Tomáš Zohorna

Datum narození: 3. 1. 1988
Přezdívka: Zohy
Místo narození: Havlíčkův Brod
Váha: 93 kg
Výška: 185 cm
Profese: hokejový útočník

Související celebrity

Životopis

Hokejista Tomáš Zohorna je útočník stejně jako jeho dva bratři. Ale jen on byl nominován na dvě olympiády - ZOH 2018 v Pchjongčchangu a ZOH 2022 v Pekingu.

Předvedl se v březnu 2015, když odvrátil vyřazení svého pardubického týmu skvělým zákrokem na brankové čáře. Záchrana přišla v prodloužení čtvrtého čtvrtfinále hokejové extraligy. Ve druhé minutě prodloužení Tomáš Zohorna zaskočil za svého gólmana a v rozkleku na brankové čáře vychytal litvínovského Jakuba Petružálka. Na podrobnosti a videa se podívejte ZDE.

TOMÁŠ ZOHORNA - PĚSTNÍ SOUBOJ - VIDEO

Tomáš Zohorna vystřídal řadu týmů

Hokejový útočník Tomáš Zohorna se může pochlubit dvěma zlaty z české extraligy (za HC Eaton Pardubice a HC ČSOB Pojišťovna Pardubice). Od sezony 2002/2003 vystřídal řadu týmů. Kromě již zmíněných HC Eaton Pardubice a HC ČSOB Pojišťovna Pardubice to byly HC Moeller Pardubice, Drummondville Voltigeurs (QMJHL) a Amur Chabarovsk (KHL), kde začal působit v sezoně 2015/2016.

V národním týmu se Tomáš Zohorna, zvaný Zohy, dostal do širšího výběru na MS v Rusku 2016 a též na mistrovství světa 2017, 2019 a 2021. Ani na jednom z nich české mužstvo na medailové příčky nedosáhlo. 

V roce 2018 byl v hokejové sestavě na ZOH v Pchjongčchangu, kde tým skončil na 4. místě. Coby útočník švédského Oskarshamnu se Tomáš Zohorna dostal do reprezentace na ZOH 2022 v Pekingu. Zde nároďák vypadl v osmifinále.

O TOMÁŠI ZOHORNOVI ČTĚTE ZDE>>

Tomáš Zohorna má talentované mladší bratry, hokejisty Hynka a Radima.

 

 

Články o celebritě

Radil řeší, jak být co nejvíc užitečný: Šest brzd v rohu? Klíčové jsou jiné věci Radil řeší, jak být co nejvíc užitečný: Šest brzd v rohu? Klíčové jsou jiné věci Vypadá pořád stejně, vysoký chlap, přemýšlivý, na ledě vás dostane do šance. Přesto se do české extr... číst článek
Pardubice ovládly turnaj v Itálii. Výborná práce mladíků i brankářů Pardubice ovládly turnaj v Itálii. Výborná práce mladíků i brankářů Dvě výhry, trofej a teď zase na 10 hodin do autobusu a domů. Pardubice vyhrály v Itálii Dolomiten Cu... číst článek
Zohorna do Komety? Zase ne. Stojí o něj tři další kluby z extraligy Zohorna do Komety? Zase ne. Stojí o něj tři další kluby z extraligy Chybí jeden centr jako poslední dílek puzzle, které v Kometě celé léto usilovně staví. Jde to dobře,... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Jiráček
Petr Jiráček
zobrazit profil Michal Škoda
Michal Škoda
zobrazit profil Vladimir Kličko
Vladimir Kličko
zobrazit profil Martin Straka
Martin Straka
zobrazit profil Zbyněk Michálek
Zbyněk Michálek
zobrazit profil Jan Vetešník
Jan Vetešník
zobrazit profil Václav Skuhravý
Václav Skuhravý
zobrazit profil Richard Jarůšek
Richard Jarůšek