: Chci ukázat, že na to mám Kovář o Švýcarsku, nároďáku i boji o Peking: Chci ukázat, že na to mám Přeseknout šňůru porážek a chytit střeleckou slinu. Český tým ve čtvrtek od 18 hodin zaútočí v pražs... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Miroslav Cipra
Miroslav Cipra
zobrazit profil Marek Matějovský
Marek Matějovský
zobrazit profil Lubomír Jančařík
Lubomír Jančařík
zobrazit profil Pavel Zavadil
Pavel Zavadil
zobrazit profil Kateřina Neumannová
Kateřina Neumannová